s
Ανδρικές εμμονές στο σεξ - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 12 ... LastLast
Results 11 to 20 of 134
  1. #11

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Εμμονές σίγουρα δεν είναι όλα αυτά. Είναι και αποτελούν την πραγματικότητα.
    Απλά κάποιες απο αυτές τις "εμμονές" θα μπορούσαν να χαρακτηρισθούν και ως ταμπού από κάποιους...
    και όμως αυτοί οι κάποιοι υπάρχουν, μην σας φανεί παράξενο!

    Κατα τ' άλλα όλα, και τα 7, ειναι φυσιολογικά...όλοι τα κάνουμε...τα έχουμε κάνει ή θα τα κάνουμε (καλύπτω τους πάντες έτσι :toung: )

  2. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    191

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    XΑ!Μου θέλει και ανοιχτά τα φώτα ο παλιο...:suspiciou :evil: Εκτός κι αν θέλω να αντιδράσει έτσι -> :eek: :scared: και να τον καταντήσω έτσι -> ain:

    Οι γυναίκες πάντως όπως όλοι ξέρουμε είναι πιο συναισθηματικές σε αυτόν τον τομέα

  3. #13

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Υπάρχουν γυναίκες που θέλουν σκοτάδια...Υπάρχουν γυναίκες που θέλουν ατμόσφαιρα με χρήση ελάχιστου φωτός (είτε απο κεριά είτε απο λαμπες)... Υπάρχουν όμως και άντρες ρομαντικοί, που θέλουν ατμόσφαιρα και την φτιάχνουν με το λίγο φως...έτσι ακριβώς όπως το θέλουν και οι γυναίκες...
    Επομένως : Δεν είναι όλοι οι άντρες ίδιοι...ίσως απλά αποτελούν την εξαίρεση η συγκεκριμένη κατηγορία!

  4. #14

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Βρε παιδιά ο τίτλος του άρθρου νομίζω ήταν επίτηδες λίγο χιουμοριστικός έτσι για να έχει πιο ενδιαφέρον. Όχι δεν είναι εμμονές, συνήθειες και γούστα είναι όμως αυτό που έχει πλάκα τελικά με τους άντρες είναι ότι όλοι ανεξαρτήτως ηλικίας, ζωδίου, μόρφωσης, κ.λ.π. έχουν γούστα και συνήθειες σε σχέση με την ερωτική τους συμπεριφορά πολύ συγκεκριμένες για αυτό μίλησα σε προηγούμενο post μου για "μηχάνημα" με οδηγίες χρήσης (και όχι "χρήσεις" όπως είχα γράψει ) αναφερόμενη βεβαίως εντελώς χιουμοριστικά σε αυτό το απίθανο χαρακτηριστικό τους που με εντυπωσιάζει. Εννοώ δηλαδή ότι 10 βασικά πραγματάκια να γνωρίζεις για αυτούς βοηθάει πολύ εμάς τις γυναίκες στην αρχή μιας σχέσης να το "παίξουμε" σωστά ώστε να κερδίσουμε κάποιους πρώτους πόντους στα δικά τους μάτια και πιο κάτω (που αρχίζουν τα δύσκολα γιατί και οι άντρες έχουν την πολυπλοκότητά τους) να κάνουμε πιο εύκολα "παιχνίδι". Εμείς (οι γυναίκες) πάλι, είμαστε λίγο πιο απρόβλεπτες από την αρχή και πιο πολύπλοκες μένει όμως να δούμε τι θα γραφτεί και στο άρθρο που θα μας αφορά για να σχολιάσουμε

  5. #15
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Quote Originally Posted by kia
    Υπάρχουν γυναίκες που θέλουν σκοτάδια...Υπάρχουν γυναίκες που θέλουν ατμόσφαιρα με χρήση ελάχιστου φωτός (είτε απο κεριά είτε απο λαμπες)... Υπάρχουν όμως και άντρες ρομαντικοί, που θέλουν ατμόσφαιρα και την φτιάχνουν με το λίγο φως...έτσι ακριβώς όπως το θέλουν και οι γυναίκες...
    Επομένως : Δεν είναι όλοι οι άντρες ίδιοι...ίσως απλά αποτελούν την εξαίρεση η συγκεκριμένη κατηγορία!
    Τώρα πες μου ... ... μπορώ να μην συμφωνήσω μαζί σου???
    Υπάρχουν άνδρες που κοιτούν τον εαυτό τους, υπάρχουν και γυναίκες που κοιτούν τον εαυτό τους, υπάρχουν ρομαντικοί άνδρες, υπάρχουν και ρομαντικές γυναίκες, για αυτό λένε ότι δεν μπορούμε να ταιριάζουμε με όλους.
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  6. #16
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Αν εχετε παρατηρησει τις «ειδησουλες» σε περιοδικα, εφημερίδες και internet, καθε τοσο καποια ομαδα επιστημονων ανακαλυπτει την Αμερικη, ξανα και ξανα και ξανα.... Πιθανον βεβαια να φταιει ο τροπος παρουσιασης των στατιστικων ή αλλων ερευνων απο τα μμε, που δειχνει να αμφισβητει το «ουδεν καινον υπο τον ηλιο»...
    Προσφατα, διαβασα για μια νευροφυσιολογικη ερευνα που αποδεικνυει, οτι η περιφημη αμεση αντιδραση των ανδρων στα οπτικα ερεθισματα [απολυτα αληθινη] δεν ειναι μια ανδρικη «ιδιαιτεροτητα», αλλα κοινο χαρακτηριστικο ολων μας. Και ο γυναικειος εγκεφαλος αντιδρα αμεσα οταν βλεπει σεξουαλικες / ερωτικες εικονες. Η συναισθηματικη εκφραση των δυο φυλων μπορει να διαφερει, η σεξουαλικη ομως οχι -σε βιολογικο επιπεδο τουλαχιστον. Η εξηγηση των διαφορων -πρεπει / δεν πρεπει και κατ επεκταση μου αρεσει ή δεν μου αρεσει- περιλαμβανει το γνωστο μενου κοινωνιολογικων δεδομενων, θρησκευτικων περιορισμων, προσωπικων ανασφαλειων κλπ.
    Αν στο παραπανω αρθρο, αντικαθιστουσαμε καποιες απο τις ονομαζομενες «εμμονες» με τις γυναικειες προτιμησεις, δεν θα υπηρχε καμμια διαφορα.
    [Αφηστε που καλλιστα μπορει οι γυναικες να ερεθιζονται και με το γυναικειο σωμα, χωρις να ειναι λεσβιες]
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  7. #17
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Μηπως ομως τα τελευταια χρονια και εσεις οι γυναικες δινεται μεγαλη βαση στο παρουσιαστικο και στο ποσο καλος ειναι καποιος στο κρεβατι


    Οχι τιποτα αλλο αλλα για να μην ριχνετε το φταιξιμο μονο στους αντρες που σκεφτονται επιπολαια οπως ισχυριζεται το αρθρο

  8. #18

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    απιστευτο το αρθρο σας. για μας που δεν εχουμε κ πολλη εμπειρια πανω στις "εμμονες" ειναι οτι πρεπει. ωραιο θα ηταν κ ενα αρθρο για τις γυναικες παντως. θα ειναι πολυ χρησιμο για τους αντρες.

  9. #19
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Aθηνα-GR&Αιγυπτος
    Posts
    51

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Quote Originally Posted by Alien1 View Post
    Μηπως ομως τα τελευταια χρονια και εσεις οι γυναικες δινεται μεγαλη βαση στο παρουσιαστικο και στο ποσο καλος ειναι καποιος στο κρεβατι


    Οχι τιποτα αλλο αλλα για να μην ριχνετε το φταιξιμο μονο στους αντρες που σκεφτονται επιπολαια οπως ισχυριζεται το αρθρο
    Πολυ σωστη η παρατηρηση σου! Ομως, μην ξεχνας πως εσεις οι ανδρες απο αρχαιοτατων χρονων δινεται βαση στο παρουσιαστικο και στο ποσο καλη ειναι καποια στο κρεβατι....Αρα, εσεις μας μαθατε να λειτουργουμε ετσι! :toung:
    Ο κοσμος κρεμεται-εντελως ιδιαιτερα σημερα-απο μια λεπτη κλωστη, κι αυτη η κλωστη ειναι η ψυχη του ανθρωπου.(Καρλ Γκουσταφ Γιουνγκ)

  10. #20
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Quote Originally Posted by medousa View Post
    Πολυ σωστη η παρατηρηση σου! Ομως, μην ξεχνας πως εσεις οι ανδρες απο αρχαιοτατων χρονων δινεται βαση στο παρουσιαστικο και στο ποσο καλη ειναι καποια στο κρεβατι....Αρα, εσεις μας μαθατε να λειτουργουμε ετσι! :toung:
    Μου αρεσει που φωναζετε οτι ειστε και καλυτερες απο μας του αρσενικους :bigsmile:
    Αφου ιδιες γινεστε...

    Ειναι απιστευτο τα τελευταια χρονια
    ποσες φορες μου εχει τυχει να βρισκομαι σε καποιο διπλανο δωματιο και να ακουγονται μεχρι τα αυτια μου γυναικεια κουτσομπολια του στυλ...

    """"ΑΧΧΧΧ τι ωραιος που ειναι ο Παναγιωτακης""""""
    """"Αχχχχ ο Χρηστακης ειναι γλυκας"""
    """"Αχχχχ τι ωραια πρασινογαλαζα ματια που εχει ο Δημητρακης, ειναι κουκλος""""

    Τετοια κουτσομπολια περι προτιμησεων δεν θελω να ακουω και ουτε κανονικα με ενδιαφερουν αλλα για καποιο λογο ολο στα δικα μου τα αυτια θα τυχαινουν να ακουγονται οι σεξουαλικες και εμφανισιακες προτιμησεις της καθε μια τυχαιας.....

    Ισως να οφειλετε στο ζωδιο για να μου τυχαινει αυτο, τι να πω δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως ??


    Ειναι κατι και που σιχαινομαι αλλα δυστυχως θελω δεν θελω δεν ακουω και τιποτα αλλο απο τα γυναικεια στοματα τα τελευταια χρονια,
    μονο τις εμφανισιακες προτιμησεις τους για τον\τους ταδε <<γκομενο\ους>> για κανενα make-up η για πως θα αγορασουν κανενα ρουχο για να ""ελκυουν"" και για να ανεβαινει το "εγω" τους

    Αυτα ειναι τα καταντια...

 

 
Page 2 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 12 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 11 users browsing this thread. (0 members and 11 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads