s
Δύσκολες διελεύσεις Πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 21 to 30 of 61
  1. #21
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Συμβαινει να συμφωνω μαζι σου σε ολα τα σημεια.
    Θελω μαλιστα να συμπληρωσω κατι στο μοτο σου. Ειναι σπουδαιο να βγαινεις ορθιος στην μαχη αναμεσα στους δυο εαυτους σου.
    Ειναι απιστευτα σημαντικο, να ειναι καποιος συνειδητα <ανθρωπος>, ισως περισσοτερο απ το να <γεννηθει καλος>, γιατι στην πρωτη περιπτωση , απ την στιγμη που θα αφυπνιστουν οι κρυμμεναι μας δαιμονες, η μαχη που ανεφερες κι εσυ στην πραγματικοτητα δεν σταματαει ποτε.

  2. #22
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Δήμητρα Q
    Location
    Στο νησί
    Posts
    95

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Έφη μου,

    πράγματι δεν σταματά ποτέ, είναι ο αγώνας της αυτογνωσίας και της επαναδιαπραγμάτευσης με τον εαυτό και τη ζωή.

    Αυτό που με "ενοχλεί" στις Πλουτώνειες εγχύσεις δεν είναι ότι τις υφίσταμαι, γιατί ξέρω ότι χωρίς αυτές δεν λυτρώνεται και δεν εξελίσσεται κανείς. Ή έτσι νομίζω τουλάχιστον..

    Μ' ενοχλεί που πολλοί δεν έχουν αυτή την εμπειρία στη ζωή τους, δεν αναζητούν να μάθουν τί υπάρχει εκεί μέσα τους. Τόσο βόλεμα βρε παιδί μου??? Κενές ζωές με την παρτάρα σε πρώτο πλάνο κι ας παίρνει φωτιά το σπίτι του διπλανού.

    Δεν είναι κάποια εκδικητική τάση απέναντι στους άλλους, ίσως τα σημεία των καιρών που διανύουμε, περισσότερο από ποτέ στη ζωή που είμαστε εμείς σε θέση να γνωρίζουμε από την εμπειρία μας, αναδεικνύουν τη σαπίλα όλων μας.

    Μάθαμε στο shopping therapy γιατί ήταν εύκολο να ψωνίζουμε και να ψωνιζόμαστε, αντί να ψάξουμε βαθύτερα την κενότητα στις σχέσεις μας και στην ψυχή μας.

    Έχω πάθει delirio απόψε και τείνω προς fftopic:
    Δ.Κ


  3. #23
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Δημητρα μου, η γνωμη μου ειναι, οτι κανεις μας δεν γλυτωνει απο την αφυπνιση.
    Αυτη ειναι η δουλεια του πλουτωνα εξ αλλου. Απλα οπως ξερεις δεν την περναμε ολοι στην ιδια ηλικια, δεν εχουμε ολοι τις ιδιες γονεικες καταβολες, και δεν εχουμε ολοι τα ιδια δεδομενα στην ζωη μας και την καθημερινοτητα μας, οταν ερχεται αυτη η ωρα.
    Το κυριοτερο, δεν εχουμε ολοι την ιδια δυναμικη για να ξεπερασουμε τα γεγονοτα. (αχ αυτος ο αρης στον καρκινο):bigsmile:
    Οταν ομως σκεφτομαι τους ηλικιωμενους ανθρωπους γυρωμας ,οι οποιοι βρισκονται κατω απ την επιδραση του πλουτωνα σε βεβαιωνω, οτι για ευνοητους λογους συνερχομαι.

    Ασφαλως και καταλαβαινω, οτι δεν προκειται για εκδικηση και πολλες φορες συνεχιζω ν αναρωτιεμαι <μα ειναι αναγκη με τοσο σκληρο τροπο?>

  4. #24

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by SAGIVI View Post
    Συμβαινει να συμφωνω μαζι σου σε ολα τα σημεια.
    Θελω μαλιστα να συμπληρωσω κατι στο μοτο σου. Ειναι σπουδαιο να βγαινεις ορθιος στην μαχη αναμεσα στους δυο εαυτους σου.
    Ειναι απιστευτα σημαντικο, να ειναι καποιος συνειδητα <ανθρωπος>, ισως περισσοτερο απ το να <γεννηθει καλος>, γιατι στην πρωτη περιπτωση , απ την στιγμη που θα αφυπνιστουν οι κρυμμεναι μας δαιμονες, η μαχη που ανεφερες κι εσυ στην πραγματικοτητα δεν σταματαει ποτε.
    Είναι πολύ σπουδαίο να βγαίνεις όρθιος ύστερα από μια μάχη, αλλά πιο σπουδαίο (και πιο ....πλουτώνιο) είναι να ξανασηκώνεσαι στην περίπτωση που έχεις χάσει τη μάχη. Βέβαια, η περίπτωση του να αντιμάχεσαι τον ...εαυτό σου διακρίνεται από μια ιδιομορφία, αλλά δεν παύει να είναι μια μάχη :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #25
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Δήμητρα Q
    Location
    Στο νησί
    Posts
    95

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Είναι πολύ σπουδαίο να βγαίνεις όρθιος ύστερα από μια μάχη, αλλά πιο σπουδαίο (και πιο ....πλουτώνιο) είναι να ξανασηκώνεσαι στην περίπτωση που έχεις χάσει τη μάχη. Βέβαια, η περίπτωση του να αντιμάχεσαι τον ...εαυτό σου διακρίνεται από μια ιδιομορφία, αλλά δεν παύει να είναι μια μάχη :bigsmile:
    Καλημέρα :bigsmile:

    Μητσάκο έχεις δίκιο, αντιμάχεσαι τον ..εαυτό. ¶λλωστε ο Πλούτωνας αυτό κάνει, σε διαβρώνει μέχρι το μεδούλι πριν σε αναγεννήσει..

    Ως μονάδες αντιμαχόμαστε και ίσως χάνουμε μάχες αλλά όχι και τον πόλεμο.
    Ως ομάδες άραγε υπάρχει κάτι ελπιδοφόρο σ' αυτή την Πλουτώνια σύρραξη των καιρών μας; Υπάρχει κάποια ελπίδα στο μέλλον να γίνει ο κόσμος μας καλύτερος ή άδικα συμβαίνουν όλα αυτά;;
    Και λέω άδικα γιατί αν είναι να επωφεληθούν ξανά οι "λίγοι", προς τί ο σπαραγμός;; Θα εκλείψει η αδικία;;
    Η ιστορία έχει δείξει πως μετά από "Πλουτώνιες συρράξεις" σαφώς τίποτα δεν είναι ίδιο, παντού αποκαϊδια. Ο πλούτος και η εξουσία είτε περνούν στα χέρια λιγότερων, είτε μέσα από τις στάχτες αναδύονται καινούριες δυνάμεις πολύ συγκεντρωτικές και άκρως επικίνδυνες.

    Τί έχουν να δουν τα μάτια μας??:weird:
    Δ.Κ


  6. #26

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by Dimitraq View Post
    Καλημέρα :bigsmile:

    Μητσάκο έχεις δίκιο, αντιμάχεσαι τον ..εαυτό. ¶λλωστε ο Πλούτωνας αυτό κάνει, σε διαβρώνει μέχρι το μεδούλι πριν σε αναγεννήσει..

    Ως μονάδες αντιμαχόμαστε και ίσως χάνουμε μάχες αλλά όχι και τον πόλεμο.
    Ως ομάδες άραγε υπάρχει κάτι ελπιδοφόρο σ' αυτή την Πλουτώνια σύρραξη των καιρών μας; Υπάρχει κάποια ελπίδα στο μέλλον να γίνει ο κόσμος μας καλύτερος ή άδικα συμβαίνουν όλα αυτά;;
    Και λέω άδικα γιατί αν είναι να επωφεληθούν ξανά οι "λίγοι", προς τί ο σπαραγμός;; Θα εκλείψει η αδικία;;
    Η ιστορία έχει δείξει πως μετά από "Πλουτώνιες συρράξεις" σαφώς τίποτα δεν είναι ίδιο, παντού αποκαϊδια. Ο πλούτος και η εξουσία είτε περνούν στα χέρια λιγότερων, είτε μέσα από τις στάχτες αναδύονται καινούριες δυνάμεις πολύ συγκεντρωτικές και άκρως επικίνδυνες.

    Τί έχουν να δουν τα μάτια μας??:weird:
    Είναι καθαρά φιλοσοφικό το ερώτημα και έχει να κάνει με το ποια είναι τα συμφέροντά σου. Τι εννοείς, π.χ., με το αν θα υπάρξει κάτι ελπιδοφόρο; Το δικό σου ελπιδοφόρο μπορεί να απέχει παρασάγγες από το δικό μου. Επιπλέον, μπορεί να επωφεληθούν λίγοι, αλλά αυτοί οι λίγοι να είναι και εκείνοι οι "καλοί" που επιβίωσαν.
    Αναφορικά με το τι πιστεύω εγώ όμως, δεν έχει σημασία η νίκη αλλά ο αγώνας. Το ταξίδι και όχι ο προορισμός. Η κίνηση και όχι η ακινησία. Νίκη, εν κατακλείδι, για εμένα, είναι η συνέχιση του αγώνα (όπως λένε και τα συντρόφια). Πλούτωνας είναι αυτός, δεν είναι παίξε γέλασε (αν και δεν βρίσκω τίποτε κακό στο να μάχεσαι με το χαμόγελο) :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  7. #27

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Γεια σας :bigsmile:
    Το τετράγωνο του διελαύνοντος Πλούτωνα προς τον γενέθλιο Πλούτωνα συνέβη με όλες του τις συνέπειες αναρωτιέμαι: τα τετράγωνα του διελαύνοντος Πλούτωνα (προς τον γενέθλιο) από αντισκια και κόντρα αντισκια έχουν τις ίδιες συνέπειες ή είναι αρκετά ελάχιστης σημασίας όψεις?
    Δλδ επιβιώσαμε από τον κύριο σεισμό και τώρα παλεύουμε με τους μετασεισμούς?
    Μικρότερης έντασης μεν, σεισμοί δε..
    Προσωπικά νοιώθω ότι δεν έχω καθαρίσει ακόμη με αυτό το τετράγωνο

  8. #28

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Καλησπερα !Διαβασα σχεδον ολα τα ποστ στο σαιτ σχετικα με τον πλουτωνα επειδη οχι πολυ κοντα αλλ απο το σε κανενα χρονο απο τωρα προκειται να δεχτω και εγω την επιρροη του . Βασικα οσα ηξερα για τον πλανητη δεν μ αρεσαν καθολου απο πριν αλλα μετα το διαβασμα πραγματικα με τρομοκρατησατε :blink:.Τοσο που σκεφτομαι να σταματησω το διαβασμα περι αυτου .

    Απο το νοεμβρη του 2012 και για ενα περιπου χρονο θα δεχτω στην ηλιακη επιστροφη ,διπλο τετραγωνο σεληνης -πλουτωνα.Τοσο η σεληνη της ηλιακης θα τετραγωνισει τον πλουτωνα στο 4ο οσο και ο ηλιακος πλουτωνας θα τετραγωνισει την γενεθλια σεληνη στο 9ο.Και ο ηλιακος κρονος θα κανει συνοδο με τον γενεθλιο πλουτωνα ( αν και αυτο αρχικα με ανησυχησε ,σκεφτηκα οτι ειναι μια οψη που θα την εχουν αρκετα ατομα της ηλικιας μου την ιδια περιοδο οποτε μαλλον θα εχει να κανει με μια κατασταση "προσαρμογης" στην πραγματικοτητα που δεν ειναι και η καλυτερη τελευταια) ... επειδη αυτη την χρονια "εφαγα" ηλιακη σεληνη σε συνοδο με γενεθλιο κρονο 4ο και ηλιακο κρονο σε αντιθεση με την γενεθλια σεληνη στο 9ο και δεν μ αρεσε καθολου .Καταλαβαινω τι εχω να τραβηξω απο τα τετραγωνα του Πλουτωνα

    Και κατι τελευταιο . Εμενα ο πλουτωνας στο προοδευτικο μου χαρτη ειχε σταματησει να σχηματιζει συνοδο με τον γενεθλιο πλουτωνα απο το ιουνιο .Εννοω την μια μοιρα διαφορα ο γενεθλιος βρισκεται 02 και 32' ενω ο προοδευτικος στις 03' και 31'. Σε προηγουμενο ποστ ,μπορει να μην καταλαβα καλα και την διατυπωση ,νομιζω οτι ειδα οτι αυτο ειναι αδυνατον να συμβει :blink:.Προφανως θα εννοουσε οτι ποτε ο πλουτωνας δεν παυει να σχηματιζει συνοδο με τον γενεθλιο μεσα στο χαρτη με ανοχη μεγαλυτερη της μιας μοιρας απλα στο προοδευτικο η οψη πιανεται οταν ειναι λιγοτερο απο μια μοιρα η επιρροη της . Γιατι εμενα ο προοδευτικος πλουτωνας εχει περασει τον γενεθλιο πλεον και δεν ειμαι μαθουσαλας

  9. #29
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Γεια σου hattie23
    Ο Πλούτωνας κατά μέσο όρο κινείται περίπου 1,5 μοίρα το χρόνο, δηλαδή στις, ας πούμε, 90 μέρες προοδευμένης κίνησης των πλανητών (που είναι ένα σχετικά μεγάλο διάστημα ανθρώπινη ζωής) είναι δύσκολο να μετακινηθεί κατά μία μοίρα. Αυτός όμως είναι μέσος όρος που περιλαμβάνει και την ανάδρομη κίνηση. Στο δικό σου ωροσκόπιο ο Πλούτωνας προφανώς δεν είναι ανάδρομος, ούτε και πρόκειται να γίνει στην προοδευμένη του κίνηση. Επίσης, αν υποθέσω ότι βρίσκεται στον Σκορπιό, η ταχύτητα του αυξάνεται σε 2,5 μοίρες το χρόνο (γενικά ο Πλούτωνας έχει παράβολη τροχιά με διαφορετική ταχύτητα σε κάθε ζώδιο). Έτσι δεν είναι απίθανο αυτό που περιγράφεις, δηλαδή να έχει μετακινηθεί κατά μία μοίρα αλλά προσωπικά δεν θα έδινα κάποια ιδιαίτερη σημασία. Με τους αργούς πλανήτες που μετακινούνται ελάχιστα στην προοδευμένη κίνηση, θα κοίταζα μόνο αν αλλάζουν φορά, από ορθόδρομος σε ανάδρομος ή αντίστροφα.

    Επίσης για τις όψεις που περιγράφεις δεν καταλαβαίνω την τόση αγωνία για την ηλιακή επιστροφή που θα γίνει σε 14 μήνες. Με την φετινή και την επόμενη έχεις ξεμπερδέψει; Καταρχήν να πω ότι στις όψεις ανάμεσα σε πλανήτες της ηλιακής και πλανήτες στο γενέθλιο θα έδινα πολύ μικρή ανοχή. Επίσης τέτοιες όψεις νομίζω λειτουργούν πιο πολύ σαν background της χρονιάς, ένα πλαίσιο στο οποίο λαμβάνει χώρα η δράση των πλανητών από διελεύσεις / προόδους. Να πω ακόμα ότι αν θες να εξετάσεις τον Πλούτωνα τον μεθεπόμενο Νοέμβριο θα πρέπει να τον δεις σε συνδυασμό με τον Ουρανό αφού θα βρίσκονται σε τετράγωνο. Και μια τελευταία συμβουλή είναι ότι η αξιολόγηση των όψεων πρέπει να γίνεται σε συνδυασμό με τις υπάρχουσες συνθήκες στη ζωή μας τη συγκεκριμένη περίοδο. Επειδή κανείς μας δεν ξέρει πως θα είναι σε 14 μήνες, απλά don’t worry:noworry:.

  10. #30
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Πλούτωνας σε σύνοδο με προοδευόμενο Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by Sei View Post
    Γεια σας :bigsmile:
    Το τετράγωνο του διελαύνοντος Πλούτωνα προς τον γενέθλιο Πλούτωνα συνέβη με όλες του τις συνέπειες αναρωτιέμαι: τα τετράγωνα του διελαύνοντος Πλούτωνα (προς τον γενέθλιο) από αντισκια και κόντρα αντισκια έχουν τις ίδιες συνέπειες ή είναι αρκετά ελάχιστης σημασίας όψεις?
    Δλδ επιβιώσαμε από τον κύριο σεισμό και τώρα παλεύουμε με τους μετασεισμούς?
    Μικρότερης έντασης μεν, σεισμοί δε..
    Προσωπικά νοιώθω ότι δεν έχω καθαρίσει ακόμη με αυτό το τετράγωνο

    Θα μου επιτρεψεις να σου απαντησω μεσα απο προσωπικη εμπειρια κι επειδη προσωπικα δινω μεγαλη σημασια στις αντισκιες των εξωκρονιων.

    Οταν ο διελαυνων πλουτωνας ειχε εγκατασταθει στην ακμη του ωροσκοπου μου, ειδα ολα τα σεναρια.:bigsmile: Αργοτερα, περασα μια πολυ ηρεμη και δημιουργικη περιοδο. Πριν μερικους μηνες, επεδρασε ξανα με αντισκια στον ωροσκοπο μου και ειχα μια επαναληψη εντονων ψυχολογικων
    καταστασεων. Μονο που αυτη την φορα ημουν υποψιασμενη και οσο ηταν δυνατον διατηρησα
    την αυτοκυριαρχια μου.

    Ωστοσο οφειλω να πω, οτι εκ παραλληλου υπηρχαν κι αλλες οψεις που δημιουργουσαν γεγονοτα κι επετειναν την κακη ψυχολογια.

    Αν θελεις κλικαρισε σχετικα και βρες το αρθρο του κυριου Παιζη.

 

 
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads