s
Η δύναμη της προσευχής - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 26
  1. #11
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1

    Re: Η δύναμη της προσευχής

    Καλησπέρα σας k καλή χρονια! Παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας για κάποια προσευχή που να μπορέσω με την δύναμη του θεού να προσεγγίσω ένα άτομο που τo αγαπάω πολύ k με ενδιαφέρει!? Να κερδίσω την αγάπη k τον σεβασμό τον ανθρώπων με τo υπέροχο αυτό συναίσθημα τις αγάπης την οποια δεν εισέπραξα ποτε μου... Όπως επίσης να λύσω τo χρόνιο πρόβλημα τις εργασίας μου που με ταλαιπωρεί... ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!!!

  2. #12
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Η δύναμη της προσευχής

    Quote Originally Posted by kolonia View Post
    Καλησπέρα σας k καλή χρονια! Παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας για κάποια προσευχή που να μπορέσω με την δύναμη του θεού να προσεγγίσω ένα άτομο που τo αγαπάω πολύ k με ενδιαφέρει!? Να κερδίσω την αγάπη k τον σεβασμό τον ανθρώπων με τo υπέροχο αυτό συναίσθημα τις αγάπης την οποια δεν εισέπραξα ποτε μου... Όπως επίσης να λύσω τo χρόνιο πρόβλημα τις εργασίας μου που με ταλαιπωρεί... ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!!!
    Τι εννοείς λέγοντας προσευχή;

    Έχω μια ισχνή εντύπωση ότι έχεις παρεξηγήσει το τι πραγματεύεται το άρθρο και εν συνεχεία το site.
    Στηρίξου στις δυνάμεις σου προκειμένου να κάνεις πραγματικότητα τους στόχους και τις επιθυμίες σου. Μην "εκβιάζεις" με άλλα μέσα την αγάπη και την αποδοχή των ανθρώπων. Μόνο αυτό μπορώ να σου δώσω ως συμβουλή:bigsmile:

    Φιλικά
    Αγγελική

  3. #13
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Η δύναμη της προσευχής

    Πολύ όμορφο το θέμα της προσευχής. Και η ιδιαίτερα η αναφορά στο "σκέπτεσθαι τον Θεόν". Με την πρόταση αυτή μπορεί να καθοδηγηθεί κάποιος σωστά στην κατεύθυνση του τι σημαίνει προσευχή. Σκέπτεσθαι τον Θεόν κι όχι τον εαυτό μας, σκέπτεσθαι τον άλλο, το υπερβατικό και - ενδεχομένως - την ίδια μας την ψυχή.

    Πολλές προσπάθειες έχουν γίνει για να εισαχθούν διαφορετικές επικλήσεις από σχολές και δασκάλους αλλά η αλήθεια είναι ότι η παράδοση μας ευνοεί τη χριστιανική προσευχή. Είναι ο δρόμος που είναι πιο εύκολος για μας και δεν υπάρχει λόγος νομίζω να τον απορρίψουμε. Είναι καλό, αν υπάρχουν μονοπάτια βαδισμένα στην παράδοση μας, να τα ακολουθούμε για να έχουμε και καλύτερα αποτελέσματα και καλύτερη καθοδήγηση.

    Θα ήταν χρήσιμο αν κάποιοι ήξεραν βιβλία για την προσευχή - εκτός του αναφερθέντος στην αρχή που το κύριο θέμα του είναι γενικότερο - να τα αναφέρουν. Ίσως να ήταν χρήσιμα σε όλους για κάποια καθοδήγηση.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  4. Re: Η δύναμη της προσευχής

    Quote Originally Posted by kolonia View Post
    Καλησπέρα σας k καλή χρονια! Παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας για κάποια προσευχή που να μπορέσω με την δύναμη του θεού να προσεγγίσω ένα άτομο που τo αγαπάω πολύ k με ενδιαφέρει!? Να κερδίσω την αγάπη k τον σεβασμό τον ανθρώπων με τo υπέροχο αυτό συναίσθημα τις αγάπης την οποια δεν εισέπραξα ποτε μου... Όπως επίσης να λύσω τo χρόνιο πρόβλημα τις εργασίας μου που με ταλαιπωρεί... ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!!!
    Ζουζουνίτσα η Αγάπη είναι μέσα σου και το ξέρεις γι αυτό και την περιγράφεις..και βεβαίως αυτή τη στιγμή την εισπράττεις όχι μόνο από μένα αλλά κι από άλλους πριν και από πολλούς μετά από αυτή την αδύναμη στιγμή σου...Κάτι κάθησε τη Φλόγα σου κι αυτό είναι που πονάει...όσο για το αγόρι που τόσο θες εύχομαι να είναι αυτός που θα σε κάνει ευτυχισμένη κι όχι η απόδειξη της αξίας σου...γιατί αν είναι το Δικό σου σίγουρα θα μείνει κοντά σου χωρίς τίποτα να του ζητήσεις ή να αποδείξεις...Ο σεβασμός γεννιέται και η συμπεριφορά γεννά συμπεριφορά...Εσύ σε σέβεσαι όσο θέλεις να σε σέβονται?Σε αγαπάς τόσο όσο θα ήθελες να σε αγαπήσει ο καλός σου?Κοίτα ψηλά και ευχαρίστησε τον Κύριο.το Σύμπαν που το ΄"χρόνιο πρόβλημα" είναι της δουλειάς σου κι όχι δικό σου!!!Ευχαρίστησε γι αυτά που έχεις και υποδέξου με χαμόγελο και αισιοδοξία την κάθε-κάθε-κάθε Στιγμή που έρχεται να σε συναντήσει...Μη μασάς με τίποτα!!!!:crazy:Perfect
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  5. Re: Η δύναμη της προσευχής

    Quote Originally Posted by Βασίλης Παπαδολιάς View Post
    Πολύ όμορφο το θέμα της προσευχής. Και η ιδιαίτερα η αναφορά στο "σκέπτεσθαι τον Θεόν". Με την πρόταση αυτή μπορεί να καθοδηγηθεί κάποιος σωστά στην κατεύθυνση του τι σημαίνει προσευχή. Σκέπτεσθαι τον Θεόν κι όχι τον εαυτό μας, σκέπτεσθαι τον άλλο, το υπερβατικό και - ενδεχομένως - την ίδια μας την ψυχή.

    Πολλές προσπάθειες έχουν γίνει για να εισαχθούν διαφορετικές επικλήσεις από σχολές και δασκάλους αλλά η αλήθεια είναι ότι η παράδοση μας ευνοεί τη χριστιανική προσευχή. Είναι ο δρόμος που είναι πιο εύκολος για μας και δεν υπάρχει λόγος νομίζω να τον απορρίψουμε. Είναι καλό, αν υπάρχουν μονοπάτια βαδισμένα στην παράδοση μας, να τα ακολουθούμε για να έχουμε και καλύτερα αποτελέσματα και καλύτερη καθοδήγηση.

    Θα ήταν χρήσιμο αν κάποιοι ήξεραν βιβλία για την προσευχή - εκτός του αναφερθέντος στην αρχή που το κύριο θέμα του είναι γενικότερο - να τα αναφέρουν. Ίσως να ήταν χρήσιμα σε όλους για κάποια καθοδήγηση.
    Καλησπέρα!!Δεν είναι βιβλίο αν και είναι μέσα σε ένα από τα πιο πολυδιαβασμένα βιβλία "Καινή Διαθήκη" .Είναι ο Υμνος της Αγάπης Α' Επιστολή Παύλου προς Κορινθίους...¨Οποιος δεν το έχει διαβάσει ας το κάνει...:idea:
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  6. #16
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Η δύναμη της προσευχής

    Quote Originally Posted by εφη ταδε-ταδε εφη View Post
    Καλησπέρα!!Δεν είναι βιβλίο αν και είναι μέσα σε ένα από τα πιο πολυδιαβασμένα βιβλία "Καινή Διαθήκη" .Είναι ο Υμνος της Αγάπης Α' Επιστολή Παύλου προς Κορινθίους...¨Οποιος δεν το έχει διαβάσει ας το κάνει...:idea:
    Πολύ καλή αναφορά. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι προσευχή αυτός ο συγκεκριμένος ύμνος. Σίγουρα πάντως μας λέει τι είναι η αγάπη. Και δίνει καθοδήγηση για να ξέρουμε πότε αγαπάμε και πότε νομίζουμε ότι αγαπάμε.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  7. #17
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Η δύναμη της προσευχής

    Καταπληκτικό και με πολύ ευαισθησία άρθρο για ένα πολύ σημαντικό θέμα όπως είναι η προσευχή.Είναι αλήθεια ότι πλέον μόνο στις δύσκολες στιγμές προσευχόμαστε και είναι πολύ κρίμα.Γιατί πάντα μετά την προσευχή αισθανόμαστε μία γαλήνη.Πολύ καλό είναι πριν προσευχηθούμε να διαβάζουμε την Αγία Επιστολή.Έτσι έλεγε η γιαγιά μου!
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  8. Re: Η δύναμη της προσευχής

    Quote Originally Posted by Βασίλης Παπαδολιάς View Post
    Πολύ καλή αναφορά. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι προσευχή αυτός ο συγκεκριμένος ύμνος. Σίγουρα πάντως μας λέει τι είναι η αγάπη. Και δίνει καθοδήγηση για να ξέρουμε πότε αγαπάμε και πότε νομίζουμε ότι αγαπάμε.



    Η Αγάπη δε νομίζει...Είναι η συγκίνηση όλης της Πλάσης...είναι ο ψίθυρος στην καρδιά που αποκοιμήθηκε...Η Αγάπη είναι η Ουσία του Θεϊκού..η Αγάπη είναι Το Φώς..η Αγάπη είναι η Προσευχή...Verneigung
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  9. #19
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Η δύναμη της προσευχής

    Quote Originally Posted by εφη ταδε-ταδε εφη View Post
    Η Αγάπη δε νομίζει...Είναι η συγκίνηση όλης της Πλάσης...είναι ο ψίθυρος στην καρδιά που αποκοιμήθηκε...Η Αγάπη είναι η Ουσία του Θεϊκού..η Αγάπη είναι Το Φώς..η Αγάπη είναι η Προσευχή...Verneigung
    Έχεις δίκιο και μπράβο σου! Perfect Αγάπη σημαίνει να δίνεις χωρίς να περιμένεις ανταλλάγματα,γιατί το μόνο που ζητάς είναι το καλό του άλλου.Και από ότι ξέρω οι περισσότερες θρησκείες αυτό έχουν ώς στόχο.:weird: Και όταν προσεύχεσαι "ζητάς" χωρίς αντάλλαγματα.
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  10. #20
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Η δύναμη της προσευχής

    Αν και δεν είναι προσευχή το κείμενο, αξίζει να το δούμε...

    ---

    Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων, αγάπην δε μη έχω, γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν γνώσιν, και εάν έχω πάσαν την πίστιν, ώστε όρη μεθιστάνειν, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμι. Και εάν ψωμίσω πάντα τα υπάρχοντά μου, και εάν παραδώ το σώμα μου ίνα καυθήσωμαι, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ωφελούμαι.

    Η αγάπη μακροθυμεί, χρηστεύεται, η αγάπη ου ζηλοί, η αγάπη ου περπερεύεται, ου φυσιούται, ουκ ασχημονεί, ου ζητεί τα εαυτής, ου παροξύνεται, ου λογίζεται το κακόν, ου χαίρει επί τη αδικία, συγχαίρει δε τη αληθεία. Πάντα στέγει, πάντα πιστεύει, πάντα ελπίζει, πάντα υπομένει. Η αγάπη ουδέποτε εκπίπτει
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

 

 
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads