s
Αφροδίτης ερωτικά σκέρτσα και καμώματα! - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 31
  1. #11

    Re: Αφροδίτης ερωτικά σκέρτσα και καμώματα!

    Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας κυρία Σπίγγου. Να είστε καλά. Περιμένουμε και το επόμενο άρθρο σας:bigsmile:

  2. #12
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Αφροδίτης ερωτικά σκέρτσα και καμώματα!

    μα τι ωραιο αρθρο ειναι αυτο..μου αρεσε παρα πολυ...η ιδεα της συγκρισης του γεγονοτος με την ηλιακη επιστροφη..πολυ προτοτυπο..δεν ετυχε να το ξαναακουσω...ευχαριστουμε κα σπιγγου...

    αν και στην αληθεια διαβαζωντας στην αρχη και βλεποντας την αφροδιτη στον υδροχοο βιαστηκα να πω οτι μαλλον θα γνωριστικαν σε καποιο χωρο-συλλογο η λκατι τετοιο,η ακι καποια φιλανθρωπικη εκδηλωση...λογω υδροχοου αλλα μετα ειδα την επεξηγηση και λογω της σεληνης στον 12 και λογω κρονου και καταλαβα..γιατι αυτο δεν ισχυε!!:toung:

  3. #13
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Αφροδίτης ερωτικά σκέρτσα και καμώματα!

    θα ηταν ωραιο να πειραματιζομαστε...και μεις με κατι τετοιο..αλλα δεν υπαρχει αντιστοιχο προγραμμα που να βγαζει τετοιο χαρτη σωστα??

  4. #14

    Re: Αφροδίτης ερωτικά σκέρτσα και καμώματα!

    Θα κανω μια χαζη ερωτηση ισως αλλα.. Αν υποθεσουμε οτι συνανταμε καποιον 2 η 1 μηνα πριν την καινουργια μας ηλιακης επιστροφη και αφου γνωριζουμε οτι ,οι επιρροες της επομενης ηλιακης επιστροφης ξεκινουν 3 μηνες πριν αυτη συμβει ,δεν θα ηταν συνετο σε τετοιες περιπτωσεις να συμβουλευομασταν τον χαρτη της επομενης ηλιακης επιστροφης η/και τον επομενο χαρτη παραλληλα?

    Επισης ενα αλλο ερωτημα ειναι αν εχει νοημα να συγκρινουμε και το δικο μας γενεθλιο με το χαρτη γεγονοτος και οχι μονο την ηλιακη επιστροφη με αυτον.

    Το αρθρο σας ειχε ενδιαφερον και βρισκει ακομα μεγαλυτερη επιβεβαιωση απο το γεγονος οτι ,οταν πειραματιστηκα με την συγκεγκριμενη τεχνικη ,συγκρινοντας τον χαρτη γνωριμιας με την ηλιακη επιστροφη,αρκετες οψεις ηταν ιδιες και βρισκονται τοσο στον συναστριακο μας χαρτη ,οσο και στον συνθετο.Εντυπωση μου εκανε δε ,το γεγονος οτι η τεχνικη που μας παρουσιασατε εδειξε ακριβως τα συναισθηματα που υπηρξαν μεταξυ μας καθως και το πως προχωρησε η σχεση ,που αν την γνωριζα προηγουμενως θα με ειχε βγαλει απο τον κοπο να δω προοδευτικους χαρτες για την πορεια της σχεσης .

    Εδειξε ακομα και τον οικο, που εγινε ο λογος ,να επελθει ρηξη στην σχεση .Οποτε θελω να σας ευχαριστησω για μια πολυ γρηγορη και ευχρηστη τεχνικη που μας δειξατε .Αναμενω και υπολοιπα αρθρα σας ,το ιδιο διαφωτιστικα οπως αυτο .

  5. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Αφροδίτης ερωτικά σκέρτσα και καμώματα!

    Αν και δεν έχω διαβάσει το άρθρο της Χρυσάνθης (έχει πάρει φωτιά το Κορδελιό εδώ στην περιοχή μου και την σβήνουμε επί μήνες).... προφανώς βγαίνοντας οφ τόπικ να ρωτήσω κάτι. Κάποτε πριν 30 χρόνια λέγαμε ότι ο χάρτης της Ηλιακής επισστροφής σε κάποιες περιπτώσεις φαίνεται ότι αρχίζει και "δουλεύει" έναν άντε δυο μήνες πριν τα γενέθλιά μας. Τώρα έγινε 3 μήνες default ; Και τον επόμενο χρόνο ίσως και κανα εξάμηνο;

    Επίσης μια απορία (2η). Καταστρώνουμε χάρτη Ηλιακής επιστροφής για την πόλη που κάναμε τα γενέθλιά μας. Εγώ λοιπόν τα έκανα στο Παρίσι αλλά την επόμενη χρονιά την έζησα ολόκληρη στην Αθήνα.
    Κάποια ιδέα επ' αυτού;

    Η δική μου άποψη είναι ότι σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να καταστρώνονται 2 χάρτες επιστροφής. Δεν ξέρω τι λένε οι αστρολόγοι. Με μερικούς (20ετίας) που συζήτησα φαίνεται ότι συμφωνούν. Ιδέες;
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  6. #16
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Αφροδίτης ερωτικά σκέρτσα και καμώματα!

    Quote Originally Posted by ScP View Post
    Αν και δεν έχω διαβάσει το άρθρο της Χρυσάνθης (έχει πάρει φωτιά το Κορδελιό εδώ στην περιοχή μου και την σβήνουμε επί μήνες).... προφανώς βγαίνοντας οφ τόπικ να ρωτήσω κάτι. Κάποτε πριν 30 χρόνια λέγαμε ότι ο χάρτης της Ηλιακής επισστροφής σε κάποιες περιπτώσεις φαίνεται ότι αρχίζει και "δουλεύει" έναν άντε δυο μήνες πριν τα γενέθλιά μας. Τώρα έγινε 3 μήνες default ; Και τον επόμενο χρόνο ίσως και κανα εξάμηνο;

    Επίσης μια απορία (2η). Καταστρώνουμε χάρτη Ηλιακής επιστροφής για την πόλη που κάναμε τα γενέθλιά μας. Εγώ λοιπόν τα έκανα στο Παρίσι αλλά την επόμενη χρονιά την έζησα ολόκληρη στην Αθήνα.
    Κάποια ιδέα επ' αυτού;

    Η δική μου άποψη είναι ότι σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να καταστρώνονται 2 χάρτες επιστροφής. Δεν ξέρω τι λένε οι αστρολόγοι. Με μερικούς (20ετίας) που συζήτησα φαίνεται ότι συμφωνούν. Ιδέες;
    Αυτό με τους 2 ή 3 μήνες της αρχής της επιρροής της Ηλιακής επιστροφής είναι κάτι που με έχει απασχολήσει κι εμένα. Κάποτε το ήξερα για 2 μήνες και τελευταίως σε συζητήσεις με αστρολόγους - χρόνια στο χώρο- με διόρθωσαν λέγοντάς μου ότι μπορεί να είναι μέχρι και 3 μήνες. Αυτός είναι ο λόγος που πάντα προτιμώ το περίπου και δεν παίρνω σαφή θέση διμηνίας ή τριμήνου. Λες να γίνει εξάμηνο; Ευτυχώς που μάλλον δεν είμαι εδώ για να το δω.

    Στο δεύτερο σκέλος των αποριών σου, νομίζω ότι αρμόδιος για να απαντήσει σε αυτά τα ερωτήματα είσαι εσύ που περιλαμβάνεις στο πρόγραμμα του site για την Ηλιακή επιστροφή την επιλογή (πόλη γενεθλίων κτλ) , μια και γνωρίζω ότι είσαι από εκείνους που «την ψάχνουν» και δεν αφήνουν τα πράγματα στην τύχη τους. (Ο καθένας στο μαγαζάκι του κάνει ότι θέλει με ένα «κλικ» και είναι και «σωστέας». Σωστά; ) Προσωπικά, για όποιο υποτιθέμενο πρόσωπο μπορούσε να μένει στο Παρίσι , στη χώρα του ποτέ ή στο Δουβλίνο, η δική μου γνώμη είναι ότι πρέπει να καταστρώνονται 2 χάρτες και να λαμβάνεται σοβαρότερα υπόψη αυτός που καταστρώνεται για τον τόπο διαμονής.

    Πάντως, αν θέλουμε να ανοίξουμε τον κύκλο των αποριών, σε μένα προσωπικά και σε πολλούς ανθρώπους που ασχολούνται σοβαρά με την αστρολογία, έχουν διαπιστώσει ότι στο ωροσκόπιό τους δεν δουλεύει και πολύ η Ηλιακή επιστροφή. Θα έλεγα ότι σε μένα λειτουργεί χοντρικά στα εντελώς βασικά στοιχεία της χρονιάς. Κάποιοι άλλοι βρίσκουν ότι λειτουργεί 100%.

    Από την άλλη, τα σημαντικότερα γεγονότα της ζωής μου , μου τα έφεραν διελεύσεις από τον γενέθλιο και ούτε καν τον προοδευμένο, ενώ το Ηλιακό Τόξο φαίνεται να δουλεύει καλύτερα σε μένα από την Ηλιακή επιστροφή. Καμιά ιδέα;

    ΥΓ:Όταν λέμε «δουλεύει», εννοούμε «δουλεύει», ανεξάρτητα αν μιλάμε για εξωτερικά γεγονότα ή εσωτερική ανταπόκριση.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  7. #17

    Re: Αφροδίτης ερωτικά σκέρτσα και καμώματα!

    Εγω παλι ηξερα οτι η ηλιακη επιστροφη ξεκινα απο τα γενεθλια μας και διαρκει ενα χρονο .Μετα διαβασα οτι υπαρχει επιρροη ενα μηνα πριν .Μετα απο ποστ κατω απο αρθρα της ηλιακης επιστροφης εμαθα οτι μπορει η επιρροη να επεκτεινεται και 3 μηνες πριν.Δεν ξερω οποτε τι να κανω και γι αυτο εθεσα την ερωτηση ,τι συμβαινει αν συναντησεις καποιον ενα μηνα πριν την καινουργια ηλιακη επιστροφη (που αν δεν κανω λαθος πιανει τα χρονικα ορια που θετει ο αγαπητος διαχειριστης πιο πανω ).

    Τελος για το θεμα της ηλιακης επιστροφης και κατα ποσο αυτη δειχνει η οχι καποια γεγονοτα απο δικη μου προσωπικη εμπειρια ,χονδρικα οπως επανειλλημενως εχει τεθει και εδω καποια γεγονοτα "φαινονται " και μεσα απο τον συγκεγκριμενο χαρτη ,ωστοσο ειναι δυσκολο να ξεδιαλεξεις την "φυρα απο το σταρι" και ετσι μπορει να υπαρχει κατι στην ηλιακη επιστροφη που να περασει χωρις "να ακουμπησει". Παντως διπλες οψεις που συμβαινουν μεσα σε αυτους οπως( καλη ωρα )ηλιακη σεληνη σε συνοδο με γενεθλιο κρονο και ηλιακος κρονος σε αντιθεση με την γενεθλια σεληνη μια χαρα φανηκε στους οικους που επεφταν.

    Επισης θεωρω ο τι η ηλιακη επιστροφη ειναι περισσοτερο ενας "εσωτερικος" χαρτης .Δηλαδη πως αντιλαμβανομαστε εμεις τα γεγονοτα μεσα στην καινουργια χρονια ασχετα αν αυτα ειναι σημαντικα η οχι.

  8. #18
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Αφροδίτης ερωτικά σκέρτσα και καμώματα!

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    (Ο καθένας στο μαγαζάκι του κάνει ότι θέλει με ένα «κλικ» και είναι και «σωστέας». Σωστά;
    ΟΛΟσωστα. Και μη ξεχνάμε χωρίς το μαγαζάκι μου δεν θα υπήρχε κανένα άλλο μαγαζάκι τώρα όπως δεν υπήρχε χρόνια πριν εμφανιστώ επίσημα στο χώρο και πάλι πίσω από τα φώτα, ενώ θα μπορούσα χαλαρά να είμαι μπροστά και όχι να πορτοκαλίζω τον κάθε ασχετίδη που πέρασε στα 7,5 χρόνια από εδώ για να αρπάξει.

    Και οι αποδείξεις φαίνονται από το έργο. Μπορώ να δω παρόμοια έργα; ¶ρα χαλαρά είμαι σωστέας και όσοι έχουν κότσια ας κάνουν το 1/100ο από όσα έκανα εγώ για την αστρολογία.
    Εκατομμυριούχοι προσπάθησαν και πήραν μια τρίχα από τα... άσπρα πλέον γένια μου.

    Η αλαζονία θα συνεχίζεται όλη τη χρονιά, γεροί να είμαστε.

    Την αγάπη μου
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  9. #19
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Αφροδίτης ερωτικά σκέρτσα και καμώματα!

    Quote Originally Posted by ScP View Post
    ΟΛΟσωστα. Και μη ξεχνάμε χωρίς το μαγαζάκι μου δεν θα υπήρχε κανένα άλλο μαγαζάκι τώρα όπως δεν υπήρχε χρόνια πριν εμφανιστώ επίσημα στο χώρο και πάλι πίσω από τα φώτα, ενώ θα μπορούσα χαλαρά να είμαι μπροστά και όχι να πορτοκαλίζω τον κάθε ασχετίδη που πέρασε στα 7,5 χρόνια από εδώ για να αρπάξει.

    Και οι αποδείξεις φαίνονται από το έργο. Μπορώ να δω παρόμοια έργα; ¶ρα χαλαρά είμαι σωστέας και όσοι έχουν κότσια ας κάνουν το 1/100ο από όσα έκανα εγώ για την αστρολογία.
    Εκατομμυριούχοι προσπάθησαν και πήραν μια τρίχα από τα... άσπρα πλέον γένια μου.

    Η αλαζονία θα συνεχίζεται όλη τη χρονιά, γεροί να είμαστε.

    Την αγάπη μου
    Για λόγους τάξης και ακρίβειας να διευκρινίσουμε ότι εγώ δεν βιοπορίζομαι από την αστρολογία, γιατί έτσι που το άφησες να αιωρείται Σωκράτη, δεν ξέρεις τι μπορεί να βάλει ο κάθε ασχετίδης με το μυαλό του…:bigsmile:

    Αντίθετα, είμαι από εκείνους που γουστάρουν την αστρολογία και την αφιλοκερδώς στήριξη του αξιοπρεπέστερου site στη χώρα.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  10. #20
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Αφροδίτης ερωτικά σκέρτσα και καμώματα!

    Δεν έχω καμία ειδικότητα στην ηλιακή επιστροφή αλλά αφού ο αξιότιμος ScP μας έχει απορίες, να καταθέσω κι εγώ μια άποψη.

    Σχετικά με το δίμηνο ή τρίμηνο είμαι επιφυλακτικός όσο αναφορά τις ανοχές γενικά. Κι αν θεωρήσουμε ότι ισχύει 3 μήνες πριν τα γενέθλια λογικά θα πρέπει να ισχύει και 3 μήνες μετά τα επόμενα γενέθλια. Δηλαδή για 6 μήνες το χρόνο θα έχουμε 2 χάρτες ηλιακής επιστροφής. Δεν μου ακούγεται λογικό. Προσωπικά τον χάρτη ηλιακής επιστροφής τον κοιτάω από γενέθλια σε γενέθλια και μόνο στα βασικά του σημεία, όπως είπε η Κάτια Τώρα αν κάποιος έχει πραγματικά διαπιστώσει την επίδραση του 2 ή 3 μήνες πριν πάω πάσο. Αλλά να είναι επίδραση της ηλιακής επιστροφής κι όχι κάποια διέλευση.

    Όσο αναφορά την τοποθεσία του χάρτη είμαι πιο απόλυτος και πιστεύω ότι πρέπει να φτιάχνεται για τον τόπο διαμονής. Για μένα δεν έχει σημασία αν θα περάσω τα γενέθλια μου στο σπίτι μου στην Αθήνα ή σΆ ένα ταξίδι-αστραπή στο Παρίσι. Διαφορετικά, θα διαλέγαμε τον τόπο των γενεθλίων μας για να έχουμε μια «καλή» ηλιακή επιστροφή. Δεν νομίζω ότι λειτουργεί έτσι. Το να φτιάξουμε 2 χάρτες το θεωρώ ίδια περίπτωση με τις μεγάλες ανοχές που έλεγα παραπάνω: να κοιτάμε 2 χάρτες ώστε κάθε ενδεχόμενο να εξηγείται ευκολότερα. Αν κάποιος θέλει να βλέπει 2 χάρτες θα πρότεινα να κάνει την επιστροφή για τον γενέθλιο τόπο (που πάντα διατηρεί ισχύ) και για τον τόπο διαμονής (αν είναι διαφορετικός). Τώρα στην περίπτωση σου, αν γεννήθηκες στην Αθήνα και μένεις στην Αθήνα δεν θα το συζητούσα καν να κάνω χάρτη για το Παρίσι.

 

 
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads