s
Κατιοντες οικοι - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 11 to 20 of 52
  1. #11

    Re: Κατιοντες οικοι

    [QUOTE=SAGIVI;143169]
    Quote Originally Posted by astrotrella View Post
    Τωρα δεν το πιστευω αυτο που λες? Οσοι δεν εχουν γωνιακους πλανητες μπορει να εχουν προωρο τελος Δεν το πιστευω!!! Εκτος και αν παρανοησα το νοημα της φρασης σου?
    Επ ευκαιριας και εγω εχω τον κυβερνητη του χαρτη μου στον 12ο οπως και τον ηλιο (σε γενικες γραμμες δεν ειμαι και πολυ δημοφιλης) και ενα διαστημα που ψαχνομουν για να ακολουθησω καλλιτεχνικο επαγγελμα η αυτο που σπαδασα την δημοσιογραφια αν θα με εβγαζε στο γυαλι ειχα απουσια γωνιακων πλανητων, πραγμα που μου εδεινε σαφεις ενδειξεις οτι θεν θα τα καταφερνα.. Και ειναι γεγονος οτι σε διαφορους διασημους εχω προσεξει οτι εχουν εντονο 12 αλλα εχουν και πολλους πλανητες στον 1ο, στον 7ο η στον 10 οικο..Επισης αναρωτιεμαι αν ο αστρικος τροπικος δινει επιπροσθετες πληροφοριες στην αναλυση των χαρτων..?Οι οψεις των πλανητων με γωνιακα σημεια μπορουν να δωσουν την ιδια φημη, εγω δεν το νομιζω οτι ενα τριγωνο σεληνης μεσουρανηματος ειναι αναλογο της σεληνης στον 1ο η στον 10ο οικο[/QUOT


    Οχι καλη μου! Ουτε μου περασε απο το μυαλο κατι τετοιο! Το σκεπτικο μου ηταν, οτι οτι ο τονισμενος αξονας 6ου/12ου, ειναι συνδεδεμενος με τις "ευαισθησιες", που εμφανισε η Χιουστον στην ζωη της. Δεν αναφερομουν σε θεματα μακροζωιας, με την γενικοτερη εννοια!

    Επισης, οντως η συγκριση με τον αστρικο χαρτη, μπορει να σου δωσει περισσοτερα στοιχεια. Εμενα μου αποκαλυψε οτι η τροπικη συνοδος σεληνης -μεσουρανηματος, κανει επισης ακριβεστατη συνοδο με τον αστρικο Ποσειδωνα ( ) και μου καλυψε πολλα κενα σχετικα με διαφορες αποριες για την ιδιοσυγκρασια μου και για καποια ζητηματα καριερας. Ετσι ανακαλυψα, οτι εκτος απο τον χτυπημενο ηλιο μου απο το πλουτωνα, εχω και μια χτυπημενη σεληνη απο τον αστρικο ποσειδωνα! Βοηθεια μου!

    Σιγουρα δεν εχει την ιδια ερμηνεια ενας γωνιακος πλανητης με μια απλη οψη. Αλλα εδω μιλαμε για την σεληνη και τον δια σε ζωδιο φωτιας απο τον 1ο οικο, να τριγωνιζουν το μεσουρανημα της και τον ηλιο στον λεοντα να τριγωνιζει επισης την ακμη του 10ου. Ολα τα φωτα, πανω στην καριερα της!

    Δεν εισαι δημοφιλης η κατα βαθος ειναι δικη σου επιλογη να εισαι χαμηλοτερων τονων?
    Εγω τι να πω που εχω και ασχημη οψη ηλιου Πλουτωνα και σεληνης Ποσειδωνα και στο τροπικο ολα αυτα..Παρολα αυτα πρεπει να ειμαι σκληρο καρυδι με την συνοδο του αστρικου Αρη με το τροπικο μεσουρανημα και με το τετραγωνο του με την τροπικη αντιθεση ηλιου Πλουτωνα..Επισης ανακαλυψα και οψη σεληνης συνοδο με τον αστρικο Πλουτωνα (γενικα παιζει πολυ Πλουτωνας στο ωροσκοπιο μου αστρικο και τροπικο..
    Αν ειμαι χαμηλων τονων?Ειμαι αντιφατικη ,οπως το ωροσκοπιο μου, μπορει να ειμαι ντροπαλη και να μην ανοιγομαι ευκολα σε αγνωστους και απ την αλλη να ειμαι πολυ κυριαρχικη και να θελω να ειμαι να περναει το δικο μου με τους δικους μου ανθρωπους και γενικα με τους ανθρωπους που τους εχω το θαρρος (δεν ακουω τη γνωμη τους πολλες φορες λεω αυτο που θελω εγω.)
    Απ την αλλη με την μορφη της ιδιοσυναστριας ανακαλυψα και αλλα πραγματα οπως που φαινεται η εντυπωσιακη εμφανιση που λενε οτι εχω οταν στον τροπικο εχω σχετικα αδιαφορο ωροσκοπο (με τον κυβερνητη στον 12ο και με ενα εξαγωνο Αφροδιτης Ωροσκοπου και ενα τετραγωνο Αρη Ωροσκοπου)ειναι λοιπον ο αστρικος ωροσκοπος στον ταυρο σε συνοδο με τον ηλιο και τον Ερμη τριγωνο με Ουρανο ,Ποσειδωνα εξαγωνο με Αρη και αντιθεση με τον Πλουτωνα (Επισης ο αστρικος Διας ειναι στον τροπικο 1ο οικο)..Ο δε ο τροπικος Πλουτωνας πουβρισκεται πανω στον αστρικο 7ο οικο και εκει ανακαλυψα γιατι ειμαι τοσο απολυτη στα θεματα σχεσεων..Ειμαι τοσο ακραια σ αυτο το θεμα, που πολλες φορες προτιμω να ειμαι μονη μου παρα να εχω μια μετριοπαθη σχεση για να μην λεω οτι ειμαι μονη..Θελω αυτο που θελω εγω!!!Εντονες καταστασεις, δυνατους ερωτες και παθη και οχι να ειμαι με καποιον που απλα μ αρεσει..Χρησιμευει πολυ παντως η ιδιοσυναστρια ,και απο αυτη τη μορφη του αστρικου ο χαρτης μου δεν θεωρειτε επιληψιμος αφου οι γωνιακοι οικοι ειναι τιγκα απο Πλανητες
    Last edited by astrotrella; 18-04-2012 at 02:17 PM.
    Το σήμερα είναι το αύριο για το οποίο ανησυχούσες χθες!!!!!

  2. #12
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Κατιοντες οικοι

    Quote Originally Posted by yoO View Post
    μπορεις να μου στειλες αυτο το αρθρο ? θα θελα πολυ να το διαβασω, γιατι με ενδιαφερει να μαθω περισσοτερα για τον 12ο

    Το αρθρο της Κατιας βρισκεται στο αρχειο στα Αρθρα αστρολογιας και αφορα την νοημοσυνη με τιτλο "Ευφυια Τα κλειδια ενος υπεροχου μυαλου". Διαπιστωσα οτι κι εσυ κι εγω εχουμε συμμετασχει στην συζητηση που γινεται κατω απο το αρθρο, οποτε το εχεις διαβασει. Αν θυμασαι, η συζητηση εξελισσεται αρκετα και αφορα κυριως στα προσοντα του 12ου οικου.

    Λυπαμαι, που δεν ειχα να σου προτεινω κατι που δεν ειχες διαβασει!

  3. #13
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Κατιοντες οικοι

    Εγώ πάντως με έναν βαρύτατο 12ο γεννήθηκα, και με ένα βαρύτατα φορτωμένο 12ο σίγουρα θα αποδημήσω εις Κύριον.

    Οχι για να το παινευτώ και να με καμαρώσετε ή να με ξεχωρίσετε. Αλλωστε ξέρω από πρώτο χέρι, ότι γενικά αλλά και ειδικά από τους περισσότερου αστρολόγους ανήκω στο ζώδιο με τις λεγόμενες περίεργες επικοινωνιακές τακτικές, και πολλά άλλα τύπου "μαλακίων " ( θαλασσίων εννοείται ) χαρακτηριστικά!

    Ωστόσο είμαι τρισευτυχισμένη καθώς όταν οι γονείς μου ενώθηκαν εις σάρκαν μία ως φάνηκε ο καλός Θεός είχε φαίνεται πάρα πολύ έμπνευση, ώστε μου χάρισε την ικανότητα να βλέπω, να ακούω, να αφουγκράζομαι και να αντιμετωπίζω τα πάντα "σφαιρικά"!

    Οπερ και σημαίνει ότι πίσω από οιονδήποτε 12ο είτε 3ο, είτε 11ο και 7ο κ.ο.κ. το υπέροχο πως και γιατί της ανθρώπινης ύπαρξης! Και όχι μόνο. Εμαθα το γιατί και το πως τα ποιά υπέροχα μαργαριτάρια προς επεξεργασία κρύβονται πίσω από κάθε ψυχή ζώσα σε αυτό το γήινο πλανήτη, με η χωρίς 12ο, αλλά πως να το κάνουμε στο 12ο ανευρίσκονται και τα σπανιότερα.

    Αντίθετα όποιος θέλει να στέκεται στις μέγιστες βλακείες που έχουν δεκαετίες γραφτεί σχετικά με τον 12ο, ας πάρει σωσίβιο να πορεύεται στην ζωή του, και ας κλείσει εισητήριο άνευ επιστροφής στον επόμενο Τιτανικό. Ετσι μιας και μιλάμε για ζώδιο /οίκο της θάλασσας το λέω αυτό, καθώς όμως και γιατί το άπειρο (όπου και το ατέρμονο βάθος των δυνατοτήτων του 12ου ), βυθού και υπερβατικού, ανευρίσκονται σε αυτόν τον οίκο.

    Α και κάτι ακόμα. Αν κάποιος θλίβεται για τον 12ο του, ευκαιρία να κλείσει ραντεβού συνέντευξης στο V.I.P κελί του Τσοχατζόπουλου. Όχι τίποτε άλλο, τουλάχιστον να επιβεβαιώσει πως της φυλακής τα σίδερα δεν είναι μόνο για τους λεβέντες αλλά και ειδικότερα για τους έχοντας γεννηθεί με φορτωμένο το 12ο τους!

    Καλό σας απόγευμα

  4. #14

    Re: Κατιοντες οικοι

    Quote Originally Posted by Χρυσάνθη Σπίγγου View Post
    Οπερ και σημαίνει ότι πίσω από οιονδήποτε 12ο είτε 3ο, είτε 11ο και 7ο κ.ο.κ. το υπέροχο πως και γιατί της ανθρώπινης ύπαρξης!

    Τι εννοείτε για αυτους τους οίκους με αυτη τη φράση;

  5. #15
    Join Date
    Sep 2011
    Όνομα:
    Λίντα
    Posts
    248

    Re: Κατιοντες οικοι

    Quote Originally Posted by yoO View Post
    Nαι, απο αυτη την αποψη εχετε δικιο. Αλλα αν ρωτουσε καποιος εμενα, τι ωροσκοπο φανταζεσαι οτι μπορει να εχει η Whitney, εγω ξερετε τι θα ελεγα? Λεων (για να πεφτει αφροδιτη και ηλιος στον 1ο) . Ο ιχθυς ουτε που θα μου περνουσε απ το μυαλο. Αλλα μαλλον δεν χρειαζεται οντως να εμπλεκονται τοσο οι γωνιακοι οικοι, οταν υπαρχουν αρκετα δυνατες οψεις σε εναν χαρτη . Mystery solved

    **** σχετικα με το θεμα της Whitney και ασχετο με το θεμα τον κατιοντων οικων ****

    θα ηθελα να τονισω και τη θεση του χειρωνα στον χαρτη της, ο οποιος κατα τη γνωμη μου επηρεασε σε τεραστιο βαθμο την πορεια της. Βρισκεται ακριβως πανω στον ωροσκοπο , στον ιχθυ (σε πτωση αν υποθεσουμε οτι κυβερναται απο παρθενο η τοξοτη) , και ειναι κυβερνητης του 4ου.
    Σαν να μην εφτανε αυτο ομως, κανει αντιθεση με πλουτωνα και ερμη ! Καταλαβαινουμε δλδ ΠΟΣΟ τεραστια επιρροη ειχε η οικογενεια επανω της (εξαλλου η μητερα της που ζει ακομα ηταν παντα απο πανω της ) και φανταζομαι οτι σιγουρα παροτι υποτιθεται οτι ειχε καλη παιδικη ηλικια...μονο καλη δεν την λες.. Θα υπηρχε 100% καποιο παιδικο (ερμης) τραυμα (χειρωνας), αρκετα σκοτεινο (πλουτωνας) που εκφραζεται μεσω του ταλαιπωρημενου 4ου οικου της τοσο ως προς την ιδια (χειρωνας στον 1ο) οσο και προς τις σχεσεις της (ερμης και πλουτωνας στον 7ο)

    Γενικα , εχω παρατηρησει οτι οι κυβερνητες 4ου κυριως, και δευτερευοντως 8ου και 12ου ειναι τοσο χτυπημενοι και δυσλειτουργικη , υπαρχουν σοβαρες ψυχολογικες διαταραχες αργοτερα στο ατομο. Και ο 4ος της ειναι αρκετα χτυπημενος, ο 12ος επισης παρα πολυ ( κρονος στον υδροχοο αντιθεση με ηλιο και αφροδιτη) , και κυβερνητης του 8ου απλα σε ζωδιο στο οποιο βρισκεται σε πτωση.
    Σχετικά με το θέμα της μητέρας κρατάω κάποιες επιφυλάξεις χωρίς να τις συσχετίζω με τον Χείρωνα αφού δεν τον εξετάζω ακόμα. Η Σελήνη της είναι σε σύνοδο με Δία και σχηματίζει τρίγωνα με Ήλιο , Αφροδίτη και ακμή 10ου, εξάγωνο με Κρόνο και ακμή 4ου αν και στον Κριό. Νομίζω ότι η μητέρα αν και πιεστική, την ενθάρρυνε να κυνηγήσει τα όνειρά της και την έμαθε να είναι και η ίδια αυτάρκης. Της αναγνώριζε επίσης το ταλέντο της. Ο κυβερνήτης 4ου αλλά και 7ου Ερμής στον 7ο σε κυριαρχία και σύνοδο με Πλούτωνα ίσως μας δείχνει ότι οικογένεια, μητέρα , σύζυγος και συνεργασίες θα σχετιζόταν μεταξύ τους στη ζωή της.

    Επίσης ο Πλούτωνας πιθανόν να έφερε προβλήματα επικοινωνίας που είχαν βαθύτερες ψυχολογικές αιτίες, με την μητέρα , την οικογένεια και τον σύζυγο αφού ο Ερμής κυβερνάει και τους δύο οίκους.
    Η σύνοδος πάνω στον άξονα ωροσκόπου και σε Παρθένο/ Ιχθείς είναι άλλη μια ένδειξη για μένα, που ξαναλέω δεν εξετάξω τον Χείρωνα όχι επειδή τον σνομπάρω αλλά επειδή προσπαθώ να μάθω τους παραδοσιακούς πλανήτες πρώτα.

  6. #16

    Re: Κατιοντες οικοι

    [/QUOTE]

    Mε συγχωρειτε αλλα διαφωνω με αυτο.

    ΟΠΩΣ και να το κανουμε , οταν βλεπεις στον χαρτη καποιου χτυπημενο 12ο με πολλους πλανητες εκει δεν του λες οτι εχει ενα θειο δωρο γιατι πολυ απλα και στις ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ περιπτωσεις, αυτο το δωρο δεν προκειται ποτε ουτε να το αντιληφθει για να το αξιοποιησει αλλα ουτε και να το αναγνωρισει συνειδητα, ακομα κ αν το χρησιμοποιει στην ζωη του.

    Με λιγα λογια , και θα μιλησω πολυ απλα και βαση της παραδοσιακης αστρολογιας. Ο 12ος ειναι οντως μια φυλακη και ειναι παρα παρα παρα παρα πολυ δυσκολος σκοτεινος οικος και αυτη ειναι και το βασικο που πρεπει να ξερει καποιος γι αυτον . Ειναι απλα το δυσκολοτερο κομματι - ασχετα αν μπορει να δωσει και τα μεγαλυτερα δωρα. Γιατι ποτε δεν τα δινει ετσι απλοχερα, τα δινει μετα απο ΠΟΛΥ επιπονες και ψυχοφθορες καταστασεις που το ατομο εχει τραβηξει κ εγω δεν ξερω τι ( και αν κανω λαθος διορθωστε με και δειξτε μου ενα ατομο με σκληρο 12ο που να εχει περασει ζωη χαρισαμενη στην παιδικη του ηλικια ).

    Θελω να πω λοιπον , οτι ΝΑΙ υπαρχει ευλογια και δωρο και μπλα μπλα μπλα πισω απο εναν πλουσιο 12ο ΑΛΛΑ ειναι δικοπο μαχαιρι. Και εκει ερχεται και ο υπολοιπος χαρτης και ξεκαθαριζει η κατασταση.

    Και για να μην μιλαω στον αερα, κυβερνητης του χαρτη μου ο ηλιος, στον 12ο, σε μακρυνη αντιθεση με ουρανο και ποσειδωνα. Θεωρω οτι αν δεν ειχα τον γωνιακο κρονο στον υδροχοο να ειναι σε τριγωνο με τη σεληνη μου (η οποια ειναι κυβερνητης του 12ου μου) δεν θα ειχα ΙΧΝΟΣ, ισορροπιας και ψυχικης υγειας και στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ περιπτωση, θα ημουν σε κανενα πεζοδρομιο στην ομονοια . Οκ πειτε το μπακαλιστικη σκεψη και χαζομαρα, εγω παντως ετσι το βλεπω.

    Αν δεν εχεις τα καταληλα εφοδια για να διαχειριστεις κατι τοσο σκληρο (και κυριως ασυνειδητο) οσο τον 12ο , ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να σου ερθει ΚΑΝΕΝΑ δωρο.

    Το δωρο , ερχεται παντα μετα απο κοπο, συνειδητη προσπαθεια και απλα ειναι αρκετα μεγαλο γιατι τα μεγαλα κακα φερνουν και μεγαλα καλα οταν τα ξεπερναμε. Οποτε ο 12ος ειναι περισσοτερο καλος για το κακο που μας κανει και τα εμποδια που μας βαζει ( που φυσικα δεν εχουν καμια σχεση με τον κρονο ) τα οποια ΑΝ τελικα καταφερουμε ποτε να ξεπερασουμε, τοτε οκ παω πασο.

  7. #17

    Re: Κατιοντες οικοι

    Quote Originally Posted by SAGIVI View Post
    Το αρθρο της Κατιας βρισκεται στο αρχειο στα Αρθρα αστρολογιας και αφορα την νοημοσυνη με τιτλο "Ευφυια Τα κλειδια ενος υπεροχου μυαλου". Διαπιστωσα οτι κι εσυ κι εγω εχουμε συμμετασχει στην συζητηση που γινεται κατω απο το αρθρο, οποτε το εχεις διαβασει. Αν θυμασαι, η συζητηση εξελισσεται αρκετα και αφορα κυριως στα προσοντα του 12ου οικου.

    Λυπαμαι, που δεν ειχα να σου προτεινω κατι που δεν ειχες διαβασει!
    αααα τοσο καλα.. τιποτα δεν εχω αφησει αδιαβαστο για τον 12ο, μη χασω !

  8. #18

    Re: Κατιοντες οικοι

    Quote Originally Posted by taurine View Post
    Ο δείκτης δημοφιλίας, είναι σαφως ο κυβερνήτης του ωροσκόπου, αλλά μη νομίζεις πως μια σελήνη στο 10ο είναι ότι καλύτερο. Η φυσική της θέση είναι 4ος ή 2ος και σε φιλικά προσκείμενα ζώδια.
    Απο προσωπικό παράδειγμα, και με συγχωρείς για το σχόλιο, το μεγαλύτερο ψώνιο-καρικατούρα-θελω να γίνω διάσημη/σπουδαία, που γνώρισα είχε σελήνη στο λιονταρι και στο 10ο, σε τετράγωνο με τον ωροσκόπο (Σκορπιός) και τον κυβερνήτη του.

    Για αυτό λοιπόν άσε τον 12ο να κάνει τη δουλειά του όπως την ξέρει.
    Στο κάτω κάτω, πρόκειται για ένα πολύ όμορφο οίκο....
    Ο κυβερνητης του ωροσκοπου ειναι δεικτης δημοφιλιας?Δεν το ειχα διαβασει αυτο πριν...Αααα επ ευκαιριας ειχα και εγω ατομο με την Σεληνη στον 10 στους διδυμους σε συνοδο με το Μεσουρανημα και τον Αρη που ηθελε να γινει διασημο και να μοιασει στην Μενεγακη ..Αλλα εγω τις ελεγα οτι δεν με ενοιαζε τοσο να αποκτησω φημη αλλα δυναμη και ανοδο απ την δουλεια μου και οτι και αν γινομουν διασημη θα ηταν επειδη θα εκανα κατι ξεχωριστο και πολυ μπροστα απ τους αλλους, κατι που θα εκανε η Ειρηνη (εγω) που θα με αντιπροσωπευε πληρως και δεν θα ελεγαν η διαδοχος της Μενεγακη η της Κορομηλα(μεσουρανημα στον υδροχοο συνοδο με τον Β.Δεσμο) κλπ
    Το σήμερα είναι το αύριο για το οποίο ανησυχούσες χθες!!!!!

  9. #19

    Re: Κατιοντες οικοι

    Mε συγχωρειτε αλλα διαφωνω με αυτο.

    ΟΠΩΣ και να το κανουμε , οταν βλεπεις στον χαρτη καποιου χτυπημενο 12ο με πολλους πλανητες εκει δεν του λες οτι εχει ενα θειο δωρο γιατι πολυ απλα και στις ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ περιπτωσεις, αυτο το δωρο δεν προκειται ποτε ουτε να το αντιληφθει για να το αξιοποιησει αλλα ουτε και να το αναγνωρισει συνειδητα, ακομα κ αν το χρησιμοποιει στην ζωη του.

    Με λιγα λογια , και θα μιλησω πολυ απλα και βαση της παραδοσιακης αστρολογιας. Ο 12ος ειναι οντως μια φυλακη και ειναι παρα παρα παρα παρα πολυ δυσκολος σκοτεινος οικος και αυτη ειναι και το βασικο που πρεπει να ξερει καποιος γι αυτον . Ειναι απλα το δυσκολοτερο κομματι - ασχετα αν μπορει να δωσει και τα μεγαλυτερα δωρα. Γιατι ποτε δεν τα δινει ετσι απλοχερα, τα δινει μετα απο ΠΟΛΥ επιπονες και ψυχοφθορες καταστασεις που το ατομο εχει τραβηξει κ εγω δεν ξερω τι ( και αν κανω λαθος διορθωστε με και δειξτε μου ενα ατομο με σκληρο 12ο που να εχει περασει ζωη χαρισαμενη στην παιδικη του ηλικια ).

    Θελω να πω λοιπον , οτι ΝΑΙ υπαρχει ευλογια και δωρο και μπλα μπλα μπλα πισω απο εναν πλουσιο 12ο ΑΛΛΑ ειναι δικοπο μαχαιρι. Και εκει ερχεται και ο υπολοιπος χαρτης και ξεκαθαριζει η κατασταση.

    Και για να μην μιλαω στον αερα, κυβερνητης του χαρτη μου ο ηλιος, στον 12ο, σε μακρυνη αντιθεση με ουρανο και ποσειδωνα. Θεωρω οτι αν δεν ειχα τον γωνιακο κρονο στον υδροχοο να ειναι σε τριγωνο με τη σεληνη μου (η οποια ειναι κυβερνητης του 12ου μου) δεν θα ειχα ΙΧΝΟΣ, ισορροπιας και ψυχικης υγειας και στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ περιπτωση, θα ημουν σε κανενα πεζοδρομιο στην ομονοια . Οκ πειτε το μπακαλιστικη σκεψη και χαζομαρα, εγω παντως ετσι το βλεπω.

    Αν δεν εχεις τα καταληλα εφοδια για να διαχειριστεις κατι τοσο σκληρο (και κυριως ασυνειδητο) οσο τον 12ο , ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να σου ερθει ΚΑΝΕΝΑ δωρο.

    Το δωρο , ερχεται παντα μετα απο κοπο, συνειδητη προσπαθεια και απλα ειναι αρκετα μεγαλο γιατι τα μεγαλα κακα φερνουν και μεγαλα καλα οταν τα ξεπερναμε. Οποτε ο 12ος ειναι περισσοτερο καλος για το κακο που μας κανει και τα εμποδια που μας βαζει ( που φυσικα δεν εχουν καμια σχεση με τον κρονο ) τα οποια ΑΝ τελικα καταφερουμε ποτε να ξεπερασουμε, τοτε οκ παω πασο.[/QUOTE]

    Τι δωρα κανει δηλαδη ο δωδεκατος εγω δεν εχω καταλαβει..?Ξερω οτι για να πετυχεις κατι πρεπει να θυσιασεις κατι ισως αυτο θελετε να πειτε..!?Λοιπον εγω να δεις την δωδεκατο εχω ηλιος και ερμης(κυβερνητης 1ου) στον 12ο σε αντιθεση με τον Πλουτωνα στον 6ο ευτυχως που κανουν τριγωνο με Ουρανο ,Ποσειδωνα,Εξαγωνο με Αρη και Δια..
    Το σήμερα είναι το αύριο για το οποίο ανησυχούσες χθες!!!!!

  10. #20
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Κατιοντες οικοι

    Quote Originally Posted by astrotrella View Post
    Mε συγχωρειτε αλλα διαφωνω με αυτο.

    ΟΠΩΣ και να το κανουμε , οταν βλεπεις στον χαρτη καποιου χτυπημενο 12ο με πολλους πλανητες εκει δεν του λες οτι εχει ενα θειο δωρο γιατι πολυ απλα και στις ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ περιπτωσεις, αυτο το δωρο δεν προκειται ποτε ουτε να το αντιληφθει για να το αξιοποιησει αλλα ουτε και να το αναγνωρισει συνειδητα, ακομα κ αν το χρησιμοποιει στην ζωη του.

    Με λιγα λογια , και θα μιλησω πολυ απλα και βαση της παραδοσιακης αστρολογιας. Ο 12ος ειναι οντως μια φυλακη και ειναι παρα παρα παρα παρα πολυ δυσκολος σκοτεινος οικος και αυτη ειναι και το βασικο που πρεπει να ξερει καποιος γι αυτον . Ειναι απλα το δυσκολοτερο κομματι - ασχετα αν μπορει να δωσει και τα μεγαλυτερα δωρα. Γιατι ποτε δεν τα δινει ετσι απλοχερα, τα δινει μετα απο ΠΟΛΥ επιπονες και ψυχοφθορες καταστασεις που το ατομο εχει τραβηξει κ εγω δεν ξερω τι ( και αν κανω λαθος διορθωστε με και δειξτε μου ενα ατομο με σκληρο 12ο που να εχει περασει ζωη χαρισαμενη στην παιδικη του ηλικια ).

    Θελω να πω λοιπον , οτι ΝΑΙ υπαρχει ευλογια και δωρο και μπλα μπλα μπλα πισω απο εναν πλουσιο 12ο ΑΛΛΑ ειναι δικοπο μαχαιρι. Και εκει ερχεται και ο υπολοιπος χαρτης και ξεκαθαριζει η κατασταση.

    Και για να μην μιλαω στον αερα, κυβερνητης του χαρτη μου ο ηλιος, στον 12ο, σε μακρυνη αντιθεση με ουρανο και ποσειδωνα. Θεωρω οτι αν δεν ειχα τον γωνιακο κρονο στον υδροχοο να ειναι σε τριγωνο με τη σεληνη μου (η οποια ειναι κυβερνητης του 12ου μου) δεν θα ειχα ΙΧΝΟΣ, ισορροπιας και ψυχικης υγειας και στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ περιπτωση, θα ημουν σε κανενα πεζοδρομιο στην ομονοια . Οκ πειτε το μπακαλιστικη σκεψη και χαζομαρα, εγω παντως ετσι το βλεπω.

    Αν δεν εχεις τα καταληλα εφοδια για να διαχειριστεις κατι τοσο σκληρο (και κυριως ασυνειδητο) οσο τον 12ο , ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να σου ερθει ΚΑΝΕΝΑ δωρο.

    Το δωρο , ερχεται παντα μετα απο κοπο, συνειδητη προσπαθεια και απλα ειναι αρκετα μεγαλο γιατι τα μεγαλα κακα φερνουν και μεγαλα καλα οταν τα ξεπερναμε. Οποτε ο 12ος ειναι περισσοτερο καλος για το κακο που μας κανει και τα εμποδια που μας βαζει ( που φυσικα δεν εχουν καμια σχεση με τον κρονο ) τα οποια ΑΝ τελικα καταφερουμε ποτε να ξεπερασουμε, τοτε οκ παω πασο.
    Τι δωρα κανει δηλαδη ο δωδεκατος εγω δεν εχω καταλαβει..?Ξερω οτι για να πετυχεις κατι πρεπει να θυσιασεις κατι ισως αυτο θελετε να πειτε..!?Λοιπον εγω να δεις την δωδεκατο εχω ηλιος και ερμης(κυβερνητης 1ου) στον 12ο σε αντιθεση με τον Πλουτωνα στον 6ο ευτυχως που κανουν τριγωνο με Ουρανο ,Ποσειδωνα,Εξαγωνο με Αρη και Δια..[/QUOTE]

    Συγνωμη αλλά έχεις μπερδέψει πολλά πράγματα μεσα στο μυαλό σου αναφορικά με τον κατιόντα 12ο οίκο.
    Ποιός σου είπε πως τα παιδικά τραύματα και άπτονται του 12ου?
    Πρέπει να κοιτάξεις την κατάσταση του 4ου και 10ου και τους κυβερνήτες τους, και κατ΄επέκταση τον 8ο οίκο που μαρτυρά "κληρονομικότητα" παντός είδους.

    Ο 12ος οίκος είναι ένα μυστικό μέρος που μοιάζει με το μπαούλο των παραμυθιών.
    Είτε θα βρείς θησαυρούς είτε φαντάσματα, τα οποία είναι απαραίτητο ΜΕΡΟΣ του παραμυθιού.

    Σίγουρα ένας φορτωμένος 12ος είναι έτοιμος είτε να "κρύψει" είτε να αποκαλύψει.
    Είναι στο χέρι σου να αποφασίσεις τι από τα 2 θέλεις.

    Σε κάθε περίπτωση, ψάξε τη βιβλιογραφία και τα άρθρα μελών και αστρολόγων μέσα στη βιβλιοθήκη, πριν προβείς σε οποιοδήποτε συμπέρασμα.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

 

 
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads