s
Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας

View Poll Results: Σας αρέσει το myHoroscope;

Voters
555. You may not vote on this poll
  • Είναι Πολύ καλό

    371 66.85%
  • Είναι Καλό

    151 27.21%
  • Είναι Μέτριο

    11 1.98%
  • Είναι Κακό

    0 0%
  • Έχει ελλείψεις

    16 2.88%
  • Είναι αδιάφορο

    6 1.08%
Page 2 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 12 ... LastLast
Results 11 to 20 of 164
  1. #11
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    66

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Θα ήθελα να επισημάνω τον τρόπο που βρήκα τη σελίδα. Εντελώς τυχαία. Γι' αυτό μήπως θα έπρεπε να διαφημιστεί λίγο παραπάνω; Δεν ξέρω βέβαια την πολιτική που ακολουθεί η ομάδα διαχείρισης της σελίδας γι' αυτό επιφυλάσσομαι.
    Ευχαριστώ.

  2. #12
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cyprus
    Posts
    15

    Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Θα πω κι εγώ τα συγχαρητήρια μου στο Horoscopes.gr. Ειλικρινά δεν πιστεύω και ούτε πίστευα πως θα έβρισκα ένα τέτοιο site (σαν κι εσάς) που να ενημερώνει τον απλό κόσμο (σαν εμάς) περί αστρολογίας και διάφορων άλλων θεμάτων γύρο από την ζωή, την γη, τον άνθρωπο, την ψυχή του ανθρώπου την αστρολογία γενικότερα και βαθύτερα, τον κόσμο όλο και άλλα πολλά θέματα που δεν μπορείς να τα βρεις και να τα μάθεις από πουθενά αλλού εκτός εάν αγοράσεις βιβλία και εάν βρεις αυτό που θέλεις.

    Από τον καιρό που άρχισα να ασχολούμαι και να μαθαίνω για το περιβόητο και εθυστικό Ιντερνετ, η πρώτη μου επαφή που ήθελα να έχω είναι πει της Αστρολογίας. Έχει 6 χρόνια που σερφάρω στο Ιντερνετ, καθημερινά, και έψαχνα σε πάρα πάρα πολλά site (παρόμοια αλλά όχι ακριβώς σαν το δικό σας), για να διαβάσω περί αστρολογίας, ζωδίων, υπερφυσικής, αριθμολογίας, κτλ. Κι όμως 6 ολόκληρα χρόνια δεν βρήκα τίποτα που να με ικανοποιούσε πλήρως. Κι ωμός μετά από τοοοοσο καιρό βρήκα ΤΟ καταπληκτικό, ΤΟ μορφωμένο, ΤΟ έξυπνο, ΤΟ σοβαρό και το συμπαθητικό site με το όνομα Horoscope.gr. Αυτό και εάν με έκανε να ενθουσιαστώ και να ΜΗΝ πιστεύω σε αυτό που έβλεπα και διάβαζα! ΜΠΡΑΒΟ κι από μένα, είστε αξιοθαύμαστοι όλοι σας, είστε μια άξια και πολύ δυνατή ομάδα και σας εύχομαι μέσα από τα ειλικρινή μου αισθήματα καλή συνέχεια καλή πρόοδο και ποτέ να μην επισκεφτώ το site αυτό και να μου ανοίγετε η σελίδα που να λεει: "HTTP Error 404 Not Found", όπως άλλα site που με τον καιρό φθείρονται και σβήνουν σιγά σιγά.


    Καλή συνέχεια σε όλους σας!

  3. #13

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Κάθε φορά που αναζητάω κάτι γύρω απο την αστρολογία .... είμαι σίγουρη οτι σε αυτό to site θα το βρώ δίχως άλλο. είναι από τα καλύτερα στο χώρο του internet δίχως άλλο. Συγχαρητήρια σε όλους όσους συμβάλλουν στην κατασκευή του site. Οσο για τις αστρολογικές μου γνώσεις.. δεν είναι και οι καλύτερες αλλά μέσα από εδς όλο και κάτι χρήσιμο παίρνω.
    Ευχαριστώ

  4. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Όνομα:
    Αλέξανδρος
    Location
    ΗΠΑ
    Posts
    10

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Συμφωνώ με όσα έχουν γραφτεί στο topic. Πράγματι ανακάλυψα άρθρα που δεν φανταζόμουν ότι για τα δεδομένα της Ελλάδας θα μπορούσαν να δημοσιευθούν. Βρήκα, επίσης, αρκετά sites με ανάλογο περιεχόμενο αλλά όχι με ποικιλία όπως εδώ και δυστυχώς όχι με τι δική σας δομή που είναι εφάμιλλη των μεγαλύτερων ξενόγλωσσων.
    Συγχαρητήρια σε όλους.

  5. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
    Posts
    7

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Γιά πολλά χρόνια πίστευα ότι το κεφάλαιο αυτό (αστολογία) είναι γελοίο ,πολλά όμως άσχημα γεγονότα στην ζωή μου με ώθησαν να ασχοληθώ με το θέμα , και νά διαβάσω και δύο βιβλία της κας Τάρνερ καί επίσης και της κας Σίμου, πστεύω πλέον ότι υπάρχει μιά επιστημονική βάση στο θέμα , και σας τιμά το ότι λειτουργείτε σε αυτό το πλαίσιο , υπάρχουν όμως χιλιάδες τσαρλατάνοι που ασχολούνται με το αντικείμενο αυτό με σκοπό να βγάλουν χρήματα κοροιδεύοντας τους άσχετους πού ψάχνουν μιά λύση σε κάποιο πρόβλημα τους , συνεχίστε σταθερά στην σοβαρή προσέγγιση που ακολουθείτε !!!

  6. #16
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    44

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Πραγματικά πρόκειται για ένα πολύ καλό οργανωμένο δικτυακό τόπο και θα ήθελα να εκφράσω τα συγχαρητηριά μου για την ποικιλία και πρωτοτυπία των θεμάτων. Η αλήθεια έιναι ότι πολλά άρθρα δεν μπορώ να πω ότι τα καταλαβαίνω απόλυτα. Όμως μάλλον είναι θέμα γνώσεων και πιστεύω σε λίγο καιρό θα κατανοήσω αρκετά από αυτά. Αυτό που με ενοχλεί λιγάκι είναι οι απαντήσεις <όχι μόνο σε μένα αλλά και σε άλλα μέλη> οι οποίες σε αρκετές περιπτώσεις είναι πολύ γενικές!!! Μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο;

    Και πάλι συγχαρητήρια!!

  7. #17
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Quote Originally Posted by Kouneli
    Αυτό που με ενοχλεί λιγάκι είναι οι απαντήσεις <όχι μόνο σε μένα αλλά και σε άλλα μέλη> οι οποίες σε αρκετές περιπτώσεις είναι πολύ γενικές!!! Μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο;
    Και πάλι συγχαρητήρια!!
    Αμέ πάντα μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο. Μπορείς όμως με τη σειρά σου να προσδιορίσεις πως θα επιθυμούσες τις απαντήσεις; Εννοείς φαντάζομαι από τους αστρολόγους έτσι;
    Και να πάρεις αναφορά όταν μου δώσεις την απάντησή σου η οποία θα είναι πολύ χρήσιμη ότι για παράδειγμα από έναν γιατρό δεν περιμένουμε εξέταση και συμβουλή μέσα από ένα φόρουμ αλλά πάμε και τον βλέπουμε κατ' ιδίαν.

    Ή στη δική μου περίπτωση που ασχολούμε με δίκτυα και γενικότερα τεχνολογία ο ενδιαφερόμενος έρχεται κοντά μου για εκπαίδευση ή επισκευή του υπολογιστή του. Από το τηλέφωνο δεν μπορούμε να έχουμε λύσεις εκτός από μπαλωματάκια (το γενικές απαντήσεις που γράφεις)
    Περιμένω με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την πρότασή σου.
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  8. #18
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    44

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Με το "Αμέ" συνεννοηθήκαμε πλήρως!!! (όταν έφυγα από την Πελοπόννησο και πτωτοήρθα στη Θεσσαλονίκη όπου και κατοικώ, μου έκοψαν (το Αμέ) οι εταιρίες που εργαζόμουν και πραγματικά το σταμάτησα. Τώρα που το άκουσα από σένα θυμήθηκα τα Πάτρια Εδάφη, αχ πατρίδα!!!!!!!!).

    Λοιπόν φυσικά δεν περιμένω πολλά όμως η τεχνολογία αυτό δε θέλει να επιτύχει; Να τα κάνουμε όλα από το σπίτι μας μέσω ενός υπολογιστή;

    Ένα απλό παράδειγμα ζήτησα "η έρμη" γιατί δεν καταλαιβαίνω πολλά και δεν μπορώ τις αοριστολογίες τα περί ανέμων και υδάτων δηλαδή.
    Ακόμα και στο σχολείο ο δάσκαλος για να κατανοήσουμε το μάθημα μας έλεγε και ένα π.χ.

    Τη λέξη πιο συγκεκριμένα, πως να το εξηγήσω αλλιώς!

  9. #19
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Αχ κουνελάκι κουνελάκι.... δεν θέλει η τεχνολογία να επιτύχει αυτό το πράγμα. Η τεχνολογία είναι ένα πανίσχυρο εργαλείο στα χέρια των ανθρώπων. Εάν οι άνθρωποι αποφάσισαν να κάνουν κακή χρήση των εργαλείων της επιστήμης και στράφηκαν στην αποξένωση και στις αγορές ακόμα και σχέσεις μέσω του διαδικτύου κατά συνέπεια της τεχνολογίας έχουν σοβάρό πρόβλημα.

    Πάμε στο αμέ μας τώρα. Εγώ πάλι δεν κατάλαβα πως το εννοείς το παράδειγμα. Δες... στο σπίτι μου έχουμε μοιραστεί με τη γυναίκα μου τις δουλειές. Αυτή μαγειρεύει και εγώ τρώω. Εγώ σηκώνομαι και αυτή πλένει τα πιάτα... Είσαι να το μοιραστούμε κι εδώ;
    Να βρεις αυτή την "αλλιώς εξήγηση" και εγώ να εισηγηθώ να λύσουν άλλοι το πρόβλημα;;
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  10. #20
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    11

    Re: Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι

    Το ότι είστε οι καλύτεροι δεν χωρά καμμία αμφισβήτηση !!!!!!!!!!
    Περιεκτικότατοι, κατατοπιστικότατοι, τέλειοι.

    Ενα παράπονο όμως ........
    Γιατί δεν είναι ενημερωμένο το ΄ζώδιο του Τοξότη στις προβλέψεις του μήνα ???
    :blink1:
    Στο κάτω κάτω βρε παιδιά είναι και το ζώδιο του μήνα , ας ασχοληθούμε λίγο και με αυτό !!!

 

 
Page 2 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 12 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads