s
Καρμικα Ζωδια - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 11 to 20 of 71
  1. #11

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Και επειδή το θέμα με έχει κάψει...να προσθέσω πως ο συνδυασμός παρθένου με σκορπιού υπάρχει μόνο και μόνο για να ξεπληρώσουμε τα κάρματά μας μερικοί ταλαίπωροι που θα πέσουμε στα δίχτυα τους...:-)

  2. #12

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Quote Originally Posted by sagit View Post
    Και επειδή το θέμα με έχει κάψει...να προσθέσω πως ο συνδυασμός παρθένου με σκορπιού υπάρχει μόνο και μόνο για να ξεπληρώσουμε τα κάρματά μας μερικοί ταλαίπωροι που θα πέσουμε στα δίχτυα τους...:-)
    Αρα σωστά και καλά κάνουν και υπάρχουν. Εσύ έφταιξες στην προηγούμενη ζωή σου και τώρα πρέπει να πληρώσεις :nuts:
    Ας πρόσεχες:toung:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  3. #13
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Μάντεψε...
    Location
    Thessaloniki, Greece
    Posts
    122

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Quote Originally Posted by sagit View Post
    το κάρμα του σκορπιού πιστεύω είναι να κάνει αυτούς που αγαπά να υποφέρουν.

    ¶σχετο αλλά μια και μιλάμε για καρμικά βάρη, και συμφωνώ βέβαια με την άποψη πως καθένας κουβαλά το δικό του...μου έχει κάτσει η ιδέα πως έχει ειδικό βάρος η θέση της σελήνης στο σκορπιό. Δεν ξέρω... αλλά τα άτομα με σελήνη στο σκορπιό νομίζω πως διακατέχονται από παραλθοντικές παρορμήσεις μαζοχιστικού και σαδιστικού τύπου (σε ψυχολογικό επίπεδο μιλώ), που πάντα σ'αυτό το ζώδιο πιστεύω πάνε μαζί.
    Αυτό που λες είναι λίγο βαρύ... επειδή τυχαίνει να έχω σελήνη στο σκορπιό και αλλους πλανητες στο σκορπιο(αλλα και τον ήλιο και τον ερμη στον ογδοο οικο μου...)αισθάνομαι οτι θίγομαι προσωπικά και θα βάλω τα πράγματα στη θέση τους!:bigsmile: Δεν μπορείς να βάζεις όλους τους ανθρώπους στο ίδιο τσουβάλι επειδή τυχαίνει να έχουν κάποιο πλανήτη στο σκορπιό!!!!! Σε κανένα δεν πιστεύω οτι αρέσει να τυραννιέται ή να τυραννάει τους άλλους... Τώρα ειδικά για τα άτομα με σελήνη στο σκορπιό, που θεωρείται άσχημη θέση για τη σελήνη αλήθεια, είναι κατά κοινη ομολογία ευαίσθητα σε πολύ μεγάλο βαθμό ατομα, με πλούσιο συναισθηματικό κόσμο... Οι εντασεις στα συναισθήματα αν δεν είσαι σε θέση να τις ελέγξεις, ναι μπορεί να προκαλούν ακραίες αντιδράσεις, αλλα παλι κι αυτό έχει να κανει με την ωριμότητα του ατόμου...Αυτά λοιπον περι σαδο-μαζοχισμού είναι λίγο υπερβολικά νομίζω...

  4. #14
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Μάντεψε...
    Location
    Thessaloniki, Greece
    Posts
    122

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Quote Originally Posted by sagit View Post
    Και επειδή το θέμα με έχει κάψει...να προσθέσω πως ο συνδυασμός παρθένου με σκορπιού υπάρχει μόνο και μόνο για να ξεπληρώσουμε τα κάρματά μας μερικοί ταλαίπωροι που θα πέσουμε στα δίχτυα τους...:-)
    όσο πας και το χειροτερεύεις νομιζω!!!!!!!!!!!!!!:bigsmile:

  5. #15
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Μαργαρίτα
    Location
    Κρήτη
    Posts
    465

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Quote Originally Posted by colibri View Post
    Εγώ έχω μια καρμική σύνοδο 6 μοιρών στο χάρτη μου και στον 8 οίκο (κρόνος με πλούτωνα στο ζυγό), η ερμηνεία που έχει δοθεί είναι σε κάποια προηγούμενη ζωή πέθανα βίαια και σε αυτην τη ζωη μου βγαίνει σε φοβία σε κλειστούς χώρους με πολύ κόσμο. Την έχω ξεπεράσει πλέον με πολύ δουλειά σκεφτόμενη παντα ότι πρέπει να βοηθήσω κάποιον που θα βρεθεί στην αναλογη θέση με εμένα (φοβίες κτλ)
    Γενικότερα έχω προσέξει ότι η σύνοδος των 6 μοιρών σε ένα χάρτη φέρει ψυχολογικά προβλήματα μικρής ή μεγάλης βαρύτητας αναλογα με τη φύση του κάθε πλανήτη και τον οίκο του και πως συνεργάζονται οι πλανήτες με τους οίκους.
    καρμικες συνοδοι θεωρουνται αυτοι που εμπλεκονται ποιοι πλανητες?

  6. #16

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Quote Originally Posted by Ιφιγένεια View Post
    όσο πας και το χειροτερεύεις νομιζω!!!!!!!!!!!!!!:bigsmile:
    Κοίτα δεν είναι ότι δεν συμπαθώ τους σκορπιούς. Σε φιλικό επίπεδο...Αλλά αν συνδεθείς περισσότερο με κάποιον σκορπιο (φανερό ή συγκαλυμμένο, δηλ. με πλανήτες και δη σελήνη στο σκορπιό) είναι πανθομολογούμενο πως καίγεσαι. Τόσο μεταφορικά - από τη ρήμαδα ακόρεστη σεξουαλική πείνα τους - τόσο και κυριολεκτικά αν γίνει το ατύχημα και νιώσει κάτι δυνατό για σένα. Είναι τέτοιο το βάθος και η ένταση με την οποία βιώνουν κάθε συναίσθημα οι σκορπιοί που χάνουν τον έλεγχο (χωρίς να το θέλουν , δε λέω).
    ΑΛΛΑ, για έναν σκορπιό το να διαπιστώσει πως αγαπάει και τον αγαπάνε σημαίνει πως πρέπει να αγαπήσει και να συμφιλιωθεί με τον εαυτό του. Και εκεί αρχίζουν τα δύσκολα:
    i)Για να μ'αγαπάει ο άλλος πάει να πει πως αξίζω να αγαπηθώ.
    ii)¶ραγε αξίζω να αγαπηθώ;
    iii)Μήπως θα έπρεπε να αρχίζω να αγαπώ τον εαυτό μου;
    iv)Ποιός είναι ο εαυτός μου;
    v)Ο εαυτός μου είναι σκοτεινός. Έχω μάθει να επιβιώνω μέσα στην σκοτεινιά και την κατάθλιψη. Να ελέγχομαι από βίαια πάθη και υποσεινήδητους αγώνες εξουσίας.
    vi)Και εκεί που είχα συμφιλιωθεί μ'αυτό και είχα αρχίσει να συμβιβάζομαι με ακόρεστο σεξ και παιχνίδια δύναμης έρχεσαι εσύ και με βγάζεις από τα νερά μου βάζοντας στο παιχνίδι την αγάπη;
    vii)Θα σου δείξω εγώ να καταλάβεις ποιος είμαι! Γιατί μ'αγάπησες και με έκανες να σκεφτώ σαν ενδεχόμενο την αγάπη! Θα πληρώσεις γι'αυτό!

    Αν επιβιώσεις από τα 7 αυτά στάδια τότε όντως έχεις κερδίσει έναν αξιοζήλευτο σύντροφο, έναν σκορπιό.

    Εγώ δεν μπορώ να το κάνω πια (κι έχω κι αφροδίτη στο σκορπιο)
    My life has no purpose . . . my life has no direction . . . no aim . . . no meaning . . . and yet I'm happy . . . I can't figure it out . . . What am I doing right?
    Charles Schulz (τοξότης φυσικά)

  7. #17

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Quote Originally Posted by Ιφιγένεια View Post
    Αυτό που λες είναι λίγο βαρύ... επειδή τυχαίνει να έχω σελήνη στο σκορπιό και αλλους πλανητες στο σκορπιο(αλλα και τον ήλιο και τον ερμη στον ογδοο οικο μου...)αισθάνομαι οτι θίγομαι προσωπικά και θα βάλω τα πράγματα στη θέση τους!:bigsmile: Δεν μπορείς να βάζεις όλους τους ανθρώπους στο ίδιο τσουβάλι επειδή τυχαίνει να έχουν κάποιο πλανήτη στο σκορπιό!!!!! Σε κανένα δεν πιστεύω οτι αρέσει να τυραννιέται ή να τυραννάει τους άλλους... Τώρα ειδικά για τα άτομα με σελήνη στο σκορπιό, που θεωρείται άσχημη θέση για τη σελήνη αλήθεια, είναι κατά κοινη ομολογία ευαίσθητα σε πολύ μεγάλο βαθμό ατομα, με πλούσιο συναισθηματικό κόσμο... Οι εντασεις στα συναισθήματα αν δεν είσαι σε θέση να τις ελέγξεις, ναι μπορεί να προκαλούν ακραίες αντιδράσεις, αλλα παλι κι αυτό έχει να κανει με την ωριμότητα του ατόμου...Αυτά λοιπον περι σαδο-μαζοχισμού είναι λίγο υπερβολικά νομίζω...
    Σε έχει παίξει παρθένος με πλανήτες στο σκορπιό (συμπεριλαμβανομένης σελήνης); Δεν νομίζω....Ασε με τον καμμένο κι ότι έχω αρχίσει να μαζεύω τα συντρίμμια μου...
    My life has no purpose . . . my life has no direction . . . no aim . . . no meaning . . . and yet I'm happy . . . I can't figure it out . . . What am I doing right?
    Charles Schulz (τοξότης φυσικά)

  8. #18
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Καρμικα Ζωδια

    οι περισσοτεροι ανθρωποι απο καποιον εχουν καει με τη δικη σου λογικη ολα τα ζωδια ειναι χαλια
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  9. #19

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Quote Originally Posted by skorpion View Post
    οι περισσοτεροι ανθρωποι απο καποιον εχουν καει με τη δικη σου λογικη ολα τα ζωδια ειναι χαλια
    Ξέρεις υπάρχει μια μικρη διαφορά..κι εννοείται ότι την έχω πατήσει κι από άλλα ζώδια.Κι εννοείται πως είναι πολυ πιο αναίσθητο ζώδιο ο Λεων πχ ή ο Ιχθύς κατά τη γνώμη μου.
    Αλλα enough is never enough για έναν σκορπιό που τόλμησες να τον ερωτευτείς και το πήρε είδηση...
    Προτιμώ να ζητήσω δανεικά από Αιγόκερω ή να προσβάλω λέοντα.

    Νevermore!!!
    My life has no purpose . . . my life has no direction . . . no aim . . . no meaning . . . and yet I'm happy . . . I can't figure it out . . . What am I doing right?
    Charles Schulz (τοξότης φυσικά)

  10. #20
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    281

    Re: Καρμικα Ζωδια

    Aυτό που σας καίει και σας ανεβάζει ταυτόχρονα, δεν είναι ο Σκορπιός των άλλων...αλλά ο δικός σας, της Αφροδήτης...όταν ξοδεύετε την αγάπη της με τόση σφοδρότητα (αδυναμία)...είναι φυσικό να τα βλέπετε όλα μαύρα μετά απο τόση ένταση...τον εαυτό σας πρέπει να προσέξετε, και να είστε υποψιασμένος την επόμενη φορά...καλή συνέχεια

 

 
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads