s
ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 34
  1. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

    Αυτο που δεν μου αρεσε καθολου ειναι, οτι πρωι-πρωι εμφανιστηκαν στην τηλεοραση καποιοι απο τους εξαγριωμενους πολιτες και μιλησαν για <οργανωση> και <συντονισμο> της προσπαθειας αυτης κ.λ.π.

    Ειναι κριμα να χαθει ο αυθορμητισμος. Ειναι κριμα που παλι καποιοι θα προσπαθησουν να χειραγωγησουν και πιθανον να οικειοποιηθουν οποια αποτελεσματα προκυψουν στο τελος απο αυτη την διαμαρτυρια.

    Κατια, αισθανομαι οτι εχεις πιασει πολυ καλα το σφυγμο αυτων των νεων ανθρωπων, εξ αλλου δεν απεχεις απο την γενια τους.

    Οι μεγαλυτεροι, πραγματι εχουμε μαθει οτι αν δεν βρεξεις τον κ..., ψαρι δεν θα φας. Τελικα ομως, διαισθανομαι πως οταν σφιξει η πεινα, τοτε τα γεγονοτα αυτα, θα παρουν μεγαλυτερη κι ισως ανεξελεγκτη εκταση, οπως δειχνουν και οι εκλειψεις.

    Αναφερομαι στην <πεινα>, γιατι η επιβιωση ανηκει στα βασικα μας ενστικτα κι οσο ακομη αντεχει η τσεπη μας, εστω και με δυσκολιες, τα μετρα θα περνουν σχετικα ηρεμα.

  2. #12
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

    Το θέμα είναι πως τα πολλά λόγια είναι φτώχεια και πως όλοι αυτοί που μας κυβερνούν είναι όλοι αυτοί που ψήφιζε ο λαός, αφιονισμένος από τα παχιά λόγια της μεταπολίτευσης που μετέτρεψε σε ήρωα κάθε κοπρίτη, προδότη, και επαναστάτη του καφενείου.

    Εξακολουθώ και χαιρετίζω τη συγκέντρωση αυτή, αρχόμενη από την δυναμική όψη εξαγώνου Σελήνης/Αρη, και από την όψη εξαγώνου Ηλιου/Ουρανού, που τόσο αυθόρμητα σήκωσε τον κόσμο από την κατάθλιψη και την απαισιοδοξία του καναπέ.

    Η αξιοπρεπής, ακομμάτιστη και ειρηνική συμπεριφορά των πολιτών, έκανε το γύρο του κόσμου και για πρώτη φορά ίσως κάναμε τους ομογενείς μας να μην ντρέπονται για τους βάνδαλους και πιθηκίζοντες πολίτες αυτής της χώρας.

    Κρίμα να επεκταθούμε σε πολιτικές και ιστορικές διατριβές.
    Προσπαθούμε να κάνουμε αστρολογική σύνθεση του γεγονότος. Και η αστρολογία, σε αντίθεση με την πολιτική, φαίνεται πως μας ενώνει όλους.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  3. #13
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

    Quote Originally Posted by SAGIVI View Post
    Αυτο που δεν μου αρεσε καθολου ειναι, οτι πρωι-πρωι εμφανιστηκαν στην τηλεοραση καποιοι απο τους εξαγριωμενους πολιτες και μιλησαν για <οργανωση> και <συντονισμο> της προσπαθειας αυτης κ.λ.π.

    Ειναι κριμα να χαθει ο αυθορμητισμος. Ειναι κριμα που παλι καποιοι θα προσπαθησουν να χειραγωγησουν και πιθανον να οικειοποιηθουν οποια αποτελεσματα προκυψουν στο τελος απο αυτη την διαμαρτυρια.

    Κατια, αισθανομαι οτι εχεις πιασει πολυ καλα το σφυγμο αυτων των νεων ανθρωπων, εξ αλλου δεν απεχεις απο την γενια τους.

    Οι μεγαλυτεροι, πραγματι εχουμε μαθει οτι αν δεν βρεξεις τον κ..., ψαρι δεν θα φας. Τελικα ομως, διαισθανομαι πως οταν σφιξει η πεινα, τοτε τα γεγονοτα αυτα, θα παρουν μεγαλυτερη κι ισως ανεξελεγκτη εκταση, οπως δειχνουν και οι εκλειψεις.

    Αναφερομαι στην <πεινα>, γιατι η επιβιωση ανηκει στα βασικα μας ενστικτα κι οσο ακομη αντεχει η τσεπη μας, εστω και με δυσκολιες, τα μετρα θα περνουν σχετικα ηρεμα.
    Ο Δημήτρης δεν έχει άδικο ως προς την αποτελεσματικότητα των κινητοποιήσεων. Απλώς είναι ακόμα νωρίς για να τις κρίνουμε.
    Όσο κι αν δεν μας αρέσει να το ακούμε και να το βλέπουμε, σίγουρα χρειάζεται μία οργάνωση. Αν η διαμαρτυρία δεν εμποδίσει με κάποιο τρόπο την ομαλή λειτουργία του εργάσιμου ωραρίου, δεν θα αποτελέσει σοβαρό πρόβλημα στον κρατικό μηχανισμό, άρα δεν θα εισακουστεί.
    Επειδή έθεσες θέμα έκλειψης και αυτή θα γίνει στους Διδύμους… Περίμενέ τα, τα χαμπέρια. Θα παραλύσει το σύμπαν! Το καλό είναι ότι η έκλειψη κάνει τρίγωνο με τον Κρόνο στον Ζυγό. Προβλέπω διαπραγματεύσεις και επανεξέταση πολλών δεδομένων.
    Βλέπω και τους εκπαιδευτικούς να μπαίνουν στο μπαράζ των απεργιακών κινητοποιήσεων και να κατεβαίνουν και οι μαθητές των σχολείων.

    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η γενιά του 72- 73-74 , έχει κάποιο ρόλο να διαδραματίσει, για δύο λόγους. Ο ένας είναι γιατί ο Ουρανός (στον Κριό) βρίσκεται απέναντι από τον Πλούτωνά τους(στον Ζυγό) και ο δεύτερος γιατί η ο Ουρανός βρίσκεται στον Ζυγό αυτής της γενιάς, όπου τον Ζυγό διέρχεται ο Κρόνος.
    Αν σε όλο αυτό προσθέσουμε και το πέρασμα του Πλούτωνα από τον Αιγόκερω και το τετράγωνο που πραγματοποιεί με τον γενέθλιό τους Πλούτωνα, βλέπουμε το αντίκτυπο των συλλογικών όψεων. Εκείνοι που βάλλονται πιο πολύ, δεν είναι οι πολύ νέοι και οι αρκετά μεγάλοι, αλλά αυτή που είναι ακριβώς στην περίοδο της δημιουργίας. Ιδιαίτερα οι γεννημένοι το 74, που έχουν και τον Κρόνο στον Καρκίνο. Για την ιστορία, έχουμε και δείγμα.
    Στην πολιτική μας σκηνή, τέτοιο πρόσωπο είναι ο Τσίπρας. 28 \07\74. Με ¶ρη στην πρώτη μοίρα της Παρθένου και σε αντίθεση με τον Ποσειδώνα να διέρχεται τους Ιχθείς…

    Δυστυχής! Παρηγορία
    μόνη σού έμενε να λές
    περασμένα μεγαλεία
    και διηγώντας τα να κλαις.

    Και ακαρτέρει και ακαρτέρει
    φιλελεύθερη λαλιά,
    ένα εκτύπαε τ' άλλο χέρι
    από την απελπισιά,


    Η θετική ενέργεια του σύμπαντος μαζί μας. Θα την χρειαστούμε!
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  4. #14
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

    Quote Originally Posted by taurine View Post
    Το θέμα είναι πως τα πολλά λόγια είναι φτώχεια και πως όλοι αυτοί που μας κυβερνούν είναι όλοι αυτοί που ψήφιζε ο λαός, αφιονισμένος από τα παχιά λόγια της μεταπολίτευσης που μετέτρεψε σε ήρωα κάθε κοπρίτη, προδότη, και επαναστάτη του καφενείου.

    Εξακολουθώ και χαιρετίζω τη συγκέντρωση αυτή, αρχόμενη από την δυναμική όψη εξαγώνου Σελήνης/Αρη, και από την όψη εξαγώνου Ηλιου/Ουρανού, που τόσο αυθόρμητα σήκωσε τον κόσμο από την κατάθλιψη και την απαισιοδοξία του καναπέ.

    Η αξιοπρεπής, ακομμάτιστη και ειρηνική συμπεριφορά των πολιτών, έκανε το γύρο του κόσμου και για πρώτη φορά ίσως κάναμε τους ομογενείς μας να μην ντρέπονται για τους βάνδαλους και πιθηκίζοντες πολίτες αυτής της χώρας.

    Κρίμα να επεκταθούμε σε πολιτικές και ιστορικές διατριβές.
    Προσπαθούμε να κάνουμε αστρολογική σύνθεση του γεγονότος. Και η αστρολογία, σε αντίθεση με την πολιτική, φαίνεται πως μας ενώνει όλους.
    taurine, γυναίκα χωρίς οπίσθια είναι σαν χωριό χωρίς εκκλησία και ποστ για συγκέντρωση διαμαρτυρίας χωρίς πολιτική αναφορά, μια από τα ίδια. Πλάκα μας κάνεις; :blink:

    Για δες εδώ...http://youtu.be/Geg_6Xoy04s Αυτά μας περιμένουν. Γιατί να λέμε; Για ευχές; Καλές είναι κι αυτές, αλλά μέχρι εκεί. Μαζί σου είμαι! Να και ο Ποσειδώνας στα ψάρια, να και ο Ουρανός στον Κριό, να και ο Πλούτωνας στον Αιγόκερω. Τι να λέμε τώρα...
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  5. #15
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    taurine, γυναίκα χωρίς οπίσθια είναι σαν χωριό χωρίς εκκλησία και ποστ για συγκέντρωση διαμαρτυρίας χωρίς πολιτική αναφορά, μια από τα ίδια. Πλάκα μας κάνεις; :blink:
    Όχι δεν κάνω πλάκα.
    Προσπάθησα με τα λίγα που ξέρω να "αποκωδικοποιήσω" το γεγονός από αστρολογική άποψη, για αυτό και άνοιξα το θέμα σε αστρολογικό και όχι πολιτικό ιστολόγιο.
    Χαιρέτισα τη συγκέντρωση και κυρίως για τον αξιοπρεπή και όχι πιθηκίζοντα χαρακτήρα της, και χάρηκα για τα mail που έλαβα από συγγενείς μου στην Αυστραλία.
    Κι όσο για τα οπίσθια της καθεμιάς μας, στο διαδίκτυο ευτυχώς ή δυστυχώς δεν φαίνονται.
    Εξω στους δρόμους και σε συνθήκες πραγματικής πίεσης,δυστυχίας και κινδύνου φαίνονται.

    Κι αν συνεχίσουμε ετσι, τότε ίσως τα χάσουμε κι αυτά!!!
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  6. #16
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

    Ιδιαίτερα λυπηρό και απεχθές το βιντεάκι, αλλά να είσαι σίγουρη πως αν υπάρχει εντολή άνωθεν να "κατασταλεί" το κίνημα της ειρηνικής συγκέντρωσης,τότε θα γίνει και μάλιστα όχι όπως στο βιντεάκι. Δυστυχως για όλους μας.

    Και το μόνο βέβαιο είναι πως θα αναζητηθεί αφορμή, όπως συνήθως συμβαίνει όταν υπάρχουν οι γνωστοί προβοκατόρικοι βανδαλισμοί και να δοθεί το έναυσμα για ακόμη χειρότερη καταστολή.

    Και ας μην ξεχνάμε πως ο Ποσειδώνας θα ξανακάνει μια βολτίτσα στον Υδροχόο έτσι για να μην ξεχνιόμαστε!!! Καιρό έχει να καεί η Αθήνα και να δολοφονηθούν νέοι άνθρωποι ...εκατέρωθεν!
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  7. #17
    Join Date
    Feb 2011
    Όνομα:
    Γιώργος
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    109

    Re: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

    όταν τετραγωνιστεί ο κύκλος από ψιλά προς τον θεό της θάλασσας , σε 30 περίπου χρόνια , τότε θα σταματήσουν τα κυκλώνουν τα τετράγωνα. Έχει δρόμο ακόμα.

  8. #18
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

    Quote Originally Posted by taurine View Post
    Όχι δεν κάνω πλάκα.
    Προσπάθησα με τα λίγα που ξέρω να "αποκωδικοποιήσω" το γεγονός από αστρολογική άποψη, για αυτό και άνοιξα το θέμα σε αστρολογικό και όχι πολιτικό ιστολόγιο.
    Χαιρέτισα τη συγκέντρωση και κυρίως για τον αξιοπρεπή και όχι πιθηκίζοντα χαρακτήρα της, και χάρηκα για τα mail που έλαβα από συγγενείς μου στην Αυστραλία.
    Κι όσο για τα οπίσθια της καθεμιάς μας, στο διαδίκτυο ευτυχώς ή δυστυχώς δεν φαίνονται.
    Εξω στους δρόμους και σε συνθήκες πραγματικής πίεσης,δυστυχίας και κινδύνου φαίνονται.

    Κι αν συνεχίσουμε ετσι, τότε ίσως τα χάσουμε κι αυτά!!!
    Θα πω αυτό που λέει ο Ζήκος στην γνωστή ταινία: «διακρίνω μία ψυχρασία. Πότε ψυχραστίκατε;»
    Ελπίζω να κατάλαβες το λογοπαίγνιο περί χωριού και εκκλησίας. Αυτό που λέω, είναι ότι έτσι όπως εξελίσσονται τα πράγματα στο τοπίο της χώρας, είναι αναπόφευκτη η πολιτική τοποθέτηση.
    Όχι κομματική. Πολιτική. Δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα!
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  9. #19
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

    "Πολιτική και κομματική" είναι ακριβώς το ίδιο για μενα.
    Δεν νομίζω πως υπάρχει διαχωρισμός, αφού όλοι πρεσβεύουν το ίδιο "Προοδευτικοί ιδεολόγοι με δεξιές τσεπες". Όλοι μα όλοι διψούν για εξουσίες και θώκους, και δινουν δεκαρα για τη Χωρα μας.
    Γι αυτό και δεν καταδεχομαι να τους αναφέρω και να τους σχολιάζω σε αστρολογικό ιστολόγιο.
    Δεν τους αξίζει άλλωστε.
    Εδω είναι όλοι πιό αληθινοί.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  10. #20
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

    Και μιας που ως φαίνεται ο ελληνικός κινηματογράφος αρεσει υπερβολικά και στις δυο μας, να σου πω πως πραγματικά δεν αντέχω την ...πολιτική! Είναι το ...ίρτζι μου! (Βέγγος)
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

 

 
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads