s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 26
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 26 of 47 FirstFirst ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... LastLast
Results 251 to 260 of 468
  1. #251
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by Marina 7771
    Mαράκι για να δώ εάν βρίσκομαι σε καλό δρόμο.
    Υπάρχει περίπτωση να μιλάμε για γυναίκα καστανή η οποία αντιμετωπίζει πρόβλημα οικονομικής φύσης που αφορά ακίνητο. Δηλαδή χρειάζεται χρήματα για να αγοράσει ακίνητο ή πουλάει ακίνητο από ανάγκη και βρίσκει εμπόδιο από άντρα ισχυρό οικονομικά (ή που εξαρτάται οικονομικά απ' αυτόν)?
    Πες μου αν έχω πετύχει τίποτα για να συνεχίσω ή να το πάρω πάλι απ' την αρχή.
    Ευχαριστώ
    πολύ καλή προσέγγιση έχεις πιάσει αρκετά και χαίρομαι για αυτο ...
    λοιπόν καταρχήν να σας πω πως λειτουργουμε προκειμένου να δουμε ποια ειναι τα άτομα που πέφτουν στα χαρτιά , βλέπουμε εναν Ρηγά μόνο τα άλλα ειναι βαλέδες που σημαίνει οτι απλά η ντάμα μας έχει την τύχη να την σκέπτονται και να ανησυχούν πολλοί για αυτην, αλλά βασικά το μόνο άτομο που βγαίνει με σωματική υπόσταση ειναι ο Ρήγας καρό άρα ξέρουμε οτι τα φύλλα που ειναι απο πάνω του (4καρό και 6καρό ειναι δικά του)
    ερευνούμε λοιπόν μήπως αυτο το άτομο έχει κάποια ερωτική- συναισθηματική σχέση με την ντάμα μας ...δεν υπάρχει όμως κάτι τέτοιο γιατί τα χαρτιά που συνδέονται μεταξύ τους δεν ειναι ευοίωνα για κάτι τέτοιο (δεν έχω κρεβάτια μαζί , ίσα ίσα έχω τον ρήγα να κοιτά με άσσο μπαστούνι το κρεβάτι της ...αυτό όμως μπορεί να σημαίνει οτι αυτο το άτομο ειναι κάποιος που κάποτε μπορεί να είχαν κάτι ερωτικό και τώρα έχει διακοπεί)
    την ντάμα μας φαίνεται να την απασχολεί κάτι κουπάτο χωρίς όμως να μας έχει εμφανιστεί ο Ρήγας κούπα στα χαρτιά όμως η ψυχή της ντάμας μας κοιτά τον δρόμο και ακόμα ποιο σημαντικό την συναισθηματική κατάσταση (καρδιά 5κούπα ) ενός κουπάτου ατόμου...
    λοιπόν όσον αφορα τον Ρηγα η ντάμα μας , ξεσηκώνεται με άσχημο ξεσήκωμα δηλαδή δεν θα της βγει σε καλό γιατι πέφτει πάνω στον ρήγα καρό(6καρό) ...τα θέματα που έχουν απομείνει πλέον να συζητήσουν τα δύο αυτα άτομα ειναι πολύ σωστά τα οικονομικά και μάλιστα πολύ πιθανόν να έχουμε να κάνουμε με κάτι ακίνητο (4καρό) αυτη λοιπόν η γυναίκα έχει ξεσηκωθεί για να κάνει μια κίνηση οικονομική που έχει σχέση με αυτον τον άντρα η οποία΄όμως κίνηση δεν θα της βγεί σε καλό...σταματώ λοιπόν εδώ για να δω τη συνεχεια ....ξέρετε τα πράγματα ξεκαθαρίζουν σε κάθε ρίξιμο ...

  2. #252
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by Marina 7771
    Mαράκι για να δώ εάν βρίσκομαι σε καλό δρόμο.
    Υπάρχει περίπτωση να μιλάμε για γυναίκα καστανή η οποία αντιμετωπίζει πρόβλημα οικονομικής φύσης που αφορά ακίνητο. Δηλαδή χρειάζεται χρήματα για να αγοράσει ακίνητο ή πουλάει ακίνητο από ανάγκη και βρίσκει εμπόδιο από άντρα ισχυρό οικονομικά (ή που εξαρτάται οικονομικά απ' αυτόν)?
    Πες μου αν έχω πετύχει τίποτα για να συνεχίσω ή να το πάρω πάλι απ' την αρχή.
    Ευχαριστώ
    α! θέλω να σου πω κάτι άλλο , δεν μπορούμε να μιλάμε για μία γυναίκα με οικονομικά προβλήματα γιατι για να συνεβαινε αυτο θα έπρεπε να έχουμε την ντάμα +10καρό που ειναι τα χρήματα+ Α μπαστούνι ή 10 μπαστούνι , όποτε θα το μεταφράζαμε έλλειψη χρημάτων οικονομικό πρόβλημα , εδω έχουμε μια κίνηση (6σπαθί-ξεσήκωμα ) το ξεσήκωμα λοιπόν μας δηλώνει οτι ετοιμάζεται (ξεσηκώνεται να κάνει κάτι δεν το έχει κάνει ακόμα) άρα δεν έχουμε οικονομικό πρόβλημα έχουμε να κάνουμε με μια κίνηση που όμως δεν θα ειναι ευνοική για αυτην

  3. #253
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by Marina 7771
    Mαράκι για να δώ εάν βρίσκομαι σε καλό δρόμο.
    Υπάρχει περίπτωση να μιλάμε για γυναίκα καστανή η οποία αντιμετωπίζει πρόβλημα οικονομικής φύσης που αφορά ακίνητο. Δηλαδή χρειάζεται χρήματα για να αγοράσει ακίνητο ή πουλάει ακίνητο από ανάγκη και βρίσκει εμπόδιο από άντρα ισχυρό οικονομικά (ή που εξαρτάται οικονομικά απ' αυτόν)?
    Πες μου αν έχω πετύχει τίποτα για να συνεχίσω ή να το πάρω πάλι απ' την αρχή.
    Ευχαριστώ
    πάντως εχεις πιασει πολυ καλά την περίπτωση οτι έχει να κανει με οικονομικά και με αυτον τον Ρήγα που δεν ειναι και οτι καλύτερο μπροστά της ...

  4. #254
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    208

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by maraki_1975
    πάντως εχεις πιασει πολυ καλά την περίπτωση οτι έχει να κανει με οικονομικά και με αυτον τον Ρήγα που δεν ειναι και οτι καλύτερο μπροστά της ...
    Ακολούθησα τη λογική της συνολικής εικόνας, όπως τόσες φορές έχεις γράψει.
    Πάντως λέγοντας "πρόβλημα οικονομικής φύσης" δεν εννοώ οικονομικά προβλήματα γενικά. Απλά ότι έχει να κάνει με οικονομικό θέμα. Τώρα όσο για το βαλέ κούπα εγώ το είδα σαν φιλικό και καλοπροαίρετο άτομο που την σκέφτεται και την στηρίζει. Το δεύτερο όμως ρίξιμο με μπέρδεψε λίγο. Θα μπορούσαμε να πούμε ότι ο βαλές κούπα έχει χωρίσει με μελαχροινό πρόσωπο και τώρα ενδιαφέρεται για τη ντάμα μας, και ότι η ντάμα μας σκέφτεται να μην προχωρήσει σε σχέση με το ακίνητο και το ρήγα καρό σκεφτόμενη το καλό της και ίσως και το καλό του σπιτιού της? Αν και μου φαίνεται ότι ο Κ καρό και η ντάμα θα συναντηθούν τελικά με πρωτοβουλία της ντάμας.
    Μαράκι για ρίξε λίγο φως στην υπόθεση να δω τί πουλιά έχω πιασει!!!

  5. #255
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by Marina 7771
    Ακολούθησα τη λογική της συνολικής εικόνας, όπως τόσες φορές έχεις γράψει.
    Πάντως λέγοντας "πρόβλημα οικονομικής φύσης" δεν εννοώ οικονομικά προβλήματα γενικά. Απλά ότι έχει να κάνει με οικονομικό θέμα. Τώρα όσο για το βαλέ κούπα εγώ το είδα σαν φιλικό και καλοπροαίρετο άτομο που την σκέφτεται και την στηρίζει. Το δεύτερο όμως ρίξιμο με μπέρδεψε λίγο. Θα μπορούσαμε να πούμε ότι ο βαλές κούπα έχει χωρίσει με μελαχροινό πρόσωπο και τώρα ενδιαφέρεται για τη ντάμα μας, και ότι η ντάμα μας σκέφτεται να μην προχωρήσει σε σχέση με το ακίνητο και το ρήγα καρό σκεφτόμενη το καλό της και ίσως και το καλό του σπιτιού της? Αν και μου φαίνεται ότι ο Κ καρό και η ντάμα θα συναντηθούν τελικά με πρωτοβουλία της ντάμας.
    Μαράκι για ρίξε λίγο φως στην υπόθεση να δω τί πουλιά έχω πιασει!!!
    λοιπόν ακου τι γίνεται με αυτον τον Ρήγα στο δευτερο ρίξιμο πράγματι κάτι γίνεται για να συναντηθούν με τη ντάμα όμως δεν ειναι απο την νταμα γιατί ο ρήγας κοιτά τον δρόμο της άρα αυτός επιδιώκει να πέσει πάνω της και πράγματι θα γίνει η συνάντηση αλλα απο δική του κίνηση θα πέσει μπροστά της ...
    τώρα ο βαλές δεν ειναι και τόσο φιλικό πρόσωπο αν και επιφανειακά έτσι δείχνει και ξέρεις γιατί ...το καταλαβαίνουμε απο το τρίτο ρίξιμο όπου οι δύο ψυχές ενώνονται και μάλιστα ο ένας κοιτα τον άλλον και αυτο δηλώνει πολυ μεγάλο συναισθηματικό δέσιμο δηλαδή ακόμα και ερωτικο να μην ειναι το άτομο αυτο πρέπει να ειναι κάποιος που έχει φοβερό δέσιμο συναισθηματικό-εγκαφαλικό με την ντάμα μας ακόμα κι αν ειναι αδερφός της...πάντως αυτός ο βαλές προσπαθεί να την ενθαρρύνει (πισωπλατεί τα εμπόδια) και την στηρίζει ...τελικά δεν θα κάνει όντως τίποτα με αυτη την υπόθεση και ούτε ο καράτος θα την ταρακουνήσει ...και όπως λες δεν θα συνεχίσει την οικονομική σκέψη που έκανε και φυσικά αν την παρατήσει θα της βγει σε καλό...
    είσαι πολύ καλή , μπράβο χαίρομαι !!!

  6. #256
    Join Date
    Apr 2005
    Όνομα:
    Αναστάσης
    Posts
    8

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Καλησπέρα και απο μένα!
    Λέγομαι Αναστάσης και χαίρομαι πολύ για την δημιουργία αυτής της ενότητας. Μπράβο στο Μαράκι για την προσπάθειά της να μεταλαμπαδεύσει τις γνώσεις της σε όσους ενδιαφέρονται βέβαια. Γιατί πολύ συχνά παρατηρώ και εγώ επιφανειακές προσεγγίσεις στο όλο ζήτημα και όχι μόνο αυτό, αλλά βλέπω ότι πολλοί το βλέπουν και κάπως χλευαστικά.
    Η ερμηνεία των χαρτιών σαφώς έχει και μια μέθοδο και βλέπω πως το Μαράκι σωστά περιγράφει τα διάφορα στάδια. Ωστόσο, επειδή και γω ασχολούμαι αρκετά με την ερμηνεία της απλής τράπουλας, παρατήρησα κάποιες διαφορές σε σχέση με όσα παραθέτει το Μαράκι που θα ήθελα να τα παραθέσω σε κάποιο επόμενο ποστ για να τα συγκρίνουμε και να αναπτύξουμε ένα διάλογο.
    Μιλώντας στατιστικά, μπορώ να πω ότι η μέθοδος που χρησιμοποιώ, που διαφερει σε καποια μονο σημεια με του Μαρακίου, έχει 99% για να μην πω 100% ευστοχία, ειδικά σε αισθηματικής φυσης θεματα.

    Θα χαρώ να συζητήσουμε γι'αυτό!

  7. #257
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    38

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Καλησπέρα, maraki_1975.

    Να σε συγχαρώ καταρχήν και να σ'ευχαριστήσω, που μοιράζεσαι τη γνώση σου μαζί μας.
    Είμαι καινούριο μέλος και, ζητώ συγνώμη προκαταβολικά, για τις χαζές, ίσως, ερωτήσεις μου.
    Βρίσκω πολύ κατανοητό το 1ο στάδιο (δεν έχω προχωρήσει παρακάτω), απλά, θα ήθελα μία διευκρίνηση στο εξής:

    Γράφεις:
    >>αυτό το κάνω τρείς φορές ...χωρίς να συμπεριλαμβάνω τα χαρτιά που έχουν φύγει ήδη έξω ...αφού έχω στρώσει την πρώτη φορά ...ερμηνεύω τα μαζεύω , τα ανακατεύω πάλι και ξανακάνω την ίδια διαδικασία(χωρίς να ξανακόβω) μπορεί να φύγουν και κάποια άλλα χαρτιά μέχρι την τρίτη φορά ...
    γίνεται τρείς φορες για να ξεκαθαρίσει καλύτερα αυτο που έχει ήδη πέσει κάτω σαν ερμηνεία απο την πρώτη φορά ....
    <<

    Τι κατάλαβα εγώ (αν έχω κάνει λάθος, σε παρακαλώ διόρθωσέ με):
    Ωραία, έχω ανοίξει τα χαρτιά σε σειρές των τεσσάρων τη φορά, αρχίζοντας κάθε σειρά με χαρτί του "χρώματός μου", αποκλείοντας να ξεκινήσω με Α,9,10,Κ κλπ.
    Αφού ερμηνεύσω τις σειρές μου, μαζεύω μόνο τα χαρτιά που αποτελούν τις σειρές μου (όχι αυτά που έχω πετάξει), όσα είναι, τ'ανακατεύω, δεν τα ξανακόβω και, παίρνω πάλι το πρώτο που είναι στο "χρώμα μου" από τα εμπρός (μπορεί στο μεταξύ να πετάξω χαρτιά μέχρι να βρω χρώμα) κλπ.
    Ξαναφτιάχνω σειρές όπως την 1η φορά. Τις ερμηνεύω.
    Μετά, μαζεύω τα χαρτιά που αποτελούσαν τις σειρές μου, της 2ης φοράς (ενώ, αυτά που "πέταξα" από τη 2η φορά τ'αφήνω έξω) και συνεχίζω.

  8. #258
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Τωρα, παει περασε...
    Θα πρεπει να εχεις τα χαρτια κολλημενα στο τραπεζι (μην τυχον τους αλλαξεις θεση!!!) μεχρι να σου απαντησει το Μαρακι.
    Σε περιπτωση που ζητας αμεση απαντηση βεβαια.
    Εαν το κανεις για εκμαθηση, παω πασο και συγνωμη...

  9. #259
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    38

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Καλησπέρα, Αγγελική.

    Κατ' ακρίβειαν... επειδή έχει χαλάσει ο εκτυπωτής μου, κάθομαι και γράφω!!! τα στάδια και τις ερμηνείες (κι αφού τα είχα γράψει όλα, προχωρώντας οι σελίδες... είδα ότι κάποιο άλλο μέλος, τα έχει συγκεντρώσει σε ένα post!!!):weird:
    Eίμαι γκαντέμω, παιδί μου! Τι περιμένεις?...

    Σ'αυτή τη φάση, προσπαθώ να τα μάθω, διότι έχω και μία φίλη που ενδιαφέρεται και θα έρθει την Τρίτη να τα δει!

    Ξαναδιαβάζοντας, πιστεύω ότι, σωστά κατάλαβα (βγαίνει νόημα, δηλαδή).
    Τα άλλα στάδια, ευτυχώς τα κατάλαβα...
    Εκεί που θα τα κάνω μπάχαλο, θα είναι όταν θα τα στρώσω, ωραία και καλά... και θα πρέπει να τα ερμηνεύσω!
    (Όχι! Δεν έχω... "κληρονομικό χάρισμα", οπότε ... θα γελάσει κάθε πικραμένος!)

  10. #260
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Πάρε ύφος μπλαζέ. Απέφυγε να την κοιτάς στα μάτια για να νομίσει ότι σκέφτεσαι. Ελαφρά η κεφαλή ανυψωμένη προς τα ουράνια. Είναι η στιγμή που οι δυο ψυχές Ντάμα και Ρήγας γίνονται ένα σώμα. Κούνα διαρκώς ελαφρά το κεφάλι και κάνε μικρούς αναστεναγμούς έκπληξης. Εμείς θα ξέρουμε ότι "ώχου μα καλά δεν ντρέπομαι τι κάνω τώωωωωρα" αλλά η φίλη θα νομίσει ότι είδες την επιτυχία και τελικά θα επιστρέψει ο Μήτσος που είχε πάει να αγοράσει τσιγάρα πριν 5 χρόνια :nuts: :nuts: :nuts:
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

 

 
Page 26 of 47 FirstFirst ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 13 users browsing this thread. (0 members and 13 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads