s
5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 31
  1. #11
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    ....
    Location
    αθηνα
    Posts
    48

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    εγω εχω ακμη του 5ου και του 6ου οικου στο λεοντα και του 11ου και 12ου στον υδροχοο, στους ιχθεις δεν εχω καμμια ακμη οικου.επηρεαζει απνητικα αυτο;

  2. #12

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    Κάποιοι οίκοι απλά τυχαίνουν να είναι πιο μικροί σε έκταση και να έχουν την ακμή τους σε ίδιο ζώδιο με τον προηγούμενο οίκο. Αυτό φυσικά και δεν είναι αρνητικό

  3. #13
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    ....
    Location
    αθηνα
    Posts
    48

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Κάποιοι οίκοι απλά τυχαίνουν να είναι πιο μικροί σε έκταση και να έχουν την ακμή τους σε ίδιο ζώδιο με τον προηγούμενο οίκο. Αυτό φυσικά και δεν είναι αρνητικό
    ευχαριστω για την απαντηση!:bigsmile:

  4. #14
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    Υπέροχο άρθρο!Με ακμή 5ου στον καρκίνο με αντιπροσωπεύει απόλυτα!Επειδή είναι στον καρκίνο και κυβερνιέται από την σελήνη πρέπει να κοιτάξω και τη θέση της σελήνης αν θέλω περισσότερες πληροφορίες;;
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  5. #15
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    Ναι, κανονικά πρέπει να κοιτάξεις και την Σελήνη για αναλυτικότερες πληροφορίες!
    Γενικά, πρέπει να κοιτάμε πέρα από τους εμπεριεχώμενους σε έναν οίκο πλανήτες και τον Κυβερνήτη της Ακμής του οίκου. Εν προκειμένω τη Σελήνη.:bigsmile:

  6. #16
    Join Date
    May 2007
    Όνομα:
    ΟΛΥΜΠΙΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    9

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    πολύ ενδιαφέρων το άρθρο.

  7. #17

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    :blink:
    πολύ ενδιαφέρον!
    αλλά καμμιά σχέση με μένα παρόλο που είναι σωστός και ο 5ος οίκος μου στον αιγόκερω και ο ωροσκόπος μου στην παρθένο..μήπως κάνω κάτι λάθος;

  8. #18

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    Είμαι καρκίνος και έχω τον ωροσκόπο στον υδροχόο. Κανονικά η ακμή του 5ου οίκου ίσως θα έπρεπε να βρίσκεται στους διδύμους, αλλά παρατηρώ στον γενέθλιο χάρτη μου ότι η ακμή του βρίσκεται την αρχή του καρκίνου, ίσως ακριβώς επειδή οι οίκοι δεν είναι ισομερείς. Επομένως ίσως να μην μπορούμε να υπολογίσουμε το ζώδιο στο οποίο βρίσκεται ο 5ος οίκος μας, γνωρίζοντας χονδρικά το σημείο που βρισκόταν ο ήλιος μας ή ο ωροσκόπος μας εάν δεν δουμε πρώτα αναλυτικά τον γενέθλιο χάρτη μας.

  9. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    Αγαπητά μέλη

    but_nice
    Το ενδιαφέρον άρθρο της κας Μεντάκη δεν μπορεί παρά να δώσει τις γενικές κατευθύνσεις, διότι δεν έχει την δυνατότητα να πει περισσότερες λεπτομέρειες δίχως την μελέτη του ατομικού χάρτη του καθενός. Στη δική σας περίπτωση, ίσως οι πλανήτες του οίκου ή ο κυβερνήτης να παρεμποδίζονται ή ακόμη να μην έχει έρθει η στιγμή της ενεργοποίησής του. Δεν συμβαίνουν όλα τα γεγονότα παράλληλα στη ζωή μας.

    kassy
    Επειδή ακολουθούμε το σύστημα άνισων οίκων πρέπει να γνωρίζουμε τον χάρτη για να δούμε με ακρίβεια την ακμή του 5ου οίκου. Αλλά αν κάνουμε το ωροσκόπιο Ηλιακό, δηλαδή με τον Ήλιο ως ωροσκόπο, τότε οι οίκοι είναι ίσοι και δεν γίνεται λάθος στην κατανομή τους.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  10. #20

    Re: 5ος Οίκος - Το παιχνίδι του Έρωτα και της Τύχης

    σύμφωνα με τον αστρολογικο χαρτη, ο 5ος οίκος μου , εινα στο ζυγό, πως γίνεται?? μπερδεύτηκα!!!

 

 
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads