s
[Συζήτηση] Γιαννούλης Χαλεπάς: Καλλιτεχνική Μεγαλοφυΐα και Τρέλα - Ο Χάρτης ενός Αγίου - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 14 of 14
  1. #11
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    12

    Re: Γιαννούλης Χαλεπάς: Καλλιτεχνική Μεγαλοφυΐα και Τρέλα - Ο Χάρτης ενός Αγίου

    ..μπά φίλε atrapos.. καμμιά τιμή..Είναι το πρώτο μου μήνυμα επειδή γενικά δε γνωρίζω καθόλου αστρολογία.. ..και αν και χρειάστηκα πολλές φορές τα φώτα σας σε πολύ δύσκολες στιγμές..δίστασα να ρωτήσω κάτι σχετικό με το ζώδιο μου και τη ζωή μου που με ταλαιπωρεί.. Πάντως όσον αφορά τον Μέγα Γιαννούλη Χαλεπά..απ' ότι θυμάμαι απ' τον παππού μου..(ήταν ως σαντορινιός ενας άριστος μαρμαρογλύπτης-γιατί πέθανε το 1977 κι ήμουν εννέα χρόνων τότε)..δεν μου είχε πεί οτι ήταν τρελλός..αλλά πολύ άνικανοποίητος συχνά με τα δημιουργήματα του..αλλά και με τους μαθητές του..ήταν τελειομανής..Αυτά τα θυμάμαι απ' τον παππού μου..Αλλά θυμάμαι πολύ χαρακτηριστικά τότε που πέθανε ο παππούς μου..τον πατέρα μου και τους θείους μου που είχαν έρθει στο σπίτι μας μετά την κηδεία..(εμένα και τον αδελφό μου δε μας αφήσαν να πάμε λόγω του νεαρού της ηλικίας).. να λένε: ..τουλάχιστον εκεί που βρίσκεται είναι αγκαλιά κοντά στην όμορφη κοιμωμένη..του δασκάλου του!! Σημειωτέον..ο παππούς ετάφη στο Ά νεκροταφείο που βρίσκεται ο οικογενειακός μας τάφος..σχεδόν δίπλα απο την "κοιμωμένη"..Αυτά τα λίγα είχα να πω..συν τα πάρα πολλά απλά αλλά σπουδαία σχόλια για τον Χαλεπά που περισσότερο θυμάμαι απο πατέρα και θείους που τους είχε διηγηθεί ο παππούς μου..Αυτά..

  2. #12
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Γιαννούλης Χαλεπάς: Καλλιτεχνική Μεγαλοφυΐα και Τρέλα - Ο Χάρτης ενός Αγίου

    Ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας αυτές τις εικόνες από τον παππού σου.

    Όσο αναφορά στην ανάγκη σου για συμβουλές, η αλήθεια είναι ότι αν ρωτήσεις κάτι για το ζώδιο σου δεν πρόκειται να φωτιστείς παρά ελάχιστα, όση καλή διάθεση και να έχει όποιος σου απαντήσει. Αν διαβάζεις τα άρθρα και τις συζητήσεις στο φόρουμ θα έχεις καταλάβει ότι είμαστε κάτι πολύ περισσότερο από το ζώδιο μας. Για παράδειγμα, ο Γιαννούλης Χαλεπάς ήταν κάτι πολύ περισσότερο από έναν τυπικό Παρθένο και καμία περιγραφή του ζωδίου αυτού δεν θα μπορούσε να αποδώσει την προσωπικότητά του.

    Όταν θα αρχίσεις να καταλαβαίνεις τον χάρτη σου στο σύνολο του, τότε θα δεις ότι η ζωή σου δεν σε ταλαιπωρεί αλλά σε πιέζει να αναδείξεις το καλύτερο κομμάτι του εαυτού σου. Εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε

  3. #13
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    12

    Re: Γιαννούλης Χαλεπάς: Καλλιτεχνική Μεγαλοφυΐα και Τρέλα - Ο Χάρτης ενός Αγίου

    Quote Originally Posted by Atrapos View Post
    Ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας αυτές τις εικόνες από τον παππού σου.

    Όσο αναφορά στην ανάγκη σου για συμβουλές, η αλήθεια είναι ότι αν ρωτήσεις κάτι για το ζώδιο σου δεν πρόκειται να φωτιστείς παρά ελάχιστα, όση καλή διάθεση και να έχει όποιος σου απαντήσει. Αν διαβάζεις τα άρθρα και τις συζητήσεις στο φόρουμ θα έχεις καταλάβει ότι είμαστε κάτι πολύ περισσότερο από το ζώδιο μας. Για παράδειγμα, ο Γιαννούλης Χαλεπάς ήταν κάτι πολύ περισσότερο από έναν τυπικό Παρθένο και καμία περιγραφή του ζωδίου αυτού δεν θα μπορούσε να αποδώσει την προσωπικότητά του.

    Όταν θα αρχίσεις να καταλαβαίνεις τον χάρτη σου στο σύνολο του, τότε θα δεις ότι η ζωή σου δεν σε ταλαιπωρεί αλλά σε πιέζει να αναδείξεις το καλύτερο κομμάτι του εαυτού σου. Εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε
    ..ευχαριστώ!!

  4. #14
    Join Date
    Sep 2011
    Όνομα:
    Λίντα
    Posts
    248

    Re: Γιαννούλης Χαλεπάς: Καλλιτεχνική Μεγαλοφυΐα και Τρέλα - Ο Χάρτης ενός Αγίου

    Καταπληκτικό άρθρο. Πολλά συγχαρητήρια...

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads