s
Μυστικά και... συνταγές για τέλεια επιδερμίδα! - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 21 to 30 of 41
  1. #21
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    George
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    46

    Re: Μυστικά και... συνταγές για τέλεια επιδερμίδα!

    Quote Originally Posted by sellana View Post
    :bigsmile:Εχεις την ψευδαισθηση οτι πριν την βιομηχανικη επανασταση οι αντρες δεν ξυριζονταν ποτε . Αυριο θα σου γραψω μια συνταγη για atershave και αν την δοκιμασεις δεν θα ξαναγορασεις ποτε τα χημικα κατασκευασματα που δεν ληγουν ποτε και ειναι γεματα με καρκινογονες ουσιες . Ειναι σαν να λες οτι το φαγητο του fast food ειναι πιο υγιεινο απο του σπιτιου .
    Ανυπομονώ!
    Μόνο να έχει δοκιμαστεί και σ' ανθρώπους εκτός από πειραματόζωα:toung::bigsmile:
    κι επίσης να μυρίζω κι ωραία κι αρρενωπά κι όχι σαν κήπος!
    Επίσης αν μπορείς να μου βρεις και κανα βιολογικό τρόπο για να αντιμετωπίζω τα κοψίματα κατά το γρήγορο shaving!

  2. #22

    Re: Μυστικά και... συνταγές για τέλεια επιδερμίδα!

    Quote Originally Posted by zoze View Post
    Καλά ε, οι γυναικίες συζητήσεις δεν παίζονται!:bigsmile:
    ¶κου λεμόνι στο πρόσωπο!!!:bigsmile:

    Για μετά το ξύρισμα δλδ τι να βάζω αντί για αφτερσέιβ??
    Αααα... ! αυτό δεν το έχω σκεφτεί... Πολύ ενδιαφέρουσα απορία...!
    Αν θα μάθω, θα σου πω...!
    Πέτραν κοιλαίνει ρανίς ύδατος ενδελεχείη

  3. #23

    Re: Μυστικά και... συνταγές για τέλεια επιδερμίδα!

    [QUOTE=sellana;82491]:bigsmile:Κρεμα με χαμομηλι (ανοιγει τα μαλλια ) :bigsmile:



    Ευχαριστώ πολύ για την συνταγή!!! Θα την συστήσω στην αδερφή μου που θέλει να ανοίξει το χρώμμα των μαλλιών της...:bigsmile: Όσο για μένα, είμαι μελαχρινή και δεν σκοπεύω να τα κάνω πιο ανοιχτόχρωμα...
    Πάντως το ξύδι (από σταφύλι) το έχω δοκιμάσει εκατοντάδες φορές και είναι εκπληκτικό! Τα μαλλιά αποκτούν εκτυφλωτική λάμψη μετά το λούσιμο!!! (στο τέλος, μετά το ξέπλυμα, ρίχνουμε στα μαλλιά διάλυμμα από νερό -1 λίτρο ας πούμε- και 2-3 κουταλιές της σούπας ξύδι)
    Μπορεί να μυρίζει λίγο στην αρχή, αλλά μετά καθόλου! Εμένα πάντως δεν με ενοχλεί διόλου!

    Η γιαγιά μου πάλι έπλενε κάποτε τα μαλλιά της με γιαούρτι (!!!) και τα ξέπλενε με ξύδι ή με το υγρό που μένει μετά την παρασκευή της μυζήθρας! (σημείωση: παρόλου που το έχω δοκιμάσει, δεν το συνιστώ...)

    Επίσης, αν έχετε προσέξει το δέρμα των χεριών σας μετά τη ζύμωση, θα είδατε ότι γίνεται σαν του μωρού!!! λείο και απαλό!

    Η μάσκα επίσης με μαγιά είναι θαυματουργή! Παίρνετε λίγη μαγιά (ξηρή), τη διαλύεται μέσα σε λίγο νερό -ίσα ίσα να διαλυθεί, όχι παραπάνω- και την απλώνεται στο πρόσωπο. Μετά από λίγα λεπτά την αφαιρείται με νεράκι. Αν θελετε, μπορείτε να προσθέσετε και λαδάκι ή να κάνετε τους συνδυασμούς που σας ταιριάζουν...

    Όλα όσα γράφω τα έχω δοκιμάσει!...
    Πέτραν κοιλαίνει ρανίς ύδατος ενδελεχείη

  4. #24

    Re: Μυστικά και... συνταγές για τέλεια επιδερμίδα!

    Quote Originally Posted by zoze View Post
    Καλά ε, οι γυναικίες συζητήσεις δεν παίζονται!:bigsmile:
    ¶κου λεμόνι στο πρόσωπο!!!:bigsmile:

    Για μετά το ξύρισμα δλδ τι να βάζω αντί για αφτερσέιβ??
    Λοπόν, ρώτησα την μητέρα μου και μου πρότεινε λίγο λαδάκι... ας πούμε ελαιόλαδο ή λινέλαιο καλύτερα.... να μην έχεις όμως πληγές...
    Πέτραν κοιλαίνει ρανίς ύδατος ενδελεχείη

  5. #25
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    ντινα
    Location
    πικερμι
    Posts
    97

    Re: Μυστικά και... συνταγές για τέλεια επιδερμίδα!

    zoze sorry αλλα δεν προλαβα χθες να ψαξω για τη συνταγη , θα τη γραψω μετα το Πασχα . Οσο για τα πειραματοζωα που λες , μεγαλη πολυεθνικη φαρμακευτικη εταιρεια με 3 γραμματα (οι γυναικες θα καταλαβουν ποια λεω ) , δοκιμαζει τα πρoιοντα της σε 25 εθελοντριες . Οι παλιες συνταγες εχουν δοκιμαστει απο δισεκατομυρια γυναικες επι χιλιαδες χρονια . Για τα κοψιματα να παρεις απο το φαρμακειο στιψη , ειναι φυσικο προιον , περισσοτερα μετα το Πασχα .

    annakriari το γιαουρτι βοηθαει στα μαλλια που ηλεκτριζονται δηλαδη που πετανε . Για τη μαγια εχεις δικιο ειναι καταπληκτικη μασκα , οπως η βρωμη και ο αργυλος .
    2 πολυ καλα site για συνταγες ειναι
    φυσικά καλλυντικά, αλχημείες & ελιξίρια
    aromacooking

    Απο σημερα αρχιζουν οι διακοπες μου και καθε επαφη με τον HY ειναι απογορευτικη .Ευχομαι σε ολους Καλη Αναστσση ,να περασετε τελεια και καινουριες συνταγες την αλλη βδομαδα :bigsmile::bigsmile::bigsmile:

  6. #26
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    ντινα
    Location
    πικερμι
    Posts
    97

    Re: Μυστικά και... συνταγές για τέλεια επιδερμίδα!

    :bigsmile:Kαλη μερα σε ολους ,Χριστος Ανεστη ,ελπιζω να περασατε ωραια και να φαγατε μπολικο αρνακι .

    AFTER SHAVE
    Σε ενα καθαρο βαζο και αποστηρομενο (το βραζουμε για 10 λεπτα ) βαζουμε δεντολιβανο , φασκομηλο , χαμομηλι , φλουδα λεμονιου ,πορτοκαλιου , κανελα 1 ξυλακι και το σκεπαζουμε με τσιπουρο χωρις γλυκανισο ,η ρακι η βοτκα . Το βαζουμε για 2 με 3 βδομαδες στο καλοριφερ η στον ηλιο .Το φιλτραρουμε με το χαρτινο φιλτρο του καφε και αν θες να γινει balsam , μετα το φιλτραρισμα βαζεις μια κουταλια γλυκερινη και μια κουταλια τζελ αλοης .Αν δεν σου αρεσει η μυρωδια μπορεις να βαλεις 5 σταγονες αιθεριο ελαιο της επιλογης σου αλλα θα πρεπει να το αφησεις για αλλες 4 βδομαδες .

    κΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

  7. #27
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    George
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    46

    Re: Μυστικά και... συνταγές για τέλεια επιδερμίδα!

    Quote Originally Posted by sellana View Post
    :bigsmile:Kαλη μερα σε ολους ,Χριστος Ανεστη ,ελπιζω να περασατε ωραια και να φαγατε μπολικο αρνακι .

    AFTER SHAVE
    Σε ενα καθαρο βαζο και αποστηρομενο (το βραζουμε για 10 λεπτα ) βαζουμε δεντολιβανο , φασκομηλο , χαμομηλι , φλουδα λεμονιου ,πορτοκαλιου , κανελα 1 ξυλακι και το σκεπαζουμε με τσιπουρο χωρις γλυκανισο ,η ρακι η βοτκα . Το βαζουμε για 2 με 3 βδομαδες στο καλοριφερ η στον ηλιο .Το φιλτραρουμε με το χαρτινο φιλτρο του καφε και αν θες να γινει balsam , μετα το φιλτραρισμα βαζεις μια κουταλια γλυκερινη και μια κουταλια τζελ αλοης .Αν δεν σου αρεσει η μυρωδια μπορεις να βαλεις 5 σταγονες αιθεριο ελαιο της επιλογης σου αλλα θα πρεπει να το αφησεις για αλλες 4 βδομαδες .

    κΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    Oυαου! Η μυστική συνταγή δόθηκε!!! Τύφλα να χει το axe!!
    Λίγο πολύπλοκη και χρονοβόρα μου φαίνεται! Μουσακά να δοκίμαζα να φτιαχνα, τώρα θα τον είχα φάει κιώλας!!:bigsmile:
    Σίγουρα το κρυφό μυστικό της επιτυχίας είναι το τσίπουρο χωρίς γλυκάνισο!!!:bigsmile:
    Θα ναι μεθυστική η γοητεία μου...
    Αλλά αφού το θυμήθηκες μετά από τόσες μέρες, μπράβο!!! Όταν βρω χρόνο για αλχημικές δημιουργικότητες θα πειραματιστώ κι ο Θεός βοηθός! :unsure:

    Αν όμως παρατηρήσω πτώση στο σουξέ μου στις θαυμάστριες, πού να καταθέσω τα παράπονά μου?:toung:

  8. #28
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    363

    Re: Μυστικά και... συνταγές για τέλεια επιδερμίδα!

    Quote Originally Posted by zoze View Post
    Oυαου! Η μυστική συνταγή δόθηκε!!! Τύφλα να χει το axe!!
    Λίγο πολύπλοκη και χρονοβόρα μου φαίνεται! Μουσακά να δοκίμαζα να φτιαχνα, τώρα θα τον είχα φάει κιώλας!!:bigsmile:
    Σίγουρα το κρυφό μυστικό της επιτυχίας είναι το τσίπουρο χωρίς γλυκάνισο!!!:bigsmile:
    Θα ναι μεθυστική η γοητεία μου...
    Αλλά αφού το θυμήθηκες μετά από τόσες μέρες, μπράβο!!! Όταν βρω χρόνο για αλχημικές δημιουργικότητες θα πειραματιστώ κι ο Θεός βοηθός! :unsure:

    Αν όμως παρατηρήσω πτώση στο σουξέ μου στις θαυμάστριες, πού να καταθέσω τα παράπονά μου?:toung:
    Απλό, θα προσεγγίζεις μόνο τις Ποσειδώνιες, που όσο να 'ναι το ζητάνε το τσιπουράκι τους.:toung:

  9. #29
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    ντινα
    Location
    πικερμι
    Posts
    97

    Re: Μυστικά και... συνταγές για τέλεια επιδερμίδα!

    Quote Originally Posted by zoze View Post
    Oυαου! Η μυστική συνταγή δόθηκε!!! Τύφλα να χει το axe!!
    Λίγο πολύπλοκη και χρονοβόρα μου φαίνεται! Μουσακά να δοκίμαζα να φτιαχνα, τώρα θα τον είχα φάει κιώλας!!:bigsmile:
    Σίγουρα το κρυφό μυστικό της επιτυχίας είναι το τσίπουρο χωρίς γλυκάνισο!!!:bigsmile:
    Θα ναι μεθυστική η γοητεία μου...
    Αλλά αφού το θυμήθηκες μετά από τόσες μέρες, μπράβο!!! Όταν βρω χρόνο για αλχημικές δημιουργικότητες θα πειραματιστώ κι ο Θεός βοηθός! :unsure:

    Αν όμως παρατηρήσω πτώση στο σουξέ μου στις θαυμάστριες, πού να καταθέσω τα παράπονά μου?:toung:
    :toung:Aφου εισαι αρνητικος απο την αρχη , γιατι ασχολησε και χανεις και τον πολυτιμο χρονο σου σε γυναικειες σελιδες ?

    :tease1::tease1::tease1:

  10. #30

    Re: Μυστικά και... συνταγές για τέλεια επιδερμίδα!

    Quote Originally Posted by sellana View Post
    :toung:Aφου εισαι αρνητικος απο την αρχη , γιατι ασχολησε και χανεις και τον πολυτιμο χρονο σου σε γυναικειες σελιδες ?

    :tease1::tease1::tease1:
    Με το συμπάθιο, αλλά ΔΕΝ είναι αποκλειστικότητα των γυναικών ο καλλωπισμός του σώματος, ούτε αυτές οι σελίδες είναι ...γυναικωνίτης. Εδώ εγώ και κοντεύω να γίνω ...metrosexual :nuts:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

 

 
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads