s
Μέθοδοι Χαρτομαντείας - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 40
  1. #11
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    καλημέρα , όμως μου τα βγάλατε απο μπροστά μου και γω επειδή γράφω την ώρα που κάθομαι στον υπολογιστη δεν θυμάμαι αν έχω καλύψει ολοκληρωτικά ένα θέμα ή όχι και δενμπορώ να συμπληρώσω κάτι αν θέλω ...αν ειναι δυνατόν ή να τα βάλετε σε ενα άλλο χώρο να μπορώ να τα βλέπω για να συμπληρώνω και να μπορώ να ξέρω τι έχω γράψει ...και ΄με τι πρέπει να συνεχίσω ...
    ευχαριστω ...
    αλλιως θα πρέπει να κάτσω να τα γράψω όλα σε μια μέρα και ειναι λιγάκι κουραστικό αυτό !!!

  2. #12
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  3. #13

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    Την μέθοδο που χρησιμοποιεί το maraki την ξέρω κι εγώ από παλιά (πάνω από δέκα χρόνια). Κάποτε έριχνα τα χαρτιά πολύ συχνά και όλοι οι φίλοι όταν έρχονταν σπίτι μου ήθελαν να τους πω το μέλλον τους, να τους πω το ριζικό τους... Στην αρχή το έκανα πιο πολύ για πλάκα και διακομωδούσαμε όλοι μαζί τις καταστάσεις. Οταν όμως άρχισα να παίρνω το θέμα πιο σοβαρά και αντί απλώς να ερμηνεύω τα χαρτιά σύμφωνα με αυτό που βλέπω, αλλά να εμβαθύνω σε αυτό, να σκέφτομαι τους συνδυασμούς των φύλλων, να αυτοσχεδιάζω, διαπίστωσα ότι τελικά τα περισσότερα βγαίνουν αληθινά. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο, αλλά από τότε και έπειτα όποτε έριχνα τα χαρτιά σε φίλους ή στον εαυτό μου, διάφορα προβλήματα εμφανίζονταν στην προσωπική μου ζωή. Από τότε σταμάτησα να τα ρίχνω και ειλικρινά ενώ θέλω πολύ να αρχίσω ξανά με την μέθοδο αυτή ή και να εφαρμόσω και τους υπόλοιπους τρόπους που διάβασα εδώ, δεν το κάνω γιατί φοβάμαι. Ισχύει κάτι τέτοιο ή ήταν απλώς σύμπτωση?

  4. #14
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    5

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    Πιστευω πως ηταν τυχαιο.Ισως ηταν μια περιοδος της ζωης σου που συνεβησαν διαφορα ασχημα και πιστεψες οτι εφταιγαν τα χαρτια!

  5. #15
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    10

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    μ'αρέσει
    :clapping:

  6. #16
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    θα ηθελα και εγω να πω για τα χαρτια εμενα τα ελεγε ο παππουλης μου μιαζουν με της μαρακι 1975 μονο που οσταυρος γινοταν με πενε χαρτια πανω κατω δεξια αριστερα και απο αυτα που μου ειχε πει βγηκαν ολα

  7. #17
    Join Date
    Jan 2007
    Όνομα:
    Markella
    Posts
    19

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    γειά σας!
    θα ήθελα να πω ότι διάβασα τον τρόπο που ρίχνει τα χαρτιά η maraki_1975 και τον βρήκα πολυυυυυυυύ καλό! τα έριχνα και εγώ με έναν πιο απλοϊκό τρόπο αλλά τώρα χρησιμοποιώ τη μέθοδο της maraki_1975 που είναι καλύτερη. και επίσης θέλω να πω και εγώ πολλά ευχαριστώ στη μαρία που μοιράζεται τις γνώσεις της μαζί μας!
    δεν είμαι πολύ καλή γιατί δεν έχω εξασκηθεί πολύ και μπερδεύομαι σε ορισμένα σημεία για το πως ερμηνεύονται κάποια πράγματα. αρχή είναι ακόμα βέβαια...
    θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχουν συγκεκριμένες μέρες που πρέπει να ρίχνουμε τα χαρτιά ή συγκεκριμένη ώρα (πχ όχι βράδυ). έχω ακούσει διάφορα, πχ δεν πρέπει να τα ρίχνουμε όταν πέσει ο ήλιος, κλπ. ισχύει τπτ από αυτά ή είναι μόνο προλήψεις;
    αυτά...
    φιλάκια!

  8. #18
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    behind the shadows...
    Posts
    11

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    kalispera kai apo emena... ton tropo pou rixnei to maraki ton kserw ki ego edo kai 4 xronia konta mono pou mou ton eixe ma8ei mia fili kata ta 3/4 tou sostou tropou kai eftixos pou vrika tis marias to topic kai to oloklirosa olo...

    Markella83 : Gi auto pou rotas exo akousei polla vevaia den kserw ti akrivos einai to "Swsto" kai ti oxi o ka8enas exei tin diki tou apopsi...
    px :
    1. Alloi lene oti den kanei na les xartia otan dysei o hlios alloi lene oti tote vgainoun ta pio polla
    2. Paraskeues kai kuriakes (an den kanw la8os) einai oi kaluteres meres
    3. MEgales giortes (p.x xristougenna - pasxa klp ) einai amartia lene na ta rixeis alla parallila einai kai oi meres pou ta xartia vgainoun alithina
    4. Panw sta Gennethlia sou ... opos kai tis megales giortes to idio...

    Auta einai apo ta liga pou exo akousei , diaforetikoi anthropoi diaforetikes apopseis ego apla sinerizomai merikes apo autes
    To mono pou kserw einai oti ta xartia ta rixnw thn stigmi kai tin ora pou nio8w oti eimai katallhla psuxologika allios oses fores exo pei xartia me to zori (gia na min xalasw xatiri filis) leo alla dalon...:embarrest

  9. #19
    Join Date
    Jan 2007
    Όνομα:
    Markella
    Posts
    19

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    οκ palavo. σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

  10. #20
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    Μαράκι καλησπέρα.είμαι νέο μέλος.μόλις διάβασα το αρθρο σου.Με ενδιαφέρει πάρα πολύ αυτή η γνώση αλλά δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει. να μάθω και εγώ κάποια πράγματα.απότι φαίνεται έχεις την διάθεση.προφανώς δεν πρέπει να ειναι και εύκολο.θα περιμμένω κάποια απάντηση σου να μου πεις πως μπορεί να γίνει αυτό γιατί και με ενδιαφέρει και μαρεσει πάρα πολύ.χάρηκα και περιμμένω απάντηση.σε φιλώ.

    :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:

 

 
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads