s
Καρκίνος και Δίας στον Αιγόκερω - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 21
  1. #11

    Re: Καρκίνος και Δίας στον Αιγόκερω

    γεια σας!ηθελα να ρωτησω για τα καλα που φερνει ο διας φετος στους αιγοκερους. εγω ως αιγοκερως οφειλω να πω, πως απο τα τελη του 2007 μεχρι πριν λιγο καιρο μου ειχαν τυχει ατυχιες μονο. αυτο πως να το εκλαβω; μηπως ως δωρο του δια;:nuts:

  2. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Καρκίνος και Δίας στον Αιγόκερω

    ρε παιδια για μισο .. νομιζω οτι ειχει εννοειθει οτι ο διας στον αιγωκερο στον 7ο ειναι για οσους εχουν ωροσκοπο στον καρκινο (και παλι σε σχεση με την ακμη του 7ου στο γενελθιο )

  3. #13
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Καρκίνος και Δίας στον Αιγόκερω

    Cancerian, δεν βλέπω από που προκύπτει αυτό που απαντάς σε σχέση με την ερώτηση που έθεσε η luna123.

    H γνώμη μου είναι η εξής :
    Για άλλη μια φορά μπαίνουμε στο γνωστό τρυπάκι του Δία.... Προτείνω να συγκρατήσουμε το ότι ότι βλέπει ο Δίας το πολλαπλασιάζει. Kατά συνέπεια αλλες φορές "βλέπει" τρίγωνο κ μπορεί να δώσει ευκαιρίες κ να ανοίξει πόρτες, αλλά άλλες φορές "βλέπει τετράγωνα" κ μπορεί να μεγενθύνει καταστάσεις δύσκολες.

    Kατά τη γνώμη μου, ο μύθος "έχω το Δία στο ζώδιό μου, άρα με περιμένει μια "χρυσή" χρονιά", θα πρέπει επιτέλους να πέσει.

    Tο αντίστοιχο ισχύει φυσικά κ για τον Kρόνο, αν και με λίγο πιο διαφορετική διάσταση!!
    may..

  4. #14

    Re: Καρκίνος και Δίας στον Αιγόκερω

    Quote Originally Posted by kiaRRa View Post
    Ο Δίας μπαίνοντας στον Αιγόκερω μπαίνει σε ζώδιο πτώσης. Είναι ένας καλός σύμμαχος, όμως, επιδίωξης των στόχων μας αρκεί να μη μας συνεπάρει η υπεραισιοδοξία του. Σε αυτό βοηθά ο Κρόνος, κυβερνήτης του Αιγόκερω! Έτσι, παρόλο που το άτομο βλέπει μακριά, δεν προτρέχει και δεν παρασύρεται αλλά βασίζεται στην καθαρή λογική του ζυγίζοντας όλες τις παραμέτρους κάθε βήματος του.

    Ένας Δίας, λοιπόν, στον 7ο οίκο αν και είναι αρκετά ευνοϊκός για τις σχέσεις και το γάμο, μπορεί να μας κάνει αλόγιστα αισιόδοξους και να βλέπουμε παντού ροζ συννεφάκια. Ο Κρόνος, όμως, μας συγκρατεί και διδάσκει πως πρέπει να αντιμετωπίσουμε τυχόν θέμα γάμου με τη δέουσα σοβαρότητα και προσοχή!
    Ο Δίας μπορεί να είναι στο ζώδιο της πτώσης του όλο το 2008 αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα σταματήσει να δίνει ευκαιρίες.Υστερα προσωπικά θεωρώ την θέση αυτή αρκετά πιο αποτελεσματική γιατί όπως και να το κάνουμε ο Αιγόκερως μπορεί να συμαζέψει τις υπερβολές του Δία και να δώσει μία συγκρατημένη αισιοδοξία ή την ανάγκη για πρακτικότητα και διάρκεια στο όποιο αποτέλεσμα.Ας μην ξεχνάμε πως οι υπερβολές του Δία και ενίοτε η ανεξέλεγκτη ελαφρότητα του μπορεί να αποβούν εξαιρετικά καταστροφικές .Είναι σαν ένα μπαλόνι που φουσκώνει μέχρι να σπάσει.

    Την περασμένη χρονιά που ο Δίας ήταν στην θέση του στον Τοξότη δεν χρειάζεται να επαναλάβουμε γιατί πιστεύω πως όλοι θυμόμαστε τι έφερε.Στην κυριολεξία τα έκαψε όλα.Σε αυτό συνέβαλαν και οι διάφοροι σχηματισμοί στους οποίους πέρυσι συμετείχε ο Δίας. ( Διας - Αρης,Δίας -Ουρανός,τετράγωνα διαρκείας με τους Δεσμούς).Αν αυτός είναι ο Δίας στη θέση του στο Τοξότη έ τότε προτιμάω την παραμονή του στον Αιγόκερω.Τουλάχιστον μετριάζεται η υπερβολή του και υπάρχει μιά πιό συγκρατημένη και τοποθετημένη σε ρεαλιστικές βάσεις αισιοδοξία.Ισως έτσι αποφεύγονται τα χειρότερα.

    Ενας Δίας λοιπόν στον 7=ο φυσικό από διέλευση θα φέρει μία άνεση,μία ευκολία σε όλη τη γκάμα των σχέσεων του ατόμου.Μπορεί να σημαίνει και καινούργιες γνωριμίες,πιό εύκολη προσέγγιση των άλλων ή μπορεί να αποτρέψει τα χειρότερα σε ένα γάμο που ήδη υφίσταται.
    Δεν είναι όμως αρκετή ένδειξη γάμου.Και το ερώτημα είναι τι γίνεται όταν ο Δίας προχωρήσει από διέλευση και εγκαταλείψει τον Αιγόκερω?Οταν τα ροζ συνεφάκια διαλυθούν??
    Πάντως το πρώτο εξάμηνο του 2008 ο Δίας δεν έκανε άσχημες όψεις αντιθέτως τον Ιανουάριο ήταν σε τρίγωνο με το Κρόνο στην Παρθένο και από Μάρτιο μέχρι και τέλος Ιουνίου σε εξάγωνο με τον Ουρανό από τους Ιχθείς.:bigsmile:
    Τώρα είναι και θα παραμείνει ανάδρομος έως τις 8 Σεπτεμβρίου στο δεύτερο δεκαήμερο του Αιγόκερω.Πάει μάλιστα για τρίγωνο διαρκείας με το Κρόνο ήδη από τα μέσα Αυγούστου έως αρχές Δεκεμβρίου κάτι που σαν όψη λέει πολλά!

  5. #15
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Καρκίνος και Δίας στον Αιγόκερω

    πάντως περση εμάς τα παιδιά του τα έκαψε ο διας .....................αλλά σαν υπερ ανω εμεις διξαμε ανωτερότητα και το προσπεράσαμε φέτος λίγο καλύτερα του χρόνου.....................βλέπουμε

  6. #16
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Καρκίνος και Δίας στον Αιγόκερω

    Quote Originally Posted by Addicted View Post
    Τώρα είναι και θα παραμείνει ανάδρομος έως τις 8 Σεπτεμβρίου στο δεύτερο δεκαήμερο του Αιγόκερω.Πάει μάλιστα για τρίγωνο διαρκείας με το Κρόνο ήδη από τα μέσα Αυγούστου έως αρχές Δεκεμβρίου κάτι που σαν όψη λέει πολλά!
    Super!!! :toung: Tο περιμένω πως και πως!!! :bigsmile:
    may..

  7. #17

    Re: Καρκίνος και Δίας στον Αιγόκερω

    Ξέρω μπορεί να ξεφεύγω λίιιγο από το θέμα αλλά ας δούμε τον 7ο λίγο πιο σφαιρικά..Δεν είναι μόνο ο γάμος στο παιχνίδι αλλά παντώς είδους σχέσεις και κυρίως συνεργασίες..
    Προσωπικά βιώνω αναμοχλεύσεις σε όλους τους τομείς και είμαι λίγο προβληματισμένη με την υπεραισιοδοξία του Δία αλλά είναι και ο Κρόνος που ελπίζω να μετριάσει τα πράγματα.
    Εφόσον όμως το θέμα αναφέρεται στους Καρκίνους και με αφορά εμένα αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι ο Πλούτωνας απέναντι, νομίζω η διέλευσή του υπολογίζεται σε 16 χρόνια και τι παρενέργειες έχει αυτός...

    Πόσες φορές άνθρωπος είμαι;

  8. #18
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Καρκίνος και Δίας στον Αιγόκερω

    Quote Originally Posted by Addicted View Post
    Ο Δίας μπορεί να είναι στο ζώδιο της πτώσης του όλο το 2008 αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα σταματήσει να δίνει ευκαιρίες.Υστερα προσωπικά θεωρώ την θέση αυτή αρκετά πιο αποτελεσματική γιατί όπως και να το κάνουμε ο Αιγόκερως μπορεί να συμαζέψει τις υπερβολές του Δία και να δώσει μία συγκρατημένη αισιοδοξία ή την ανάγκη για πρακτικότητα και διάρκεια στο όποιο αποτέλεσμα.Ας μην ξεχνάμε πως οι υπερβολές του Δία και ενίοτε η ανεξέλεγκτη ελαφρότητα του μπορεί να αποβούν εξαιρετικά καταστροφικές .Είναι σαν ένα μπαλόνι που φουσκώνει μέχρι να σπάσει.
    Αχ δεν ξέρεις πόσο με κάνεις να χαίρομαι που εχω γενέθλιο Δία στον Αιγόκερωωωωω................:toung:

  9. #19

    Re: Καρκίνος και Δίας στον Αιγόκερω

    Quote Originally Posted by black moon View Post
    Αχ δεν ξέρεις πόσο με κάνεις να χαίρομαι που εχω γενέθλιο Δία στον Αιγόκερωωωωω................:toung:
    O Δίας στον Αιγόκερω είναι μία πολύ καλή θέση.Απλά θεωρείται πτώση γιατί δεν μπορεί να ξεφύγει από τα σύμβολα και τα όρια κάτι ξένο στη φύση του πλανήτη.Χάνει κάτι από το πληθωρισμό και τις εξάρσεις του.Στοχεύει σε πρακτικούς στόχους,διοχετεύει την ανάγκη του για πρόοδο στην αναζήτηση της σιγουριάς και της κοινωνικής δύναμης.Νοιάζεται για τη κάλή του φήμη,είναι ηθικός,εργατικός και ευσυνείδητος. Ομως καλό θα ήταν να μην υποτάσσεται τόσο στο κατεστημένο.
    Η επιστροφή τώρα του Δία- γενιά του 1972 - είναι πάντα ένα θετικό γεγονός.Εύγε!!

  10. #20

    Re: Καρκίνος και Δίας στον Αιγόκερω

    Quote Originally Posted by may View Post
    Super!!! :toung: Tο περιμένω πως και πως!!! :bigsmile:
    Αν υποθέσουμε ότι και οι δύο πλανήτες θα τριγωνίζουν τον Ηλιο σου - και ίσως όχι μόνο - επί μακρόν...είναι να μη το περιμένεις.?:bigsmile:
    Πάντως εμείς οι σταθεροί έχουμε και κάτι εκλειψούλες μπροστά..Λέω τώρα.:worried:

 

 
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads