s
Εγώ και ο μίστερ Χ (θα κάνουμε σχέση); - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 14 of 14
  1. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Εγώ και ο μίστερ Χ (θα κάνουμε σχέση);

    Τινα μου τι να πω? Απαραδεκτη ειμαι .:embarrest

  2. #12
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    6

    Re: Εγώ και ο μίστερ Χ (θα κάνουμε σχέση);

    Quote Originally Posted by wind*1 View Post
    Καλησπέρα σε όλους!


    Ωροσκόπος στον Λέοντα, με τον Ήλιο να βρίσκεται στον 7ο οίκο στον Υδροχόο (άρα υπό την κυριαρχία του Κρόνου), νομίζω ότι δηλώνει ότι η ερωτούσα, αν και ανεξάρτητη, δεν ενδιαφέρεται για απλή περιπέτεια, αλλά ψάχνει για σύντροφο. Βεβαια ο Ήλιος στον Υδροχόο είναι σε αδυναμία και τείνει σε σύνοδο με τον Ποσειδώνα, ο οποίος ενδεχομένως να "θολώνει" λίγο την κρίση σε σχέση με το τι θα μπορούσε να περιμένει από μία σχέση μαζί του (ή μια σχέση γενικότερα...). Η Σελήνη στον Λέοντα και στον 12ο οίκο μπορεί να σημαίνει πλούσιο συναίσθημα μεν, με μια τάση δραματοποίησης των καταστάσεων, που όμως δεν εκδηλώνονται προς τα έξω ("φυλακισμένο" συναίσθημα).

    Εκείνος έχει κυβερνήτη τον Δία, ο οποίος βρίσκεται στον Κριό (κι επομένως στην έξαρση του Ήλιου, εάν δεν κάνω λάθος, που είναι ο κυβερνήτης ο δικός μου) και στον 8ο οίκο. ¶ρα η ερωτούσα τον βλέπει ερωτικά και αισθάνεται βαθιά έλξη, αλλά κι εκείνος τη σκέφτεται και έχει δει τα καλά της στοιχεία. Δεδομένου ότι ο Δίας κάνει όψη τριγώνου με τη Σελήνη από τον 12ο, πιστεύω ότι το ενδιαφέρον τελικά είναι αμοιβαίο αλλά δεν βγαίνει προς τα έξω ούτε από τον έναν ούτε από τον άλλον.

    Βέβαια το ερώτημα είναι εάν τελικά θα υπάρξει σχέση... Οι σημειοδότες 1ου και 5ου δεν σχηματίζουν όψη μεταξύ τους (δεν είναι καλό αυτό). Η Σελήνη το πάει μεν για τριγωνάκι με τον Δία και θα κάνει και εξάγωνο με τον Κρόνο, αλλά προτού αλλάξει ζώδιο θα έχει κάνει αντίθεση με ό,τι βρίσκεται μέσα στον 7ο οίκο (ούτε αυτό είναι καλό)... Η απάντηση λοιπόν φαίνεται να είναι πως υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον μεν, αλλά αυτό δεν πρόκειται να μετουσιωθεί σε σχέση!

    .......

    2. μου έκανε εντύπωση ότι ο Κρόνος (ανάδρομος) "φεύγει" από τρίγωνο με τις ακμές του 7ου οίκου του δικού μου και του δικού του, και πάει να κάνει τετράγωνο με την Αφροδίτη στον 1ο οίκο του Χ (δεσμός με άλλη κοπέλα??) και μάλιστα είναι και σε αμοιβαία υποδοχή. Ωστόσο όταν ο Κρόνος ορθοδρομήσει (σε μερικές μέρες), τα τρίγωνα αυτά θα συμβούν... σημαίνει κάτι αυτό? Ή λέω βλακείες??
    Καλημέρα και από μένα.
    Ο Ήλιος κυβερνήτης δικός σου βρίσκεται στην τριπλότητα του Κρόνου
    και έχει σαν κυβερνήτη τον Κρόνο, στα όρια του Αρη και στο πρόσωπο
    της Σελήνης.

    Όλα αυτά δείχνουν ότι δεν έχεις το πάνω χέρι θα λέγαμε στην υπόθεση ;
    Όταν εξετάζουμε δηλαδή τις τρπλότητες, όρια , πρόσωπα κλπ τι πληροφορίες
    παίρνουμε από αυτά;

    Ο Δίας πάλι βρίσκεται στην έξαρση και την τριπλότητα του Ήλιου , στα όρια
    τα δικά του, στο πρόσωπο του ¶ρη. Εξετάζοντας δηλ το Δία , παίρνει
    μεγαλύτερη αξία ο Ήλιος που είναι δικός σου κυβερνήτης; Επίσης βρίσκεται
    λίγες μοίρες πριν τον ένατο δικό σου οίκο, αλλά στον 8ο. Που θατον βάλουμε,
    στον όγδοο ή τον ένατο, τον δικότου τέταρτο ή πέμπτο;

    Στον δικό του πρώτο βρίσκεται ο Πλούτωνας σε σύνοδο με την Αφροδίτη.
    Μήπως αυτό το διάστημα βρίσκεται μπλεγμένος ερωτικά σε κάποια έντονη
    σχέση, δηλ μας ενδιαφερει ο Πλούτωνας ή μόνο η Αφροδίτη;

    Στο χάρτη ο Κρόνος αν και ανάδρομος είναι στην έξαρσή του. Μήπως δείχνει
    κάποιο πρόσωπο που παίζει ρόλο στην υπόθεση;

    Ο Ερμής στον Υδροχόο θα κάνει σύνοδο με τον Ήλιο δικόσου κυβερνήτη και
    στη συνέχεια με τους άλλους πλανήτες και τελικά με το Δία, δικό του κυβερνήτη.
    Μπορούμε να μιλήσουμε για μεταφορά φωτός αφού ο Δίας βρίσκεται σε άλλο
    ζώδιο και παρεμβάλονται άλλοι πλανήτες μεταξύ του Ήλιου και του Δία;

    Πολλά ρώτησα :embarrest

  3. #13

    Re: Εγώ και ο μίστερ Χ (θα κάνουμε σχέση);

    Οταν εξεταζουμε τους πλανητες μεσα στα ορια και στα προσωπα βλεπουμε πως "χρωματιζονται η οχι απο τα χαρακτηριστικα των αλλων πλανητων .Ενας κρονος παραδειγμα στα ορια της αφροδιτης "γλυκαινει " μια αφροδιτη στα ορια του αρη γινεται πιο "βιαστικη"

    Εκτος απο τις οψεις της σεληνης μεχρι να αλλαξει ζωδιο κοιταμε στους αλλους δεικτες ΜΟΝΟ την πρωτη οψη .Οτι εγραψε για τον Ερμη δεν ισχυουν .Ισχυει μονο η πρωτη οψη που σχηματιζεται.

    Δεν εξεταζουμε εξωκρονιους οποτε παει και η συνοδος.

  4. #14
    Join Date
    Apr 2009
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Εκεί που είσαι ήμουνα...
    Posts
    66

    Re: Εγώ και ο μίστερ Χ (θα κάνουμε σχέση);

    Και τώρα που επιτέλους ξαναείμαι στο σπίτι μου και στον υπολογιστή μου επανέρχομαι δριμύτερη!

    Καταρχάς, να ευχαριστήσω όλους σας για τον ενδιαφέρον που δείχνετε και κυρίως για την διάθεση καθοδήγησης! Είναι ωραίο να προσπαθούμε να εφαρμόσουμε αυτά που έχουμε αποκομίσει ως γνώσεις μέσα από το site αλλά και με το προσωπικό μας διάβασμα και με τη συζήτηση πάντα η σκέψη "πηγαίνει" ένα βήμα πιο μπροστά.

    Τίνα, έχεις δίκιο (φυσικά)...Δεν είχα σκεφτεί ότι η Αφροδίτη λειτουργούσε ως κυβερνήτης του, κυρίως γιατί είχα μείνει (λανθασμένα τελικά) με την εντύπωση ότι θα λειτουργούσε έτσι άμα ήταν κοντά στην ακμή του 5ου οίκου. Θεώρησα ότι η Αφροδίτη θα μπορούσε να συμβολίζει πρόσωπο (μια άλλη γυναίκα και όχι εμένα, καθώς από την αρχή είχα ορίσει τους κυβερνήτες μου). Όταν είδα ότι έπεφτε στον 1ο οίκο του σκέφτηκα ότι δείχνει κάποια άλλη που ενδιαφέρεται για εκείνον. Τον δεσμό με άλλη κοπέλα τον σκέφτηκα επειδή η Αφροδίτη πάει να σχετιστεί με τον Κρόνο (πλανήτης που φέρνει ευθύνες και δεσμευση) και παρά το τετράγωνο μου είχε φανεί σημαντικότερη η αμοιβαία υποδοχή... Μάλλον το πήγα τελείως λάθος :embarrest:embarrest:embarrest, αλλά θα το "ισιώσω"!

    Ας το πάρουμε αλλιώς λοιπόν! Η Αφροδίτη (στον Αιγόκερω) είναι δικός του κυβερνήτης στον 5ο οίκο και η πρώτη όψη που θα κάνει είναι αυτό το τετράγωνο με τον Κρόνο (στο Ζυγό) που προέρχεται από τον 6ο (=καθημερινότητα, εργασία) και τον 7ο (=σχέση, συνεργασία). Καθώς Αφροδίτη-Κρόνος είναι σε αμοιβαια υποδοχή από ζώδιο (επιμένω εγώ και θα φαω ξύλο μου φαίνεται...), είναι σαν να λέμε ότι αυτοί οι δύο "καταλαβαίνονται" τελικα μεταξύ τους και μπορούν να συνυπάρξουν στην καθημερινότητά τους . Εκείνος δηλαδή μπορεί να δεχτεί την περιοριστική-δεσμευτικη φύση του Κρόνου, αλλά δεν ασφυκτιά από αυτήν νομίζω...
    Δεν παραβλέπω φυσικά την αρνητική χροιά του επερχόμενου τετραγώνου που "λέει" ότι υπάρχουν δυσκολίες που χρειάζεται να ξεπεραστούν κι ενδεχομένως να δηλώνει πως εκείνος είναι μάλλον ανασφαλής ως άτομο. Ελπίζω να μην λέω ό,τι να'ναι...:weird: ... (μη με μαλώσετε... άμα λέω βλακείες να μου το πείτε με το μαλακό..)


    Θα ήταν λίγο πιο εύκολο να εξετάσουμε όλα αυτά εάν μπορούσα να ανεβάσω έναν καλύτερο και πιο καθαρό χάρτη... Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει, γιατί αν και κομπιουτερού με το "ανέβασμα" εδώ τα έχω βρει μπαστούνια!?!?! 16/02/2011 στις 17.18 Πάτρα.

    Quote Originally Posted by SAGIVI View Post
    Τινα μου τι να πω? Απαραδεκτη ειμαι .:embarrest
    Έφη μου, μην πτοείσαι! Μαθητούδια είμαστε... και η ωριαία είναι δύσκολη, αλλά γοητευτική και αξίζει τον κόπο η προσπάθεια

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads