s
ΔΙΔΥΜΟΙ - Η ερωτική τους συμπεριφορά - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 37
  1. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: ΔΙΔΥΜΟΙ το Ζώδιο του Μήνα και η ερωτική του συμπεριφορά!

    Quote Originally Posted by magikadespell
    Αγαπητή μου Διδυμίνα (Διδυμίνα και εγώ) λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω αλλά επειδή έχω και εγώ Ήλιο και Σελήνη στους Διδύμους (σε σύνοδο κιόλας) αυτό που μας συμβαίνει δεν είναι ιδιαίτερα καλό από ότι έχω διαβάσει στο βιβλίο της κας Καλογερά, το διάσημο "Επιρροή των όψεων". Ένα από τα δύσκολα που διάβασα είναι και το γεγονός πως ότι είμαστε μέσα μας αυτό δείχνουμε και έξω μας ένα πανεύκολο ανοιχτό βιβλίο δηλαδή και μάλιστα είναι πολύ δύσκολο όπως διάβασα ακόμα και όταν χρειάζετε να δείξουμε κάτι άλλο ή να το "παίξουμε" κάπως αλλιώς να το κάνουμε τελικά. Αυτό είναι άριστο για τους άλλους γύρω μας όπως καταλαβαίνεις αλλά κάκιστο για εμάς άσε που έχει σχέση και με το γιν και γιαν (αν το λέω σωστά) όπου υποτίθετε ότι ο Ήλιος είναι το αρσενικό γιν και η Σελήνη το θηλυκό γιαν οπότε εμείς είμαστε κάτι σαν ερμαφρόδιτα ένα πράγμα! Άστα να πάνε!!! Πάλι καλά που έχεις Ερμή στους Διδύμους είναι στο σπίτι του και φαντάζομαι έχεις μυαλό ξυράφι και γλώσσα ροδάνι!!
    Υ.Γ. Αν έγραψα καμιά "πατάτα" παρακαλώ διορθώστε με κάποιος μην την πανικοβάλλω τσάμπα την .... "συνάδελφο"
    Εγώ θα πω την προσωπική μου γνώμη για τους Διδύμους, που βέβαια είναι υποκειμενική. Είμαι Καρκίνος με ωροσκόπο Δίδυμο, Ερμή στον Καρκίνο, Αφροδίτη στους Διδύμους, Σελήνη στο Λέοντα και Άρη στον Υδροχόο. Οι Δίδυμοι γενικά μου φέρνουν χαρά και αισιοδοξία στις συναναστροφές μου. Είναι ζωντανοί άνθρωποι, αισιόδοξοι, πλακατζήδες, ακέραιοι όταν είναι ώριμοι και χορτάτοι από τη ζωή και γενικά φέρνουν ενδιαφέρον στη ζωή των άλλων. Από την άλλη επειδή είμαι και Καρκίνος, έχω και διαφορές μαζί τους. Όταν εγώ επιμένω στις λεπτομέρειες, αυτοί ξεφεύγουν, όταν ζητάω δεσμεύσεις, αυτοί με καλούν για μπύρα. Σε κάθε περίπτωση όμως πιστεύω ότι στη μίζερη ζωή που ζούμε το να είναι κανείς ειλικρινής έστω και αν πονάει γι' αυτό είναι σωτηρία. Και δίνει και στους υπόλοιπους ελπίδα ότι δεν είναι όλα φτιαχτά και σικέ στην καθημερινότητα μας...

  2. Re: ΔΙΔΥΜΟΙ το Ζώδιο του Μήνα και η ερωτική του συμπεριφορά!

    Γλυκιά μου magikadespell<SCRIPT type=text/javascript> vbmenu_register("postmenu_16326", true); </SCRIPT> , έμεινα "κάγκελο"!!! :nuts:
    Λες και με "βλέπεις"!!!Χιχι... Σε όλα έπεσες "μέσα" εκτός από το "λουσού'. Μακάρι να ήμουν...σνιφ!
    Όσον αφορά το ότι είσαι δίδυμος και καλό παιδί γιατί το αμφισβητείς? γιατί να μην είμαστε? :bigsmile:
    Επειδή σε λίγο σχολάω και πρέπει να τακτοποιήσω το γραφείο μου (μην έρθω αύριο το πρωϊ και γίνεται χαμός....χαχαχαχα) θα τα πούμε κάποια άλλη στιγμή και σίγουρα "πιο ιδιαίτερα".
    Καλό μεσημέρι σε όλους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. Re: ΔΙΔΥΜΟΙ το Ζώδιο του Μήνα και η ερωτική του συμπεριφορά!

    "Σε κάθε περίπτωση όμως πιστεύω ότι στη μίζερη ζωή που ζούμε το να είναι κανείς ειλικρινής έστω και αν πονάει γι' αυτό είναι σωτηρία.
    Και δίνει και στους υπόλοιπους ελπίδα ότι δεν είναι όλα φτιαχτά και σικέ στην καθημερινότητα μας..."
    Θα μπορούσα να το είχα σαν σλόγκαν....Πολύ καλό .Με εκφράζει και εμένα α π ό λ υ τ α (πιστεύω να μην έχεις την αποκλειστικότητα,ε? χιχι....)
    Μου έφτιαξες το μεσημέρι... <!-- / message -->

  4. #14
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    233

    Re: ΔΙΔΥΜΟΙ το Ζώδιο του Μήνα και η ερωτική του συμπεριφορά!

    αχ μωρε είμαστε αστερια τα διδυμακια!!!!:embarrest
    αχ τι ωραια που τα λεμε εδω μεσα...

  5. #15

    Re: ΔΙΔΥΜΟΙ το Ζώδιο του Μήνα και η ερωτική του συμπεριφορά!

    Quote Originally Posted by Vassilis13
    Εγώ θα πω την προσωπική μου γνώμη για τους Διδύμους, που βέβαια είναι υποκειμενική. Είμαι Καρκίνος με ωροσκόπο Δίδυμο, Ερμή στον Καρκίνο, Αφροδίτη στους Διδύμους, Σελήνη στο Λέοντα και Άρη στον Υδροχόο. Οι Δίδυμοι γενικά μου φέρνουν χαρά και αισιοδοξία στις συναναστροφές μου. Είναι ζωντανοί άνθρωποι, αισιόδοξοι, πλακατζήδες, ακέραιοι όταν είναι ώριμοι και χορτάτοι από τη ζωή και γενικά φέρνουν ενδιαφέρον στη ζωή των άλλων. Από την άλλη επειδή είμαι και Καρκίνος, έχω και διαφορές μαζί τους. Όταν εγώ επιμένω στις λεπτομέρειες, αυτοί ξεφεύγουν, όταν ζητάω δεσμεύσεις, αυτοί με καλούν για μπύρα. Σε κάθε περίπτωση όμως πιστεύω ότι στη μίζερη ζωή που ζούμε το να είναι κανείς ειλικρινής έστω και αν πονάει γι' αυτό είναι σωτηρία. Και δίνει και στους υπόλοιπους ελπίδα ότι δεν είναι όλα φτιαχτά και σικέ στην καθημερινότητα μας...
    Συμφωνώ και εγώ ότι με τους Καρκίνους μπορούμε να κάνουμε τουλάχιστον μια πολύ καλή παρέα αλλά ένα πράγμα που μου κάνει μεγάλη εντύπωση, σε αντίθεση με όσα έχω διαβάσει για το ταίριασμα αυτών των δυο, είναι ότι πολύ συχνά συναντώ ζευγάρια (ερωτικά) Δίδυμο - Καρκίνο που θα τα έλεγα και πετυχημένα σε σχέση με άλλα (πάντα για τη θέση του Ήλιου και μόνο μιλάω) συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου όπου έχω νιώσει έντονη έλξη και έχω κάνει σχέσεις (όχι σχέση) με Καρκίνους και τους έλκω και εγώ πολύ. Εγώ δεν έχω καθόλου το στοιχείο του νερού και τουλάχιστον σε ότι με αφορά αυτό νομίζω ότι έχει μεγάλη σχέση αλλά αυτούς (τους Καρκίνους) γιατί τους έλκω εγώ τόσο πολύ; Την περσινή δε χρονιά όποιος άντρας ενδιαφέρθηκε για μένα ήταν μόνο Καρκίνος! Έλεος!!! Ένιωθα σαν να ήμουν πάνω σε ένα βράχο και με είχαν κυκλώσει τα .... καβούρια!!! Ένας Υδροχόος ρε παιδιάαααα!!!! Εντωμεταξύ πολύ συχνά όπως είπα βλέπω αυτόν τον συνδυασμό άρα δεν έχει να κάνει μόνο με μένα. Τι μπορεί να συμβαίνει; Μπορεί να μας απαντήσει κάποιος;

  6. #16
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: ΔΙΔΥΜΟΙ το Ζώδιο του Μήνα και η ερωτική του συμπεριφορά!

    Quote Originally Posted by magikadespell
    Συμφωνώ και εγώ ότι με τους Καρκίνους μπορούμε να κάνουμε τουλάχιστον μια πολύ καλή παρέα αλλά ένα πράγμα που μου κάνει μεγάλη εντύπωση, σε αντίθεση με όσα έχω διαβάσει για το ταίριασμα αυτών των δυο, είναι ότι πολύ συχνά συναντώ ζευγάρια (ερωτικά) Δίδυμο - Καρκίνο που θα τα έλεγα και πετυχημένα σε σχέση με άλλα (πάντα για τη θέση του Ήλιου και μόνο μιλάω) συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου όπου έχω νιώσει έντονη έλξη και έχω κάνει σχέσεις (όχι σχέση) με Καρκίνους και τους έλκω και εγώ πολύ. Εγώ δεν έχω καθόλου το στοιχείο του νερού και τουλάχιστον σε ότι με αφορά αυτό νομίζω ότι έχει μεγάλη σχέση αλλά αυτούς (τους Καρκίνους) γιατί τους έλκω εγώ τόσο πολύ; Την περσινή δε χρονιά όποιος άντρας ενδιαφέρθηκε για μένα ήταν μόνο Καρκίνος! Έλεος!!! Ένιωθα σαν να ήμουν πάνω σε ένα βράχο και με είχαν κυκλώσει τα .... καβούρια!!! Ένας Υδροχόος ρε παιδιάαααα!!!! Εντωμεταξύ πολύ συχνά όπως είπα βλέπω αυτόν τον συνδυασμό άρα δεν έχει να κάνει μόνο με μένα. Τι μπορεί να συμβαίνει; Μπορεί να μας απαντήσει κάποιος;
    Συμπτωματικά είχαμε μία συζήτηση με ένα άλλο μέλος γι' αυτό το θέμα στην ενότητα "Αστρολογία για όλους > Συζητήσεις - ερωτήσεις - απορίες > Οι εραστές της Αστρολογίας 7ος οίκος σε αρνητική θέση;". Έχεις διάθεση να ρίξεις μία ματιά; Είχα γράψει 2-3 μηνύματα... Σου επισυνάπτω και το Link...
    http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=2573

  7. #17
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    233

    Re: ΔΙΔΥΜΟΙ το Ζώδιο του Μήνα και η ερωτική του συμπεριφορά!

    δεν νομίζω πως εγω τουλάχιστον μπορώ να συννενοηθώ με τους καρκίνους...
    μου φαινονται να ειναι στον κόσμο τους(με την καλή έννοια δεν θέλω να προσβάλω κανένα απλά δεν εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος κύματος)
    γύρω μου επιζητώ πάντα να έχω ανθρώπους σαν εμένα(πεταχτούληδες:toung: :bigsmile: )
    και στις σχέσεις πιστεύω πως μας ταιριάζουν πολύ σταθερά άτομα(χρειαζόμαστε και προσγείωση όταν αμπελοφιλοσοφούμε...:embarrest )

    αυτά από την δική μου εμπειρία τουλάχιστον!

  8. #18
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: ΔΙΔΥΜΟΙ το Ζώδιο του Μήνα και η ερωτική του συμπεριφορά!

    Αν σας είναι εύκολο αγαπητές κυρίες και κύριοι παραμένετε στο θέμα συζήτησης. Γιατί πρέπει να ενδιαφέρει κάποιον αναγνώστη η προσωπική σας εμπειρία ή η πειραχτική σας διάθεση;
    Αν έχετε να καταθέσετε κάποια αστρολογική ερμηνεία - άποψη ή να σχολιάσετε επί της ουσίας τα γραφόμενα έχει καλώς. Διαφορετικά για chat στα ανάλογα forums.

    Σας ευχαριστώ!
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  9. #19
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    233

    Re: ΔΙΔΥΜΟΙ το Ζώδιο του Μήνα και η ερωτική του συμπεριφορά!

    sorryyyyy να βοηθήσω τη συζήτηση ήθελα...:embarrest

  10. #20
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: ΔΙΔΥΜΟΙ το Ζώδιο του Μήνα και η ερωτική του συμπεριφορά!

    Quote Originally Posted by Dell Piero
    Αν σας είναι εύκολο αγαπητές κυρίες και κύριοι παραμένετε στο θέμα συζήτησης. Γιατί πρέπει να ενδιαφέρει κάποιον αναγνώστη η προσωπική σας εμπειρία ή η πειραχτική σας διάθεση;
    Αν έχετε να καταθέσετε κάποια αστρολογική ερμηνεία - άποψη ή να σχολιάσετε επί της ουσίας τα γραφόμενα έχει καλώς. Διαφορετικά για chat στα ανάλογα forums.

    Σας ευχαριστώ!
    Σεβαστή η άποψη του administrator και πιθανόν όντως τα σύντομα προσωπικά σχόλια να μην προάγουν ουσιαστικά τη συζήτηση, αλλά η προσωπική εμπειρία είναι μέρος της αστρολογικής ανάλυσης γιατί συμβάλει επαγωγικά στη διαμόρφωση στατιστικής εικόνας... Προσωπικά πιστεύω ότι δεν πρέπει να αποκλείσουμε τελείως τις προσωπικές εμπειρίες για χάριν της αντικειμενικότητας.

    Φιλικά
    Βασίλης

 

 
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads