s
Πλούτωνας - Κρόνος σε αμοιβαία υποδοχή… Το τέλος μιας εποχής - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 27
  1. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Πλούτωνας - Κρόνος σε αμοιβαία υποδοχή… Το τέλος μιας εποχής

    Αυτό το διάστημα μπορεί να νιώσετε ότι η επικοινωνία σας αποκτά μία διαφορετική προσέγγιση. Θα προτιμάτε την σοβαρότητα και οι αυθόρμητες συζητήσεις σας θα φέρουν τον αέρα μιας ώριμης σκέψης με βάθος ουσίας. Ο βαθμός της συγκέντρωσης και η αναλυτική σας ικανότητα θα παρουσιάσουν μεγάλη βελτίωση. Όλες τις δημιουργικές ιδέες σας και ιδιαίτερα εκείνες που σχετίζονται με τον γραπτό ή προφορικό λόγο, θα έχετε την δυνατότητα να τις παρουσιάσετε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο

    Εχθες αν δεν κανω λαθος, Ο "Ατραποτατος", ειχε τη καλωσυνη να μου θυμισει το συγκεκριμμενο αρθρο σου, με αφορμη ενα ερωτημα που εθεσα, σε σχεση με το τελευταιο δικο του κειμενο. Εφαγα φλασια και ξανακοιταξα τις προβλεψεις σου για τα ζωδια, γιατι για να ειμαι ειλικρινης, αρχικα ειχα δωσει μεγαλυτερη σημασια στο πρωτο μερος του αρθρου σου, το οποιο οπως παντα ειναι εξαιρετικο. Τωρα ομως απομονωσα αυτη τη φραση, γιατι πραγματι αυτο τον καιρο ασχολουμαι με γραπτα!! Κατι, που πριν απο μερικους μηνες, ουτε θα μου περναγε απ το μυαλο ν ασχοληθω. Σου αναφερω ενδεικτικα, οτι εχω ηλιο-πλουτωνα στη 9η της παρθενου. Μπραβο Κατια!

  2. #12
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Πλούτωνας - Κρόνος σε αμοιβαία υποδοχή… Το τέλος μιας εποχής

    Quote Originally Posted by SAGIVI View Post
    Εχθες αν δεν κανω λαθος, Ο "Ατραποτατος", ειχε τη καλωσυνη να μου θυμισει το συγκεκριμμενο αρθρο σου, με αφορμη ενα ερωτημα που εθεσα, σε σχεση με το τελευταιο δικο του κειμενο.

    Έφη, καιρό είχα να διαβάσω το «ατραπότατος» και η αλήθεια είναι ότι χαμογέλασα. Ωστόσο το κείμενο στο οποίο έθεσες το ερώτημα σου δεν το έγραψα εγώ αλλά η Χρύσα, άλλωστε την ευχαρίστησες για το άρθρο. Δική μου είναι μόνο η απάντηση.

    ΥΓ1. Να υποθέσω ότι η ενεργοποίηση του Ποσειδώνα στον χάρτη σου έχει φέρει και μια κάποια σύγχυση;

    ΥΓ2. Όχι τίποτα άλλο, αλλά με κάτι τέτοια θα την αποθαρρύνεις και δεν θα ξαναγράψει άρθρο.

  3. #13
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Πλούτωνας - Κρόνος σε αμοιβαία υποδοχή… Το τέλος μιας εποχής

    Με βρήκατε μικρή, απροστάτευτη και απασχολημένη και αδράξατε την ευκαιρία να υποβαθμίσετε τις υπερπροβλέψεις μου με αστειάκια και σάλτσες!

    Λοιπόν Έφη μου, είναι πιθανό να λειτούργησε αυτή η γενικευμένη πρόβλεψη, αν με κάποιο τρόπο έρχεται σε επαφή με ευαίσθητα σημεία του ωροσκοπίου σου και σε ευχαριστώ πολύ που το ανέφερες αυτό, για να δουν και οι υπόλοιποι αναγνώστες πόσο σοβαρό είναι να κατανοούν την σημαντικότητα της εμπλοκής ενός αστρολογικού δρώμενου με τον προσωπικό τους χάρτη, στο βαθμό που περιμένουν να εκφραστεί με κάποιο τρόπο στη ζωή τους.

    ΥΓ 1 : Επειδή είμαι η νονά, να ξεκαθαρίσω ότι το «Ατραπότατε» γράφεται έτσι : “atrapotate

    ΥΓ 2 : Είμαι κρυωμένη με πυρετό, αλλά μου φτιάξατε τη μέρα, γιατί μου θυμίσατε τις ζωηρές εποχές του φόρουμ. Κακά τα ψέματα, υπήρξαμε και πιο ζωηροί…
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  4. #14
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Πλούτωνας - Κρόνος σε αμοιβαία υποδοχή… Το τέλος μιας εποχής

    Εκτος απ τον ποσειδωνα που με παρενοχλει μηπως εχω και κανενα απολυτως δικο μου πλανητη αναδρομο? Καποιον που να ειναι αναδρομος μονο μεσα στο δικο μου μυαλο?

    1ον Νομιζω οτι ειναι η δευτερη φορα που κανω παρομοια πατατα!
    Συγνωμη, ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω. Ειλικρινα, δεν υπηρχε καμμια προθεση
    Χρυσα μου.
    2ον. Μαλωνετε με , διορθωνομαι!!!
    3ον. Να υποθεσω οτι εισαι... καπως... σε στυλ, βηχαλακι αλα Μαργκεριτ Γκωτιε Κατια μου??? Περαστικουλια το συντομοτερο δυνατον.

    4ον. Μα απο σενα το εκλεψα το atrapotatos! Θυμαμαι μου ειχε αρεσει παρα πολυ ο υπερθετικος.
    5ον. Δημητρη, ευχαριστω που το προσεξες, γιατι οντως ηταν μεγαλη η αγενεια μου!
    6ον. Οταν πετυχαινει η vinegraite....

    7ον. απο σημερα ακουω και στο Γκουφυ!!!!

  5. #15

    Re: Πλούτωνας - Κρόνος σε αμοιβαία υποδοχή… Το τέλος μιας εποχής

    Χαίρεται, σας ευχαριστούμε πολύ για το άρθρο σας το οποίο είναι κατατοπιστικότατο. Συγχαρητήρια !!!
    Και εγώ είμαι εραστής της αστρολογίας, και προσπαθώ να διαβάζω και να μαθαίνω ολοένα και περισσότερα.
    Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και αν δύναται να απαντηθεί.
    Από ότι καταλαβαίνω η όψη αυτή με επηρεάζει και εμένα για ένα χρονικό διάστημα καθώς παρατηρώ ότι αύριο 27 Ιανουαρίου θα δημιουργηθεί τρίγωνο ακριβείας μεταξύ του διελαύνωντα Πλούτωνα με τον γενέθλιο Κρόνο μου. Ο πλούτωνας ο διελαύνων βρίσκεται στον πέμπτο μου οίκο και ο γενέθλιος κρόνος βρίσκεται στον 1ο οίκο μου (σύστημα placidus είμαι ιχθύς με ωροσκόπο λεων. )
    Παραλληλα ο διελαύνων πλούτωνας κάνει τρίγωνο με το MC (0,35 ανοχή σε συγκλίνουσα) .
    Επίσης ο διελαύνων κρόνος (βρίσκεται μια μοιρα μετά την ακμή του 4ου γενέθλιου οίκου μου) έχει ήδη κάνει πριν λίγες ημέρες εξάγωνο με τον γενέθλιο κρόνο μου .
    Άρα να θα έχω να αντιμετωπίσω θέματα γύρω από θέματα του σπιτιού και θέματα γύρω από την δημιουργία και τον έρωτα?
    Σας ευχαριστώ πολύ, και σας ευχαριστούμε πολύ για άλλη μια φορά για το άρθρο σας!!!

  6. #16
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Πλούτωνας - Κρόνος σε αμοιβαία υποδοχή… Το τέλος μιας εποχής

    Φίλη sokolatitsa vas , από όσο κατάλαβα βρίσκεσαι σε καλό δρόμο σχετικά με την αστρολογία και φαίνεται ότι μπορείς να κάνεις αρκετά ικανοποιητικούς συσχετισμούς .
    Όπως έχεις καταλάβει, οι απαντήσεις που δίνονται είναι -στο μέτρο του δυνατού- γενικευμένες, ώστε να έχουν έναν πιο διευρυμένο ορίζοντα αστρολογικού ενδιαφέροντος . Έτσι, ο τρόπος που σου απαντώ είναι ανάλογος του νοήματος της ύπαρξης αυτής της ηλεκτρονικής κοινότητας, που είναι η ανταλλαγή γνώσεων και απόψεων.

    Η ενεργοποίηση των γωνιακών αξόνων (1ου\7ου και 4ου\10ου ) είναι πάντα μία σημαντική καμπή της ζωής μας και αν και άλλοι παράγοντες μέσα στον χάρτη συνηγορούν, τότε βρισκόμαστε μπροστά σε μία εποχή που συμβαίνουν καθοριστικά γεγονότα.

    Να υπενθυμίσω ότι οι συλλογικοί πλανήτες , όταν κατά την διέλευσή τους από το ωροσκόπιό μας κάνουν όψεις με γενέθλιους συλλογικούς πλανήτες, η επιρροή τους βιώνεται με έναν πολύ δυσδιάκριτο και σχεδόν απρόσωπο τρόπο. Αυτό διαφοροποιείται μόνο αν ο εξωκρόνιος πλανήτης τυχαίνει να είναι με κάποιο τρόπο σοβαρά εμπλεκόμενος με το ωροσκόπιό μας, να είναι κυβερνήτης του Ήλιου μας ή να κάνει κάποια ισχυρή επαφή με προσωπικό πλανήτη, σημείο(ωροσκόπο \ζενίθ \ ακμή 4ου και 7ου ) ή φώτα (Ήλιο\Σελήνη).

    Κάπου γράφεις για το ακριβές τρίγωνο που γίνεται σήμερα στον χάρτη σου, μεταξύ τράνζιτ Πλούτωνα και γενέθλιου Κρόνου. Θα πρέπει να πούμε πως το να κυνηγάμε την ακρίβεια μεταξύ δύο εξωκρόνιων, είναι τουλάχιστον αστείο, αν σκεφτεί κανείς το χρονικό διάστημα που οι δύο αυτή πλανήτες θα βρίσκονται σε σχέση τριγώνου. Άρα το 27 του μήνα είναι χρήσιμο στο επίπεδο της τυπικής πληροφορίας. Ο Πλούτωνας θα γυρίσει ανάδρομος και θα ξανακάνει αυτό το τρίγωνο στο τέλος του χρόνου. Ουσιαστικά το τρίγωνο αυτό στον χάρτη σου θα είναι ενεργό πάνω από ένα χρόνο. Αλίμονο αν η όποια εκδήλωση γεγονότος βασίζονταν στην ακρίβεια των όψεων.
    Αφού ξεκαθαρίσουμε ότι κάθε τέτοια όψη περιμένει κάτι να την ενεργοποιήσει για να εκδηλωθεί (νέα Σελήνη, έκλειψη, πυροδότες πλανήτες σε διέλευση, στάσεις πλανητών, σύμπτωση με τα υπόλοιπα προγνωστικά σύστημα και άλλες παραμέτρους που αυτή τη στιγμή μπορεί να ξεχνώ), η αξιολόγηση του τομέα της εκδήλωσης είναι μια πιο σύνθετη υπόθεση.
    Έστω ότι στην περίπτωσή σου έχεις την γνώμη ότι αυτό που επηρεάζεται περισσότερο είναι το Ζενίθ σου και όλα τα θέματα που άπτονται του 10ου . Για να δεις όμως αν όντως είναι αυτό που πρέπει να περιμένεις, θα πρέπει να εξετάσεις τους πλανήτες μέσα στον 10ο (αν υπάρχουν) και φυσικά την κατάσταση του κυβερνήτη του 10ου . Ας πούμε τώρα ότι κάτι από όλα αυτά είναι επίσης ενεργοποιημένο και οδηγείσαι στην γνώμη ότι κάτι πολύ θαυμάσιο και σπουδαίο μπορεί να συμβεί στα θέματα καριέρας ή στη κοινωνική σου κατάσταση (ο 10ος μπορεί θαυμάσια να σχετίζεται με γάμους και γεννήσεις , όχι μόνο με θέματα καριέρας). Και μπορεί πράγματι να φέρει κάτι καλό και θετικό, αλλά δεν θα πρέπει να περιμένουμε τυμπανοκρουσίες και καθοριστικές αλλαγές αν την ίδια στιγμή δεν είναι ενεργοποιημένος ο Ήλιος μας ή η Σελήνη ή ο κυβερνήτης του ωροσκόπου μας ή αν κάτι στις δευτερεύουσες κατευθύνσεις δεν συμφωνεί με κάτι τόσο εμφανές και καθοριστικό.

    Ελπίζω να βοήθησα λίγο. Καλή Κυριακή.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  7. #17
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    Άννα
    Location
    Κοντά στο Ονε
    Posts
    581

    Re: Πλούτωνας - Κρόνος σε αμοιβαία υποδοχή… Το τέλος μιας εποχής

    πάρα πολύ ενδιαφέρον!!!!!Ευχαριστούμε
    Οι αδύναμοι άνθρωποι περιμένουν ευκαιρίες. Οι δυνατοί δημιουργούν ευκαιρίες.....

  8. #18
    Join Date
    Oct 2009
    Όνομα:
    irene
    Location
    dytikh makedonia
    Posts
    192

    Re: Πλούτωνας - Κρόνος σε αμοιβαία υποδοχή… Το τέλος μιας εποχής

    εγω διερωτουμε... εχω εναν αιγοκερω ωροσκοπο, εναν ωραιο πλουτωνα στον σκορπιο στην 8η μοιρα και οικο 9 και εναν ωραιο ποσειδωνα στον αιγοκερω στην 7η μοιρα και οικο 12 στο γεννεθλιο , καλα φυσικα και εναν ταυρο ηλιο που ερχετε σε αντιθεση προφανως με τον κρονο.. δεν ξερω πραγματικα .... θα ζησω?
    Η ελπίδα ποτέ δεν πεθένει αν πραγματικά ελπίζεις κ δεν αφήνεσε και δεν απογοητεύσαι. Αγάπα δυνατά, αλιθηνά παντοτηνά.

  9. #19

    Re: Πλούτωνας - Κρόνος σε αμοιβαία υποδοχή… Το τέλος μιας εποχής

    Εξαιρετικό άρθρο.

  10. #20
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Πλούτωνας - Κρόνος σε αμοιβαία υποδοχή… Το τέλος μιας εποχής

    Και βέβαια θα ζήσεις zw_epimenontas! Μην διαβάζω ανοησίες... Δεν είσαι καμιά χθεσινή εδώ... Ξέρεις πολύ καλά Τι σημαίνουν όλα αυτά.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

 

 
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads