s
Έρωτας είναι να ρισκάρεις... - Page 29
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 29 of 33 FirstFirst ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 LastLast
Results 281 to 290 of 330
  1. #281
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Σέβη
    Location
    Π.Φάληρο
    Posts
    242

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Πείτε μου σας παρακαλώ πόσο μακρυά θα φτάνατε για να συναντήσετε, για να γνωρίσετε, να νοιώσετε, να ζήσετε, αυτόν τον βαθύ και απόλυτο Έρωτα?... Τι θα είσασταν διατεθειμένες να εγκαταλείψετε, τι να θυσιάσετε, τι να στερηθείτε?...


    Εγώ μπορώ μόνο να βεβαιωσω ότι υπάρχει. Όχι όμως στο αισθαντικό επίπεδο, αλλά λίγο πιο ψηλά. Και όσο είμαστε αγκιστρωμένοι στο σώμα, στην ύλη, στην εξασφαλιση, τόσο λιγότερο μπορούμε να «πετάξουμε» για να τον συναντήσουμε.
    Δεν γίνεται να τα έχουμε όλα. Δυστυχώς.

    Ότι χρειαζόταν! έχεις δίκιο δεν νομίζω ότι έχει καμμια σχέση με ύλη, απλά τα παρατάς όλα!

  2. Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Πείτε μου σας παρακαλώ πόσο μακρυά θα φτάνατε για να συναντήσετε, για να γνωρίσετε, να νοιώσετε, να ζήσετε, αυτόν τον βαθύ και απόλυτο Έρωτα?... Τι θα είσασταν διατεθειμένες να εγκαταλείψετε, τι να θυσιάσετε, τι να στερηθείτε?...


    Εγώ μπορώ μόνο να βεβαιωσω ότι υπάρχει. Όχι όμως στο αισθαντικό επίπεδο, αλλά λίγο πιο ψηλά. Και όσο είμαστε αγκιστρωμένοι στο σώμα, στην ύλη, στην εξασφαλιση, τόσο λιγότερο μπορούμε να «πετάξουμε» για να τον συναντήσουμε.
    Δεν γίνεται να τα έχουμε όλα. Δυστυχώς.
    Μα αυτή η μορφή Αγάπης δεν ζητάει ανταλλάγματα...Ως έτσι κανείς δεν θυσιάζει τίποτα!!!!Κανείς δεν εγκαταλείπει τίποτα....και βέβαια η στέρηση ούτε από μακρυά κοιτάει!!!!!Αυτή η Αγάπη μόνο νοιώθει άλλον έναν ολοκληρωμένο άνθρωπο!!!!!τί Ωραία...μόνο δύο ολοκληρωμένοι άνθρωποι μπορούν να γεννήσουν τάτοια Αγάπη...Είναι σαφές ότι υπάρχει..ολοκληρωμένοι άνθρωποι δυστυχώς υπάρχουν λίγοι...
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  3. #283
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Σέβη
    Location
    Π.Φάληρο
    Posts
    242

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by εφη ταδε-ταδε εφη View Post
    Μα αυτή η μορφή Αγάπης δεν ζητάει ανταλλάγματα...Ως έτσι κανείς δεν θυσιάζει τίποτα!!!!Κανείς δεν εγκαταλείπει τίποτα....και βέβαια η στέρηση ούτε από μακρυά κοιτάει!!!!!Αυτή η Αγάπη μόνο νοιώθει άλλον έναν ολοκληρωμένο άνθρωπο!!!!!τί Ωραία...μόνο δύο ολοκληρωμένοι άνθρωποι μπορούν να γεννήσουν τάτοια Αγάπη...Είναι σαφές ότι υπάρχει..ολοκληρωμένοι άνθρωποι δυστυχώς υπάρχουν λίγοι...

    ναι ομως νομίζω ότι η αναφορά γινόταν για τον έρωτα.. η αγάπη είναι κάτι ήρεμο κτλ. και νομίζω ότι είναι απογοητευτικό να λέμε ότι υπάρχουν λίγοι ολοκληρωμένοι άνθρωποι γιατί σε όλους υπάρχει η δυνατότητα της ολοκλήρωσης απλά είμαστε λίγο τεμπέληδες και οι περισσότεροι δε γνωρίζουμε... και είναι λίγο ουτοπικό να λες ότι δε ζητάς κάτι στην αγάπη γιατί και το ένα ποτήρι νερό που μπορεί να χρειαστεί να σου φέρουν λογικά το ζητάς. Νομίζω ότι γίνονται θυσίες για τον άλλο αλλά αυτές οι θυσίες επιλέγεις εσύ να τις κάνεις, σε εσένα δε σου κοστίζουν τίποτα και μπορεί να είναι τεράστιες και σου δίνουν χαρά γιατί δεν είναι κακό να δίνεις και επειδή η ζωή δεν είναι και πολύ εύκολη και χρειάζεται παραχωρήσεις ορισμένες φορές, νομίζω ότι εγκαταλείπεις μια προηγούμενη οπτική και βλέπεις από μια άλλη, του συντρόφου σου. Αυτό είναι ένα κομματάκι έρωτα για μένα.

  4. #284

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Πείτε μου σας παρακαλώ πόσο μακρυά θα φτάνατε για να συναντήσετε, για να γνωρίσετε, να νοιώσετε, να ζήσετε, αυτόν τον βαθύ και απόλυτο Έρωτα?... Τι θα είσασταν διατεθειμένες να εγκαταλείψετε, τι να θυσιάσετε, τι να στερηθείτε?...


    Εγώ μπορώ μόνο να βεβαιωσω ότι υπάρχει. Όχι όμως στο αισθαντικό επίπεδο, αλλά λίγο πιο ψηλά. Και όσο είμαστε αγκιστρωμένοι στο σώμα, στην ύλη, στην εξασφαλιση, τόσο λιγότερο μπορούμε να «πετάξουμε» για να τον συναντήσουμε.
    Δεν γίνεται να τα έχουμε όλα. Δυστυχώς.
    Τι να σου πω βρε Δειμωνακο μου...για τον Javier Bardem το ομολογω θα εκανα τα παντα!!Ακομαι ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ!!!!!!!!!!!!!:toung::toung:

  5. #285

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Τέτοιες χαζομάρες κάνετε εσείς οι γυναίκες και μετά λένε που πήγανε οι άνδρες. τώρα γιατι κλαίς είναι ώριμη συμπεριφορά αυτή απο γυναίκα. το παιχνίδι το έχετε χάσει να το ξέρεις. Για την απόμακρη συμπεριφορά των ανδρών εσείς φταίτε. Η δική σου ιστορία πλέων είναι μια κοίνη ιστορία που ακούω πολύ συχνά . Λυπάμαι πολύ... χάθηκε η μαγεία της γυναίκας.

  6. #286
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    στο κοσμο μου...
    Posts
    12

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by giannis942 View Post
    Τέτοιες χαζομάρες κάνετε εσείς οι γυναίκες και μετά λένε που πήγανε οι άνδρες. τώρα γιατι κλαίς είναι ώριμη συμπεριφορά αυτή απο γυναίκα. το παιχνίδι το έχετε χάσει να το ξέρεις. Για την απόμακρη συμπεριφορά των ανδρών εσείς φταίτε. Η δική σου ιστορία πλέων είναι μια κοίνη ιστορία που ακούω πολύ συχνά . Λυπάμαι πολύ... χάθηκε η μαγεία της γυναίκας.
    νομιζω οτι αυτο συμβαινει και σε αντρες..οχι μονο σε γυναικες...

  7. Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by giannis942 View Post
    Τέτοιες χαζομάρες κάνετε εσείς οι γυναίκες και μετά λένε που πήγανε οι άνδρες. τώρα γιατι κλαίς είναι ώριμη συμπεριφορά αυτή απο γυναίκα. το παιχνίδι το έχετε χάσει να το ξέρεις. Για την απόμακρη συμπεριφορά των ανδρών εσείς φταίτε. Η δική σου ιστορία πλέων είναι μια κοίνη ιστορία που ακούω πολύ συχνά . Λυπάμαι πολύ... χάθηκε η μαγεία της γυναίκας.
    χάνοντας το παιχνίδι τα κορίτσια υπονοείς ότι κερδίζουν τ αγόρια?ή είναι όλοι χαμένοι?οι απόμακροι είναι πιο ευτυχισμένοι από τους ανώριμους?ή απλά έχει ο καθένας το ρολάκι του?και ποιός αποφασίζει αν χάθηκε η μαγεία?ο σκηνοθέτης?
    Απορίες της τελευταίας στιγμής...εύχομαι σε όόόόλους μας καλή χρονιάάάάάά΄!!!!!!!!!!!Γεμάτη μαγικές στιγμές από την πολύ Αγάπη!!!!!!!!!!!!!!!!
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  8. Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by colibri View Post
    ναι ομως νομίζω ότι η αναφορά γινόταν για τον έρωτα.. η αγάπη είναι κάτι ήρεμο κτλ. και νομίζω ότι είναι απογοητευτικό να λέμε ότι υπάρχουν λίγοι ολοκληρωμένοι άνθρωποι γιατί σε όλους υπάρχει η δυνατότητα της ολοκλήρωσης απλά είμαστε λίγο τεμπέληδες και οι περισσότεροι δε γνωρίζουμε... και είναι λίγο ουτοπικό να λες ότι δε ζητάς κάτι στην αγάπη γιατί και το ένα ποτήρι νερό που μπορεί να χρειαστεί να σου φέρουν λογικά το ζητάς. Νομίζω ότι γίνονται θυσίες για τον άλλο αλλά αυτές οι θυσίες επιλέγεις εσύ να τις κάνεις, σε εσένα δε σου κοστίζουν τίποτα και μπορεί να είναι τεράστιες και σου δίνουν χαρά γιατί δεν είναι κακό να δίνεις και επειδή η ζωή δεν είναι και πολύ εύκολη και χρειάζεται παραχωρήσεις ορισμένες φορές, νομίζω ότι εγκαταλείπεις μια προηγούμενη οπτική και βλέπεις από μια άλλη, του συντρόφου σου. Αυτό είναι ένα κομματάκι έρωτα για μένα.
    μάλλον δεν διάβασες όλη τη συζήτηση...Ανιδιοτέλεια περιγράφω..δίπλα βάλε ό,τι θέλεις και ό,τι σε ικανοποιεί...καλή χρονιάάάάάάά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  9. #289
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    4

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by christina25 View Post
    Μετά απορουμε γιατί οι αντρες φερονται στις γυναικες ετσι οπως φερονται...
    Ο Ερωτας είναι ενα συναίσθημα που σε γεμίζει, που σε κανει να πετάς και να κάνεις τρέλλες. Ο Ερωτας δεν έχει λογική και ναι στον έρωτα ρισκάρεις. Οταν περάσει ο ερωτας τότε δύο πράγματα μπορεί να συμβούν ή να αγαπήσεις αυτόν τον άνθρωπο ή να μην τον αγαπήσεις. Η κοπέλλα που έγραψε το άρθρο πιστέυω εγώ ότι δεν τον αγάπησε για αυτό και έψαξε να βρεί την αγάπη αλλού. Το έκανε. Διαφορετικά δεν θα συνέχιζε να μιλαεί με το τρίτο προσωπο αν αγαπούσε τον Γιαννη.
    Συμφωνω στο να χωρισει ενα ζευγαρι αν δεν αγαπηθει αλλα το αν αγαπας εναν ανθρωπο το καταλαβαινεις και χωρις να γνωρισεις καποιον αλλον. Το σχόλιο μου αφορά τις γυναίκες που απορούν γιατι οι αντρες φέρονται όπως φέρονται στις γυναίκες. Πιστευω πως οι αντρες φερονται ασχημα στις γυναικες γιατι ειναι πιο συναισθηματικοι απο εμας. γιατι όταν αγαπησουν ποναμε πιο πολυ απο εμας αλλα επειδη ο αντρας πρέπει να φαινεται δυνατός πρέπει να το κρυψει. πιστευεις οτι ο Γιαννης θα ξαναεμπιστευτει ευκολα γυναίκα ή πιστευεις οτι απο εδώ και πέρα θα κοροιδευει τις γυναικές; μπορει και να ξαναεμπιστευτει απανταω εγω αλλα θα αργησει πολυ. οσο πιο συναισθηματικός είναι τόσο πιο πολυ θα αργησει.
    Σκεψου παλιες σου σχέσεις τι σκεφτοσουν οταν ο αντρας που εβγαινες τοτε εκανε κατι που δεν σου αρεσε. οτι ειναι μαλακας. τι παράξενο ομως ο περισσοτερος αντρικος πληθυσμος να ειναι μαλακες. ολες οι γυναικές αυτο λεμε και βαζω και τον εαυτο μου μεσα. δεν ειναι ομως μαλακας, απλως αυτος ο ανθρωπος βλεπει κατι σε σενα ή σε μενα που θα πρεπε να το εχουμε όλοι οι ανθρωποι. Αξιοπρέπεια και σεβασμο στον εαυτο μας.

  10. #290
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    8

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by christina25 View Post
    Το σχόλιο μου αφορά τις γυναίκες που απορούν γιατι οι αντρες φέρονται όπως φέρονται στις γυναίκες. Πιστευω πως οι αντρες φερονται ασχημα στις γυναικες γιατι ειναι πιο συναισθηματικοι απο εμας. γιατι όταν αγαπησουν ποναμε πιο πολυ απο εμας αλλα επειδη ο αντρας πρέπει να φαινεται δυνατός πρέπει να το κρυψει.
    Χμμμμ πολυ γενικευμενο μου ακουγεται αυτο.
    Δεν πιστευω οτι ολοι οι ανδρες ειναι ιδιοι αλλα ουτε εχουν και τις ιδιες αντιδρασεις.
    Aσε που και εμεις οι γυναικες κρυβουμε αρκετες φορες τα συναισθηματα μας για να μην πληγωθουμε και προσποιουμαστε, εξαλλου στην -ηθοποια- ειναι γνωστο οτι ειμαστε καλυτερες απο τους ανδρες...

    Προτιμω να παρω μια ουδετερη σταση στο συγκεκριμενο ζητημα και να μην το βλεπω φεμινιστικα.

 

 
Page 29 of 33 FirstFirst ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads