s
Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!! - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 11 to 20 of 68
  1. #11

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Καλησπέρα σας,

    Μπορεί για αστρολογία να μην ξέρω αρκετά, αλλά για τους Σκορπιούς ξέρω τα πάντα.' Έχω ειδικές σπουδές'.
    Εγώ έχω Αφροδίτη στον Σκορπιό. Ο μεγάλος μου έρωτας ήταν Σκορπιός.
    Το ζώδιο σκορπιός είναι όπως το γνωστό ζώο στο γνωστό ανέκδοτο:

    'Ενας σκορπιός ζητά από έναν κάβουρα να τον πάρει στην πλάτη να τον περάσει απέναντι από ένα ποτάμι γιατί δεν ξέρει μπάνιο. Ο κάβουρας του λέει όχι γιατί θα τον τσιμπίσει και θα πεθάνει. Ο σκορπιός του λέει 'χαζός είμαι να σε σκοτώσω, αφού θα πνιγώ και εγώ'. Στα μισά του ποταμού ο σκορπιός τον δαγκώνει και καθώς πνίγονται και οι δύο, ρωτάει ο κάβουρας τον σκορπιό γιατί το έκανε.
    Ο σκορπιός απαντά 'Δεν φταίω εγώ, Είναι στη φύση μου'. (σκότώνει και είναι αυτοκαταστροφικός, αλλά δεν μπορεί να κάνει αλλιώς).

    Λένε ότι οι σκορπιοί είναι και ευαίστητοι και γι'αυτό σκοτώνουν, ότι είναι άμυνα, αλλά αυτό μάλλον είναι υπό απόδειξη.
    Το μόνο θετικό που τους βρίσκω εγώ είναι η ειλικρίνεια μέχρι ομότητας (η ομότητά τους είναι λίγο απάνθρωπη).


    Φιλιά

  2. #12
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Γεια σας και από εμένα!! Εγώ είμαι σκορπιός και εκτός από τον ερμή στο σκορπιό, έχω και τον Πλούτωνα κλασσικά όπως και εκατομμύρια κόσμου, αλλά τον αναφέρω γιατί σχηματίζει μία συζυγία με τον ερμή μου και μάλιστα στον όγδοο οίκο που είναι και του σκορπιού! Όποτε λέω ότι είμαι σκορπιός, άλλοι τρομάζουν λιγάκι ή άλλοι με κοιτούν με δέος... Αρκετοί μου λένε ότι έχω πολύ εσωτερική δύναμη και αυτό είναι αλήθεια, γιατί υπομένω τις δύσκολες καταστάσεις της ζωής με πολύ δύναμη και ώρες ώρες απορώ και εγώ :blink:!!! Κατα τα άλλα είμαι αρκετά εσωστρεφής και μυστικοπαθής, δεν μαρέσει να ξέρουν όλοι τα πάντα για εμένα.. Μαρέσει να ψυχολογώ τους άλλους και να ανασύρω βαθιά συναισθήματα που κρύβονται πίσω από περίπλοκες καταστάσεις.. Επίσης απεχθάνομαι την επιφανειακότητα και τους ανθρώπους που δεν ξέρουν να αντιλαμβάνονται την σοβαρότητα κάποιων καταστάσεων της ζωής και που δεν είναι υπεύθυνοι...! Και όσον αφορά την εκδίκηση και την αυτοκαταστροφή...προσπαθώ να αποφεύγω να εκδικηθώ κάποιον γιατί πραγματικά άμα το κάνω δηλητηριάζομαι και εγώ και καταβάθος δεν το θέλω..και έτσι καταφεύγω στην αυτοκαταστροφή, με την έννοια να ρίξω εγώ τον εαυτό μου :sad2:! Βέβαια σε γενικές γραμμές είμαι καλή και δεν θέλω να χαλάω χατήρια σε κανέναν, θέλω να ευχαριστώ όλο το κόσμο, όμως άμα καταλάβω ότι κάποιος πάει να με εκμεταλευτεί..γίνομαι...!!! Γνώμη μου είναι ότι εμείς οι σκορπιοί είμαστε πολύ καλοί αρκεί ο άλλος να μην το εκμεταλευτεί, γιατί τότε...νευριάζουμε πολύ!! Ευτύχως που έχω και κάποια στοιχεία από τον τοξότη και με βοηθούν να φιλοσοφώ κάποιες καταστάσεις και να μην δίνω σημασία...:amuse:
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  3. #13

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Τους εκτιμώ απεριόριστα...μέχρι ενός σημείου... Ενώ έχουν τις απίστευτες ψυχικές και νοητικές δυνατότητες τις χρησιμοποιούν πάντα ακραία γιατί είναι υπερβολικά ματαιόδοξοι...Αν δεν μ' αρέσει κάτι στους Σκορπιούς είναι ότι ψάχνουν πάντα το υποψήφιο θύμα...κι ας τους αρέσει να θυματοποιούνται...μόνο που σε μερικούς αν8ρώπους αυτό γίνεται γρήγορα αντιληπτό με λίγη εξυπνάδα!!
    Είναι κρίμα να έχεις τόση ενέργεια μέσα σου και να τη χρησιμοποιείς τόσο λα8ος...γι' αυτό και στο αμήν αυτοκαταστρέφονται. Ο Σκορπιός είναι ικανός για το μεγαλύτερο καλό και το κακό ταυτόχρονα τόσο στους άλλους όσο και στους εαυτούς τους γι' αυτό και είναι 50 50 ή του ύψους ή του βά8ους....αλλά έτσι είναι οι ενδιαφέρουσες προσωπικότητες...Έτσι δεν είναι???

    Πόσες φορές άνθρωπος είμαι;

  4. #14
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Quote Originally Posted by nanstenka View Post
    Ο Σκορπιός είναι ικανός για το μεγαλύτερο καλό και το κακό ταυτόχρονα τόσο στους άλλους όσο και στους εαυτούς τους γι' αυτό και είναι 50 50 ή του ύψους ή του βά8ους....αλλά έτσι είναι οι ενδιαφέρουσες προσωπικότητες...Έτσι δεν είναι???
    Έχεις 100% δίκιο, αυτήν την ενέργεια που δίνει ο ¶ρης αλλά και την εσωτερική δύναμη που δίνει ο Πλούτωνας, που είναι και οι κυβερνήτες του σκορπιού, είτε θα είναι για καλό είτε για το κακό... Εξαρτάται βέβαια από πολλές καταστάσεις αυτό! Αφού παραδοσιακά, ο σκορπιός, συμβολίζεται είτε σαν ένα αετό, που είναι αγέρωχος και μπορεί να φτάσει πολύ ψηλά είτε σαν το εκδικητικό και ύπουλο ερπετό, τον σκορπιό... Είμαστε πανάθεμα μας, αλλά αυτή αυτοκαταστροφή πιά είναι το κάτι άλλο... Δεν ξέρω αν έχει ακούσει κάποιος ότι άμα βάλεις γύρω γύρω από έναν σκορπιό φωτιά, δεν θα πάει να καεί.. Αφού θα καταλάβει ότι είναι εγκλωβισμένος θα αυτοκαταστραφεί, στρέφοντας το κεντρί στον εαυτό του....
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  5. #15
    Join Date
    May 2007
    Posts
    31

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    νομιζω οτι ο σκορπιος ειναι ενα παρεξηγημενο ζωδιο... αν θεωρησουμε οτι ολοι εχουμε μεσα μας κακια και την βγαζουμε με τον ενα ητον αλλο τροπο ο σκορπιος ειναι το ζωδιο που θα σκεφτει πολυ καλα ρπιν ενεργησει παρορμητικα και ισως πληγωσει καποιον... γενικα ενας σκορπιος πρωτα βαζει τον εαυτο του στην θεση του αλλου και υστερα ενεργει γι αυτο εξαλλου ειναι και πολυ καλος στις συμβουλες αλλα και στην στιρηξη των αλλων!
    Εχουμε ορθη κριση και ειμαστε αρκετα ψυχραιμοι σε δυσκολες καταστασεις λειτουργουμε σχεδον παντα εγκεφαλικα δεν λεμε πολλα αλλα δειχνουμε τα συναισθηματα μας με πραξεις....

  6. #16
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Quote Originally Posted by Agxos View Post
    Εχουμε ορθη κριση και ειμαστε αρκετα ψυχραιμοι σε δυσκολες καταστασεις λειτουργουμε σχεδον παντα εγκεφαλικα δεν λεμε πολλα αλλα δειχνουμε τα συναισθηματα μας με πραξεις....
    Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό... Έχουμε μεγάλη ψυχική αντοχή...:weird:
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  7. #17

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Κρύβετε καλά τα συναισθήματά σας και δεν αφήνετε να σας πλησιάσουν εύκολα. Εξαιρετικά γοητευτικές προσωπικότητες που όμως δεν αφήνετε να σας αγαπήσουν!

  8. #18
    Join Date
    May 2007
    Posts
    31

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    δεν αφήνετε να σας πλησιάσουν εύκολα.
    αφηνουμε να μας πλησιασουν αυτους που κρινουμε οτι το αξιζουν παρα πολυ...επειδη ψυχολογουμε παντα της καταστασεις και δεν βλεπουμε τα πραγματα με επιδερμικο τροπο και συνεχεια εμβαθυνουμε τις κινησεις του αλλου γι αυτο στην αρχη δειχνουμε καπως απομακροι αλλα μολις σιγουρευτουμε ανοιγουμε την καρδια μας και δινουμε και την ψυχη μας στους φιλους μας!

  9. #19
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Quote Originally Posted by omo View Post
    Κρύβετε καλά τα συναισθήματά σας και δεν αφήνετε να σας πλησιάσουν εύκολα. Εξαιρετικά γοητευτικές προσωπικότητες που όμως δεν αφήνετε να σας αγαπήσουν!
    Απλά, επειδή ο σκορπιός τα δίνει όλα όταν αγαπήσει, περιμένει να δεί άμα αξίζει τον κόπο να ανοιχτεί για να τα δώσει όλα αυτά. Οι σκορπιοί ή αγαπούν απόλυτα ή καθόλου..Μαζί τους και εγώ...:embarrest
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  10. #20
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Mafalda4,πολύ καλή η περιγραφή σου!Εκεί που έβγαλα το καπέλλο μου όμως κι έσκασα στα γέλια,είναι με την περιγραφή της roadrunner!!!Απίστευτη πραγματικά!Λοιπόν Σκορπιός στον ωροσκόπο,και κατά βάθος απόλυτα Σκορπιός.Μα τι νόημα έχει να δώσεις αγάπη σε κάποιον αν αυτός δεν είναι απόλυτα ανώτερος και κατώτερος συνάμα?Αγαπάμε με απολυτότητα αυτά τα σπάνια πλάσματα που αντέχουν,ξέρουν,προβλέπουν ,νοιώθουν,τα πάντα και παράληλα έχουν τη δύναμη να μας πληγώσουν όσο κανείς άλλος.Έτσι αναμετράμε τη δύναμη μας εμείς.Βάζουμε την τελειότητα των συναισθημάτων και το απόλυτο βάθος.Για να δούμε..τι βάζει ο άλλος...Είναι όντως αντάξιός μας?Το αξίζει το δώρο της απόλυτης αγάπης?Και μετά,μαζεύουμε τα μπογαλάκια μας και ψαχνουμε για σπηλιά.Και η αυτοτιμωρία αρχίζει..Και είναι συνώνυμη του μεγαλείου μας.Αλλά ο χρόνος μας αποζημιώνει σχεδόν πάντα,γιατί αυτές τις αιματηρές μάχες της καρδιάς,οπου το χτές και το σήμερα χάνονται μεσα στο υπέρτατο ΠΑΝΤΑ του χώρου και του χρόνου,δεν μπορεί να τις δώσει κανείς καλύτερα απο εμάς.Και οι υπόλοιποι,οταν δοκιμάσουν μια φορά να χορέψουν με Σκορπιό κάτω απο το φεγγάρι,δεν το ξεχνούν ποτέ,και πάντα ξαναγυρίζουν,σαν φαντάσματα που ζητάνε πίσω το ζωντανό σώμα τους.....

 

 
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads