s
Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση; - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 11 to 20 of 57
  1. #11
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Εύη
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    [/QUOTE] Τέλος θα πρότεινα να κοιτάξουμε πρώτα τον χάρτη των διελεύσεων (στην κορυφή της σελίδας - Δωρεάν Ωροσκόποιο - Διελεύσεις & ανάλυση για όσους δεν το γνωρίζουν) για να δούμε σε ποιόν οίκο μας βρίσκονται οι πλανήτες, και ύστερα να διαβάσουμε το άρθρο βάσει του οίκου που θα επηρρεαστούμε προσωπικά επειδή οι παραπάνω προβλέψεις, όπως όλες οι προβλέψεις άλλωστε, είναι γενικές και βασίζονται μόνο στο ηλιακό ζώδιο. Για παράδειγμα εγώ μεν είμαι Δίδυμος με Ζυγό, αλλά η σύνοδος συμβαίνει στον 4° οίκο του χάρτη μου οπότε πρέπει να διαβάζω τον Σκορπιό.[/QUOTE]

    Γεια σου Δείμων,
    δεν έχω καταλάβει πώς θα βρούμε σε ποιον οίκο βρίσκονται οι αντίστοιχοι πλανήτες... φαντάζομαι ότι δεν εννοείς στον γενέθλιο μιας και παραθέτεις τις "Διελεύσεις". Θα μπορούσες να το εξηγήσεις αναλυτικά;:toung: Ευχαριστώ πολύ!:embarrest
    Impossible is nothing

  2. #12
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Πήγες επάνω στο Δωρεάν Ωροσκόπια να βρεις τον χάρτη των διελεύσεων όπως έγραψα? Εκεί θα δεις σε ποιόν οίκο είναι (δηλαδή από ποιόν οίκο του γενέθλιού σου διελαύνουν) οι τρεις πλανήτες αυτή τη στιγμή. Στις ερμηνείες του άρθρου τώρα θα συμβουλευτείς το ηλιακό σου ζώδιο συν για ωροσκόπο τον οίκο που συμβαίνει η σύνοδος.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  3. #13
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    .. ψηλά ... στα βουνά !!
    Posts
    238

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    ευχαριστώ !
    πάντως ναι η καθημερινή πρακτική διχνεί και 3η-4η γνώμη .. θέματα σοβαρά !
    Le coeur unit
    ce que l'esprit divise.

    Η καρδιά σμίγει,
    ό,τι ο νους χωρίζει.

  4. #14

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Κοιταζοντας τον χαρτη των διελευσεων η συνοδος γινεται στον 12οικο και κανει τετραγωνο με τον γενεθλιο κυβερνητη μου ποσειδωνα στον 9ο οικο.Θα μπορουσα να εχω μια εξηγηση?

  5. #15
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    πηνελοπη
    Location
    τρίκαλα
    Posts
    60

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    καλησπερα σ όλους. ειμαι ταυρος με σκορπιο στις τελευταίες μοιρες αλλά και οι τρεις πλανήτες( διας, ποσειδώνας και χειρων) από 23/5 θα βρίσκονται στον υδροχοο στον χάρτη μου. ποιο ζώδιο διαβάζω λοιπόν? του υδροχόου?

  6. #16
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    πηνελοπη
    Location
    τρίκαλα
    Posts
    60

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Quote Originally Posted by island View Post
    καλησπερα σ όλους. ειμαι ταυρος με σκορπιο στις τελευταίες μοιρες αλλά και οι τρεις πλανήτες( διας, ποσειδώνας και χειρων) από 23/5 θα βρίσκονται στον υδροχοο στον χάρτη μου. ποιο ζώδιο διαβάζω λοιπόν? του υδροχόου?
    και για να καταλάβω κοιτάζω τη διέλευση πλανητων τώρα στο χάρτη μου (απο τις 23/5 ) ή που βρίσκονται οι πλανήτες στον γενέθλιο? γιατί εγώ κοίταξα το πρώτο

  7. #17
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Στον Υδροχόο είναι η «φυσική» θέση των πλανητών στον ουρανό αυτή τη στιγμή. Εκεί βρίσκονται, και βρίσκονται για όλους. Εμάς για την ατομική πρόβλεψη μας ενδιαφέρει πώς επιδρούν επάνω στον προσωπικό μας γενέθλιο χάρτη. Θα κοιτάξεις λοιπόν το κανονικό, ηλιακό σου ζώδιο, και για συμπληρωματικές πληροφορίες θα βρεις τον οίκο από τον οποίο διελαύνουν στον χάρτη σου (κοιτώντας την εφαρμογή με τις διελεύσεις) ώστε να δεις πώς επηρρεάζουν και τον εν λόγω τομέα. Θα είναι ή το ζώδιο του ωροσκόπου σου, ή, εάν έχεις ωροσκόπο στις τελευταίες μοίρες κάποιου ζωδίου, το επόμενο από τον ωροσκόπο. Σε πολλά ζώδια στο άρθρο αναφέρονται οι οίκοι, π.χ. Κριός 11ος, Ταύρος 10ος, Δίδυμοι 9ος, Σκορπιός 4ος, Αιγόκερως 2ος κλπ. οπότε εάν κάπου δεν λέει το βρίσκεις εύκολα.

    Δηλαδή ένας Σκορπιός με ωροσκόπο Ταύρο αλλά που η σύνοδος στον χαρτη του γίνεται στον ένατο οίκο, θα διαβάσει τον Σκορπιό σαν το Ηλιακό και τους Διδύμους σαν το ωροσκοπικό του ζώδιο. Οι προβλέψεις για τον Ταύρο σε αυτή την περίπτωση δεν τον αφορούν.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  8. #18
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    πηνελοπη
    Location
    τρίκαλα
    Posts
    60

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    εγω στον γενέθλιο έχω δία στον λεων στις 25 12 54 στον 9ο, ποσειδωνα στις 25 43 ' 20 R στο σκορπιο 12ο και χειρων στον κριό στις 01 18" 22 στον 4ο
    ο γενέθλιος δίας κανει τετραγωνο με τον ποσειδωνα στον διελαύνων , ο ποσειδώνας αντιθεση με δια και ο χειρων αντίθεση με δια και τετραγωνο με ποσειδώνα! τι γίνεται?
    μήπως πρεπει να φουνταρω για να ησυχάσω?

  9. #19
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    πηνελοπη
    Location
    τρίκαλα
    Posts
    60

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    Quote Originally Posted by island View Post
    εγω στον γενέθλιο έχω δία στον λεων στις 25 12 54 στον 9ο, ποσειδωνα στις 25 43 ' 20 R στο σκορπιο 12ο και χειρων στον κριό στις 01 18" 22 στον 4ο
    ο γενέθλιος δίας κανει τετραγωνο με τον ποσειδωνα στον διελαύνων , ο ποσειδώνας αντιθεση με δια και ο χειρων αντίθεση με δια και τετραγωνο με ποσειδώνα! τι γίνεται?
    μήπως πρεπει να φουνταρω για να ησυχάσω?
    αναθεμά με αν κατάλαβα! πως βλέπουμε τη σύνοδο? εγώ στον χάρτη μου δεν καταλαβαίνω πως να τη βω. εκτός κι αν δεν κάνει στον χάρτη μου!

  10. #20
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Δίας – Ποσειδώνας – Χείρωνας. Θαύμα ή Ψευδαίσθηση;

    island, έχεις διαβάσει όλη την προηγούμενη συζήτηση? ¶λλο ο γενέθλιος χάρτης μας (αυτός δείχνει τον χαρακτήρα μας) και άλλο οι διελεύσεις (χρησιμοποιούνται για την πρόγνωση). Έγραφα παραπάνω λοιπόν

    Τέλος θα πρότεινα να κοιτάξουμε πρώτα τον χάρτη των διελεύσεων (στην κορυφή της σελίδας - Δωρεάν Ωροσκόποιο - Διελεύσεις & ανάλυση για όσους δεν το γνωρίζουν) για να δούμε σε ποιόν οίκο μας βρίσκονται οι πλανήτες.
    Εάν πας σε αυτό τον χάρτη θα δεις μία σειρά πλανήτες με μπλε, που είναι ο γενέθλιός σου (εκεί που βρίσκονταν οι πλανήτες όταν γεννήθηκες), και μία με κόκκινο, που είναι οι διελεύσεις (εκεί που βρίσκονται οι πλανήτες τώρα που μιλάμε). Η τριπλή σύνοδος είναι με κόκκινο χρώμα, δες σε ποιον οίκο του ωροσκοπίου σου γίνεται, διάβασε το προηγούμενο μήνυμά μου, και δες τις προβλέψεις που σε αφορούν από το άρθρο


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

 

 
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads