s
Ο «άλλος» Αιγόκερως ή το δεύτερο πρόσωπο του Ιανού - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 31
  1. #11

    Re: Ο «άλλος» Αιγόκερως ή το δεύτερο πρόσωπο του Ιανού

    Σας ευχαριστω που επιτελους αναφερθηκατε στο θεμα της σεξουαλικοτητας του Αιγοκερου....Ανηκω στο ζωδιο αυτο , και συχνα κατηγορουμε για την εργασιομανια μου αφ' ενος, και τις αναστολες μου στο σεξ αφ' ετερου.
    Ποτε δεν ειχα καταλαβει γιατι,,,,,,,,εφ'οσον νιωθω εντονα την επιθυμια να κανω σεξ, την τελευταια στιγμη φευγει καθε διαθεση.Η αναλυση σας σχετικα ειμαι βοηθεια για μενα.

  2. #12
    Join Date
    Apr 2005
    Όνομα:
    Παρασκευή
    Location
    Αθήνα
    Posts
    76

    Re: Ο «άλλος» Αιγόκερως ή το δεύτερο πρόσωπο του Ιανού

    Αχ...τι μεγάλη ανακούφιση που πήρα!! Με Αφροδίτη στον Αιγόκερω τώρα ξέρω πως θα εκτονωθώ!!!
    Η ελπίδα είναι ένα όνειρο που ξυπνά. (Αριστοτέλης)

  3. #13
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Ο «άλλος» Αιγόκερως ή το δεύτερο πρόσωπο του Ιανού

    Δεν φανταζεστε τι μου εχουν κατα καιρους πει για το ζωδιο μου.Φριχτα πραγματα και αν μη τι αλλο ουδεποτε αναγνωρισα τα χαρακτηριστικα αυτα οπως μου τα εχουν προσαψει λογω ζωδιου ουτε σε μενα ουτε σε αλλους αιγοκερους.Παρεξηγημενοι ημαστε,μεχρι που το αρθρο μας "δικαιωσε":evil:

  4. #14
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ
    Location
    ΑΘΗΝΑ ΠΑΤΡΑ
    Posts
    6

    Re: Ο «άλλος» Αιγόκερως ή το δεύτερο πρόσωπο του Ιανού

    Επιτέλους ένα άρθρο που λέει κατι καλό για τα αιγοκεράκια!Πολύ καλό!!!:bigsmile:
    ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝ'ΤΟ ΕΠΙΔΗ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ!

  5. #15
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Χολαργός, Αθήνα
    Posts
    131

    Re: Ο «άλλος» Αιγόκερως ή το δεύτερο πρόσωπο του Ιανού

    Πραγματικά πολύ ωραίο άρθρο. Μια τελείως "άλλη ματιά" για το συγκεκριμένο ζώδιο αλλά επίσης και ένας άλλος τρόπος σκέψης για κάθε ζώδιο.

    Αλήθεια, είπατε ότι ο Αιγώκερος είναι αρκετά "μαγικός" κλπ. και λόγω του ότι βρίσκεται στην κορυφή του ζωδιακού. Μήπως κάτι ανάλογο (ή και αντίθετο?) συμβαίνει και με τον Καρκίνο, που είναι στο πάτο του ζωδιακού?

  6. #16
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Μαργαρίτα
    Location
    Κρήτη
    Posts
    465

    Re: Ο «άλλος» Αιγόκερως ή το δεύτερο πρόσωπο του Ιανού

    Θα ήθελα να προσθεσω οτι και στην εξωτερικη τους εμφανιση ειναι παρεξηγημενοι.Εχω γνωρισει πολλα ατομα με πολλα στοιχεια Αιγοκαιρου και ηταν ακρως γοητευτικοι. . .άλλωστε ειναι ζωδιο της γης και εχει γηινη ομορφια. . . .Δεν υστερει σε τιποτα αντίθετα . . . Συγχαρητηρια για το αρθρο σας επιτελους και ακτι καλο για τους παρεξηγημενουσ του ζωδιακου.Οσο για τους ανθρωπους του μελλοντος εννοθμε τα παιδια indigo???(Σύνοδο Ουρανου και Ποσειδώνα στον Αιγοκαιρω)

  7. #17

    Re: Ο «άλλος» Αιγόκερως ή το δεύτερο πρόσωπο του Ιανού

    Πολύ καλό άρθρο. Πράγματι, με ότι καταπιάνομαι είμαι πολύ υπεύθυνη και θέλω να το φέρνω εις πέρας και έχω και εκείνη την εντύπωση ότι μόνο εγώ μπορώ να το κάνω καλά. Επίσης ενώ αγαπώ την επαγγελματική άνοδο και θέλω να πετύχω τους στόχους μου, δεν διατίθομαι να το κάνω με κάθε μέσο. Δηλαδή δεν θα αδικήσω κανένα.Και όσοι με πλησιάζουν διαφημίζοντας τα πλούτη τους παίρνουν την αιώνια αποστροφή μου. Και στον ερωτικό τομέα, αυτό το θέλω και δεν θέλω, το έχω αντιμετωπίσει άπειρες φορές. Αλλά ποτέ με άσχημο τρόπο. Και ο εκάστοτε σύντροφος το΄βρισκε πιο παιχνιδιάρικο και μαγικό και μυστηριώδες.

  8. #18
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    52

    Re: Ο «άλλος» Αιγόκερως ή το δεύτερο πρόσωπο του Ιανού

    Μπράβο! Super το άρθρο!
    Με δυο Αιγοκερους σε Aρη και Ερμη στον 12ο, νομίζω ότι είναι το δώρο της ζωής μου!

  9. #19
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: Ο «άλλος» Αιγόκερως ή το δεύτερο πρόσωπο του Ιανού

    Πραγματι καλο αρθρο

    Ξεκαθαριζει και καποια πραγματα...

    Quote Originally Posted by fillenia View Post
    Επιτέλους, μια διαφορετική εικόνα για τους "παρεξηγημένους�" του ζωδιακού, τους Αιγόκερους
    Δεν ειναι το μονο ζωδιο στο ζωδιακο που ειναι παρεξηγημενο...

    Τα περισσοτερα "αρνητικα" ζωδια (νερο,γη) ειναι παρεξηγημενα απο οτι εχω παρατηρηση

    Σε αντιθεση με κατι θετικα ζωδια (πχ τοξοτες, διδυμοι κλπ) που καποιοι τα τιμουν ως υπεροχα και τους βαζουν τις αναλογες ταμπελιτσες γιατι τα θεωρουν ως πιο αισιοδοξα και πιο συμπαθη (ασχετα αμα δεν εχουν ιδεα το τι σημαινει ρεαλισμος και σταθεροτητα)

  10. #20
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Ο «άλλος» Αιγόκερως ή το δεύτερο πρόσωπο του Ιανού

    Quote Originally Posted by Alien1 View Post
    Πραγματι καλο αρθρο

    Ξεκαθαριζει και καποια πραγματα...



    Δεν ειναι το μονο ζωδιο στο ζωδιακο που ειναι παρεξηγημενο...

    Τα περισσοτερα "αρνητικα" ζωδια (νερο,γη) ειναι παρεξηγημενα απο οτι εχω παρατηρηση

    Σε αντιθεση με κατι θετικα ζωδια (πχ τοξοτες, διδυμοι κλπ) που καποιοι τα τιμουν ως υπεροχα και τους βαζουν τις αναλογες ταμπελιτσες γιατι τα θεωρουν ως πιο αισιοδοξα και πιο συμπαθη (ασχετα αμα δεν εχουν ιδεα το τι σημαινει ρεαλισμος και σταθεροτητα)
    Είναι αλήθεια ότι μόλις πεις ότι είσαι αιγόκερως σε κοιτούν με μισό μάτι. Και πράγματι πιστεύω ότι αυτοί που έχουν "παρεξηγήσει" τις ιδιότητες των γήινων ζωδίων είναι αυτοί που δεν αντιλαμβάνονται ότι πρέπει να πατάμε γερά στη γη. Καλά τα σύννεφα, αλλά κάποια στιγμή θα πέσουμε. Οπότε, όποιος τους προσγειώνει από το όνειρο τους θεωρείται ότι φυλακίζει το "ελεύθερο" πνεύμα τους!

 

 
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads