s
Θανάσης Βέγγος... ο δραματικός μας κλόουν! - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 12 of 12
  1. #11
    Join Date
    Feb 2011
    Όνομα:
    Γιώργος
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    109

    Re: Θανάσης Βέγγος... ο δραματικός μας κλόουν!

    εγώ θα ήθελα να σχολιάσω κάτι , που ίσως δεν φαίνεται με την μία από τις ταινίες του Βέγγου. Είναι ένας μύστης της ζωής και όλες οι σχεδόν οι ταινίες του κρύβουν κατά την γνώμη μου νοήματα. Ποιος δεν θυμάται τον φαλακρό πράκτωρα 000; ε, όποιος έχει πάει στρατό , καταλαβαίνει ότι είναι μια σάτιρα ενός "μύστη" , που με νοήματα σατιρίζει κατά την γνώμη του τον λαό. Να πάμε στην ταινία "Βέγγος ο τρελλός καμικάζι"; Απλή ταινία φαίνεται και είναι σάτιρα της εποχής του 80 , που παρουσιάζει τις πρώτες κοινωνικές ελευθερίες και ασυδοσίες. Από τα λίγα που ξέρω η μύηση αυτή , τα κρυφά και με νόημα μηνύματά του , φαίνονται κυρίως από τον 12 του οίκο , με πνευματικό πομπό τον νοήμονα Πλούτωνα στους διδύμους σε εξάγωνο ενεργείας με την σελήνη του , καθώς και την συνύπαρξη του βόρειου δεσμού στον 12ο και τον Ερμή. Τον δε Βόρειο δεσμό ενισχύει το τετράγωνο του Διός! περιμένω και τα φώτα σας!

  2. #12

    Re: Θανάσης Βέγγος... ο δραματικός μας κλόουν!

    Quote Originally Posted by Χρυσάνθη Σπίγγου View Post
    Ευχαριστώ αγαπητή φίλη paraskeyh για τα καλά σας λόγια.

    Θεωρώ πως πλην εξαιρετικά ελαχίστων περιπτώσεων, η ώρα γέννησης δεν είναι ποτέ
    ακριβής και δη για κανέναν μα κανέναν απολύτως άνθρωπο. Ειδικότερα για εκείνους που γεννήθηκαν εποχές σαν εκείνη του Θανάση Βέγγου.

    Ο λόγος αυτής της έλλειψης - που ισχύει για όλους μας, έχω γενήσει τρεις φορές και είναι σε θέση να το γνωρίζω από πρώτο χέρι - είναι γιατί συνήθως, οι μαίες με το που παραλαμβάνουν το μωράκι, πρώτα το φροντίζουν, το πλένουν το στολίζουν και το ντύνουν, αναγκαία συνήθεια που χρειάζεται τουλάχιστον 10 λεπτά. Περιποιούνται επίσης την μητέρα και όλα αυτά τα συναφή.

    Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα, από την στιγμή που το κεφαλάκι του μωρού κάνει την πρώτη εμφάνιση του στο γήινο φως -ήτοι από των πρώτη πρώτη έξοδο του από τον κόλπο της μητέρας του - όπερ και στην πραγματικότητα αυτή είναι η μια και μοναδική ακριβής ώρα γέννησης, δεν μπορούμε να είμαστε πραγματικά απολύτως βέβαιοι για την παντελώς ακριβή ώρα γέννησης.

    Οσο αφορά την ώρα γέννησης - μου συνεβη εμένα της ίδιας καθώς μόλις πριν δύο μήνες απέκτησα το πρώτο μου εγγόνι - ο μεν γιός μου να λέει άλλα και η μαία άλλα. Ητοι δυλαδή με διαφορά μόλις τεσσάρων λεπτών, όπως συνέβη και στην δική μας περίπτωση μπορούμε μόνο να μείνουμε με την απορία.

    Επανερχόμενη λοιπόν στον Θανάση μας, να σας πω ότι καθώς ο πατέρας μου συνεργαζόνταν μαζί του, έτυχε να γνωρίσω και να μάθω από κοντά αρκετά περί της ζωής του και της οικογενειακής του κατάστασης γενικά. Αφορμής αυτού λοιπόν είχα την δυνατότητα να γνωρίζω πως -περίπου - κινείται το ωροσκόπιο του. Πέραν τούτου έκανα και διόρθωση ώρας με βάση σημαντικά γεγονότα της ζωής του. Δείτε πιο κάτω περί διόρθωσης.

    Κλείνοντας να τονίσω όμως -και για εσάς που ερωτάτε και για οιονδήποτε άλλον έχει την ίδια απορία - πως είτε παλιά είτε καινούρια γέννηση - εγώ προσωπικά δεν μένω ποτέ σε αυτό. Προβαίνω πάντα σε διόρθωση ώρας! Ητοι πρόκειται για μία πάρα πολύ ενδελεχή εργασία, η οποία προυποθέτει να στήσει κανείς το γενέθλιο ωροσκοπίο χρόνο με το χρόνο - ίσον 30, 40 ωροσκόπια - ώστε να εξετάσει σημαντικά γεγονότα πότε και εάν συμπτίπτουν ή όχι.

    Υπάρχουν και ειδικά προγράμματα για αυτή την δουλειά. Τέλος, επροσωπικά χρησιμοποιώ κατά κόρον την "φυσιογνωμική" ώστε να έχω μία πιο στενή σιγουριά ότι ότνως αυτός είναι ο ωροσκόπος.

    Για την πληροφόρηση σας να σας πω πως η "φυσιογνωμική" είναι μία ειδική τέχνη -ίσως κάποτε σας γράψω ένα άρθρο και για αυτό - βάση της οποίας αναγνωρίζονται το σχήμα του κεφαλιού, μάτια, χέρια , δάχτυλα, πόδια, αυτιά, ώμοι, στήθος, γενικά τα πάντα σε ότι αφορά τα χαρακτηριστικά του ατόμου.

    Η φυσιογνωμική με έχει βοηθήσει να συντάξω ωροσκόπια τα οποία είναι αρκετά σωστά.

    Κλείνω λέγοντας κατηγορηματικά ότι καμία ώρα γέννησης δεν είναι απολύτως ακριβής, πλήν εκείνης της περίπτωσης που είτε η μητέρα, ο πατέρας ή άλλο οικείο πρόσωπο ήταν εκεί και την κατέγραψε επακριβώς!

    Ελπίζω να σας κάλυψα αρκετά.

    Φιλικά,

    Χρυσάνθη Σπίγγου
    Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας,αν μπορείτε κάποια στιγμή να γράψετε και κάποιο άρθρο για αυτή την μέθοδο θα μας ήταν πάρα πολύ χρήσιμο καθώς και να μας πείτε ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε αν είναι εύκολο.
    ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads