s
Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; " - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 14 of 14
  1. Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Χαιρεται!
    τελευταια προσπαθω κι εγω να εμπλουτισω τις γνωσεις μου στην ωριαια. το παραδειγμα ηταν πολυ κατατοπιστικο, κυριως γιατι εχει θεματολογια αλλιωτικη απο εκεινη που βλεπουμε συνηθως (ωριαια σχεσεων). θα ηθελα να ρωτησω τα εξης 2:
    α) αν ο σημειοδοτης μας δεν κανει καθολου οψεις, παρα μονο με τους δεσμους της σελήνης, τι πληροφοριες μπορουμε να παρουμε απο αυτο?
    β) προσπαθησα να φτιαξω ενα χαρτη για ενα προσωπικο ζητημα και στον χαρτη αυτο συνεπιπταν νοτιος και βοριος δεσμος με τον ωροσκοπο και την ακμη του 7ου αντιστοιχα. δεν μπορεσα να βρω κατι σχετικο. τι μπορει να σημαινει κατι τετοιο?
    ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

  2. #12

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Γεια σου Τόνια!
    Έχω θέσει κι εγώ παρόμοιο ερώτημα σε άλλο ποστ αλλά δεν έχω πάρει απάντηση οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά.
    Απ'ό,τι διαβάζω σε ξένα σάιτ κυρίως, η ύπαρξη του Β.Δ. στον ωροσκόπο είναι σημάδι τύχης και εύνοιας και του Ν.Δ. το αντίθετο. Αλλά μέχρι να το επιβεβαιώσει η Τίνα αυτό, το λέω με επιφύλαξη.
    Τώρα, αν ο σημειοδότης σου δεν κάνει όψεις, αυτό σημαίνει απουσία γεγονότων.
    Κοίταξε μήπως η Σελήνη όμως, που είναι σημειοδότης σου επίσης, κάνει κάποια όψη με τον δείκτη του ζητούμενου κι από κει βγάζεις κάποιο συμπέρασμα.

  3. #13
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Μιας και λέτε για Βόρειο και Νότιο Δεσμό να ρωτήσω και εγώ μια απορία. Η σελήνη σε όψη με τους Δεσμούς τι σημαίνει;

  4. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Quote Originally Posted by laparisienne View Post
    Γεια σου Τόνια!
    Έχω θέσει κι εγώ παρόμοιο ερώτημα σε άλλο ποστ αλλά δεν έχω πάρει απάντηση οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά.
    Απ'ό,τι διαβάζω σε ξένα σάιτ κυρίως, η ύπαρξη του Β.Δ. στον ωροσκόπο είναι σημάδι τύχης και εύνοιας και του Ν.Δ. το αντίθετο. Αλλά μέχρι να το επιβεβαιώσει η Τίνα αυτό, το λέω με επιφύλαξη.
    Τώρα, αν ο σημειοδότης σου δεν κάνει όψεις, αυτό σημαίνει απουσία γεγονότων.
    Κοίταξε μήπως η Σελήνη όμως, που είναι σημειοδότης σου επίσης, κάνει κάποια όψη με τον δείκτη του ζητούμενου κι από κει βγάζεις κάποιο συμπέρασμα.

    Συγχωρέστε με που δεν είδα το σχόλιο σας νωρίτερα, έτσι ώστε να σας απαντήσω έγκαιρα για το Βόρειο και Νότιο Δεσμό στην Ωριαία.

    Ο Βόρειος και Νότιος Δεσμός είναι όπως ξέρουμε "σημεία" και όχι πλανητικά σώματα, ωστόσο η ύπαρξη τους σε έναν ωριαίο χάρτη είναι αρκετά σημαντική.
    Ο Βόρειος Δεσμός , έχει φύση Δία και Αφροδίτη, των δυο "ευμενών" πλανητών στην Ωριαία, οπότε καταλαβαίνουμε πως έχει πολύ ευνοικό χαρακτήρα. Από την άλλη πλευρά, ο Νότιος Δεσμός έχει φύση Κρόνου και Άρη, των δυο "δυσμενών" πλανητών στην ωριαία. Καταλαβαίνουμε αμέσως πως λειτουργεί ακριβώς αντίθετα από τον Βόρειο.

    Προσωπικά, και πέρα από αυτή τη χρήση τους ως ευνοικό και δυσμενές σημείο, θα έλεγα πως έχουν την τάση να μεγενθύνουν και να ελλατώνουν. Πως ακριβώς το εννοώ αυτό. Ένα παράδειγμα που είχα πριν από αρκετούς μήνες είναι το εξής : " Θα κερδίσω το Στοίχημα ; ", o χάρτης υπόσχονταν πραγματοποίηση του γεγονότος και ο Νότιος Δεσμός ήταν πάνω στην ακμή του 5ου οίκου (τυχερά παιχνίδια ). Ο ερωτών κέρδισε στο Στοίχημα αλλά το ποσό που κέρδισε ήταν μικρό ( Ν.Δεσμός στην ακμή του 5ου).

    Συχνά η ύπαρξη των Δεσμών πάνω σε έναν πλανήτη, αποδυναμώνει ή ενισχύει την δυναμική του.

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads