s
Μάγισσες και μαγεία - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 31
  1. #21

    Re: Μάγισσες και μαγεία

    Πολυ καλο αρθρο,και σιγουρα υπαρχουν ακομα και σημερα γυναικες της Τεχνης..Προσοχη!!

  2. #22
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Μάγισσες και μαγεία

    Quote Originally Posted by pinguinaki View Post
    Πολυ καλο αρθρο,και σιγουρα υπαρχουν ακομα και σημερα γυναικες της Τεχνης..Προσοχη!!
    Ωσάν τη Μάρω που θησαυρίζει,για παράδειγμα.Αυτό κι αν είναι τέχνη! ain:

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  3. #23

    Re: Μάγισσες και μαγεία

    Πολύ καλό και χρήσιμο
    H ζωή είναι ένα όνειρο που εάν το αποκωδικοποιήσεις σου δείχνει τον ΔΡΟΜΟ που πρέπει να ακολουθήσεις.

  4. #24
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ελλαδα
    Posts
    3

    Re: Μάγισσες και μαγεία

    παιδια γεια σας ειμαι καινουρια εδω αλλα ασχολουμε με τη μαγεια κτλ εδω και παρα πολλα χρονια και η αληθεια ειναι οτι εχουν δει πολλα τα ματια μου στον τοσο καιρο που ασχολουμε...και ειναι η πρώτη φορα που παραδεχομαι καποια δημοσιευση στο internet και αυτο γιατι ειναι λιγοι εκεινοι που ξέρουν πραγματικα...μαγεια υπαρχει και θα υπαρχει οσο υπαρχει ο ανθρωπος μπορει να αλλαζει μορφη αλλα παντα θα ειναι εδω και αυτο γιατι ο ανθρωπος την εχει αναγκη,ολα χρειαζονται στη ζωη μας αρκει να εχουμε μετρο!!!!!
    ''Κλείσε με μέσα στην καρδιά σου και εγώ θα σου ανοίξω τον κόσμο.''
    Σαλπάρισε μιά νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του ΄ράμμα μουχε γράψει
    Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο;
    και άς είναι η φωτιά του να σε κάψει.

  5. #25
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Μάγισσες και μαγεία

    Quote Originally Posted by maria_kana View Post
    παιδια γεια σας ειμαι καινουρια εδω αλλα ασχολουμε με τη μαγεια κτλ εδω και παρα πολλα χρονια και η αληθεια ειναι οτι εχουν δει πολλα τα ματια μου στον τοσο καιρο που ασχολουμε...και ειναι η πρώτη φορα που παραδεχομαι καποια δημοσιευση στο internet και αυτο γιατι ειναι λιγοι εκεινοι που ξέρουν πραγματικα...μαγεια υπαρχει και θα υπαρχει οσο υπαρχει ο ανθρωπος μπορει να αλλαζει μορφη αλλα παντα θα ειναι εδω και αυτο γιατι ο ανθρωπος την εχει αναγκη,ολα χρειαζονται στη ζωη μας αρκει να εχουμε μετρο!!!!!
    δεν χρειαζονται ολα στην ζωη
    μερικα πραγματα καλο εναι να τα αφηνουμε απ'εξω..
    γιατι ολοι οι ανθρωποι εχουν ο καθενας το δικο του μετρο
    και δεν ξερεις που μπορει να φτασει αν πορωθει με μαγια ,μαγγισες..:nuts:


    Υ.Γ
    φτου- φτου μακρυα απο μενα!:bigsmile:
    κουκι
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  6. #26
    Join Date
    Feb 2010
    Όνομα:
    Πόπη
    Location
    Ελλαδίτσα
    Posts
    277

    Re: Μάγισσες και μαγεία

    Πέρα από το πολύ κατατοπιστικό άρθρο,
    λέγεται ότι ''μάγισσες'' θεωρούσαν τις γυναίκες εκείνες που
    ηταν πολύ προοδευτικές και ανατρεπτικές για την εποχή τους.
    Ότι δεν το ξέρουμε το απορρίπτουμε από φόβο...Έτσι τις θανάτωναν
    πολλές φορές και χωρίς αποδείξεις μόνο και μόνο από ...πρόληψη
    μην τους κάνουν κακό...
    Επίσης είναι παλιομοδίτκο στις μέρες μας να ασχολούμαστε με τέτοιου είδους
    διεξόδους.
    Είναι τέτοιοι οι ρυθμοί της ζωής που είναι καλύτερα αφιερώσουμε χρόνο
    στις ανθρώπινες επαφές επί της ουσίας που μας λείπουν.
    Θέλω φως στη ζωή μου!:bigsmile: Αρκετά μας τη σκοτεινιάζουν...:bigsmile:
    Tabula rasa

  7. #27
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Ντίνα
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    153

    Re: Μάγισσες και μαγεία

    Ωωωωωωωω από μικρή το ήξερα ότι ανήκα στη Σελήνη :toung: τώρα επιβεβαιώθηκα...
    Πάψε να προσδοκάς, και θα έχεις τα πάντα. -Βούδας-

  8. #28

    Re: Μάγισσες και μαγεία

    ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΙΜΑΙ Η ΟΧΙ ( ΜΑΓΙΣΣΑ ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΧΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ΄ΧΩ ΤΟ ΘΕΜΕΤΑΚΙ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΩ ΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΝΣΤΙΚΤΩΔΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΛΗΝΗ ΓΙΝΟΝΤΑΙ....ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΦΟΒΟΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕ Τ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ,ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ..ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΜΑΓΙΣΣΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΩ.
    Αναφορά

  9. #29
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Μάγισσες και μαγεία

    Πιθανότατα, απ' όπου και να ζήταγες πράγματα θα σου γινόντουσαν - αρκεί να τα ήθελες με θέρμη και πίστη, άρα απόλυτα συγκεντρωμένη και επικεντρωμένη. Το «μέσον» (media) που χρησιμοποιούμε αλλάζει ανάλογα με τις προσλαμβάνουσες και τον χαρακτήρα του καθενός, ο τρόπος παραμένει ο ίδιος: ευθυγραμμισμένη εγρήγορση όλου του Εγώ μας.

    Τα προαισθήματα δεν μπόρεσε κανείς να τα αποδείξει, όμως γνωρίζουμε ότι υπάρχουν. Ο μηχανισμός τους, όπως και κάθε ψυχικού φαινόμενου, έχει ερμηνευθεί με πάρα πολλούς τρόπους ανά τους αιώνες αλλά μέσω του αποτελέσματός τους, μέσω των εκδηλώσεων (μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή η λέξη..) και όχι αιτιολογικά. Κάθε θρησκεία, κάθε φιλοσοφία, κάθε διδασκαλία που έχει να κάνει με τον άνθρωπο και την πορεία της ψυχής, χρησιμοποιεί τις δικές της δοξασίες για να τα ερμηνεύσει. Και να ισχυροποιήσει, αν θέλετε, τις θέσεις της. Αυτό όμως είναι ένα είδος πλαγιαρισμού.

    Τα όνειρά σου τώρα, όσο έμμονα και να είναι, δεν μπορεί να αποδείξει κανείς ότι πηγάζουν από άλλες ζωές. Μόνο να το πιστέψει (πίστη = τυφλή αποδοχή). Εάν το να αποδείξουμε τέλος κάποιο ψυχικό φαινόμενο είναι από εξαιρετικά δύσκολο μέχρι αδύνατο, γιατί η ορθολογιστική απόδειξη απαιτεί πείραμα και το έγκυρο πείραμα οφείλει να επαναλαμβάνεται πάντα και παντού με το ίδιο αποτέλεσμα, το να γράφεις με μικρά γράμματα είναι απόλυτα εύκολο και γίνεται μόλις με το πάτημα ενός κουμπιού. Γι αυτό θα σε παρακαλέσω πολύ πριν αρχίσεις το δύσκολο ψυχικό ταξίδι σου να ξεκινήσεις τις περιηγήσεις σου στο MyHoroscope κάνοντας αυτό το τόσο απλό πραγματάκι.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  10. #30

    Re: Μάγισσες και μαγεία

    Για τις δικές μας τις μάγισσες,τις μάγισσες της Σμύρνης δεν θα πείτε κάτι;

    Πολύ ενδιαφέροντα όσα γράφετε.μπράβο σας!

 

 
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads