s
Ηλιακό Τόξο. Εισαγωγή και Υπολογισμός - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 11 to 20 of 65
  1. #11
    Join Date
    May 2010
    Όνομα:
    Ρίτσα
    Location
    Αθήνα
    Posts
    72

    Re: Ηλιακό Τόξο. Εισαγωγή και Υπολογισμός

    Quote Originally Posted by taurine View Post
    Ουπς!:embarrest
    Μια χαρά μου κάνει!

    (ένας ταύρος/αιγόκερως όμως συνήθως θέλει κάτι δικό του, αγορασμένο από τον ίδιο χεχε!!!)
    Free Astrology Programs/Software - Astro123, AstroWin, Election Helper, SE_Aspectarian, AstrAstr, AstroSrc, MatchMkr, and More

    κατέβασε το AstroWin δωρεάν...εγώ το δουλεύω αρκετά χρόνια και με εξυπηρετεί επίσης έχει και άλλα ενδιαφέροντα και χρήσιμα προγράμματα που μπορείς να κατεβάσεις

  2. #12

    Re: Ηλιακό Τόξο. Εισαγωγή και Υπολογισμός

    Quote Originally Posted by lefkas View Post
    Free Astrology Programs/Software - Astro123, AstroWin, Election Helper, SE_Aspectarian, AstrAstr, AstroSrc, MatchMkr, and More

    κατέβασε το AstroWin δωρεάν...εγώ το δουλεύω αρκετά χρόνια και με εξυπηρετεί επίσης έχει και άλλα ενδιαφέροντα και χρήσιμα προγράμματα που μπορείς να κατεβάσεις
    Και συντεταγμένες πόλεων πού βρίσκεις; Σε ρωτάω γιατί και εγώ το είχα κατεβάσει, αλλά έπρεπε να πηγαίνω αλλού για να βρίσκω τις συντεταγμένες των πόλεων :unsure:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  3. #13
    Join Date
    May 2010
    Όνομα:
    Ρίτσα
    Location
    Αθήνα
    Posts
    72

    Re: Ηλιακό Τόξο. Εισαγωγή και Υπολογισμός

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Και συντεταγμένες πόλεων πού βρίσκεις; Σε ρωτάω γιατί και εγώ το είχα κατεβάσει, αλλά έπρεπε να πηγαίνω αλλού για να βρίσκω τις συντεταγμένες των πόλεων :unsure:
    Μητσάκο ! Χρησιμοποιώ google earth και έτσι βρίσκω με απόλυτη ακρίβεια ακόμη και το πιό άγνωστο χωριουδάκι της Γής μας δεν με πειράζει να τα χρησιμοποιώ και τα δύο
    Έτσι έχω με πολύ πολύ ακρίβεια τον σωστό ωροσκόπο και τις ακμές των οίκων (όσο βέβαια είναι σωστή η ώρα γέννησης):bigsmile:

  4. #14

    Re: Ηλιακό Τόξο. Εισαγωγή και Υπολογισμός

    Quote Originally Posted by lefkas View Post
    Μητσάκο ! Χρησιμοποιώ google earth και έτσι βρίσκω με απόλυτη ακρίβεια ακόμη και το πιό άγνωστο χωριουδάκι της Γής μας δεν με πειράζει να τα χρησιμοποιώ και τα δύο
    Έτσι έχω με πολύ πολύ ακρίβεια τον σωστό ωροσκόπο και τις ακμές των οίκων (όσο βέβαια είναι σωστή η ώρα γέννησης):bigsmile:
    Και την ώρα ζώνης πώς την βρίσκεις, που είναι και βασικότατη;
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #15
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ηλιακό Τόξο. Εισαγωγή και Υπολογισμός

    πού είναι η ώρα οέοο?

  6. #16
    Join Date
    May 2010
    Όνομα:
    Ρίτσα
    Location
    Αθήνα
    Posts
    72

    Re: Ηλιακό Τόξο. Εισαγωγή και Υπολογισμός

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Και την ώρα ζώνης πώς την βρίσκεις, που είναι και βασικότατη;
    Έχω την εντύπωση πως ντε και καλά θες να βρεις μειονέκτημα σε αυτό που πρότεινα στην φίλη μας:bigsmile: Σου απαντώ λοιπόν οποιος θελει... βρισκει

  7. #17
    Join Date
    May 2010
    Όνομα:
    Ρίτσα
    Location
    Αθήνα
    Posts
    72

    Re: Ηλιακό Τόξο. Εισαγωγή και Υπολογισμός

    Quote Originally Posted by taurine View Post
    πού είναι η ώρα οέοο?
    Αν πατήσεις πάνω στο ρολόι του υπολογιστή σου σου βγάζει τις ζώνες (ένας τρόπος)

  8. #18

    Re: Ηλιακό Τόξο. Εισαγωγή και Υπολογισμός

    Quote Originally Posted by lefkas View Post
    Έχω την εντύπωση πως ντε και καλά θες να βρεις μειονέκτημα σε αυτό που πρότεινα στην φίλη μας:bigsmile: Σου απαντώ λοιπόν οποιος θελει... βρισκει
    Απλώς αναφέρω τις δύο βασικότερες δυσκολίες που συνάντησα όταν πήγα να το χρησιμοποιήσω...
    Και προκειμένου να ανοίγω 15 (που λέει ο λόγος) παράθυρα και να ανατρέχω σε 3-4 διαφορετικές πηγές, προτίμησα τα κλασικά που παίζουν (Κέπλερ και Σόλαρ) και τελευταία αυτό του site.

    Και επειδή βοήθησα (πολύ) λίγο στη δημιουργία του οικείου, είδα ότι πολλών άλλων (συμπεριλαμβανομένων και γνωστών) προγραμμάτων ο άτλαντας είχε αστοχίες που κάθε άλλο παρά ασήμαντες μπορείς να τις πεις, ακόμα και τώρα, όταν κάνω εισαγωγή στο Κέπλερ, αν έχω κάποια υποψία για την ώρα ζώνης ή κάτι αντίστοιχο, το τσεκάρω και από το πρόγραμμα εδώ :bigsmile:

    Αν πατήσεις πάνω στο ρολόι του υπολογιστή σου σου βγάζει τις ζώνες (ένας τρόπος)
    Ποιες ζώνες βγάζει ο υπολογιστής και για ποιες χρονιές; Αφού δεν είναι χρονολογικά κοινή η εισαγωγή των θερινών και χειμερινών ωρών και επιπλέον πολλές χώρες έχουν αλλάξει κατά το δοκούν κατά καιρούς την ώρα τους...
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  9. #19
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ηλιακό Τόξο. Εισαγωγή και Υπολογισμός

    Ειρήνη υμίν συνάνθρωποι!!!
    Και οι δύο με βοηθήσατε πάρα πολύ!
    (Το καλοπροαίρετο στοιχείο της φωτιάς, πάντα έτοιμο να δώσει γνώση)

  10. #20
    Join Date
    May 2010
    Όνομα:
    Ρίτσα
    Location
    Αθήνα
    Posts
    72

    Re: Ηλιακό Τόξο. Εισαγωγή και Υπολογισμός

    Αγαπητέ Μητσάκο
    Όταν έχουμε γεωγραφικό μήκος Ανατολικό αλλάζουμε το πρόθεμα + σε -
    Αυτό μόνο παρατήρησα σαν διαφορά και πίστεψέ με είμαι άρρωστη με την λεπτομέρεια (ερμής στην παρθένο στον 9ο χωρίς σύνοδο με ήλιο, αλλά με σύνοδο πλούτωνα στον όγδοο) δλδ ανάλυση μέχρις εσχάτων

 

 
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads