s
Ο ανάδρομος Άρης, οι σχέσεις και η συγχρονικότητα - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 12 of 12
  1. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Ο ανάδρομος Άρης, οι σχέσεις και η συγχρονικότητα

    Πάντως η αισθητική μου είναι πολύ "πειραγμένη" με αυτό που είδα άλλωστε μεγάλωσα κι εγώ με άλλη ηθική κι αν έκαναν ντου από παντού οι Τούρκοι στην Ελλάδα (ας πούμε) δεν ξέρω πόσο ασφαλείς θα ήταν οι γυναίκες, οι αδελφές και οι μανάδες μας με τέτοιους φανΔάρους


    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  2. #12
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Ο ανάδρομος Άρης, οι σχέσεις και η συγχρονικότητα

    Σωκράτη, προσωπικά σκέφτομαι κάτι χειρότερο από αυτό που σκέφτεσαι. Σκέφτομαι τους ίδιους ανθρώπους σε περασμένες εποχές που η κοινωνία δεν είχε την σημερινή ανοχή. Τότε θα είχαν όλοι μουστάκια και μούσι …(ο φερετζές του …. , που λέει και ο λαός). Θα είχαν παντρευτεί μια κακομοίρα που δεν θα ήξερε για ποιο λόγο δεν έχει σεξουαλική ζωή και θα μεγάλωναν τα παιδιά τους καλυμμένοι πίσω από το πρότυπο του αρσενικού, κάνοντας δυστυχισμένη ολόκληρη την οικογένειά τους. Θα πήγαιναν φαντάροι και αν χρειαζόταν θα στέλνονταν να υπερασπίσουν την πατρίδα, χωρίς να γνωρίζουμε ποιον πραγματικά στέλνουν.
    Θα ικανοποιούσαν τις ανάγκες τους , πολλές φορές με παραβατική συμπεριφορά, και κατά τα άλλα η κοινωνία θα ήταν ικανοποιημένη από την τάξη πραγμάτων.
    Πόση δυστυχία και πόση υποκρισία μπορεί να χωράει στη θέση της ελευθερίας της έκφρασης του εαυτού;
    Στο βωμό ποιας κανονικότητας πρέπει να συνεχίσουμε να κάνουμε ότι αυτό δεν υπάρχει και υπήρχε πάντα; Και το κυριότερο… Με τι πραγματικό κόστος για τους ίδιους και όσους θα εμπλέκονταν μαζί τους χωρίς να γνωρίζουν την αλήθεια;
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads