s
[Συζήτηση] 11-11-2011 (Ημερομηνία με αστρολογικό ενδιαφέρον για την Ελλάδα) - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 32
  1. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653
    Μολις ακουσα οτι αυριο 11/11 θα ορκιστει η νεα κυβερνηση .

    Προσωπικα νομιζω οτι ειτε το δουμε ............μεταφυσικα ειτε οχι επεσες διανα, αφου η ημερομηνια αυτη εχει για την χωρα μας ιστορικη σημσια απο πολλες αποψεις.

    Απο μενα συγχαρητηρια..........

  2. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097
    Η αστρολόγος Εβίτα Ζαχαριάδου έχει μια θεωρία (μεταφυσική θα έλεγα) για τη συγκεκριμένη ημερομηνία.
    Ελπίζω να δει το τόπικ κι να βρει λίγο χρόνο να την μοιραστεί μαζί μας. Μαζί μου την μοιράστηκε αλλά επειδή δεν την "αφομοίωσα" όπως θα ήθελα αποφεύγω να την μεταφέρω γιατί θα το κάνω λανθασμένα.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  3. #13
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653
    Μακαρι να προσεξει το ποστ η κυρια Ε.Ζαχαριαδου.
    Μακαρι επισης να εχει καποιος τον χρονο να κανει μια αναλυση της αυριανης ορκωμοσιας.
    Υπαρχει ενα kite και η σεληνη κανει συνοδο με τον algol, εχοντας επισης αντιθεση με τον ηλιο.

    Κατα τα αλλα ειμαι ασχετη με την κοσμικη αστρολογια.

  4. #14
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    Παναγιώτης
    Location
    Πειραιας
    Posts
    21
    Σε ευχαριστώ θερμά Έφη για τα συγχαρητήρια ,όπως και όλους για το ειλικρινές ενδιαφέρον στο θέμα.

    Οπως φαίνεται τελικά η ημερομηνία 11-11-2011 με την ορκωμοσία της νέας κυβερνήσεως ,θα είναι μία ιστορική ημερομηνία (άγνωστο αν θα είναι για καλό ή για κακό)για την χώρα μας.Η ενεργειακή πύλη του Κύριου αριθμού 11 στο ωροσκόπιο που έχω προαναφέρει ,φέρνει την Ελλάδα σε μία νέα μεταβατική κατάσταση καθοριστική για το μέλλον όλων των Ελλήνων, με κύριο εκφραστή και επικεφαλής εκπρόσωπο αυτής τη εξέλιξης τον νέο πρωθυπουργό της χώρας, τον Κύριο Λουκά Παπαδήμο, ο οποίος έχει ημερομηνία γέννησης 11-10-1947.Προσωπικά, θα τολμήσω να είμαι αισιόδοξος.
    Last edited by PALLADIOS; 10-11-2011 at 05:29 PM.

  5. #15
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653
    ωστε γεννηθηκε 11/10. μαλιστα.
    λοιπον διαβασα οτι ειναι επισης ο 11ος πρωθυπουργος της μεταπολιτευσης.

    τελικα αρχιζω να πιστευω οτι κατι συμβαινει εδω. παρα ειναι πολλα τα εντεκαρια.:d

  6. #16
    Αισιόδοξη δεν είμαι ως προς την πολιτική που θα εφαρμόσει ο νέος Πρωθυπουργός ή ως προς το είδος των συμφερόντων που εκπροσωπεί... Όμως, είμαι αισιόδοξη γιατί πλέον τα περιθώρια στενεύουν για το σαθρό πολιτικό μας σύστημα και ο λαός θα συνεχίζει ν' αντιστέκεται όλο και πιο αποφασιστικά... Θα ήταν ενδιαφέρον να έχουμε αστρολογικές αναλύσεις για τη νέα κυβέρνηση και τις πολιτικές εξελίξεις...
    Last edited by ΑΡΑΝΤΙΣ; 11-11-2011 at 11:49 AM.

  7. #17
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549
    Αν υποθέσουμε ότι βασική δουλειά της νέας κυβέρνησης είναι να φτιάξει τα οικονομικά της χώρας, θα πρέπει να κοιτάξουμε τους κυβερνήτες 2ου και 8ου οίκου της Ελλάδας (Ερμής και Δίας αντίστοιχα). Ο Ποσειδώνας και ο Χείρωνας της κυβέρνησης είναι σε κλειστή σύνοδο με τον Ερμή της Ελλάδας και ο Άρης της κυβέρνησης σε αντίθεση μαζί του. Επίσης, ο Πλούτωνας της κυβέρνησης είναι σε κλειστή σύνοδο με τον Δία της Ελλάδας στον 8 οίκο της.

    Ακόμα, ο Ήλιος της κυβέρνησης (18ο49΄ Σκορπιού) είναι σε Τ-τετράγωνο με Ήλιο και Κρόνο της Ελλάδας σε Υδροχόο – Λέοντα αντίστοιχα. Το ωροσκόπιο της Ελλάδας υπολογίζεται για 3/2/1830, 12 το μεσημέρι.


    Αν τελικά ισχύσει η ώρα 4 το μεσημέρι για την ορκωμοσία, όπως λένε τώρα, το Μεσουράνημα της κυβέρνησης (12ο57’ του Αιγόκερου) πέφτει στον 8ο οίκο της Ελλάδας, κάτι μάλλον αναμενόμενο αφού η κυβέρνηση αυτή θα ασχοληθεί κυρίως με το να εξασφαλίσει νέα δανεικά.

    Για κάποιο λόγο δεν είμαι ιδιαίτερα αισιόδοξος.....

  8. #18
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256
    Δημήτρη, έχεις δίκιο. Μου κίνησες την περιέργεια να ρίξω μια ματιά στον συναστριακό χάρτη και δεν θα έλεγα ότι είναι ότι πιο αισιόδοξο έχω δει, για τους λόγους που αναφέρεις και για τους υπόλοιπους που επέλεξες να μην επεκταθείς.
    Αυτό που με προβληματίζει βλέποντας την συναστρία, είναι ότι ο λαός έχει πια επιτακτική ανάγκη από καθαρότητα και διαφάνεια. Εκτός από την αξιοπρέπειά μας, έχουμε χάσει και κάθε εμπιστοσύνη στα κίνητρα των πολιτικών, καθώς είναι ολοφάνερο ότι τα πολιτικά «μαγειρέματα» και οι ίντριγκες , οδήγησαν την χώρα σε αυτό το αδιέξοδο.
    Ούτε εγώ είμαι αισιόδοξη, βλέποντας τον ωροσκόπο, την Σελήνη και την ακμή του 2ου οίκου της νέας κυβέρνησης στον 12ο οίκο του χάρτη της χώρας (αν η ώρα ισχύσει τελικά). Το ότι η Σελήνη της νέας κυβέρνησης βρίσκεται πάνω στην ακμή του 2ου οίκου της, είναι κάτι λογικό, αφού το κύριο μέλημά της είναι τα οικονομικά. Όμως ο 12ος οίκος μιας χώρας, είναι αυτά που ο λαός δεν μαθαίνει ποτέ και για κάποιο λόγο, δεν μου αρέσει που ο ωροσκόπος , η Σελήνη και η ακμή του 2ου της νέας κυβέρνησης «πέφτουν» στον 12ο της χώρας. Κάτι μου λέει πως πάλι θα συμβαίνουν πράγματα ερήμην μας.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  9. #19
    Εμενα με προβληματιζει λιγο και η τριπλη συγκατοικηση στο υπουργειο αμυνας. Μηπως πρεπει να αναμενουμε εξελιξεις με την Τουρκια???

  10. #20
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    Παναγιώτης
    Location
    Πειραιας
    Posts
    21
    Oι επόμενες πολιτικές και γεωστρατηγικές εξελίξεις που πιθανόν να μας απασχολήσουν σύντομα ,πιστεύω ότι θα έχουν σχέση με τις ενέργειες και τις υποθέσεις που είναι σχετικές με τα συμφέροντα του ισραήλ, εφόσον ο ωροσκόπος του κράτους ισραήλ βρίσκεται στις 23 μοίρες του ζυγού και δέχεται την ακριβή διέλευση του κρόνου, σε γωνία 150 μοιρών με τον ήλιο του ωροσκοπίου της χώρας.

    ημερομηνία ίδρυσης του κράτους του ισραήλ (14 μαίου 1948, 16:00)

 

 
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads