s
Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!! - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 11 to 20 of 63
  1. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    όντως,σας έχουμε αδυναμία:bigsmile: Γενικά όμως είναι αγαπητό ζώδιο ο Τοξότης(μέχρι να μπλέξεις αισθηματικά μαζί του,νομίζω δηλαδή).
    Όσο για το ότι γίνεστε αγενείς,η ...φραστική αγένεια δεν έχει τόση σημασία.Ο τοξότης είναι κατά τα άλλα γνήσιος ευγενής,απαλλαγμένος από κακίες και μικρότητες ,ξέρει πως να φερθεί σωστά.Αυτό είναι ευγένεια και όχι να μιλάς στον άλλον με το σεις και το σας:bigsmile:

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  2. #12
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    όντως,σας έχουμε αδυναμία:bigsmile: Γενικά όμως είναι αγαπητό ζώδιο ο Τοξότης(μέχρι να μπλέξεις αισθηματικά μαζί του,νομίζω δηλαδή).
    Όσο για το ότι γίνεστε αγενείς,η ...φραστική αγένεια δεν έχει τόση σημασία.Ο τοξότης είναι κατά τα άλλα γνήσιος ευγενής,απαλλαγμένος από κακίες και μικρότητες ,ξέρει πως να φερθεί σωστά.Αυτό είναι ευγένεια και όχι να μιλάς στον άλλον με το σεις και το σας:bigsmile:

    Αυτό πρέπει να το τονίσεις με έντονα και μεγάλα γράμματα:toung:
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  3. #13

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    (μέχρι να μπλέξεις αισθηματικά μαζί του,νομίζω δηλαδή).
    Να αρχίσω να τρέχω δηλ;
    All ThaT I'm LiVinG FoR...
    All ThaT I'm DyInG FoR...
    All ThaT I Can'T IgnOrE AlonE At NiGhT...
    All ThaT I'm WanTeD FoR
    AltHoUgH I WanTeD MoRe
    LoCk ThE LaSt OpEn DooR...My GhosTs ArE GaiNiNg On Me...

  4. #14
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Α,δεν ξέρω από προσωπική εμπειρία!Απλώς τα Τοξοτάκια είναι ανυπόμονοι και ασταθείς τύποι γενικά,ως γνήσιοι μεταβλητοί.Οπότε λίγο δύσκολο να μην βαρεθούν εύκολα και να δεθούν ιδιαίτερα αισθηματικά.Εξαρτάται βέβαια και απ το υπόλοιπο ωροσκόπιο,αν πχ είναι τίνγκα ο άνθρωπος στους σκορπιούς τι να σου κάνει και ένας αθώος ήλιος...:toung:Για παρέα όμως είναι υπέροχοι

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  5. #15

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Μια χαρά ιδιότητες έχει το ζώδιο του Τοξότη. Μπορεί να έχει τα αρνητικά του όπως και όλα τα άλλα, αλλά νομίζω ότι ισως είναι το καλύτερο από όλα. Και γιατί το λέω αυτό? Μόνο και μόνο για την αισιοδοξία που προβάλει :bigsmile: Χωρίς να είμαι σίγουρος δεν γνωρίζω αν άλλο ζώδιο έχει σε τέτοιο βαθμό αισιοδοξία. Μπορείτε να φανταστείτε ένα κόσμο χωρίς αισιοδοξία? Προτιμώ το μισογεμάτο ποτήρι από το μισοάδειο :bigsmile:
    Κατά τα άλλα γουστάρω Λιοντάρια και Υδροχόους και μετά άλλους Τοξότες. Δεν μου κάθονται καλά Σκορπιοί και Ψάρια. Με Αιγόκερους τα βρίσκω, με Δίδυμους μιλάω με τις ώρες, με Κριάρια κοντράρομαι με την καλή την έννοια. Με τους άλλους έτσι κι έτσι.
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  6. #16

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Quote Originally Posted by Λευκή View Post
    Α,δεν ξέρω από προσωπική εμπειρία!Απλώς τα Τοξοτάκια είναι ανυπόμονοι και ασταθείς τύποι γενικά,ως γνήσιοι μεταβλητοί.Οπότε λίγο δύσκολο να μην βαρεθούν εύκολα και να δεθούν ιδιαίτερα αισθηματικά.Εξαρτάται βέβαια και απ το υπόλοιπο ωροσκόπιο,αν πχ είναι τίνγκα ο άνθρωπος στους σκορπιούς τι να σου κάνει και ένας αθώος ήλιος...:toung:Για παρέα όμως είναι υπέροχοι
    Εγώ προσωπικά δεν είμαι καθόλου ασταθής και μπορούσα να δεθώ συναισθηματικά. Και με μία, και με δύο και με τρεις, και με τέσσερις. Αυτές δεν μπορούσαν :toung:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  7. #17
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Smile Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Συνηθως με τους Τοξότες τα πάω μια χαρά, τουλάχιστον σε φιλικό επίπεδο, παρόλο που είμαι Καρκίνος:bigsmile::bigsmile:

    Μου αρέσει η αισιοδοξία τους αλλά και η καλως εννοούμενη τρέλα τους και παρόλο που η αστάθεια με ενοχλεί γενικώς, στο συγκεκριμένο ζώδιο είναι καπως χαριτωμένη:bigsmile:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  8. #18
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    281

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Πιστεύετε οτι οι άνδρες Τοξότες διαφέρουν απο της γυναίκες σε κάποια σημεία??? Και αν ναι, σε τί??? (εχμμμ!! Εκτός απο το φύλο:toung

  9. #19
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Quote Originally Posted by BlackOrWhat View Post
    Πιστεύετε οτι οι άνδρες Τοξότες διαφέρουν απο της γυναίκες σε κάποια σημεία??? Και αν ναι, σε τί??? (εχμμμ!! Εκτός απο το φύλο:toung
    Νομίζω πως στους βασικούς άξονες του χαρακτήρα, άνδρες και γυναίκες έχουν πολλά κοινά, είτε αυτό έχει να κάνει με πρότυπα ζωής και συμπεριφοράς, είτε με την κοσμοθεωρία τους, είτε με τους στόχους που βάζουν, είτε με τη γενικότερη αντιμετώπιση ζητημάτων.

    Συμφωνώ με τον Μητσάκο ότι η αισιοδοξία είναι από τα εκ των ων ουκ άνευ... βέβαια αυτό μέσα σε λογικά πλαίσια πάντα.... γιατί κάποιες φορές η αισιοδοξία μπορεί να γίνει χαλαρότητα (μας έφαγε το κουλ :embarrest) και μας κάνει ν' αμελούμε ή και να ξεχνάμε στο τέλος βασικά πράγματα... Και άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν το έκανες επίτηδες...

    Αυτό που μ' αρέσει με το ζώδιό μας είναι ότι είμαστε αίωνιοι μαθητές, αλλά και δυνάμει δάσκαλοι. Μας αρέσει να μαθαίνουμε, δεν μας αρκεί τίποτα, θέλουμε να εξελιχθούμε στον τομέα που έχουμε επιλέξει... Αυτό ίσως είναι που μας κάνει να νιώθουμε πιο πολύ παιδιά, με την ανεμελιά και τη χαλαρότητα που προανέφερα. Θέλουμε όμως και να μοιραζόμαστε αυτά που εμείς έχουμε μάθει. Αλλιώς δεν αξίζει...

    Νομίζω πως, πέρα από την ταμπελίτσα του άστατου ως προς τα ερωτικά (που ναι, γιατί να μην ισχύει, γιατί να το κρύψομεν άλλωστε;; :embarrest:embarrest) όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά που αποδίδονται στους Τοξότες (μιλώ για ηλιακό ζώδιο) είναι αληθή. Ίσως είναι από τα ελάχιστα ζώδια που δεν έχουν δημιουργηθεί τόσα στερεότυπα γύρω απ' αυτό....:embarrest

  10. #20
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    281

    Re: Ας μιλήσουμε, λοιπόν, και για Τοξότες!!!

    Quote Originally Posted by DrMaroulita View Post
    Νομίζω πως στους βασικούς άξονες του χαρακτήρα, άνδρες και γυναίκες έχουν πολλά κοινά, είτε αυτό έχει να κάνει με πρότυπα ζωής και συμπεριφοράς, είτε με την κοσμοθεωρία τους, είτε με τους στόχους που βάζουν, είτε με τη γενικότερη αντιμετώπιση ζητημάτων.

    Συμφωνώ με τον Μητσάκο ότι η αισιοδοξία είναι από τα εκ των ων ουκ άνευ... βέβαια αυτό μέσα σε λογικά πλαίσια πάντα.... γιατί κάποιες φορές η αισιοδοξία μπορεί να γίνει χαλαρότητα (μας έφαγε το κουλ :embarrest) και μας κάνει ν' αμελούμε ή και να ξεχνάμε στο τέλος βασικά πράγματα... Και άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν το έκανες επίτηδες...

    Αυτό που μ' αρέσει με το ζώδιό μας είναι ότι είμαστε αίωνιοι μαθητές, αλλά και δυνάμει δάσκαλοι. Μας αρέσει να μαθαίνουμε, δεν μας αρκεί τίποτα, θέλουμε να εξελιχθούμε στον τομέα που έχουμε επιλέξει... Αυτό ίσως είναι που μας κάνει να νιώθουμε πιο πολύ παιδιά, με την ανεμελιά και τη χαλαρότητα που προανέφερα. Θέλουμε όμως και να μοιραζόμαστε αυτά που εμείς έχουμε μάθει. Αλλιώς δεν αξίζει...

    Νομίζω πως, πέρα από την ταμπελίτσα του άστατου ως προς τα ερωτικά (που ναι, γιατί να μην ισχύει, γιατί να το κρύψομεν άλλωστε;; :embarrest:embarrest) όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά που αποδίδονται στους Τοξότες (μιλώ για ηλιακό ζώδιο) είναι αληθή. Ίσως είναι από τα ελάχιστα ζώδια που δεν έχουν δημιουργηθεί τόσα στερεότυπα γύρω απ' αυτό....:embarrest
    Συμφωνώ σχεδόν απόλυτα Τοξοτίνα μου:embarrest

    Απλά σκεφτόμουν οτι έχουν λίγη παραπάνω δόση "ξερολίασης" :toung::toung:

 

 
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads