s
Παρελθούσες και Μελλοντικές ζωές. Τρόποι να τις διαβάζετε - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 15 of 15
  1. #11

    Re: Παρελθούσες και Μελλοντικές ζωές. Τρόποι να τις διαβάζετε

    Namaste,
    υπέροχα κατατοπιστικό, αν και λιγάκι δύσκολο το άρθρο αυτό.)
    Θα ήθελα κάποια σχόλια, αν είναι δυνατόν, για να δω αν κατάλαβα καλά κάποια πργμτ
    Με ωροσκόπο παρθένο στις 8.32 μοίρες (με πλούτωνα στην παρθένο επίσης),
    Νότιο δεσμό στην παρθένο, αλλά στον 12ο (λέοντας)
    Σελήνη στον 6ο στις 24 μοίρες του Υδροχόου
    κ Ήλιο στον καρκίνο, αλλά στον 10ο οίκο -στους διδύμους-στον οποίο βρίσκεται επίσης και ο ερμής μου.
    ---Σύμφωνα με αυτά που παρατήρησα η σελήνη μου είναι σε πολύ ισχυρή θέση, αλλά το ίδιο νομίζω ότι ισχύει και για τον ήλιο μου παρόλο που νοιώθω πως λειτουργώ ως ερμής, δηλαδή ως δίδυμοι παρά ως καρκίνος.---
    Θαρρώ πως, η προηγούμενη ενσάρκωση σταμάτησε απότομα και συνεχίζεται τώρα, αφού σύμφωνα με αυτά που διάβασα, ο λέων περνάει στον πρώτο οίκο ως συνέχεια της προηγούμενης ενσάρκωσης.Κατάλαβα σωστά;(Αν είναι έτσι τότε ο βόρειος δεσμός μου-ιχθεις- δηλώνει ακριβώς που τελείωσε η προηγ.ζωή: πιθανός εγκλισμός ή φυλάκιση σε ίδρυμα/ νοσοκομείο, μοναχισμός )
    Αυτό που γνωρίζω καλά είναι σίγουρα η δράση των δεσμών της σελήνης μου-πολυ δύσκολο πακέτο!- και στα πλαίσια της αυτογνωσίας που ως τα τώρα θεωρώ πως έχω κατακτησεί, αναγνωρίζω την ολοκλήρωση του κύκλου των ενσαρκώσεών μου, από την στιγμή εκείνη που συνειδητοποίησα τι εστί αυτός ο δράκος,από τότε λοιπόν, ο "παρατηρητής μου" ξεκίνησε να κλείνει τα βιβλία της ζωής --κάτι σαν "το κάρμα που κάηκε!"

    Έχοντας τον ήλιο("Η τέταρτη nidana, κάτω από τον Καρκίνο, καλείται αυτο-συνείδηση, αντιπροσωπεύεται από ένα επανδρωμένο πλοίο (άντρες, γυναίκες, ζώα) και υποδηλώνει την ανέγερση της ατομικής ποιότητας."), που "αντιπροσωπεύει το Βούδα, τη δύναμη της αέναης φώτισης" στο μεσουράνημα του χάρτη μου , στον 10ο οίκο σημαίνει πως η ψυχή ήρθε στην παρούσα ενσάρκωση με "ερμήσια συνειδητότητα";

    Εχμ αυτά που κατάλαβα κάπως "χωρίς λόγια",είναι σχετικά με τους γωνιακούς οίκους από τον ωροσκόπο που εκδηλώνουν κάποιες ποιότητες της προηγ. ή της επόμενης ενσάρκωσης..

    Φως κ αγάπη
    Αtma

  2. #12

    Re: Παρελθούσες και Μελλοντικές ζωές. Τρόποι να τις διαβάζετε

    Πολύ ενδιαφέρον άρθρο. Πρέπει να διαβάζουμε τα πάντα και να μην είμαστε αρνητικοί. Προσωπικά ο ωροσκόπος μου με αντιπροσωπεύει ακριβώς.

  3. #13
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Παρελθούσες και Μελλοντικές ζωές. Τρόποι να τις διαβάζετε

    Πολύ ενδιαφέρουσα παρουσίαση. Ενδιαφέρον θα είχε επίσης μία άσκηση - παράδειγμα στον υπολογισμό του κυβερνήτη της προηγούμενης ζωής όπως αναφέρεται. Μία απόπειρα προσπάθηκσε να κάνει ένα μέλος πιο πάνω, αλλά ίσως χρειάζεται πιο συστηματικό. Οι ερμηνείες για το πιο από τα δύο φώτα για παράδειγμα είναι πιο δυνατό μπορεί να διαφέρουν.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  4. #14

    Re: Παρελθούσες και Μελλοντικές ζωές. Τρόποι να τις διαβάζετε

    Όμορφο και κατατοπιστικό πράγματι

  5. #15
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    257

    Re: Παρελθούσες και Μελλοντικές ζωές. Τρόποι να τις διαβάζετε

    καλογραμμένο το άρθρο,αλλά μου φαίνεται ότι είναι πολύπλοκο θέμα και θέλει μεγάλη πείρα και εξαίρετη γνώση αστρολογίας η ανάλυση για παρελθούσες ζωές

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads