s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 47 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 12 ... LastLast
Results 11 to 20 of 468
  1. #11

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Maraki θα ήθελα (αν δεν σε κουράζω πολύ βέβαια) να μας πείς πώς στρώνεις τα χαρτιά. Οι επεξηγήσεις που δίνεις για κάθε φιγούρα και αριθμό μου θυμίζουν μια φίλη που μου έριχνε τα χαρτία και έπεφτε πάντα μέσα. Όμως δεν θυμάμαι καθόλου τον τρόπο που τοποθετούσε τα χαρτία ώστε σε συνδιασμό να τα διαβάσει.

  2. #12
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    θα σου πω κάτι σχετικά με αυτο που μου λες ...το οποίο ειναι πολυ σωστό και κάλα κάνεις και προβληματίζεσαι ...
    καταρχήν δεν πιστεύω οτι ξέρουν όλοι να λένε χαρτιά ...
    και το πιο βασικό για μένα ειναι οτι δεν ξέρουν όλοι να ακούν τα χαρτιά ...
    λοιπόν άκου να σου πω τι πιστεύω εγω ...δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά για τα χαρτια (γενικά) αλλά πιστεύω οτι πραγματικά υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που έχουν αυτη την ικανότητα να μπορούν να προβλέπουν το μέλλον ...φυσικά με αυτη την κουβέντα μου θα κατάλαβες οτι πιστεύω στο προκαθορισμένο ...χωρίς να παραβλέπω την θέληση του ανθρώπου...
    όμως πιστεύω οτι υπάρχει και ο πολυ σημαντικός παράγοντας οτι κάποιοι δεν ξέρουν να ακουν τα χαρτιά και παρερμηνεύουν αυτα που τους λένε ...
    όταν πάνε σε μια που ξέρει να λέει τα χαρτιά προτιμούν να ακούσουν καλά ...πολλές φορές λοιπόν παρερμηνεύουν αυτα που τους λένε και τα φέρνουν στα μέτρα τους ...δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι εννοώ ...
    μιλάνε και αυτες που λένε τα χαρτια με περίεργο τρόπο και το αποτέλεσμα ειναι να μην έχει βγει σωστό συμπέρασμα ...
    θα σου πω με λίγα λόγια ενα παράδειγμα παρανόησης ...
    λέει μια χαρτορίχτρα σε μια φίλη μου " αυτός ο αντρας σε θέλει αλλά με προβλήματα η σχέση αυτη θα κρατηθεί όσο θέλεις ...μπορείς να την κρατήσεις όσο καιρό θέλεις εσύ ...αλλά πολυ πιθανό ειναι μια μέρα να αποφασίσεις να φύγεις ...αν δεν το κάνεις αυτο μπορείς να τον έχεις όσο θες πλάι σου...
    ξέρεις τι σημαίνει αυτο?
    πολύ απλά αυτα η σχεση κρατιοταν επειδή παρά τα τυχόν προβλήματα η φίλη μου την κρατούσε με το ζόρι , δηλαδή έκανε τα στραβά μάτια ενω στην ουσία δεν την ικανοποιούσε αυτο που της έδινε αυτός αλλά επιεδή τον αγαπούσε καθόταν ...τελικά μετα απο 5 χρόνια (χάσιμο χρόνου) σηκώθηκε μια ωραία ημέρα και έδωσε τέλος σε αυτο που τόσο καιρό κρατούσε ...αυτός μέχρι τελευταία στιγμή δεν έδειξε και ουτε ήθελε να διαλύσει αυτο που είχε (μια χαρα περνούσε αυτός) ...

    ελπίζω να σου έλυσα λίγο την απορία σου ...
    φυσικά όπως σου προανέφερα υπάρχουν και αυτοί που δεν ξέρουν απλά να ερμηνεύσουν (να πούνε) τα χαρτιά !!!

  3. #13
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    αυτό έχω σκοπό να κάνω σήμερα να σας πώ πως στρώνουμε τα χαρτιά και θα προσπαθήσω να το κάνω όσο πιο αναλυτικά για να το καταλάβετε γιατί δεν έχω ξαναεξηγήσει χαρτιά απο το ιντερνετ και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω πάντως αν δεν καταλαβαίνετε κάτι θα ήθελα να μου λέτε για να το εξηγώ καλύτερα !!!

  4. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    maraki_1975 πολύ καλή η προσπάθειά σου να φτιάξεις ένα κείμενο με την εμπειρική σου γνώση επάνω στις τράπουλες. Σε παρακαλώ όμως όπως και όλους αν θέλετε να κάνετε καταστρώσεις να τις κάνετε σε προσωπικά μηνύματα ή εκτός φόρουμ.

    Όλα τα θέματα που προσπαθείτε να κάνετε ας μην ξεχνάμε είναι ενημερωτικά και το φόρουμ δεν προσφέρεται σε αυτή του τη μορφή ούτε για μελλοντολόγους, μάντεις ούτε για επίδοξους αστρολόγους αναλυτές επαγγελματίες ή μη.

    Σε ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  5. #15

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες περί χαρτομαντείας. Το παράδειγμα που έφερες ταιρίαζει απόλυτα και με την δική μου περιπτοσάρα... Είναι αλήθεια οτι πολλές φορές όταν μας λένε τα χαρτία ή όταν διαβάζουμε κάποιες αστροπροβλέψεις τα παίρνουμε όλα κατά πώς μας συμφέρει και δίνουμε τις δικές μας εξηγήσεις πού μπορεί να απέχουν κατά πολύ απο αυτό πού μας λένε. Κάλη επιτυχία στην επεξήγησή σου... Εγώ είμαι εδώ για να ρωταώ:bigsmile:

  6. #16
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by ScP
    maraki_1975 πολύ καλή η προσπάθειά σου να φτιάξεις ένα κείμενο με την εμπειρική σου γνώση επάνω στις τράπουλες. Σε παρακαλώ όμως όπως και όλους αν θέλετε να κάνετε καταστρώσεις να τις κάνετε σε προσωπικά μηνύματα ή εκτός φόρουμ.

    Όλα τα θέματα που προσπαθείτε να κάνετε ας μην ξεχνάμε είναι ενημερωτικά και το φόρουμ δεν προσφέρεται σε αυτή του τη μορφή ούτε για μελλοντολόγους, μάντεις ούτε για επίδοξους αστρολόγους αναλυτές επαγγελματίες ή μη.

    Σε ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση.
    συγνώμη για να μην βγώ εκτός των ορίων σας δηλαδή δεν μπορώ να εξηγήσω τον τρόπο ριξίματος ; όπως ειναι ο ουράνιος κύκλος που έχει αναφερθεί σε προηγούμενη αναφορά; να μην πώ πως στρώνουμε τα χαρτιά δηλαδή ποιός ειναι ο τρόπος ριξίματος ;

  7. #17
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Γεια σου Μαρία συνάδελφε :toung:
    Αν κατάλαβα καλά γιατί διάβασα το ποστ λέει μην αρχίσουμε να κάνουμε προσωπικές καταστρώσεις. Παράδειγμα εμένα με άφησε ο φίλος μου θα επανασυνδεθώ;

    Το ποστ του ScP πουθενά δεν αναφέρει μη συνεχιστεί το άρθρο σου αρκεί να μείνει ενημερωτικό για τα μέλη και να μην προσπαθήσεις να απαντάς σε προσωπικούς τους προβληματισμούς τουλάχιστον δημόσια.
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  8. #18

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

    Θα με ενδιεφερε και εμενα να δω τους τροπους στρωσιματος...
    Σε ζηλευω που μπορεις να διαβαζεις την τραπουλα...

    Φιλακια
    :smile1:

  9. #19
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    μα ήταν δυνατόν ρε παιδιά να ρίξω χαρτιά απο το φόρουμ , πώς θα γινόταν αυτό ποιός θα έκοβε την τράπουλα το ποντίκι?
    εντάξει αν εννοούσε αυτο τότε να συνεχίσω αλλά δεν θα ήθελα να κάνω κάτι που ειναι εκτός των ορίων σας ...
    εγω είπα οτι θα αναφέρω πώς στρώνουμε τα χαρτιά γιατί παρερμηνεύτηκε αυτο που έγραψα ?

  10. #20
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Μαρακι, περιμενουμε τη συνεχεια...
    Μη χανεις χρονο λοιπον!

 

 
Page 2 of 47 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 12 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads