s
Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; " - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 21 to 30 of 68
  1. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Αγαπητή μου Lilapause,


    Κοίτα πιο πάνω

  2. #22
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Quote Originally Posted by ΕΛΕΝΗ1 View Post
    Έχω διαβάσει ότι θεωρούμε έναν πλανήτη καμένο από τον Ήλιο όταν βρίσκεται σε σύνοδο με τον Ήλιο με ανοχή έως και 8ο 30΄ (8 μοίρες και 30 λεπτά) και ότι αυτό θεωρείται από τις σοβαρότερες αδυναμίες του.
    Ενώ ένας πλανήτης είναι cazimi όταν βρίσκεται σε σύνοδο με τον Ήλιο με ανοχή έως και 17΄30΄ (17 λεπτά και 30 δεύτερα) και αυτό είναι μία πάρα πολύ θετική ένδειξη.
    Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν οι αποκλίσεις αυτές ισχύουν και για συγκλίνουσες και για αποκλίνουσες όψεις....
    Επίσης, σε περίπτωση που έχουμε έναν πλανήτη σε σύνοδο με τον Ήλιο με ανοχή λιγότερο από 8ο 30΄(δηλαδή έχουμε καύση), επομένως πληρούνται και οι προϋποθέσεις για να τον θεωρήσουμε cazimi (αφού η ανοχή είναι έως και 17΄30΄);Ή μάλλον από ότι έχω καταλάβει ανοχή έως 8ο 30΄δείχνει καύση, ενώ για ανοχή από 8ο 30΄έως 17΄30΄θεωρούμε τον πλανήτη cazimi!
    Σωστά;
    Σου απαντάω με την προϋπόθεση ότι θα γράψεις το σχεδιάκι αυτό 500 φορές !



    από 08*.30' ως 17*.00 Κάτω από τις ακτίνες του Ήλιου - 00.17' ως 08*.30' σε Κάψιμο - από 00.00 ως 00.17' σε Cazimi - ( Ήλιος) από 00.00 ως 00.17' σε Cazimi - 00.17' ως 08*.30' σε Κάψιμο - από 08*.30' ως 17*.00 Κάτω από τις ακτίνες του Ήλιου

    Ένας πλανήτης σε
    Cazimi = είναι θετική ένδειξη για τον πλανήτη και ενισχύει τις δυνάμεις του.
    Kάψιμο = είναι η χειρότερη θέση που θα μπορούσε να βρεθεί. (Φτιάξε του κόλλυβα)
    Κάτω από τις ακτίνες του Ήλιου = είναι ελαφρά εξασθενισμένος.

    Όπως βλέπεις παραπάνω, ισχύουν και για τις συγκλ. και για τις αποκλ. όψεις. Προσοχή όμως. Στο κάψιμο η συγκλίνουσα δείχνει πως η κατάσταση πάει από το κακό στο χειρότερο ενώ στη αποκλίνουσα μπορεί η κατάσταση να είναι χάλια αλλά όχι τόσο όσο πριν.

    Λάθος. Έχεις μπερδέψει τις μοίρες με τα λεπτά.

    Τι βλέπεις στο πανέμορφο σχεδιάκι μου ; Ότι από μηδέν μοίρες και μηδέν λεπτά μέχρι τις μηδέν μοίρες και δεκαεπτά λεπτά, βρίσκεται σε cazimi. Κρίνεις ανάλογα και για τα υπόλοιπα. !

  3. #23
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Quote Originally Posted by cancerian View Post
    Σου απαντάω με την προϋπόθεση ότι θα γράψεις το σχεδιάκι αυτό 500 φορές !



    από 08*.30' ως 17*.00 Κάτω από τις ακτίνες του Ήλιου - 00.17' ως 08*.30' σε Κάψιμο - από 00.00 ως 00.17' σε Cazimi - ( Ήλιος) από 00.00 ως 00.17' σε Cazimi - 00.17' ως 08*.30' σε Κάψιμο - από 08*.30' ως 17*.00 Κάτω από τις ακτίνες του Ήλιου

    Ένας πλανήτης σε
    Cazimi = είναι θετική ένδειξη για τον πλανήτη και ενισχύει τις δυνάμεις του.
    Kάψιμο = είναι η χειρότερη θέση που θα μπορούσε να βρεθεί. (Φτιάξε του κόλλυβα)
    Κάτω από τις ακτίνες του Ήλιου = είναι ελαφρά εξασθενισμένος.

    Όπως βλέπεις παραπάνω, ισχύουν και για τις συγκλ. και για τις αποκλ. όψεις. Προσοχή όμως. Στο κάψιμο η συγκλίνουσα δείχνει πως η κατάσταση πάει από το κακό στο χειρότερο ενώ στη αποκλίνουσα μπορεί η κατάσταση να είναι χάλια αλλά όχι τόσο όσο πριν.

    Λάθος. Έχεις μπερδέψει τις μοίρες με τα λεπτά.

    Τι βλέπεις στο πανέμορφο σχεδιάκι μου ; Ότι από μηδέν μοίρες και μηδέν λεπτά μέχρι τις μηδέν μοίρες και δεκαεπτά λεπτά, βρίσκεται σε cazimi. Κρίνεις ανάλογα και για τα υπόλοιπα. !
    500 φορές;;;Πολλές δεν είναι;
    Τα κατάλαβα ήδη!

  4. #24
    Join Date
    Feb 2010
    Όνομα:
    Ligero
    Location
    Αθήνα
    Posts
    42

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Πολύ χρήσιμα όλα και για μας που δεν συμμετείχαμε στην συζήτηση...διαβάζουμε και μαθαίνουμε!

  5. #25

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Αν μπορεί καποιος να απαντήσει σε μια απορία μου... Όταν οι δείκτες στην ωριαία τυχαίνει να είναι ανάποδοι, δηλ εγώ γυναίκα και ο 1ος οίκος είναι στον Κριό (Άρης) κι εκείνος στον 7ο Ζυγός (Αφροδίτη) σημαίνει κάτι; Τι κάνουμε σ αυτή την περίπτωση; Κοιτάμε κανονικά για κάποια όψη αναμεσα στους δύο αυτούς πλανήτες ή θα "προτιμήσουμε" να δούμε τον Ήλιο και τη Σελήνη;

  6. #26
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Καλησπέρα Αmarige,

    όχι, δε σημαίνει κάτι.

  7. #27

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Ευχαριστώ για την απάντηση. Είμαι καινούρια και προσπαθώ να μάθω. Αναρωτήθηκα γιατί κλασικά η Αφροδίτη συμβολιζει τη γυναίκα κ ο Άρης τον άνδρα κ με προβληματισε αυτή η αναστροφή.

  8. #28

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Καλησπέρα. Συγχαρητήρια για το άρθρο! Μπορεί να είναι λίγο χαζούλα η ερώτησή μου(!), αλλά όταν κοιτάμε τους κυβερνήτες 1ου, 2ου οίκου και την Σελήνη, αναφερόμαστε στον αστρολογικό χάρτη της στιγμής που γίνεται η ερώτηση;
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

  9. #29

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Καλησπέρα! Συγχαρητήρια για το άρθρο, έχω αρχίσει να ερωτέυομαι με την ωριαία αστρολογία διαβάζοντας τα άρθρα σας! Και έτσι αποφάσησα να κάνω ένα πείραμα, για το οποίο χρειάζομαι την βοήθειά σας! Σήμερα ένας αγαπημένος μου άνθρωπος, η Μαρία, έθεσε μια ερώτηση: "Θα παντρευτώ το Χ;". Εξέτασα το χάρτη που γέννησε η ερώτηση. Η Μαρία έχει κυβερνήτη τον κρόνο(ωροσκόπος αιγόκερω) ο οποίος είναι στην έξαρση του(ζυγός) ο οποίος βρίσκεται στον 9ο οίκο. Βρίσκεται σε αποκλίνουσα αντίθεση με Άρη (δηλαδή στο παρελθόν). Η Αφροδίτη, κυβ. Ζυγού, βρίσκεται στον Καρκίνο, αδυναμία Άρη. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Μετά προσπάθησα να εξετάσω το άλλο άτομο, το Χ. Η ακμή 7ου βρίσκεται στο Καρκίνο. Η Σελήνη, κυβερνήτης, στον Ιχθύ, την ώρα εκείνη ήταν σε αντίθεση με τον Ήλιο(λίγα λεπτά πριν την Πανσέληνο). Αυτό είναι κακό σημάδι; Επίσης, έκανε σύνοδο με τον ανάδρομο Χείρωνα και τον ανάδρομο Ποσειδώνα. Τι σημαίνει αυτό; Επίσης, ο Δίας, κυβερνήτης Ιχθυών, βρίσκεται στην αδυναμία του, στους Διδύμους. Όλα αυτά δίνουν αρνητική απάντησή;
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    http://adviserinmathphysics.blogspot.com

  10. #30
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    H ερώτηση που έθεσε η φίλη σου είναι θέμα 7ου οίκου, και αυτός ο Χ σημειοδοτείται από τον 7ο. Άρα εξετάζουμε τη σχέση των 1/7 σημειοδοτών, από όψεις και θεμελιώδεις δυνάμεις. Έπειτα τη Σελήνη ως συν-σημειοδότη της ερωτούσας. Προσωπικά θα κοίταζα και τη σχέση Αφροδίτης κ Ήλιου αλλά μόνο όταν τα υπόλοιπα δεν μου έλεγαν κάτι.

    Μη μπλέκεις αστεροειδείς και μοντέρνους πλανήτες. Οι παραδοσιακοί θα κάνουν τη δουλειά από μονοι τους. Μπορείς να συμβουλευτείς βιβλιογραφία σχετικά με την ωριαία αστρολογία.Θα σε βοηθήσει πολύ.

 

 
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads