s
Φρίντα Κάλο, μία ζωή με πόνο και δημιουργία - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 22
  1. #11
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: Φρίντα Κάλο, μία ζωή με πόνο και δημιουργία

    Εψαχνα καιρο στοιχεια για την εν λογο καλλιτεχνη

    αν και δεν με βρισκει συμφωνο σε ολες τις ιδεολογιες της και τα πιστευω της ηταν ενδιαφερον χαρακτηρας

    Καλο αρθρο και σωστη ιδεα στο να γινει θεμα το συγκεκριμενο προσωπο
    το αξιζει

  2. #12

    Re: Φρίντα Κάλο, μία ζωή με πόνο και δημιουργία

    Πολύ καλό, αν και μπερδεύτηκα με πλανητοειδείς και λοιπούς συγγενείς. Είναι όντως σημαντικοί για την ανάλυση ενός χάρτη;

  3. #13

    Re: Φρίντα Κάλο, μία ζωή με πόνο και δημιουργία

    Και κάτι άλλο που μόλις θυμήθηκα...Αν μπορέσετε κάποια στιγμή, να κάνετε ανάλυση του γενέθλιου χάρτη του Τσε Γκεβάρα. Υπάρχει μια σύγχυση όμως, γύρω από την ημερομηνία γέννησης. ¶λλοι λένε 14 Μαϊου 1928, και άλλοι 14 Ιουνίου. Νομίζω πως η σωστή,αν και όχι επίσημη, είναι η πρώτη.

  4. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Φρίντα Κάλο, μία ζωή με πόνο και δημιουργία

    Quote Originally Posted by krijohn View Post
    Και κάτι άλλο που μόλις θυμήθηκα...Αν μπορέσετε κάποια στιγμή, να κάνετε ανάλυση του γενέθλιου χάρτη του Τσε Γκεβάρα. Υπάρχει μια σύγχυση όμως, γύρω από την ημερομηνία γέννησης. ¶λλοι λένε 14 Μαϊου 1928, και άλλοι 14 Ιουνίου. Νομίζω πως η σωστή,αν και όχι επίσημη, είναι η πρώτη.
    Αγαπητό μέλος

    Οι αστεροειδείς δηλώνουν λεπτομέρειες και επιβεβαιώνουν στοιχεία, που έτσι κι αλλιώς περιγράφουν οι παραδοσιακοί πλανήτες.

    Σχετικά με τον Τσε, έχω κάνει την μελέτη του, αλλά αποφεύγω να παρουσιάσω τέτοιο θέμα, γιατί μπορεί να υπάρχει αντιπαράθεση ιδεών. ¨Οντως αξίζει, σαν προσωπικότητα. Ήταν Δίδυμος, η γέννησή του ήταν στις 14 Ιουνίου. Αυτό, εντείνει, μεταξύ άλλων, και την δίψα του για μάθηση και διδασκαλία, για να μην υπάρχουν αναλφάβητοι στις χώρες που έδρασε.

    καλές γιορτές
    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  5. #15

    Re: Φρίντα Κάλο, μία ζωή με πόνο και δημιουργία

    Κυρία Σίμου πραγματικά συγκλονιστική η ζωή αυτής της γυναίκας και μπράβο σας που μας δίνεται την ευκαιρία να μάθουμε πράγματα όσων αφορά και τις περιπετιώδες ζωές των διασήμων αλλά και τις αναλύσεις που κάνεται σε ωροσκόπια .

    Μου έκανε εντύπωση και δεν το ήξερα πόσο σημαντική είναι η ώρα γέννησης σε τι πλανήτη ήταν αλλά και η μέρα (λέτε γεννήθηκε ώρα Αρη και ημέρα Κρόνου ) αλήθεια πως μπορούμε να μάθουμε τα συγκεκριμένα στοιχεία για τα ωροσκόπιά μας ?

    Ευχαριστώ

  6. #16
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Φρίντα Κάλο, μία ζωή με πόνο και δημιουργία

    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  7. #17

    Re: Φρίντα Κάλο, μία ζωή με πόνο και δημιουργία

    φοβερο το αρθρο η ζωη της πολυ τραγικη κριμα :sad2:

  8. #18
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Μαργαρίτα
    Location
    Κρήτη
    Posts
    465

    Re: Φρίντα Κάλο, μία ζωή με πόνο και δημιουργία

    Το αρθρο ηταν απλα καταπληκτικο . . .μου δημιουργηθηκε μια απορια σχετικα με τον κληρο της φυλακισης . . .καταρχας εγω γνωριζω για τον κληρο της τυχης υπαρχουν αντιστοιχα κληροι για καθε πραγμα μου μας απασχολει???:idea:

  9. #19
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: Φρίντα Κάλο, μία ζωή με πόνο και δημιουργία

    Quote Originally Posted by Toksotaki View Post
    Το αρθρο ηταν απλα καταπληκτικο . . .μου δημιουργηθηκε μια απορια σχετικα με τον κληρο της φυλακισης . . .καταρχας εγω γνωριζω για τον κληρο της τυχης υπαρχουν αντιστοιχα κληροι για καθε πραγμα μου μας απασχολει???:idea:
    Σαφέστατα αγαπητή Toksotaki.
    Οι Αραβικοί Κλήροι αποτελούν μία ομάδα σημείων, που προκύπτουν ύστερα από συγκεκριμένους μαθηματικούς υπολογισμούς που γίνονται από τους αστρολόγους.

    Μπορείς να πάρεις μία πρώτη ιδέα βλέποντας τα εξής ποστ:
    Αραβικοί κλήροι
    Τι είναι οι Κλήροι;;
    Ο κλήρος της τύχης

    Καλό είναι, για όποια απορία έχουμε, πριν υποβάλλουμε μία ερωτηση (στη σωστή ενότητα βέβαια...) να κοιτάμε αν το θέμα αυτό έχει συζητηθεί ξανά από άλλα μέλη. Σου προτείνω την εφαρμογή της αναζήτησης.
    Αν θες να μάθεις περισσότερα στοιχεία για τους Κλήρους σε σχέση με τον δικό σου χάρτη θα πρέπει να πας στην ενότητα με τις Θέσεις πλανητών.

  10. #20
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Μαργαρίτα
    Location
    Κρήτη
    Posts
    465

    Re: Φρίντα Κάλο, μία ζωή με πόνο και δημιουργία

    Ευχαριστω πολυ!

 

 
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads