s
[Συζήτηση] Το σχόλιο της ημέρας... - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 32
  1. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Τρίτη, σήμερα φίλες και φίλοι, πλησιάζουμε σιγά σιγά την Πανσέληνο. Η Αφροδίτη είναι πλέον στον Ταύρο, οι σχέσεις και οι συνεργασίες σταθεροποιούνται, ενώ την επόμενη εβδομάδα με το μεγάλο τρίγωνο στα ζώδια της Γης υπάρχουν προοπτικές για κάτι μεγάλο σε επίπεδο συνεργασιών. Η σύνοδος Ερμή / Ουρανού έφερε πολλά ξαφνικά νέα, αλλά ας μην επαναπαυθούμε, γιατί με την αναδρομή του Ερμή θα μάθουμε κι άλλα. Μία κάποια έλλειψη συντονισμού παρατηρείται πάντως μεταξύ Σελήνης, Αφροδίτης και Ήλιου που σημαίνει ότι άλλα θέλουμε να κάνουμε αυτή τη στιγμή κι άλλα πρέπει.

    Αριθμολογικά το μεσημέρι επιτρέπει τακτοποίηση σκέψεων, ενώ το βράδυ προγραμματισμό ενεργειών. Δεν ευνοούνται όμως ανοίγματα εξωστρέφειας, ούτε προφορικοί διάλογοι, ενώ το ενεργειακό επίπεδο θέλει φροντίδα. Βάλτε σε τάξη τις δουλειές σας αλλά μην εξασκήσετε πίεση στον εαυτό σας ή τους άλλους για την υλοποίηση τους εδώ και τώρα.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  2. #12
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Νομός Αττικής
    Posts
    36

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Καλησπέρα σε όλους!!

    Υπέροχο το θέμα σας!!!

    Εμένα πάντως ολόκληρο τον τελευταίο μήνα τα παιδιά μου είναι συνέχεια άρρωστα, μαζί τους και εγώ, το αμάξι μου όλο ζημιές βγάζει και όλο πληρώνω, ενώ σήμερα ξεκίνησαν οι ζημιές στο σπίτι.
    Επειδη όμως η γκαντεμιά δε λέει να σταματήσει, δε με πειράζει πια, συνήθισα και τα προσπερνάω όλα στο ντούκου. Θέλοντας λοιπόν να προκαλέσω την τύχη μου, σήμερα βρήκα ένα δακτυλίδι που μου είχε χαρίσει η μαμά μου πριν 25 χρόνια με έναν λίθο επάνω(μάτι της τίγρης) και το φόρεσα, μήπως και μου πάει κάτι καλά.

    Το αποτέλεσμα; Στο δρόμο οδηγούσα σαν τρελή και το τι ξεστόμιζα ντρέπομαι και να το σκεφτώ.
    Τελικά το έβγαλα και ηρέμησα και μου φαίνεται πως τελικά, Ο,ΤΙ μπορούμε να το περνάμε στο ντούκου, να το κάνουμε, γιατί δε βγαίνει αλλιώς.
    Άλλωστε ο βρεγμένος τη βροχή δεν τη φοβάται!!

    Καλό απόγευμα σε όλους

  3. #13

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Ώστε η σύνοδος ουρανού και ερμή τα έβγαλε όλα στη φόρα. χμ! και ο ανάδρομος ερμής θα φέρει και άλλα. αχα!

    Βέβαια τον τελευταίο χρόνο όλο "νέα" ακούμε και τίποτα άλλο. Αυτό σημαίνει ότι το διάστημα αυτό θα βγούνε και άλλα τόσα από την αφάνεια; Τέλεια! Περιμένουμε εναγωνίως.

    Τώρα όσο για την έλλειψη συντονισμού ανάμεσα στην αφροδίτη τον ήλιο και τη σελήνη το είδα σήμερα από το πρωί που άλλα υποτίθεται ότι θα έπρεπε να κάνω και άλλα έκανα τελικά.

    Κατά το μεσημέρι έβαλα σε μια τάξη τις σκέψεις μου και διαπίστωσα ότι όντως άλλα έκανα από αυτά που έπρεπε.

    Μιας και αριθμολογικά το βράδυ πρέπει να βάλω σε τάξη τις δουλειές που δεν έγιναν, ας το πάρω απόφαση να ξεκολλήσω και λίγο από τον υπολογιστή, γιατί είναι αλήθεια αν δεν πιέσω λίγο τον εαυτό μου, μόνο στη σκέψη θα μείνουμε!

  4. #14
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Να' μαστε και πάλι σήμερα, αργοπορημένοι, φίλες και φίλοι, και πώς αλλιώς, όταν σε μια μέρα με γενέθλιο αριθμό 10 και μονοπάτι 6 η ενέργεια ξεχειλίζει και η προσπάθεια να μην χυθεί έξω και σπαταληθεί είναι πολύ δύσκολη.

    Αστρολογικά η ενέργεια κορυφώνεται καθώς πλησιάζουμε στην Πανσέληνο, η Σελήνη κάνει ανοίγματα μεγαλοθυμίας καθώς πέρασε από Ποσειδώνα και τώρα κοιτάζει το Χείρωνα αλλά οι σημαντικές πρωτοβουλίες αναμένονται μάλλον αύριο με τη σύνοδο της Σελήνης με τον Άρη και την Πανσέληνο με τον Ήλιο. Οργανώστε, κηνυγήστε και δουλέψτε σκληρά είναι το δίδαγμα της Πανσελήνου και μην αφήνετε τίποτα στην τύχη. Ότι πρωτοβουλίες πάρετε τώρα πιθανόν να μην ευοδωθούν με τη μία λόγω αναδρομής Άρη και (σύντομα) Ερμή, όμως σίγουρα θα έχουν μία πολύ ισχυρή βάση υποστήριξης πίσω τους λόγω του μεγάλου τριγώνου στη Γη. Βρείτε υποστηρικτές λοιπόν, πειθαρχείστε και χτίστε τα όνειρα σας... Είναι μία πολύ καλή ευκαιρία να κλείσετε μεγάλα θέματα που σας απασχολούν εδώ και καιρό, εκκρεμότητες δουλειάς, σπουδών, σχεδίων. Κι αν χάσετε κάτι σε λεπτομέρειες, η απόφαση σας θα έχει διάρκεια και σταθερότητα.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  5. Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Βασιλη καλησπερα,
    μπορεις να μας πεις ποτε ακριβως ο ερμης γυριζει αναδρομος και ποτε ορθοδρομος...? ετοιμαζω κατι συμβολαια και θελω να κανονισω τις υπογραφες! Ευχαριστω!

  6. #16
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    11 Μαρτίου στάσιμος, 13 ανάδρομος, 3 Απριλίου ξανά στάσιμος, 13 ορθόδρομος, όμως ο Ερμής έχει ήδη επιβραδύνει σημαντικά, Tonia, δηλαδή, ήδη τα πράγματα πάνε αρκετά αργά. Είναι κρίμα μάλιστα που τη μέρα του μεγάλου τριγώνου της Γης έχουμε Ερμή ανάδρομο και στην ουσία εκμεταλλευόμαστε την ενέργεια αυτή για να κλείσουμε παλιές εκκρεμότητες αντί να χτίσουμε κάτι νέο.

    Το βλέπουμε και στα οικονομικά που στην ουσία στις 14 κοντά θα γίνει και η εκταμίευση των χρημάτων που χρειάζεται η χώρα. Για κάτι που παιδευόμαστε από τον περασμένο Ιούνιο με το πρώτο τρίγωνο Δία / Πλούτωνα.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  7. #17
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Η σημερινή Πανσέληνος πάντως έχει ένα εκνευρισμό λόγω της συνόδου Σελήνης / Άρη και θέλει λίγη προσοχή. Μην την πάρουμε και τελείως αψήφιστα...
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  8. #18

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Η σημερινή πανσέληνος έχει εκνευρισμό; Καλύτερα που έτυχε και δεν βγήκα από το σπίτι σήμερα το πρωί! Από τη μια η εκνευρισμένη σελήνη, από την άλλη η βροχή που δε λέει να σταματήσει από χτες σαν συνεχόμενο κλάμα, μου χαλάει τη διάθεση, φανταστείτε να έβγαινα έξω στον κόσμο. Καλοί μου άνθρωποι φυλαχτείτε!

  9. #19
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Quote Originally Posted by Βασιλης Παπαδολιας View Post
    11 Μαρτίου στάσιμος, 13 ανάδρομος, 3 Απριλίου ξανά στάσιμος, 13 ορθόδρομος, όμως ο Ερμής έχει ήδη επιβραδύνει σημαντικά, Tonia, δηλαδή, ήδη τα πράγματα πάνε αρκετά αργά. Είναι κρίμα μάλιστα που τη μέρα του μεγάλου τριγώνου της Γης έχουμε Ερμή ανάδρομο και στην ουσία εκμεταλλευόμαστε την ενέργεια αυτή για να κλείσουμε παλιές εκκρεμότητες αντί να χτίσουμε κάτι νέο.

    Το βλέπουμε και στα οικονομικά που στην ουσία στις 14 κοντά θα γίνει και η εκταμίευση των χρημάτων που χρειάζεται η χώρα. Για κάτι που παιδευόμαστε από τον περασμένο Ιούνιο με το πρώτο τρίγωνο Δία / Πλούτωνα.

    Το καλό είναι πως κοντά στην ημερομηνία που θα γυρίσει ορθόδρομος ο Ερμής, θα γυρίσει και ο Άρης, για να παρουμε το αίμα μας πίσω!

    Προσωρινά βέβαια, γιατί στα μισά του Μαίου γυρίζει και η Αφροδίτη ανάδρομη από τους Διδύμους. Μια στο καρφί, μια στο πέταλο τα μεταβλητά!

    Τί γινεται φέτος? Ολοι οι πλανήτες γυρίζουν ανάδρομοι!

    Σήμερα πάντως, μια ανακατωσούρα "μυρίζει" στον αέρα, μια ασυνεννοησία να πώ, δεν κατάφερα να το προσδιορίσω ακόμη!
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  10. #20
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Ανακατωσούρα μόνο σήμερα;

    Πάντως τέτοιο συμφερτό και κακό σε πλανητικές πυγμαχίες είχα χρόνια και να ζήσω.

    Το σύμπαν ας βάλει το χέρι του. Τι άλλο να ευχηθώ;

 

 
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads