s
Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 11 to 20 of 82
  1. #11

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    ναι αλλά τί σημαίνει ακριβώς η σύγκρουση των ιδιοτήτων τους??? ποιό είναι το αποοτέλεσμα??? (μιλώντας πάντα για τετράγωνο αφροδίτης - πλούτωνα)
    ευχαριστώ πολύ:bigsmile:

  2. #12
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by annakriari View Post
    ναι αλλά τί σημαίνει ακριβώς η σύγκρουση των ιδιοτήτων τους??? ποιό είναι το αποοτέλεσμα??? (μιλώντας πάντα για τετράγωνο αφροδίτης - πλούτωνα)
    ευχαριστώ πολύ:bigsmile:
    Κάπου το είχα ξαναγράψει αυτό, αλλά ούτε κι εγώ θυμάμαι. Η Αφροδίτη, εκτός των άλλων, μιλάει για σχέσεις, αλλά αυτές είναι μέσα στην αρμονία και τη χαλαρή διάθεση. Ο Πλούτωνας είναι ένα ισχυρό στοιχείο που δεν αρκείται στις επιφανειακές σχέσεις, πάντα εμβαθύνει. Μια όψη τετραγώνου μεταξύ των δύο πλανητών δηλώνει έντονα συναισθήματα στις σχέσεις, είτε φιλικές είναι αυτές είτε ερωτικές. Το άτομο με την όψη επιβάλλει την τάση του αυτή στο άλλο άτομο, το κρατάει δεμένο ακόμη κι αν δεν έχει τέτοια πρόθεση, γιατί αναζητά όλο και περισσότερα και με τον τρόπο αυτό η σχέση περνάει από διάφορες δοκιμασίες ως προς τις αντοχές της.
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  3. #13

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    α κάτι πάω να καταλάβω... ευχαριστώ πάρα πολύ:amuse:

  4. #14
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ΤέρμαΘεού,αρχή Αλλάχ
    Posts
    236

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Υπερβολές.
    Ο κόσμος δεν είναι ένα άθροισμα από συμπαντικά ατομικά τομαράκια, περιφερόμενα ανά τους αιώνες.

    "Μακριά από μας κι ότι θέλει ας είναι." Να χαίρεται τη φιλοσοφία του όποιος έκοψε το θέμα, αντί να περιοριστεί στο να το κλειδώσει.
    ¶ντε γεια σας.

  5. #15

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Οταν υπαρχει αντιθεση Αφροδιτης Πλουτωνα και παραλληλα συνοδος Αφροδιτης Χειρωνα τι σημαινει?Και οταν λετε προσοχη στις ισοροπιες,μπορειτε να το αναπτυξετε λιγο?Αν ειναι λιγο ανοητη η ερωτηση μου συγχωρεστε με!Καθοτι ειμαι "φρεσκια" στο site σας και στην αστρολογια.Παρολα αυτα το αρθρο ηταν πολυ ενδιαφερον!Ευχαριστω!

  6. #16
    Join Date
    Aug 2006
    Όνομα:
    πετρούλα
    Location
    και γύρω γύρω
    Posts
    6

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    με τέτοια σύνοδο αφροδίτης και πλούτωνα στη ζωή μου δεν απορώ πια για τις μοιραίες διαθέσεις μου....

  7. #17

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΧΙΑΣΤΙ ΜΕ ΠΛΟΥΤΩΝΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ;

  8. #18
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Quote Originally Posted by filira View Post
    ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΧΙΑΣΤΙ ΜΕ ΠΛΟΥΤΩΝΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ;
    Εχει ηδη απαντησει η leoma στο post 7!!!
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  9. #19

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Αν αυτη η οψη εμφανίζεται στο ζωδιο του σκορπιου, πως μπορει να αναλυθει?

  10. #20
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Dion
    Location
    Neverland
    Posts
    72

    Re: Ένωση Αφροδίτης / Πλούτωνα

    Ομολογώ ότι βρίσκω ενδιαφέρουσα τη δημοσίευση, αλλά δε μπορώ να καταλάβω με σαφήνεια τι τελικά καταδεικνύει η σχέση Πλούτωνα και Αφροδίτης: δηλώνει δηλαδή τον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζουμε το ερωτικό παιχνίδι?Αν ναι, γιατί δεν εξετάζεται και η σχέση της Αφροδίτης με άλλους πλανήτες, όπωςγια παράδειγμα τον Ποσειδώνα?
    Επίσης, ίσως θα έπρεπε να δούμε και τα ζώδια στα οποία βρίσκεται και η Αφροδίτη και ο Πλούτωνας, για να σχηματίσουν συγκεκριμένες όψεις, διότι μια γενική κατηγοριοποίηση είναι εύθραυστη και επικίνδυνη. Παραδείγματος χάριν, η δική μου Αφροδίτη στον 9ο οίκο των Διδύμων σχηματίζει τρίγωνο με τον Πλούτωνα στον 1ο οίκο του Ζυγού. Σίγουρα, μια τέτοια όψη δε μου εξασφαλίζει ηρεμία, πόσο μάλλον, όταν βρίσκεται και στα συγκεκριμένα ανήσυχα ζώδια, αλλά από την άλλη πλευρά δε συγκεντώνω τη δύναμη στα χέρια μου, όπως αναφέρεται στη δημοσίευση-τουλάχιστον στα ερωτικά-, μάλλον το αντίθετο συμβαίνει. Χάνω τη μπάλα. Γιατί συμβαίνει αυτό? Ευχαριστώ...:bigsmile:

    Τα πάντα μέσα από το φακό της Σελήνης φαντάζουν σαν είσοδο μέσα από τις δύο θύρες της διονυσιακής ενόρασης

 

 
Page 2 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads