s
ΑΝΟΧΗ ΜΟΙΡΩΝ - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 22
  1. #11
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: ΑΝΟΧΗ ΜΟΙΡΩΝ

    Καλημέρα melenia83,

    Στην περίπτωση σου, θα μπορούσες να πεις ότι ο Ήλιος λειτουργεί κάπως σαν «γέφυρα» ώστε η ενέργεια Κρόνου / Πλούτωνα να φτάσει μέχρι τον Ωροσκόπο. Ουσιαστικά, ό,τι επηρεάζει τον Ήλιο, επηρεάζει και τον Ωροσκόπο, δεν είναι εύκολο να τα διαχωρίσεις.

    Για την έκλειψη που αναφέρεις, θα είναι σε τετράγωνο με Ήλιο / Ωροσκόπο σου (αφού οι Δεσμοί βρίσκονται σε Ταύρο - Σκορπιό). Οι εκλείψεις τονίζουν πράγματα και καταστάσεις, δεν φέρνουν από μόνες τους κάτι καλό ή κακό. Συνεπώς, φρόντισε να είσαι καλά και δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.

  2. #12
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    6

    Re: ΑΝΟΧΗ ΜΟΙΡΩΝ

    Θα ηθελα να ρωτησω κι εγω κατι..ο ωροσκοπος στις 25-26 μοιρες στον καρκινο και ο ηλιος στις 3 μοιρες του λεοντα,να θεωρησω οτι υπαρχει συνοδος με την ακμη του 1ου??Επισης εχω δια στις 25 του καρκινου,να θεωρησω οτι υπαρχει συνοδος(αν και ειναι μακρινη και ασυμβατη)??

  3. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    893

    Re: ΑΝΟΧΗ ΜΟΙΡΩΝ

    Kαλησπέρα Ιόλη,
    το θεμα των ανοχών στις όψεις εχει γινει κατα καιρούς αντικειμενο συζήτησης αναμεσα στους αστρολογους. Συμφωνα με αυτά που εχω μαθει εγώ η ανοχή όψης πλανητη με γωνιακό οίκο ειναι 5 μοιρες. Εδώ ο Ηλιος απέχει 7 με 8 μοιρες από την ακμή του ωροσκοπου και ειναι και σε ασύμβατο ζώδιο... Παρόλο που ειναι Ηλιος θα ελεγα ότι ειναι μεγαλη η ανοχή. Δεν παυει ομως να βρίσκεται μεσα στο 1ο σπίτι και αυτό εχει τη σημασία του.
    Το ίδιο ισχυει και για τον Δια ο οποίος ειναι πανω στον ωροσκόπο και σε αντιθεση με τον απέναντι 7ο... δυσκολο να κανει συνοδο με τον Ηλιο λόγω ασυμβατότητας.
    Τωρα οι συνοδοι θα μπορούσαν να ισχύουν αν Ηλιος και Διας συμμετέχουν και οι δυο στον ιδιο σχηματισμό με αλλους πλανήτες οπως πχ ενα ταυτετραγωνο, ενα μεγαλο τριγωνο κλπ...εκει ισως να αυξανονται οι ανοχές.
    Η αστρολογία φωτίζει τη ζωή αλλά δεν μπορεί να ζήσει την ίδια την ζωή για εμάς....

  4. #14
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    6

    Re: ΑΝΟΧΗ ΜΟΙΡΩΝ

    Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση και τις διευκρινισεις!!!!!!

  5. #15

    Re: ΑΝΟΧΗ ΜΟΙΡΩΝ

    καλησπέρα! θα ηθελα να ρωτήσω πόση ανοχή εποτρέπεται σε οψεις της λιλιθ με σημεία ή πλανήτες του γενέθλιου χαρτη!

  6. #16
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: ΑΝΟΧΗ ΜΟΙΡΩΝ

    ALEXVOUT 123 η αλήθεια είναι πως δεν την έχω μελετήσει σε βάθος τη Λίλιθ. Απ' ότι έχω διαβάσει νομίζω πως δίνουν 2 με 3 μοίρες ανοχή.

  7. #17

    Re: ΑΝΟΧΗ ΜΟΙΡΩΝ

    Σας ευχαριστώ για την απάντηση

  8. #18

    Re: ΑΝΟΧΗ ΜΟΙΡΩΝ

    Καλησπέρα, θα ηθελα να ρωτησω αν με ηλιο στον λεοντα 2,45 και σεληνη στον τοξοτη 13,30 θα μπορούσαμε να θεωρήσουμε την μεταξύ τους σχέση ως τριγωνο. Επίσης παίζει καποιο ρολο αν οι εν λογω πλανήτες αποτελουν μερος ενός ευρύτερου σχηματισμού στον χαρτη? (ως προς την ανοχή παντα) ευχαριστώ!!

  9. #19
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: ΑΝΟΧΗ ΜΟΙΡΩΝ

    Εξαρτάται ποιον ρωτάς .... κάποιοι συνάδελφοι στο εξωτερικό θα σου απαντούσαν πως εφ' όσον πρόκειται για τα φώτα το τρίγωνο ισχύει. Προσωπικά, τόσες μοίρες ανοχή και για αποκλίνουσα όψη δεν δίνω. Ακόμη και για σχηματισμό πάνω από 10 μοίρες δεν δίνω (τώρα που το σκέφτομαι και οι 10 πολλές είναι) .

    ΥΓ Αν γιορτάζεις, τις καλύτερες ευχές μου

  10. #20

    Re: ΑΝΟΧΗ ΜΟΙΡΩΝ

    Ευχαριστώ πολύ!!

 

 
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads