s
[Συζήτηση] Μύθοι και αλήθειες για τα εμπεριεχόμενα ζώδια - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 13 of 13
  1. #11

    Re: Mύθοι και αλήθειες για τα εμπεριεχόμενα ζώδια

    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post
    Μέσω των κυβερνητών πλανητών τους, δηλαδή του Ήλιου και του Ουρανού. Πόσο μπορεί να "υπολανθάνει" ο Ήλιος; Ο Ήλιος σημειοδοτεί την Συνείδηση.
    Ευχαριστώ για την απάντηση! ΄Αρα ο Ήλιος και ο Ουρανός είναι συγκυβερνήτες του 8ου και 2ου οίκου αντίστοιχα. Αυτό σημαίνει ότι οι ιδιότητες του Ήλιου (αυτοέκφραση, συνείδηση, δημιουργικότητα) και του Ουρανού (απελευθέρωση, ανεξαρτησία, ανώτερη νοητική λειτουργία, διαισθητική πρόβλεψη) εφόσον συν-κυβερνούν αναχαιτισμένα ζώδια βρίσκουν αρχικά μια δυσκολία να αναπτυχθούν; Είναι πιο απλά καταπιεσμένες; Διαφορετικά γιατί να μιλάμε για αναχαιτισμένα ζώδια και πλανήτες; Αν το αντιλαμβάνομαι σωστά απαιτείται ο άνθρωπος να φθάσει σε υψηλότερο επίπεδο συνειδητότητας για να μπορέσει να λειτουργήσει και να εμφανίσει τις ιδιότητες των ζωδίων αυτών αλλά και των αναχαιτισμένων πλανητών που βρίσκονται σε αυτά.

  2. #12

    Re: Mύθοι και αλήθειες για τα εμπεριεχόμενα ζώδια

    limbill,

    δεν έχω δει να είναι πιο καταπιεσμένες ή πιο λανθάνουσες οι ενέργειες των εμπεριεχόμενων ζωδίων. Αντίθετα έχω δει να είναι σημαντικοί και πολύ ενεργοί στην ζωή του ατόμου οι οίκοι που έχουν εμπεριεχόμενα ζώδια. Λειτουργούν ανάλογα με την κατάσταση των κυβερνητών πλανητών τους.

    Αυτό που έχω δει να συμβαίνει είναι ότι οι εμπεριεχόμενοι οίκοι περιλαμβάνουν δυο γειτονικά ζώδια και τα γειτονικά ζώδια δεν έχουν κοινές ανάγκες. Για παράδειγμα, τι κοινές ανάγκες έχει ο Κριός με τον Ταύρο ή ο Δίδυμος με τον Καρκίνο; Έτσι το άτομο πρέπει να βρει μια ισορροπία στην λειτουργία αυτών των οίκων. Εσύ έχεις στον 8ο οίκο εμπεριεχόμενο τον Λέοντα, επομένως η ακμή του 8ου σου είναι στον Καρκίνο. Έτσι, πρέπει να βρεις τον τρόπο να λειτουργήσεις τα θέματα του 8ου σου τόσο με τις ανάγκες του Ήλιου όσο και με τις ανάγκες της Σελήνης.

  3. #13

    Re: Mύθοι και αλήθειες για τα εμπεριεχόμενα ζώδια

    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post
    limbill,

    δεν έχω δει να είναι πιο καταπιεσμένες ή πιο λανθάνουσες οι ενέργειες των εμπεριεχόμενων ζωδίων. Αντίθετα έχω δει να είναι σημαντικοί και πολύ ενεργοί στην ζωή του ατόμου οι οίκοι που έχουν εμπεριεχόμενα ζώδια. Λειτουργούν ανάλογα με την κατάσταση των κυβερνητών πλανητών τους.

    Αυτό που έχω δει να συμβαίνει είναι ότι οι εμπεριεχόμενοι οίκοι περιλαμβάνουν δυο γειτονικά ζώδια και τα γειτονικά ζώδια δεν έχουν κοινές ανάγκες. Για παράδειγμα, τι κοινές ανάγκες έχει ο Κριός με τον Ταύρο ή ο Δίδυμος με τον Καρκίνο; Έτσι το άτομο πρέπει να βρει μια ισορροπία στην λειτουργία αυτών των οίκων. Εσύ έχεις στον 8ο οίκο εμπεριεχόμενο τον Λέοντα, επομένως η ακμή του 8ου σου είναι στον Καρκίνο. Έτσι, πρέπει να βρεις τον τρόπο να λειτουργήσεις τα θέματα του 8ου σου τόσο με τις ανάγκες του Ήλιου όσο και με τις ανάγκες της Σελήνης.
    Κοραλλία ευχαριστώ θερμά για την απάντησή σου γιατί μου έδωσε μια διαφορετική οπτική σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα.

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads