s
ΤΑΥΡΟΣ Η ΟΧΙ? - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 17 of 17
  1. #11
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Τονια
    Location
    Πολλές ζωές στη Λεμουρία
    Posts
    148

    Re: ΤΑΥΡΟΣ Η ΟΧΙ?

    Quote Originally Posted by basikara6 View Post
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΤΟΝΙΑ!!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2009!!!!ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΩ ΜΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΧΑΡΗΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΜΙΑ(ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ,ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ)!!!ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΝΕΣΣΑ,ΕΙΜΑΙ 22 Κ ΟΧΙ ΔΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΣΗΜΗ...ΑΚΟΜΑ ΔΗΛ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΝ ΞΕΡΕΙΣ!!!ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ Κ ΚΑΝΩ ΔΕΙΛΑ ΔΕΙΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΟΥ ΒΗΜΑΤΑ!!!!ΛΕΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ?
    ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΨΕΥΤΕΣ Κ ΒΟΛΕΨΑΚΙΔΕΣ....ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ(ΔΙΑΣΩΣΗ ΠΛΑΝΗΤΗ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ).Ο ΣΤΕΛΙΟΣ ΔΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ...ΧΑΧΑΧΑ!!ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΝ ΕΧΩ ..ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΞΕΣΤΡΑΒΩΝΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ pc ...ΘΑ ΑΠΟΚΤΙΣΩ....Κ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ....ΚΑΘΕ ΠΟΥ ΧΕΙΜΩΝΙΑΖΕΙ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ!!!
    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΕΣΤΩ ΛΙΓΟ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ!!!!
    ΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΘΑ ΠΩ ΨΕΜΑΤΑ!!!ΕΙΔΑ Κ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΣΟΥ..."ΜΟΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ" Κ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ!!ΔΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ?ΤΙ ΔΙΧΝΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΗ ο Αλντεμπαραν?

    Αγαπητο κοριτσάκι Basikara6.:bigsmile:

    Γράψε λάθος για τον Αλντεμπαράν. Ενδεχομένως γυροφέρνει την Αφροδιτούλα σου άλλα όχι τον ήλιο σου. Χίλια συγνώμη. :embarrestθα το δούμε αν μου δώσεις ώρα και τόπο γέννησης. Ο Αστεροειδής που βρίσκεται σε σύνοδο με τον ήλιο σου είναι η Αλκυόνη! ο Καραμηνάς στην εγκυκλοπαιδεια αστρολογίας της δίνει επιρροή όμοια με του ¶ρη και της Σελήνης (βάλε κάτι ενδιάμεσο) για να είμαστε μέσα


    Μη νομίσεις ότι δεν καταλαβαίνω την επόμενη ερώτηση Πως να ανακατέψω ¶ρη και Σελήνη, ανακατεύονται; το νερό και το λάδι ανακατεύεται, όχι! το νερό πάει κάτω και το λάδι επάνω (μαγειρεύεις;; Ε, κανέ και κάτι μόνη σου! Αφου στα λέμε λάθος.

    Οτι θα καταφέρεις να γίνεις διάσημη ζωγράφος εγώ είμαι σίγουρη!
    Ο ίδιος αστρολόγος που αναφέρω, σέ έναν άλλο τόμο της Εγκυκλοπαιδειας, δίνει τον ορισμό κάθε μοίρας. Ξεκαθαρίζει πως δεν είναι δικό του έργο, αλλά βασίζεται στην Ινδική αστρολογία (καλό είναι αυτό!) και είναι του σκοτσέζου αστρολόγου Σεφαριαλ (τον οποίο δεν γνωρίζω επίσης, αλλά είναι προπολεμικός (πριν τον 1ο παγκόσμιο πόλεμο!!) και τότε υπήρχε ελλειψη κομπιούτερ άλλο όχι σοβαρότητας.

    Ακου λοιπόν πως παρουσιάζεται ζωγραφισμένη η μοίρα που βρίσκεται ο Ήλιος μας: ένας νεαρός άντρας σε ένα πλούσιο δωμάτιο, αραχτός σε ντιβάνι με γούνες (κάτι σε λεοπάρδαλη η γούνα). Υπηρέτες και κόσμος γύρω τον παρατηρεί.
    Μήπως εκτός του ότι θα βγάλουμε λεφτά, θα έχουμε πολλούς φίλους, έχουμε και μια τάση στό να αντιμετωπίζουμε τη ζωή κάπως αραχτές;;. Εγώ ναι! το παραδέχομαι. Δεν έχω και ενοχές επίσης!

    Το μόνο που με τρομάζει είναι μήπως κάνει λάθος ο Καραμηνάς. Πιο κάτω αναφέρει πως είναι η μοίρα του Ονόρε Ντε Μπαλζάκ (Θεατρικός συγγραφέας : Γιατρός με το στανιό Αρχοντοχωριάτης), τον οποίο αναφέρει σαν νομπελίστα!!
    Αυτά τα λάθη γίνονται, είναι του τυπογράφειου!!

    Όχι σαν τον Αλντεμπαράν που σε έμπλεξα!!:embarrest

    Την αγάπη μου έχεις

  2. #12
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Τονια
    Location
    Πολλές ζωές στη Λεμουρία
    Posts
    148

    Re: ΤΑΥΡΟΣ Η ΟΧΙ?

    Κι άλλο λάθος, μπέρδευψα τον Μολιέρο με τον Μπαλζάκ!

    Μάλλον πρέπει να κάνω ευχέλαιο, δεν το λέω για αστείο!

  3. #13

    Re: ΤΑΥΡΟΣ Η ΟΧΙ?

    ΓΕΙΑ ΣΟΥ Κ ΠΑΛΙ!!!ΔΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ,ΜΗΝ ΖΗΤΑΣ ΣΥΓΝΩΜΗ!!!!ΕΞΑΛΛΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΕ ΑΝΑΔΡΟΜΟ ΕΡΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑ....ΚΑΚΗ....!!!
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΩ ΤΕΛΙΚΑ ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΔΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΙΓΟΥΡΗ!!!ΕΠΙΣΗΣ ΔΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΣΤΕΡΟΕΙΔΗΣ Κ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΡΡΕΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ...ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ....ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ,1:30 ΒΡΑΔΥ 21/5/86!!!Κ ΤΩΡΑ ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΟΥΛΑ...ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ?ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΨΑΞΩ?

  4. #14
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Τονια
    Location
    Πολλές ζωές στη Λεμουρία
    Posts
    148

    Re: ΤΑΥΡΟΣ Η ΟΧΙ?

    ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ : 21/05/1986 ΩΡΑ:1.30
    ΤΟΠΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ : ΑΓΡΙΝΙΟ

    ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΙΣΟΥΣ ΟΙΚΟΥΣ
    ΗΛΙΟΣ : 29.36 ΤΑΥΡΟΥ ΣΤΟΝ 4Ο ΟΙΚΟ (ΑΚΜΗ ΜΕ 4Ο ΟΙΚΟ)
    ΣΕΛΗΝΗ : 18.43 ΖΥΓΟΥ ΣΤΟΝ 9Ο ΟΙΚΟ
    ΕΡΜΗΣ : 27.01 ΤΑΥΡΟΥ ΣΤΟΝ 4Ο ΟΙΚΟ (ΑΚΜΗ ΜΕ 4Ο ΟΙΚΟ)
    ΑΦΡΟΔΙΤΗ: 29,14 ΔΙΔΥΜΟΥ ΣΤΟΝ 5Ο ΟΙΚΟ
    ΑΡΗΣ : 20,58 ΑΙΓΟΚΕΡΟΥ ΣΤΟΝ 12Ο ΟΙΚΟ
    ΔΙΑΣ : 18,41 ΙΧΘΥΕΣ ΣΤΟΝ 2Ο ΟΙΚΟ
    ΚΡΟΝΟΣ : 6,55 ΤΟΞΟΤΗ ΑΝΑΔΡΟΜΟΣ ΣΤΟΝ 10Ο ΟΙΚΟ
    ΟΥΡΑΝΟΣ : 21,14 ΤΟΞΟΤΗ ΑΝΑΔΡΟΜΟΣ ΣΤΟΝ 11Ο ΟΙΚΟ
    ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ : 5,20 ΑΙΓΟΚΕΡΟΥ ΑΝΑΔΡΟΜΟΣ ΣΤΟΝ 11Ο ΟΙΚΟ
    ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ : 5,18 ΤΟΥ ΣΚΟΡΠΙΟΥ ΑΝΑΔΡΟΜΟΣ (ΑΛΛΑ ΩΣΤΟΣΟ ΠΑΝΙΣΧΥΡΟΣ ΑΚΜΗ ΜΕ ΜΕΣΟΥΡΑΝΗΜΑ) ΣΤΟΝ 9Ο ΟΙΚΟ

    ΩΡΟΣΚΟΠΟΣ 9,53 ΤΟΥ ΥΔΡΟΧΟΟΥ
    ΔΥΣΗ 9,53 ΤΟΥ ΛΕΟΝΤΑ
    ΜΕΣΟΥΡΑΝΗΜΑ : 9,53 ΤΟΥ ΣΚΟΡΠΙΟΥ
    ΚΑΤΕΡΧΟΜΕΝΟΣ: 9,53 ΤΟΥ ΤΑΥΡΟΥ




    Ας αρχίσουμε λοιπόν: Βλέπω μια μικρή πεισματάρα ταυρίνα, με μεγάλα εκφραστικά μάτια (υδροχοϊκό χαρακτηριστικό) που αγαπά πολύ την οικογένεια της (ήλιος στον 4ο οίκο) αν και δυσκολεύεται κάπως να εκφραστεί μέσα σε αυτή. Πάντως είναι σίγουρο πως για την οικογένεια της δεν σηκώνει κουβέντα! (ήλιος σε συζυγία 2 μοιρών με Ερμή, Αφροδίτη κυβερνήτης ζωδίου σε μισό εξάγωνο με ήλιο, Σελήνη κυβερνήτης του 4ου Οίκου «παρακολουθεί» από τον ζυγό )

    Σαν ταύρος αγαπάς την οικονομική άνεση, τα όμορφα αντικείμενα, τη σοφιστικέ αλλά κλασική διακόσμηση. Οι άνθρωποι που ανήκουν στο ζώδιο του ταύρου αγαπούν τη γη και τη φύση. Σε μεγαλύτερη ηλικία θα θελήσεις να ζήσεις κοντά σε αυτή, ίσως σε ένα σπίτι μέσα σε ένα μεγάλο κήπο που θα τον αγαπάς και θα θέλεις να τον καλλιεργείς η ίδια.

    Ο συνδυασμός του ταύρου με τον ωροσκόπο σου, που είναι υδροχόος, κάνει τους ανθρώπους απόλυτα φιλαλήθεις, ιδεαλιστές, και ταυτόχρονα πρακτικούς και ακαταπόνητους. Κυρίως όμως τους δίνει ένα βαθύ αίσθημα συγγένειας με την ανθρωπότητα. Είναι η στόφα των ανθρωπιστών, των ανθρώπων που αγωνίζονται για την ανθρωπότητα, από όποιο πόστο βρεθούν, είτε είναι του ηγέτη, είτε του θεραπευτή, είτε ενός απλού πολίτη του κόσμου. Ο κυβερνήτης του ωροσκόπου σου, Ουρανός, μέσα στον χώρο του Τοξότη συνηγορεί σε αυτή την διαπίστωση. Να θυμάσαι πάντως πως σε όλη τη ζωή σου «θα δοκιμαστείς» για να αποδειχτεί η συνέπεια σου στις αρχές και τις αξίες που πιστεύεις (τετράγωνο Ουρανού με τον Κυβερνήτη του Τοξότη Δία, Κρόνος και αυτός στον Τοξότη, Ουρανός και Κρόνος ανάδρομοι, ο Ουρανός βρίσκεται στον 11ο οίκο που αφορά τις φιλοδοξίες και τις επιδιώξεις. Στην ακμή αυτού του σπιτιού βρίσκεται ο Κρόνος)

    Δεν νομίζω πως θα αντιμετωπίσεις σοβαρά οικονομικά προβλήματα στη ζωή σου. (Δίας ωραιότατος στους Ιχθείς και 2ο οίκο, σε μυστική συμφωνία ημιτετραγώνου με τον Πλούτωνα, το τετράγωνο Δία – Ουρανού θα έπρεπε να σε κάνει κάπως προσεκτική σε τυχόν προσπάθεια οικονομικής εκμετάλλευσης από φίλους ή κοινωνικές ομάδες) Υποθέτω πως είσαι ένα εξαιρετικά γενναιόδωρο πλάσμα, σου αρέσουν τα ωραία σπίτια που ανάφερα και πριν και τα περιουσιακά σου στοιχεία συνδέονται με την μητέρα σου ή κάποια άλλη γυναίκα της οικογένειας «σαν μητέρα σου», που ζει σε άλλο τόπο (ο Δίας συνδέεται με ακριβές πεντάγωνο (μια από τις όψεις πεπρωμένου) με την Σελήνη στον 9ο οίκο, η σελήνη κάνει τρίγωνο με την Αφροδίτη που είναι ο κυβερνήτης και του 2ου οίκου και του ζυγού)

    Υπήρξες ένα ζωηρό και χαρούμενο παιδί. (ακμή του 3ου οίκου στον κριό). Αυτό που εσύ ονόμασες διδυμίσια συμπεριφορά (ενώ τώρα σοβάρεψες) είναι η ζωηρή και δυναμική αλλά και ανυπόμονη συμπεριφορά του Κριού, που επηρεάζει τον 3ο οίκο, έτσι επικοινωνούσες, έτσι σε έβλεπαν οι συγγενείς, τέτοιο παιδί ήσουν.

    ¶σχετο αλλά στο γράφω μια και είχαμε ξεκινήσει να μιλάμε από τον προβληματισμό σου για τις τελευταίες μοίρες του Ταύρου –κάπου μέσα στο site οι τελευταίες μοίρες των ζωδίων αναφέρονται σαν «αναιρετικές» και υποστηρίζεται η άποψη ότι οι άνθρωποι που έχουν γεννηθεί σε αυτές φέρουν και τα χαρακτηριστικά του ζωδίου που ακολουθεί, εσύ και εγώ του διδύμου.
    Εκτός από το δικό μου ωροσκόπιο, έχω δει και άλλα τέσσερα ωροσκόπια ανθρώπων που γεννήθηκαν 20 ή 21 Μάιου, άτομα της ηλικίας μου που ο χαρακτήρας τους έχει πια εκδηλωθεί. Όλοι εκτός από μένα ήταν σοβαρά και «βαριά» ας πούμε άτομα, όπως είναι συνήθως οι ταύροι.
    Πιστεύω πως την παιδικότητα στην συμπεριφορά δεν μας την δίνει η τελευταία μοίρα του ταύρου αλλά κάποια άλλα σημεία του ωροσκοπίου μας, κυρίως ο ωροσκόπος. Εγώ έχω ωροσκόπο Τοξότη και Δία που είναι ο κυβερνήτης του στον Δίδυμο (είναι η κατάσταση που χαρακτήρισα την άλλη φορά σαν συμπεριφορά-ταρατατζουμ!) . Εσύ έχεις ωροσκόπο Υδροχόο και οι κυβερνήτες του Ουρανός-Κρόνος είναι και οι δυο στον Τοξότη (χειρότερα δηλαδή), είσαι ένα ανεξάρτητο φιλοσοφημένο ουράνιο σώμα (αστειεύομαι)!
    Πάντως κάπου στο βάθος είμαστε σοβαρές (δεν αστειεύομαι). Εμένα δεν μου αρέσουν οι φάρσες για παράδειγμα, δεν έχω κάνει ποτέ. Επίσης δεν θα πειράξω ποτέ πρώτη κάποιον. Αν όμως προσπαθήσει να με κοροϊδέψει πιθανόν να τον φέρω σε δύσκολη θέση στην συνέχεια, ειδικά αν δεν ζητήσει συγνώμη (αυτά είναι χαρακτηριστικά ταύρου και τα επεξεργαζόμαστε όσο μεγαλώνουμε)

    Για την Αφροδίτη σου τάχουμε πει, κάνω επανάληψη. Αφροδίτη στον 5ο οίκο, στους διδύμους και σε μισό εξάγωνο με τον κυβερνήτη του οίκου Ήλιο έχουμε και λέμε : γυναίκα γοητευτική, με νεανική εμφάνιση (θα σου χρειαστεί στο μέλλον, μην κοιτάς μόνο το παρόν), ειλικρινές ενδιαφέρον για τις καλές τέχνες, έξυπνη & καπάτσα (μισό εξάγωνο και με τον Ερμή και κυρίως το έστω και χαλαρό τρίγωνο Αφροδίτης-Σελήνης, όπως και να έχει η Αφροδίτη στους Διδύμους είναι έξυπνη, όσο ξανθιά και αν φαίνεται) που πρέπει να προσέξει όμως την αντίθεση της εν λόγω Αφροδίτης με τον Ουρανό, δηλαδή τα απρόβλεπτα και με τον Ποσειδώνα, τις παρεξηγήσεις. Ευτυχώς να λέμε που ο Πλούτωνας (μεγάλη απάτη σε τέτοια θέματα) θα σε βοηθά πάντα, ελπίζω ρίχνοντας άπλετο σκοτάδι στις τυχόν δραστηριότητες σου.
    Επί της ουσίας : μια Αφροδίτη στους Διδύμους είναι άπιστη και άπιαστη σε αυτά τα θέματα! Ξέρω συντηρητικότατα άτομα, οικογενειάρχες/ισες, καρκίνους με τΆ όνομα, που στο φλερτ (και τα υπόλοιπα) είναι τόσο γρήγορα καταφερτζήδες, που ένας μέσος άνθρωπος (σύζυγος) δεν προλαβαίνει όχι να καταλάβει τι κάνουν αλλά ούτε να υποψιαστεί. Δεν τους ενδιαφέρει τόσο το σεξ, όσο το «παιχνίδι» (για σένα δεν βεβαιώνω ότι δεν σε ενδιαφέρει το σέξ λόγω του προαναφερθένος Πλούτωνα αλλά και της Σελήνης σου). Πάντως το κίνημα της σεξουαλικής επανάστασης του 70 πιστεύω πως ξεκίνησε από άτομα με Αφροδίτες σαν τη δική σου.
    Και μια πικρή προσωπική διαπίστωση, έχω και εγώ Αφροδίτη στους Διδύμους! Τι πάθαινα λοιπόν στην ηλικία σου; (και αργότερα) Εκεί που ζούσα στην μοναξιά (λέμε τώρα) εμφανιζόταν ο «τέλειος» άντρας! Έβαζα μπρος όλες τις διαδικασίες αποπλάνησης (μη ακούω αηδίες ότι ο άντρας κάνει το πρώτο βήμα, «νομίζει» ότι το κάνει, γιατί η γυναίκα είναι ο σπουδαιότερος κυνηγός της φύσης) και κάποια στιγμή τέλος πάντων ξεκινούσε το θέμα και προχωρούσε το δρόμο του ….τότε ακριβώς…και μόνο τότε….εμφανιζόταν ο δεύτερος «τέλειος» άντρας! Ποτέ όταν τον έψαχνες!! Αυτό σημαίνει Αφροδίτη σε διπλό ζώδιο!

    Η Σελήνη σου στο, διπλό επίσης, ζώδιο του ζυγού επιβεβαιώνει τα προαναφερθέντα, σε κάνει ακόμα πιο ευχάριστη σαν συντροφιά, ακόμα πιο όμορφη και νεανική και επιβεβαιώνει την αγάπη σου για τις καλές τέχνες. Αυτά που θα σου πω στη συνέχεια για το ένατο σπίτι σου είναι ας πούμε μια «δημιουργική ανάγνωση» : Η Ψυχή σου επιθυμεί μια ανάλαφρη ζωή, με απλούς χαρούμενους ανθρώπους που δεν θα σε στενοχωρήσουν και που θα αγαπούν όπως και εσύ την ομορφιά και την αρμονία. Όμως όσο θα μεγαλώνεις θα σε έλκουν πνευματικότερα θέματα, θα επιζητήσεις μια βαθύτερη γνώση και δε θα διστάσεις να καταστρέψεις την ομορφιά που συγκέντρωσες γύρω σου γιατί θα την θεωρήσεις επιφανειακή. Πριν το κάνεις αυτό να προσπαθήσεις να δεις την ουσία των πραγμάτων, γιατί ουσία και βάθος υπάρχει σε όλα και όλους.

    Οι άντρες που σου αρέσουν είναι Αιγόκεροι (¶ρης στον Αιγόκερω, τρίγωνο Ήλιου-¶ρη). Να ΅χουν κάτι από Αιγόκερω. Την αίσθηση προστασίας που δίνει αυτό το ζώδιο υποθέτω. Δεν έχεις πρόβλημα με τη διαφορά ηλικίας σε μια σχέση (Ήλιος, ¶ρης & Κρόνος εμπλέκονται χαλαρά και με χάρη), με το ναΆχει ο σύντροφος πολλά χρήματα (είσαι μια ταύρος, τι να πρωτοκάνει ο Υδροχόος. Προσοχή στους Διδύμους, λόγω της Αφροδίτης σου κάποιοι εξ αυτών σε βρίσκουν ακαταμάχητη. Μια αλλαγή εξαιτίας ενός γάμου με κύριο οικονομικώς ανεξάρτητο και μυστηριώδη παίζει με σοβαρές πιθανότητες (¶ρης στον 12ο Οίκο, στον Αιγόκερω, έβδομος οίκος στον Λέοντα) αφού προηγηθεί μια παρεξήγηση (αντίθεση Αφροδίτης με Ποσειδώνα και Ουρανό) …
    ….αυτά και άλλα πολλά βλέπω στον ενδιαφέροντα ζωδιακό σου αλλά θα σταματήσω εδώ γιατί φοβάμαι μην κατηγορηθώ ότι αντί να λέω ωροσκόπιο διαβάζω φλιτζάνι…

    Με αγάπη Τόνια

    Να θυμάσαι πως είσαι ένα ανοικτό μυαλό και μια φωτεινή καρδιά.

  5. #15

    Re: ΤΑΥΡΟΣ Η ΟΧΙ?

    hello,ΤΟΝΙΑ...
    ΑΡΧΙΚΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΕΓΡΑΨΕΣ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ...
    ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΛΕΣ...ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Η ΖΩΗ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΗΝ ΑΝΗΦΟΡΑ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΑΣΤΡΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Κ ΠΕΦΤΟΥΝ Κ ΜΕΣΑ ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ(ΟΧΙ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ).ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ(ΤΑ ΚΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ,ΑΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...)ΧΑΧΑ !ΚΑΜΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΒΡΩ ΔΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ...(ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ)
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ....
    Υ.Γ.ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΛΕΓΕΙΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΠΑΣ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ......

  6. #16
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Τονια
    Location
    Πολλές ζωές στη Λεμουρία
    Posts
    148

    Re: ΤΑΥΡΟΣ Η ΟΧΙ?

    Πόσους πολιτικούς να βγάλει πια η οικογένεια;; Είναι ο μπαμπάς μου, ο αδελφός μου ο Κυριάκος, η αδελφή μου η Ντόρα.....σκέφτομαι μήπως μας βαρεθεί ο κόσμος;;;

  7. #17

    Re: ΤΑΥΡΟΣ Η ΟΧΙ?

    ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΚΟΣ(ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ,ΜΙΣΩ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ)ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΠΑΣ Κ ΕΤΣΙ.

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads