s
Τεϊομαντεία - καφεμαντεία - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 11 to 20 of 96
  1. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    36

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Φίλες μου

    Σχετικά με τις απορίες σας, θα ήθελα να σας πω, πως τα σχήματα, είναι σαν σκίτσα. Για παράδειγμα, ο δικαστής,μπορεί να μην φανεί αλλά αντ' αυτού ίσως δούμε την ζυγαριά, για να μας θυμίζει τον δικαστή. Δεν είναι απαραίτητο να είναι όλα ευκρινή. Οι μάντεις λένε πως εκείνη την ώρα περισσότερο "αισθάνονται" παρά "βλέπουν". Τα σχήματα τους ανοίγουν την πύλη του υποσυνειδήτου και οι πληροφορίες βγαίνουν. Ακόμη και γραμμές σύνθετες ή απλές, καμπύλες ή ευθείες, μας δίνουν απαντήσεις.
    Αν δεν βλέπουμε κάτι, ίσως δεν είμαστε πολύ συγκεντρωμένοι, ή η μέθοδος αυτή δεν μας ταιριάζει. Πρέπει να δοκιμάσουμε κάποια άλλη. Θέλει όμως υπομονή και να σημειώνουμε τι θεωρούμε πως βλέπουμε, για να δούμε αν επαληθεύονται και πότε.

    Μάργκαρετ

  2. #12
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    εχετε να προτεινεται κανενα site η βιβλιο που να μπορω να μαθω κι αλλα για να βλεπω και εγω το φλιντζανι?σιγουρα θα εχει παραπάνω σχηματα απο όσα αναφερονται εδω

  3. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    36

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Δυστυχώς, φίλη μου, δεν μπορώ να σας βοηθήσω, γιατί το έντυπο που διαθέτω είναι ξένο. Δεν έχω δει κάποιο βιβλίο στην ελληνική αγορά. Είναι πολύ πιθανό όμως να υπάρχει, αν ψάξετε στη Στοά του Βιβλίου ή σε βιβλιοπωλεία με βιβλία μεταφυσικής, παραψυχολογίας κλπ, που υπάρχουν στο κέντρο της Αθήνας.

    Μάργκαρετ

  4. #14

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Margaret ομολογώ πως η ερμηνεία του καφέ είναι πολύ διαδεδομένη τελευταία! Συγχαρητήρια για το άρθρο σου! Επειδή έχει τύχει να μου πουν το φλυτζανάκι (απλός θνητός το έκανε), μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι βγαίνουν όλα ή έστω τα περισσότερα. Και από άλλα άτομα που άκουγα τι "θα εβγαινε" στο μελλον, αποδείχτηκε ότι ακριβώς έτσι θα γίνει για κάποια συγκεκριμένα γεγονότα. Προσωπικά, διάβασα καλά τις ερμηνείες που δίνεις για τα σχήματα που φαίνονται στο φλυτζάνι, και προσπάθησα μόνη μου να το ερμηνεύσω...μπορώ να πω ότι με την πρώτη μου προσπάθεια τα κατάφερα αρκετά καλά...αφού αναστάτωση ξαφνική είδα...αναστάτωση ξαφνική έγινε λίγη ώρα αφότου διάβασα το φλυτζάνι! Τύχη του πρωτάρη θα μπορούσες να το πεις βέβαια αυτό! Πάντως είναι πολύ ωραία διαδικασία να διαβάζεις το φλυτζάνι...δείχνει και το πόσο δημιουργικό μυαλό έχεις στα σχήματα που βλέπεις!!!

  5. #15
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    3

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Πολύ καλό! Θα προσπαθήσω να το κάνω!!

  6. #16

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Εχω ακούσει ότι είναι γρουσουζιά γι΄αυτόν που λέει τον καφέ.
    Και έχω παράδειγμα την γιαγιά μου που ήξερε να λέει τον καφέ και δεν ξανακοίταξε το φλιτζάνι, γιατί είδε τον θάνατο του παππού μου.
    Μπορεί να είναι τυχαίο το συγκεκριμένο περιστατικό.
    :unsure: .......

  7. #17
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Το έχω ακούσει και γω αυτό... αλλά δεν ξέρω αν έχει κάποια βάση ή απλά αποδίδεται ένα μετέπειτα τυχαίο αρνητικό γεγονός σ'αυτό το πράγμα. Ίσως κάποιος που ασχολείται μ'αυτό να μπορούσε να μας πει κατά πόσο ευσταθεί...

  8. #18
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    3

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Πάρα πολύ ωραίο... το τύπωσα ...εφτιαξα καφέ και άρχισαν οι προσπάθειες...όμως δεν τα κατάφερα....

    Θα ήθελα να ζητήσω όμως μια χάρη(αν γίνεται) ξέρετε κάποια κυρία να λέει τον καφέ αλλά να μη είναι ''μαιμου'' να είναι αξιόπιστη και αληθινή?????

    ευχαριστώ πολύ

  9. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    Αν βγεις από την πόρτα του σπιτιού και φωνάξεις καμιά μελλοντολόγα στη γειτονιά υπάρχειιιιιιιιιιιιι;;;;;
    Αν δεν απάντησουν άμεσα κάνε ότι ακουμπάς το πορτοφόλι σου. Αν δεν πετύχει απλά άλλαξε γειτονιά. Κάθε γειτονιά έχει τις μαντικές της τέχνες. Μην απελπίζεσαι.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  10. #20
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    6

    Re: Τεϊομαντεία - καφεμαντεία

    πολύ ενδιαφέρον το άρθρο σου!μόνο που εγώ δεν μπορώ να διακρίνω σχεδόν κανένα σχήμα στον καφέ μου!!! μήπως ξέρεις κάποιον που να μπορεί να μου το πει?ευχαριστώ εκ των προτέρων!:bigsmile:

 

 
Page 2 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads