s
Το τετράγωνο του Ποσειδώνα - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 21 to 30 of 80
  1. #21
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Το τετράγωνο του Ποσειδώνα

    Quote Originally Posted by SAGIVI View Post
    Νικο, για το <κολλημα>, τσεκαρε τον πλουτωνα.

    Μιλαει η πειρα.......:bigsmile:
    Ειδικα αν κάνει περίεργη όψη με Αφροδίτη, εεε?
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  2. #22
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Το τετράγωνο του Ποσειδώνα

    Κι αν ο διελαυνων κανει οψη με ερμη, ο ατιμος.:bigsmile: Κολλαει το μυαλο, βρε παιδι μου.

  3. #23
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Νίκος
    Location
    Ολλανδία, Χάγ
    Posts
    52

    Re: Το τετράγωνο του Ποσειδώνα

    Quote Originally Posted by taurine View Post
    Την έχασα, δυστυχώς. "Δεν το 'χω" τελικά!
    Πήρα κι έγω το μάθημά μου από τον Κρόνο.
    Ταυρίνα είμαι σίγουρος ότι δεν έχασες την εμπιστοσύνη σου στους φίλους. Ήταν σαφώς από τα χειρότερα πράγματα που μπορούν να συμβούν στη ζωή ενός ανθρώπου, αλλά ότι συναίβει δεν ήταν για να σε τιμωρήσει για κάτι. Δεν έκανες τίποτε κακό εσύ. Απλά ''ξεπληρώθηκε'' ένα κάρμα. Απλά άφησε ανεξήτιλα τα σημάδια του.
    Σου εύχομαι (και είμαι σίγουρος) απο τώρα και στο εξής να περιβάλλεσαι μόνο από θετικά και καλόψυχα άτομα. Το αξίζεις.

  4. #24
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Το τετράγωνο του Ποσειδώνα

    Quote Originally Posted by taurine View Post
    Κάτια έχεις δίκιο, ο εαυτός μας ειναι πολύ επικίνδυνος εχθρός, δεδομένου πως είναι ο πρώτος οικοδεσπότης που καλωσορίζει την πλάνη και τη θλίψη και λέει "περάστε".
    Βέβαια, η άποψή μου είναι πως από ένα σημείο και μέτα, όσο περνούν τα χρόνια, είμαστε πιό ικανοί και ώριμοι να ελέγχουμε εαυτόν, όσο και αν αυτό μας κοστίζει.

    Στην προκειμένη περίπτωση, κινδύνεψε η δουλειά μου, κινδύνεψα να μπώ "φυλακή", κινδύνεψε η αξιοπρέπειά μου και το ήθος μου. Κινδύνεψα γενικώς να χαρακτηριστώ, και αυτό είναι κάτι που πάντα φοβόμουν με Ουρανό στο 10ο. Και ακριβώς επειδή ο εχθρός ήταν "ξένος", με ξάφνιασε και δεν είχα περιθώρια να αντιδράσω. Σε περίπτωση που ο εχθρός ήταν ο ίδιος μου ο εαυτός, πίστεψέ με θα ήξερα πολύ καλά πως να τον επαναφέρω στην τάξη,πως να τον σοφρωνίσω και πως να τον ανταμείψω.

    Εχουν περάσει 5 χρόνια και ακόμη κάποιοι αργόσχολοι περίεργοι με ρωτούν τί συνέβη τότε...
    Αυτό δεν το αντέχει ούτε ο ¶ρης μου στον Κριό στον 3ο, ούτε ο Ουρανός μου στο Σκορπιό στο 10ο...
    Δε βαριέσαι. Δεν κάνουμε διαγωνισμό πόνου. Ο μεγαλύτερος πόνος είναι ο δικός μας! Κακά τα ψέματα.

    Αλλά τον εαυτό μας δεν τον σωφρονίζουμε όταν έχουμε Ποσειδώνα υπόθετο στον χάρτη μας. Αυτή είναι η λειτουργία του. Να μην τον βλέπουμε μπροστά μας. Ας έρθει κάποιος που τον χτυπάει στα φώτα του (γενέθλια όψη) να μας πει τις εμπειρίες του. Δεν βάζεις μυαλό! Μια καινούργια πλάνη θα ξεπηδήσει από καινούργιο πηγάδι και θα μοιάζει πιο αληθινή από την προηγούμενη.
    Και για να μην λέω μόνο τα κακά, έχει απέραντη ομορφιά ο άτιμος ο Ποσειδώνας! Στον αφρό σε έχει!
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  5. #25
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Νίκος
    Location
    Ολλανδία, Χάγ
    Posts
    52

    Re: Το τετράγωνο του Ποσειδώνα

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Νίκο, κάποτε είχες δώσει τις ημερομηνίες (δικές σου και της κοπέλας). Όταν τις κοίταξα είχε πλέον κλειδώσει το θέμα που είχες ανοίξει (και δικαίως , γιατί καταλαβαίνεις ότι ήταν οι κανονισμοί τέτοιοι) και είχα σκεφτεί ότι κάτι είχες κάνει για το οποίο ήσουν υπόλογος. Με τόσο Ποσειδώνα στον χάρτη σου, ήταν επόμενο εδώ που τα λέμε.
    Το ποστ αυτό όμως, είναι για να σου πω μπράβο που είχες το θάρρος να το πεις! Και κάτι ακόμα. Η επιστροφή είναι από δύσκολη ως ανέφικτη φίλε μου. Δυστυχώς.
    Κάτια σ' ευχαριστώ.
    Και πράγματι δικαίως κλείδωσε το θέμα και ντρέπομαι που σκέφτηκα τόσο επιπόλαια και εγωιστικά να αναρτήσω τις ημερομηνίες, ζητώντας απάντηση για ένα προσωπικό ζήτημα.
    Όσο για την ανέφικτη επανασύνδεση με ''πεθαίνεις'' Κάτια μου. Αλλά σ΄ευχαριστώ γιατί κάποτε θα πρέπει να το πάρω απόφαση.

  6. #26
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Το τετράγωνο του Ποσειδώνα

    Quote Originally Posted by taurine View Post
    Ειδικα αν κάνει περίεργη όψη με Αφροδίτη, εεε?
    Το κόλλημα και η εμμονή είναι όψη Σελήνης \Πλούτωνα . Το άτομο έχει τόσο ανάγκη την συναισθηματική ασφάλεια που δυσκολεύεται να μετακινηθεί από το ένα συναίσθημα στο άλλο. Η αλλαγή του αισθήματος ισούται με θάνατο. (άλλο τζιμάνι και ο Πλούτωνας!)
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  7. #27
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Το τετράγωνο του Ποσειδώνα

    Quote Originally Posted by CROUSSOS View Post
    Κάτια σ' ευχαριστώ.
    Και πράγματι δικαίως κλείδωσε το θέμα και ντρέπομαι που σκέφτηκα τόσο επιπόλαια και εγωιστικά να αναρτήσω τις ημερομηνίες, ζητώντας απάντηση για ένα προσωπικό ζήτημα.
    Όσο για την ανέφικτη επανασύνδεση με ''πεθαίνεις'' Κάτια μου. Αλλά σ΄ευχαριστώ γιατί κάποτε θα πρέπει να το πάρω απόφαση.
    Θα στο είχα στείλει σε pm αν δεν ήξερα ότι θα σε πεθάνω! Καταλαβαίνω Νίκο. Ας τα!
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  8. #28
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Νίκος
    Location
    Ολλανδία, Χάγ
    Posts
    52

    Re: Το τετράγωνο του Ποσειδώνα

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Το κόλλημα και η εμμονή είναι όψη Σελήνης \Πλούτωνα . Το άτομο έχει τόσο ανάγκη την συναισθηματική ασφάλεια που δυσκολεύεται να μετακινηθεί από το ένα συναίσθημα στο άλλο. Η αλλαγή του αισθήματος ισούται με θάνατο. (άλλο τζιμάνι και ο Πλούτωνας!)
    Πράγματι Κάτια.
    Έχω γενέθλια όψη ενάμιση τετραγώνου Σελήνης-Πλούτωνα, αλλά τρίγωνο Αφροδίτης-Πλούτωνα.
    Απλά ήλπιζα να ήταν αλλιώς τα πράγματα... επειδή η Σελήνη μου κάνει ακριβές τρίγωνο (συναστριακά) με τον Πλούτωνα της.

  9. #29
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Το τετράγωνο του Ποσειδώνα

    Quote Originally Posted by CROUSSOS View Post
    Πράγματι Κάτια.
    Έχω γενέθλια όψη ενάμιση τετραγώνου Σελήνης-Πλούτωνα, αλλά τρίγωνο Αφροδίτης-Πλούτωνα.
    Απλά ήλπιζα να ήταν αλλιώς τα πράγματα... επειδή η Σελήνη μου κάνει ακριβές τρίγωνο (συναστριακά) με τον Πλούτωνα της.
    Θα μας κλειδώσουν και εδώ αν το πάμε έτσι. ¶σε... λέμε ένα fftopic:...και θα σου στείλω μια αστρολογική κατεύθυνση για να τα δεις μόνος σου.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  10. #30
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Το τετράγωνο του Ποσειδώνα

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Το κόλλημα και η εμμονή είναι όψη Σελήνης \Πλούτωνα . Το άτομο έχει τόσο ανάγκη την συναισθηματική ασφάλεια που δυσκολεύεται να μετακινηθεί από το ένα συναίσθημα στο άλλο. Η αλλαγή του αισθήματος ισούται με θάνατο. (άλλο τζιμάνι και ο Πλούτωνας!)
    Κάτια μου, το κόλλημα και η εμμονή, πράγματι ανήκει στη δικαιοδοσία του Πλούτωνα όχι όμως τόσο, εξαιτιας της συναισθηματική του ανασφάλειας (αυτό είναι Κρόνια τακτική) αλλά εξαιτίας της αυτοκαταστροφικής του τάση. Ο Ποσειδώνας καταστρέφει πολλές φορές εν αγνοία του. Ο Πλούτωνας ποτέ, σε καταστρέφει επί τούτου. (τζιμάνι δεν θα πει τίποτα :bigsmile.

 

 
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads