s
Ο κόσμος των Διελεύσεων - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 17 of 17
  1. Re: Ο κόσμος των Διελεύσεων

    Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω τι μπορείο να σημαίνει ότι ο διελάυνων Ουρανός κάνει τρίγωνα ακριβελιας με τον ήλιο τον ερμη και τον ωροσκόπο μου στο λιοντάρι. Και τι μπορεί να σημαίνει αυτό για τιε=ς σχέσεις μου 70ς οίκος εφόσον στον γενέθλιο χάρυτη μου δεν υπάρχουν πλανήτες εκει. Με χει μπερδέψει λίγο το θέμα. Ο Ουρανός επηρεάζει και τον 10 οίκο μου λόγω του τριγώνου με τον ηλιο και τον ωροσκόπο ή τον 7ο - 80 στον Υδροχόο.
    Ευχαριστω πολύ.

  2. Re: Ο κόσμος των Διελεύσεων

    Συγγνώμη ήθελα να πω αν επηρεάζει και τον 1ο οίκο μου και τον 7ο- 8ο. ευχαριστώ.

  3. #13
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Ο κόσμος των Διελεύσεων

    Quote Originally Posted by Σαλώμη View Post
    Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω τι μπορείο να σημαίνει ότι ο διελάυνων Ουρανός κάνει τρίγωνα ακριβελιας με τον ήλιο τον ερμη και τον ωροσκόπο μου στο λιοντάρι. Και τι μπορεί να σημαίνει αυτό για τιε=ς σχέσεις μου 70ς οίκος εφόσον στον γενέθλιο χάρυτη μου δεν υπάρχουν πλανήτες εκει. Με χει μπερδέψει λίγο το θέμα. Ο Ουρανός επηρεάζει και τον 10 οίκο μου λόγω του τριγώνου με τον ηλιο και τον ωροσκόπο ή τον 7ο - 80 στον Υδροχόο.
    Ευχαριστω πολύ.
    Γεια σου Σαλώμη.

    Νομίζω ότι θα βοηθηθείς περισσότερο αν βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά. Γράφεις ότι ο Ουρανός κάνει τρίγωνο με τους Ήλιο, Ερμή και ωροσκόπο σου. Επίσης γράφεις ότι ο ωροσκόπος σου είναι ο Λέοντας.
    Ο Ουρανός από την θέση του Κριού, κάνει τρίγωνα με τους 2 πλανήτες (αν και ο Ήλιος είναι φώτα και όχι πλανήτης) και με τον ωροσκόπο.
    Μέχρι εγώ μιλάμε για ανάγκη αλλαγών και ανανέωσης της προσωπικότητας μέσα από καινούργιους τρόπους έκφρασής της. Είναι μία δημιουργική και ιδιαιτέρα ευεργετική περίοδος. Η αλήθεια είναι ότι όχι μόνο εσωτερικά, αλλά και εξωτερικά μπορεί να έχεις την διάθεση να τολμήσεις καινοτομίες. Από ένα σέξι τατουάζ στον αυχένα , μέχρι κάποιο σκουλαρίκι σε ασυνήθιστο σημείο ή και μια εκκεντρική αλλαγή στα μαλλιά, πράγματα που προηγουμένως δεν τολμούσες να σκεφτείς ότι θα τα κάνεις.
    Ωστόσο, για να πούμε κάτι παραπάνω, θα πρέπει να ξέρουμε σε ποιο οίκο είναι ο Ουρανός και να συνδυάσουμε τα αιτήματα του οίκου με τον 1ο οίκο σου και τους πλανήτες που συναντά στην όψη τριγώνου. Ο Ήλιος κυβερνά τον Ωροσκόπο , αλλά δεν ξέρουμε τι κυβερνά ο Ερμής μια και από ότι φαίνεται στο χάρτη σου υπάρχουν και εμπεριεχόμενα ζώδια που περιπλέκουν λίγο τα πράγματα. Αν κατάλαβα καλά. Ο Ήλιος κυβερνά και τον δεύτερο οίκο σου.

    Η ενεργοποίηση του 7ου οίκου σου προϋποθέτει την ενεργοποίηση του γενέθλιου Ουρανού από κάποια σημαντική διέλευση, είτε στο γενέθλιο, είτε από προόδους και Ηλιακό τόξο.

    Σε θεωρητικό επίπεδο, θεωρούμε δεδομένο ότι στην αστρολογία όλα λειτουργούν διπολικά και ο άξονας 1ου \ 7ου είναι το «εγώ» και το «οι άλλοι», γι’ αυτό θεωρείται και ο άξονας της σχέσης μας με τους άλλους. . Ο μόνος τρόπος που η διέλευση του Ουρανού επηρεάζει τις σχέσεις σου, είναι ανανεώνοντας και τροποποιώντας τον τρόπο που σε βλέπουν οι «άλλοι», από τον 7ο στον καθρέφτη του 1ου . Αυτό, σαφώς και επηρεάζει τις σχέσεις, γιατί οι σχέσεις που κάνουμε, είναι αυτό που αντανακλάται από μέσα μας.

    O Ουρανός είναι ο αγαπημένος μου. Ζήσε την αιφνίδια φύση του και μην τον συζητάς. Χάνεις χρόνο.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  4. Re: Ο κόσμος των Διελεύσεων

    Ευχαριστω πολύ. Αν και δεν νιώθω την αλλάγή σε εξωτερικό επίπεδο. Ο ήλιος μου ειναι στον 120 οίκο και κυμερνα και τον 1ο και τον 2ο οίκο. , όπως και ο ερμής μου βρίσκεται στον 1ο οίκο στο Λιοντάρι. Ο Ουρανός μου τώρα βρίσκεται στον 5ο οίκο και κυβερνα τον 7ο και τον 8ο . Τα ζητήματα του 5ου έρχονται στην επιφάνεια..γιατί απ' ότι παρατηρώ μάλλον αυτό συμβαινει..Και τωρα που είναι ανάδρομος ο Ουρανός απ΄τον Κριο , τι μπορεί να σημαίνει. Ευχαριστω και πάλι.

  5. #15
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Ο κόσμος των Διελεύσεων

    Αντε, μεχρι να σου απαντησει η Κατια πολυ πιο σοβαρα απο εμενα, να σου πω οτι μπορει να επαναφερει παλιες σχεσεις απο το παρελθον και μαλιστα με κτητικες διαθεσεις απεναντι σου(λογω κριου). Επισης, αν θυμηθεις γεγονοτα που συνεβησαν κατα την πορεια του δια στις ιδιες μοιρες, οταν ηταν σε ορθη πορεια, μπορεις να περιμενεις την ξαφνικη ληξη εκκρεμοτητων που ενδεχομενως υπηρχαν, αλλα και την ξαφνικη αναβιωση θεματων, που νομιζες οτι ειχαν τελειωσει οριστικα. Αυτη ειναι η πιο συνηθισμενη ερμηνεια. Επειδη ο ουρανος κυβερνα και τον 8ο, προσεξε λιγο το νευρικο συστημα. Οσο για τον 7ο, παιζουν ξαφνικες ρηξεις με συντροφο, συνεργατες κ.λ.π

  6. #16
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Ο κόσμος των Διελεύσεων

    Quote Originally Posted by Σαλώμη View Post
    Ευχαριστω πολύ. Αν και δεν νιώθω την αλλάγή σε εξωτερικό επίπεδο. Ο ήλιος μου ειναι στον 120 οίκο και κυμερνα και τον 1ο και τον 2ο οίκο. , όπως και ο ερμής μου βρίσκεται στον 1ο οίκο στο Λιοντάρι. Ο Ουρανός μου τώρα βρίσκεται στον 5ο οίκο και κυβερνα τον 7ο και τον 8ο . Τα ζητήματα του 5ου έρχονται στην επιφάνεια..γιατί απ' ότι παρατηρώ μάλλον αυτό συμβαινει..Και τωρα που είναι ανάδρομος ο Ουρανός απ΄τον Κριο , τι μπορεί να σημαίνει. Ευχαριστω και πάλι.
    Το να έχεις τον Ήλιο στον 12ο είναι κάτι τελείως διαφορετικό από το να τον έχεις στον 1ο οίκο και να είναι και κυβ. ωροσκόπου. Έτσι που τα έγραφες στο ποστ, μου έδωσες την εντύπωση ότι ο Ήλιος και ο Ερμής έκανα σύνοδο με τον Ωροσκόπο σου και για αυτό έκανα λόγο και για εξωτερικές αλλαγές.

    Ανεξάρτητα όμως από αυτό, κυβερνήτης του 7ο\8ο οίκου σου είναι ο Ουρανός , αλλά μην τον μπερδεύεις με τον τράνζιτ Ουρανό. Η εξέλιξη στους αντίστοιχους οίκους διακυβέρνησής του ελέγχεται από διελεύσεις μέσα από τους εν λόγω οίκους, είτε από προόδους και από την ενεργοποίηση του γενέθλιου Ουρανού.
    Ψάξε να βρεις στον χάρτη σου την θέση του γενέθλιου Ουρανού σου και τις όψεις που τυχών δέχεται.

    Η θέση του τράνζιτ Ουρανού από τον 5ο οίκο σου, όπως μόνη σου διαπίστωσες, ενεργοποιεί όλα τα θέματα του 5ου , που οι εξελίξεις τους πρόκειται να σε εκπλήξουν με το να συμβαίνουν απροσδόκητα, με εντελώς διαφορετικό τρόπο από όσους είχες συνηθίσει μέχρι τώρα. ¶λλωστε η διάθεση αλλαγής είναι κάτι που ξεκινά από μέσα σου.

    ΠαρΆ όλα αυτά δεν έχει νόημα να εξηγούμε μία προς μία τις όψεις, ξεκομμένα και αποσπασματικά. Οι απαντήσεις που παίρνεις από όλα τα εμπειρότερα μέλη και τους αστρολόγους, σκοπό έχουν να σε βοηθήσουν να μάθεις και να ψάξεις τις απαντήσεις μόνη σου, μέσα από την κατανόηση και την μελέτη.
    Με το να μην γνωρίζεις τις βασικές αρχές και να ψάχνεις τόσες λεπτομέρειες, χάνεις το νόημα της αστρολογικής γνώσης και οδηγείς τον εαυτό σου στην επανάπαυση μιας μονοδιάστατης πρόβλεψης, που ούτε καν πρόβλεψη δεν είναι.

    Αν αυτό που θέλεις να ξέρεις είναι πως θα πάει η αισθηματική σου ζωή, τότε φαίνεται ότι σε περιμένουν μερικές ευχάριστες εμπειρίες, χωρίς όμως να υπόσχονται απαραίτητα την διάρκεια.
    Αν όμως θες την γνώμη μου, κανείς δεν μπορεί να σου πει με ασφάλεια κάτι σοβαρό, χωρίς να έχει μελετήσει το σύνολο του χάρτη σου.

    Να ξέρεις πάντα, ότι όταν ένας πλανήτης γίνεται ανάδρομος, πρακτικά, κάποια θέματα, αντίστοιχα του πλανήτη και του οίκου καθυστερούν. Μια γεύση των θεμάτων που εγείρει, την έχεις πάρει ήδη από την ορθόδρομη κίνησή του και τώρα σου δίνεται η ευκαιρία για επανεξέταση , αξιολόγηση, προσαρμογή και τροποποίηση, όπου αυτό χρειάζεται να γίνει.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  7. Re: Ο κόσμος των Διελεύσεων

    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. όντως ο Ήλιος και ο Ερμής κανουν σύνοδο με τον Ωροσκόπο μου. Ως προς τις σχέσεις μου ό0ντως επηρεάζονται σφόδρα και με απρόβλεπτες διαστάσεις.

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads