s
Ωριαια Ερωτικη Αναλυση II - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 34
  1. #11

    Re: Ωριαια Ερωτικη Αναλυση II

    Quote Originally Posted by 'Ερση View Post
    Αλλά νομίζω πως στο 5ο φαίνεται η δική της συναισθηματική κατάσταση και στο 11ο η δική του


    Κοραλλια μου γιατι να φαινεται η συναισθηματικη της κατασταση απο εκει? κ η δικη του στον 11?
    Πιστεύω γιατί αυτή έκανε την ερώτηση: ο ωροσκόπος είναι ο ερωτών, το 5ο δείχνει την κατάσταση του ερωτώντος και ο παράγωγος του 5ου την κατάσταση του άλλου ατόμου. Το λέω ως λογική σειρά.

  2. #12
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαια Ερωτικη Αναλυση II

    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post
    Πιστεύω γιατί αυτή έκανε την ερώτηση: ο ωροσκόπος είναι ο ερωτών, το 5ο δείχνει την κατάσταση του ερωτώντος και ο παράγωγος του 5ου την κατάσταση του άλλου ατόμου. Το λέω ως λογική σειρά.


    Στην προκειμενη ερωτηση ο 5 δειχνει τον εραστη -συντροφο, ο πρωτος δειχνει την κατασταση του ερωτωντος .
    Γενικα σαν κυβερνητη του συντροφου δεν παιρνω τον 7 εκτος αν μιλαμε για συζυγο η συβτροφο με τον οποιο συζουμε.
    Αν η ερωτηση ηταν το πως θα πανε τα ερωτικα της,κ δεν υπηρχε συγκεκριμενος αντρας ( εδω υπαρχει ) τοτε θα εδειχνε την κατασταση της κ το πως ειναι η θα ειναι ερωτικα.
    Για εμενα εδω ο 5ος ειναι καθαρα ο αντρας για τον οποιο ρωτα

  3. #13

    Re: Ωριαια Ερωτικη Αναλυση II

    Quote Originally Posted by 'Ερση View Post
    Στην προκειμενη ερωτηση ο 5 δειχνει τον εραστη -συντροφο, ο πρωτος δειχνει την κατασταση του ερωτωντος .
    Γενικα σαν κυβερνητη του συντροφου δεν παιρνω τον 7 εκτος αν μιλαμε για συζυγο η συβτροφο με τον οποιο συζουμε.
    Αν η ερωτηση ηταν το πως θα πανε τα ερωτικα της,κ δεν υπηρχε συγκεκριμενος αντρας ( εδω υπαρχει ) τοτε θα εδειχνε την κατασταση της κ το πως ειναι η θα ειναι ερωτικα.
    Για εμενα εδω ο 5ος ειναι καθαρα ο αντρας για τον οποιο ρωτα
    Έρση μου, ναι είναι λογικό αυτό που λες. Σ' αυτή την περίπτωση όμως δεν καταλαβαίνω κάτι: αν αυτή είναι ο ¶ρης στον Αιγόκερω με θετικές όψεις προς Κρόνο, Αφροδίτη, Ουρανό γιατί να είναι αυτή η λυπημένη, προβληματισμένη, απογοητευμένη και που δέχτηκε την άρνηση; Εκτός κι αν, επειδή είναι πολύ μικρή η διαφορά (00.03 Κριού) το 11ο είναι στους Ιχθείς και έχουμε κυβερνήτη της τον Ποσειδώνα. Σ' αυτή την περίπτωση όμως αυτός έχει κυβερνήτη τον Ερμή και τότε έχουμε μια διαφορετική ερμηνεία.

  4. #14
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαια Ερωτικη Αναλυση II

    Κοραλλια μου με μπερδεψες, αν τα παρουμε ετσι οπως τα ερμηνευω η κοπελα ειναι Ερμης,( 1ο) ο αντρας ειναι Αφροδιτη ( 5ος) αρα ο απεναντι ειναι ο 7ος του, επομενως η συζυγος ειναι Αρης κ αυτη δεχεται τις καλες οψεις.
    Η συζυγος ειναι στο ζωδιο του Αιγοκ.σε εξαρση,αρα δυνατη κ οχι η φιλη του Γιαννη, δεν ξερω γιατι την κοιταξες για Αρη την ιδια

  5. #15

    Re: Ωριαια Ερωτικη Αναλυση II

    Quote Originally Posted by 'Ερση View Post
    Κοραλλια μου με μπερδεψες, αν τα παρουμε ετσι οπως τα ερμηνευω η κοπελα ειναι Ερμης,( 1ο) ο αντρας ειναι Αφροδιτη ( 5ος) αρα ο απεναντι ειναι ο 7ος του, επομενως η συζυγος ειναι Αρης κ αυτη δεχεται τις καλες οψεις.
    Η συζυγος ειναι στο ζωδιο του Αιγοκ.σε εξαρση,αρα δυνατη κ οχι η φιλη του Γιαννη, δεν ξερω γιατι την κοιταξες για Αρη την ιδια
    Εντάξει, τώρα κατάλαβα πως το βγάζεις. Κοιτάς για το άτομο που ρωτά μόνο τον κυβερνήτη του ωροσκόπου και κοιτάς το πέμπτο μόνο ως σημειοδότη του προσώπου που την ενδιαφέρει και θεωρείς το 5ο ως ωροσκόπο δικό του. Αν η ερώτηση όμως αφορούσε ένα ακίνητο δεν θα κοιτούσες το 4ο ή δουλειά το 6ο και 10ο; Τώρα που αφορά συναισθηματική σχέση;

  6. #16
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαια Ερωτικη Αναλυση II

    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post
    Εντάξει, τώρα κατάλαβα πως το βγάζεις. Κοιτάς για το άτομο που ρωτά μόνο τον κυβερνήτη του ωροσκόπου και κοιτάς το πέμπτο μόνο ως σημειοδότη του προσώπου που την ενδιαφέρει και θεωρείς το 5ο ως ωροσκόπο δικό του. Αν η ερώτηση όμως αφορούσε ένα ακίνητο δεν θα κοιτούσες το 4ο ή δουλειά το 6ο και 10ο; Τώρα που αφορά συναισθηματική σχέση;
    Αν η ερωτηση αφορουσε τα αλλα που ρωτας ναι θα κοιτουσα τους οικους που λες.
    Η διαφορα στα συναισθηματικα εχει να κανει με την σχεση που εχει ο ερωτων με το ατομο που το ενδιαφερει κ τι ερωτηση βαζει,αν για παραδειγμα ρωτα μια ανυπαντρη κοπελα αν θα παντρευτει το αγορι της θα επαιρνα αυτην σαν 1ο το αγορι της 5ο κ θα κοιταζα τον 7ο σαν γαμο, τον 10 σαν κοινωνικο γεγονος τον 4ο για την τελικη εκβαση κ φυσικα παντα την Σεληνη.
    Αν ομως πωταμε για καποιον που ειναι ηδη παντρεμενος ειναι 5ο γιατι αν τον παρουμε για 7ο απο παραγωγους οικους ο 7ο του 7ου που εννοειται πως ειναι η συζυγος σκαει στον ωροσκοπο που εννοειται πως ειναι ο ερωτων, με λιγα λογια δεν μπορουμε συζυγο κ εξωσυζυγικη σχεση να τους βαλουμε στον ιδιο οικο.

  7. #17

    Re: Ωριαια Ερωτικη Αναλυση II

    Quote Originally Posted by 'Ερση View Post
    Αν η ερωτηση αφορουσε τα αλλα που ρωτας ναι θα κοιτουσα τους οικους που λες.
    Η διαφορα στα συναισθηματικα εχει να κανει με την σχεση που εχει ο ερωτων με το ατομο που το ενδιαφερει κ τι ερωτηση βαζει,αν για παραδειγμα ρωτα μια ανυπαντρη κοπελα αν θα παντρευτει το αγορι της θα επαιρνα αυτην σαν 1ο το αγορι της 5ο κ θα κοιταζα τον 7ο σαν γαμο, τον 10 σαν κοινωνικο γεγονος τον 4ο για την τελικη εκβαση κ φυσικα παντα την Σεληνη.
    Αν ομως πωταμε για καποιον που ειναι ηδη παντρεμενος ειναι 5ο γιατι αν τον παρουμε για 7ο απο παραγωγους οικους ο 7ο του 7ου που εννοειται πως ειναι η συζυγος σκαει στον ωροσκοπο που εννοειται πως ειναι ο ερωτων, με λιγα λογια δεν μπορουμε συζυγο κ εξωσυζυγικη σχεση να τους βαλουμε στον ιδιο οικο.
    Εντάξει, Έρση μου. Πάντως όπως κι αν το έβγαλες κι όπως κι αν το έβγαλα συμφωνήσαμε στα συμπεράσματά μας! Όπως λέει μια φίλη μου, στην αστρολογία πολλοί δρόμοι οδηγούν στο ίδιο σημείο!

  8. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαια Ερωτικη Αναλυση II

    Quote Originally Posted by 'Ερση View Post
    Βρε Γιαννη μου, γιατι για τον συντροφο
    πηρες κυβερνητη τον 7ο κ οχι τον 5ο? οταν δεν υπαρχει γαμος κοιταμε τον 5ο
    κ μετα τον 7ο, για να μην πω καθολου τον 7ο.
    Επισης να σου πω οτι η φιλη σου ειναι διχασμενη κ νομιζω πως δεν σου ειπε ολη την αληθεια,αυτο φαινεται κ απο τον ιδιο τον κυβερμητης τον Ερμη που ειναι αναδρομος κ για αρχη δειχνει οσα περιγραφεις αλλα επισης δειχνει οτι αλλαζει γνωμη για κατι εκεινη η δεν λεει ολα σκεφτεται, το αλλο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι η Σεληνη βρισκεται στον 6ο οικο που δεν δειχνει να την απασχολει το ερωτικο αλλα μαλλον το εργασιακο, κ αν παρουμε τον συντροφο με κυβερνητη την Αφροδιτη( 5ος) πηγαινει στον 10ο της που εμενα μου μοιαζει, οτι πιο πολυ την ενδιαφερει να καταξιωθει μεσω του συγκεκριμενου ανθρωπου κ να βγει να φανει παρα το συναισθηματικο δεσιμο.
    Η σεληνη επισης ειναι σε τελευταιες αλλα δεν ειναι σε κενο πορειας γιατι μαλλον προλαβε πριν αλλαξει ζωδιο να κανει οψη με τον Ερμη αλλα οχι τετραγωνο, εξαγωνο.οπως κ με τον ηλιο αλλα αφου αλλαξει ζωδιο, που σημαινει οτι μια κατασταση θα αλλαξει κ μαλιστα προς το καλυτερο για εκεινη αφου η Σεληνη θα παει στον Τοξοτη.
    Με λιγα λογια αυτο που θελω να πω ειναι οτι η φιλη σου εκανε μια ερωτηση που ουσιαστικα ηξερε την απαντηση( το γεγονος οτι ειναι παντρεμενος) η δεν εκανε πραγματικα την ερωτηση που ηθελε να κανει ,που για εμενα προσωπικα νομιζω οτι ισχυει το 2ο.
    Kαλησπερα Ερση μου ,

    Εχεις απολυτο δικιο σε οτι αναφερεις. Κοιτα ομως την σκεψη μου σε οτι αφορα το πως κινηθηκα. Αρχικα να σου αναφερω οτι αυτη ηταν η δευτερη ερωτηση της φιλης μου , τις προηγουμενες μερες , ειχε κανει την ερωτηση για επισυναψη σχεσης. Η οποια ειχε βγει εν μερη θετικη. Δηλαδη οτι ναι , θα εκανε σχεση με το ατομο που την ενδιεφερε αλλα δεν θα ειχε τα αποτελεσματα που εκεινη θα ηθελε.
    Ετσι λοιπον , εχωντας ηδη αυτο υποψιν , σκεφτηκα τον 7ο για να αναλυσω το που και πως κινειται το αλλο ατομο. Δηλαδη στην ουσια οχι, να ψαξω για το αν θα εκανε σχεση η οχι (αυτο ηταν ηδη γνωστο) αλλα για το τι εχει αυτος ο ανθρωπος στο κεφαλι του ! Αυτο που αναφερεις περι ευνοιας προς εκεινη (μαλλον μπερδευτικα με τις οψεις εξαιτιας τελικων μοιρων - 3 το πρωι που την εκανα τι να περιμενεις- αλλα δεν ειχε τοση σημασια γιατι ο χαρτης αφορουσε το παρον και οχι το μελλον ), το ειχα ηδη "αναφερει" στην πρωτη της ερωτηση , που ο Ερμης της εκανε cazimi με τον Ηλιο σε λιγα λεπτα. Η πρωτη αναλυση που της ειχα κανει αφορουσε την μελλοντικη της αναλυση , σε αυτη ομως την δευτερη αναλυση δεν με ενδιεφερε να κοιταξω για το αν θα γινοταν η σχεση αλλα το αλλο ατομο - και στην ουσια , επαιξα με τους παραγωγικους οικους. Προσωπικα θα επερνα τον 5ο αν η ερωτηση αφορουσε κατι γενικο , αλλα ηταν συγκεκριμενη και αφορουσε "αλλο ατομο" , κατονομαζομενο , συγκεκριμενο ... Μην ξεχνας βεβαια ο χαρτης οτι λειτουργησε και με μεγαλη επιτυχια υπο την εννοια οτι η επιλογη του 7ου ηταν ηδη σωστη γιατι μεσα της τον θεωρουσε συντροφο ακομα (αν και δεν το ηξερα) καθως ειχε ηδη σχεση μαζι του στο παρελθον

    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post
    Έρση μου, καλημέρα. Συμφωνώ με την ανάλυσή σου, μόνο που η Αφροδίτη στους Ιχθύς μπορεί να δείξει και συναισθήματα απέναντι σ' αυτό τον άντρα κι η σύνοδος με τον Ουρανό ότι είναι παντρεμένος. Ο Κρόνος απέναντι δείχνει το εμπόδιο στην σχέση κι ότι αυτός μάλλον δεν έχει συναισθήματα πια γι' αυτήν.
    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post
    Μπορεί να απόκρυψε στοιχεία με το τετράγωνο Σελήνης Ποσειδώνα και ο Ποσειδώνας στο 9ο που δείχνει την συζήτηση με τον αστρολόγο. Γι' αυτό συμφώνησα με την Έρση
    Αγαπημενη μου Κοραλλια

    οπως ανεφερα ο χαρτης δεν αφορουσε το μελλον αλλα το παρον. Η συναισθηματικη της κατασταση , (ειδικα στον 1ο χαρτη ) φανερωνε την "αγαπη" της πολυ ευκολα , μονο και μονο , κοιτωντας τις υποδοχες - και φυσικα κοιτωντας και τις δικες του... Οπου αν θυμαμαι καλα ηταν (Κυβερνηση / Προσωπο ) . Το οτι ηταν παντρεμενος , φαινεται ακομα ποιο ευκολα , αν το συσχετισουμε με το ξεκινημα των μοιρων των σημειοδοτων ( ο λογος που τον εμποδιζει - ειναι κατι που βιωνει ηδη - παρον-... Διας 3ς του Υδροχοου )

    Το οτι κρυβει πραγματα φαινεται καθαρα και απο το καψιμο της απο τον Ηλιο σε σχεση με την αναδρομη κινηση του.(Κρυφες καταστασεις)

    Προσεχε ! δεν αντιλεγω με αυτα που ανεφερες , απλα προσθετω και αλλα στοιχεια. Θελωντας να τονισω οτι μπορουμε να ειμαστε περισσοτερο απλοι.

    περιμενω ενστασεις !!!

    με εκτιμηση
    cancerian

  9. #19
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαια Ερωτικη Αναλυση II

    μου ειπε ότι επιθυμει την συναψη σχεσης με ένα ατομο αλλα για καποιους λογους εκεινος δεν μπορει. Μολις ρωτησα τους λογους , εκεινη μου ειπε πως δεν τους γνωριζει. Ξερωντας για τις Αστρολογικες μου γνωσεις και την αγαπη μου προς την Αστρολογια με ρωτησε αν μπορω να την βοηθησω. Της ειπα πως ναι , και εκεινη αμεσως εκανε την ερωτηση : «Ποιοι είναι οι πραγματικοι λογοι που τον εμποδιζουν να ξεκινησει μια σχεση μαζι μου».



    Γιαννη μου συγνωμη αλλα απο τον προλογο δεν καταλαβα οτι προκειται για δυο ερωτησεις.




    , σκεφτηκα τον 7ο για να αναλυσω το που και πως κινειται το αλλο ατομο. Δηλαδη στην ουσια οχι, να ψαξω για το αν θα εκανε σχεση η οχι (αυτο ηταν ηδη γνωστο) αλλα για το τι εχει αυτος ο ανθρωπος στο κεφαλι του !





    Οταν λες σκεφτηκες τι εννοεις οτι εσυ εκανες την ερωτηση?




    αλλα ηταν συγκεκριμενη και αφορουσε "αλλο ατομο" , κατονομαζομενο ,



    Σε αυτην την περιπτωση του κατανομαζομενου πραγματικα κοιταμε τον 7 οικο,ομως εφοσον ηθελες να δεις τι εχει στο κεφαλι του δεν επρεπε να κοιταξεις τον 3ο του 7ου ως παραγωγο?
    Γιαννη μου νομιζω πως το ολο θεμα ειναι μπερδεμενο κ αυτο γιατι δεν ηταν ειλικρινης απεναντι σου η
    γιατι εβαλε 2 ωριαιες σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα κ δεν ηταν σαφης.
    εκτος αν το 2ο ωριαιο το εβαλες εσυ οποτε σε αυτην την περιπτωση αλλαζει ολο το σκηνικο.κ δεν ισχυουν αυτα που σου γραφω.
    Γεγονος ειναι παντως πως αν ο ερωτων δεν ειναι σαφης αρχης εξαρχης τοτε δημιουργουνται προβληματα τα οποια σχεδον παντα φαινονται αστρολογικα

  10. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαια Ερωτικη Αναλυση II

    Quote Originally Posted by 'Ερση View Post
    μου ειπε ότι επιθυμει την συναψη σχεσης με ένα ατομο αλλα για καποιους λογους εκεινος δεν μπορει. Μολις ρωτησα τους λογους , εκεινη μου ειπε πως δεν τους γνωριζει. Ξερωντας για τις Αστρολογικες μου γνωσεις και την αγαπη μου προς την Αστρολογια με ρωτησε αν μπορω να την βοηθησω. Της ειπα πως ναι , και εκεινη αμεσως εκανε την ερωτηση : «Ποιοι είναι οι πραγματικοι λογοι που τον εμποδιζουν να ξεκινησει μια σχεση μαζι μου».



    Γιαννη μου συγνωμη αλλα απο τον προλογο δεν καταλαβα οτι προκειται για δυο ερωτησεις.




    , σκεφτηκα τον 7ο για να αναλυσω το που και πως κινειται το αλλο ατομο. Δηλαδη στην ουσια οχι, να ψαξω για το αν θα εκανε σχεση η οχι (αυτο ηταν ηδη γνωστο) αλλα για το τι εχει αυτος ο ανθρωπος στο κεφαλι του !





    Οταν λες σκεφτηκες τι εννοεις οτι εσυ εκανες την ερωτηση?




    αλλα ηταν συγκεκριμενη και αφορουσε "αλλο ατομο" , κατονομαζομενο ,



    Σε αυτην την περιπτωση του κατανομαζομενου πραγματικα κοιταμε τον 7 οικο,ομως εφοσον ηθελες να δεις τι εχει στο κεφαλι του δεν επρεπε να κοιταξεις τον 3ο του 7ου ως παραγωγο?
    Γιαννη μου νομιζω πως το ολο θεμα ειναι μπερδεμενο κ αυτο γιατι δεν ηταν ειλικρινης απεναντι σου η
    γιατι εβαλε 2 ωριαιες σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα κ δεν ηταν σαφης.
    εκτος αν το 2ο ωριαιο το εβαλες εσυ οποτε σε αυτην την περιπτωση αλλαζει ολο το σκηνικο.κ δεν ισχυουν αυτα που σου γραφω.
    Γεγονος ειναι παντως πως αν ο ερωτων δεν ειναι σαφης αρχης εξαρχης τοτε δημιουργουνται προβληματα τα οποια σχεδον παντα φαινονται αστρολογικα
    Ερση μου ,

    λοιπον εχεις δικιο , στον προλογο δεν ανεφερα οτι ηταν η 2η ερωτηση της. Οταν λεω σκεφτηκα , εννοω οτι εκει κινηθηκα ... οχι οτι εβγαλα εγω την ερωτηση αυτη... Σχετικα με το τι εχει στο κεφαλι του αναφερομαι μεταφορικα , δηλαδη λεγοντας ετσι εννοω οτι ηθελα να δω οτι πως κινειται , πως ζει και γενικα την θεση του μεσα στον χαρτη σε σχεση με την ερωτηση . Δυστηχως η αληθεια ειναι οτι ηταν λιγο χαοτικη η αναλυση και των δυο χαρτων , προσπαθωντας να τους αναλυσω μαλλον επειδη η διαφορα των ερωτησεων ηταν μερικες μερες (2 αν θυμαμαι καλα) . Τουλαχιστο ομως χαιρομαι , επειδη ο χαρτης εδειξε τα παντα με εξαιρετικη λεπτομερια , απο το οτι η φιλη μου εκρυβε πραγματα μεχρι και το τι συνεβαινε με το παρεθλον και το αλλο ατομο !!!!!!

 

 
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads