s
ΑΧ ΕΡΩΤΑ - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 32

Thread: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

  1. #11
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Quote Originally Posted by παλίρροια View Post
    ...........Και για να προσθέσω λίγη....μελαγχολία στη συζήτηση που αυτό είναι και η ......ειδικότης μου:nuts: υπάρχει ένας έρωτας που πράγματι έχει κρατήσει για πάντα,που πάντα υγραίνει τα μάτια μου,και που πολλές φορές η σκέψη του με θυμώνει,και άλλες με κάνει ευτυχισμένη......ο ανεκπλήρωτος.....
    Αυτός που δεν ξέρουμε τι θα γινόταν αν........:unsure:
    Θα το πω κι ας με διαγράψουν απ’ το myhoroscope για πάντα! Θες να σου πω τι θα γινόταν αν; Σκατούλες! Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά αν ο ανεκπλήρωτος έρωτας δεν είχε μείνει σε αυτό το επίπεδο, τότε θα ήταν εκπληρωμένος και πιθανότατα απομυθοποιημένος. Παρ’ ότι Ιχθύς, που οι ανεκπλήρωτοι και πλατωνικοί έρωτες είναι η ειδικότητά μας λόγω Ποσειδώνα, θα σε συμβούλευα να μην δακρύζεις καθόλου για τους ανεκπλήρωτους έρωτες. Συνήθως κάποιος από τους δύο δεν ήταν αρκετά ειλικρινής ώστε να πάρει πάνω του την ευθύνη της εκπλήρωσης ή δεν είχε τα αντίστοιχα συναισθήματα με εκείνον που μένει με την ανάμνηση. Τα αισθήματα όταν είναι δυνατά, είναι σαν ένα ορμητικό ποτάμι που τίποτα δεν εμποδίζει την ροή του. ¶λλωστε αγαπητή μου, ο έρωτας είναι νεύρωση όπως λένε και οι επιστήμονες. Μια προβολή των επιθυμιών μας στο πρόσωπο που για κάποιο ενδότερο λόγο το επιλέξαμε για να κάνουμε την προβολή μας. Ο ανεκπλήρωτος έρωτας στην ουσία είναι μια λάθος προβολή που μας βολεύει να τον θυμόμαστε και να στριμώχνουμε πάνω του τις δεκάδες ανάγκες των προβολών μας , εννοώντας να επιμένουμε ότι χωράνε σε ένα πανί προβολής, πιο μικρό κι από γραμματόσημο. Προσωπικά, τέτοια γραμματόσημα, τα κολλώ στο φάκελο της λήθης και τα ταχυδρομώ στον αγύριστο! Ο έρωτας είναι παρουσία! Συγνώμη αν υπήρξα κυνική ως και πικρόχολη, αλλά όσα σου έγραψα, ήταν όλα ακριβά πληρωμένα! Προς θεού! Όχι άλλους πλατωνικούς έρωτες και ανεκπλήρωτους! Τώρα που τους βλέπω από μεγάλη απόσταση, είναι ότι πιο άρρωστο έχω βιώσει. Χαμένος χρόνος, κόπος, πόνος. Η ζωή είναι εδώ και δικαιούμαστε να την χαιρόμαστε με όλους τους τρόπους! Σημαντικό στον έρωτα, είναι να ξέρεις πότε πρέπει να φύγεις και πότε να ξεχνάς.

  2. #12
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Χαχα Κάτια μου, μόνο από Ιχθύ δεν περίμενα να ακούσω τέτοιες απόψεις.
    Ακόμη κι εγώ που είμαι αρκετά Κρόνιο άτομο δεν θα ερμήνευα με τόσο κυνισμό τους πλατωνικούς, ανεκπλήρωτους έρωτες.
    Αλήθεια πόσο Κρόνια είσαι?
    Παρόλα αυτά στα περισσότερα συμφωνώ μαζί σου.
    Πράγματι σε τέτοιες περιπτώσεις ένας από τους δυο δεν είναι αρκετά ειλικρινής ή δεν έχει τα αντίστοιχα συναισθήματα με τον άλλο.
    Κι εγώ είμαι της άποψης πως όταν τα συναισθήματα είναι αληθινά και δυνατά είναι σαν ένα ορμητικό ποτάμι που τίποτα δεν σταματά την ροή του ακόμη κι αν χρειαστεί διαρκώς να γκρεμίζεις τοίχους από παντού.
    Φυσικά και μας βολεύει να θυμόμαστε τους πλατωνικούς και ανεκπλήρωτους έρωτες μας, πως αλλιώς θα ξεφεύγαμε από την σκληρή πραγματικότητα που ζούμε?
    Επιπλέον οι περισσότεροι από εμάς έχουμε μάθει είτε αντιμετωπίζουμε σοβαρά προβλήματα είτε όχι, να τα επινοούμε, βλέπεις η θλίψη και η απογοήτευση είναι σοβαρές ενδείξεις ζωής, αντίστοιχες με εκείνες της χαράς και της ευτυχίας γιατί νιώθουμε ζωντανοί μέσα από την δυστυχία μας.
    Δεν μπορώ να υποτιμήσω την λύπη ή το απωθημένο ενός ανεκπλήρωτου πλατωνικού έρωτα κι όσο κι αν θέλω να δώσω συμβουλές σαν τις δικές σου, το αποφεύγω γιατί όλες οι σχέσεις πρέπει να κάνουν τον κύκλο τους, ακόμη και οι πλατωνικές.
    Κάποια στιγμή κι αυτές ξεφτίζουν, αφού όμως πρώτα έχουμε βιώσει την χαρά αλλά και την λύπη, το κακό είναι πως οι πλατωνικοί έρωτες δύσκολα απομυθοποιούνται.
    Για όλα χρειάζεται χρόνος ακόμη κι αν, από πολλούς θεωρείται χαμένος, αν κι εγώ προσωπικά είμαι της άποψης πως τίποτα δεν πάει χαμένο, όλα για κάποιο λόγο γίνονται και όλα κάτι έχουν να προσφέρουν.
    Αν τώρα με το πέρασμα του χρόνου δεν ξεφτίσουν, το πρόβλημα δεν είναι ο Ποσειδώνας αλλά ο Πλούτωνας με τις επικίνδυνες εμμονές του.
    Κατά τ’ άλλα κι εγώ μαζί σου, όχι στους πλατωνικούς και ανεκπλήρωτους έρωτες…..αρκεί να μην τυχαίνουν

    Καλή συνέχεια και επιφυλάσσομαι για την Αφροδίτη την ανάδρομη.

  3. #13
    Join Date
    Aug 2010
    Όνομα:
    Αντωνία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    4

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    θα συμφωνησω και γω με την κατια...εχεις απολυτο δικιο!!!!

  4. #14
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    πεστα Κατια!!!!
    ετσι ειναι!

    Μωρε αν δεν νιωσεις το χαδι,το φιλι,τον ερωτα....
    αν δεν νιωσεις το βυθισμα των ματιων απο σενα σε εκεινον...
    αν δεν νιωσεις την ανατριχιλα στο κορμι σου..
    να σπαρταρας απο ερωτα,παθος,αγαπη,ηδονη
    με ανταποκριση..
    τοτε μονο θα πεις αχ!ερωτα!!
    τι πλατωνικοι ερωτες και κουραφεξαλα μεσα στο μυαλο μου μονο θα τα νιωθω :nuts:;;;
    Μωρε να σε πιασει εκει...να σε βαλει κατω...
    να πεις τον Δεσποτη..Παναγιωτη :nuts::toung:
    ΟΥΑΟΥ!!!!!!!!!!!Αχ!Ερωτα!!!!!!!!!!!!!

    Μην αφηνετε αγαπημενες μου να περνανε τα χρονια σας ετσι...
    νιωστε τον ερωτα την αγαπη στο πετσι σας με ολη την εννοια
    μακρια απο κολληματα...................πλατων κα........


    με αγαπη κουκι
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  5. #15
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post
    Χαχα Κάτια μου, μόνο από Ιχθύ δεν περίμενα να ακούσω τέτοιες απόψεις.
    Ακόμη κι εγώ που είμαι αρκετά Κρόνιο άτομο δεν θα ερμήνευα με τόσο κυνισμό τους πλατωνικούς, ανεκπλήρωτους έρωτες.
    Αλήθεια πόσο Κρόνια είσαι?
    Παρόλα αυτά στα περισσότερα συμφωνώ μαζί σου.
    Πράγματι σε τέτοιες περιπτώσεις ένας από τους δυο δεν είναι αρκετά ειλικρινής ή δεν έχει τα αντίστοιχα συναισθήματα με τον άλλο.
    Κι εγώ είμαι της άποψης πως όταν τα συναισθήματα είναι αληθινά και δυνατά είναι σαν ένα ορμητικό ποτάμι που τίποτα δεν σταματά την ροή του ακόμη κι αν χρειαστεί διαρκώς να γκρεμίζεις τοίχους από παντού.
    Φυσικά και μας βολεύει να θυμόμαστε τους πλατωνικούς και ανεκπλήρωτους έρωτες μας, πως αλλιώς θα ξεφεύγαμε από την σκληρή πραγματικότητα που ζούμε?
    Επιπλέον οι περισσότεροι από εμάς έχουμε μάθει είτε αντιμετωπίζουμε σοβαρά προβλήματα είτε όχι, να τα επινοούμε, βλέπεις η θλίψη και η απογοήτευση είναι σοβαρές ενδείξεις ζωής, αντίστοιχες με εκείνες της χαράς και της ευτυχίας γιατί νιώθουμε ζωντανοί μέσα από την δυστυχία μας.
    Δεν μπορώ να υποτιμήσω την λύπη ή το απωθημένο ενός ανεκπλήρωτου πλατωνικού έρωτα κι όσο κι αν θέλω να δώσω συμβουλές σαν τις δικές σου, το αποφεύγω γιατί όλες οι σχέσεις πρέπει να κάνουν τον κύκλο τους, ακόμη και οι πλατωνικές.
    Κάποια στιγμή κι αυτές ξεφτίζουν, αφού όμως πρώτα έχουμε βιώσει την χαρά αλλά και την λύπη, το κακό είναι πως οι πλατωνικοί έρωτες δύσκολα απομυθοποιούνται.
    Για όλα χρειάζεται χρόνος ακόμη κι αν, από πολλούς θεωρείται χαμένος, αν κι εγώ προσωπικά είμαι της άποψης πως τίποτα δεν πάει χαμένο, όλα για κάποιο λόγο γίνονται και όλα κάτι έχουν να προσφέρουν.
    Αν τώρα με το πέρασμα του χρόνου δεν ξεφτίσουν, το πρόβλημα δεν είναι ο Ποσειδώνας αλλά ο Πλούτωνας με τις επικίνδυνες εμμονές του.
    Κατά τ’ άλλα κι εγώ μαζί σου, όχι στους πλατωνικούς και ανεκπλήρωτους έρωτες…..αρκεί να μην τυχαίνουν

    Καλή συνέχεια και επιφυλάσσομαι για την Αφροδίτη την ανάδρομη.
    Αγαπητή Τίνα,

    Θα συμφωνήσω σχεδόν σε όλα όσα με τη σειρά σου κατέθεσες. Είναι αλήθεια πως από κάθε είδους σχέση παίρνουμε μαθήματα ζωής και ότι για κάποιο λόγο τις αφήνουμε να τρέφονται από τα συναισθηματικά μας αποθέματα. Κάποιος κύκλος εμπειριών πρέπει να βιωθεί και να κλείσει… (αν ποτέ κλείσει!). Όλα έχουν την χάρη, την ομορφιά και την αξία τους, αλλά εγώ έδωσα! Κλείσαμε και δεν σας περιμένουμε!
    Πόσο Κρόνια είμαι; Έκανες την λάθος ερώτηση! Ας σου εκθέσω λοιπόν κι εγώ τα ευρήματά μου! (Κρόνος στον 3ο στους Διδύμους)
    Κρόνος τρίγωνο Σελήνη, ουρανού και Αφροδίτης – Κρόνος τετράγωνο Ερμής. Αλλά δεν είναι μόνο αυτό το θέμα. Ζενίθ+¶ρης+Δίας+Β.Δ στον Αιγόκερω. Να τα Κρόνια «χαμπέρια»! Ο κυνισμός και η απομυθοποίηση προκύπτουν από Πλούτωνα τετράγωνο ¶ρη και το βαρύ πυροβολικό που είναι αυτή η ταλαίπωρη Σελήνη μου σε σύνοδο με τον Πλούτωνα (δεν μου έφτανε ο Ποσειδώνας, να μην έχω και τις εμμονές μου; Να μην τρώω και τις φρίκες μου στον τομέα των σχέσεων; Πλούτωνας σύνοδος Σελήνη πάνω στην ακμή του 7ου γαρ!) :sick: Σέρνεται κι ένας τράνζιτ Πλούτωνας να κάνει σύνοδο με τον ¶ρη μου… Βάλε κι έναν Κρόνο να κάνει είσοδο στον 7ο οίκο μου… Πλησιάζει να κάνει σύνοδο και με την Σελήνη μου… Να μην το βγάλω ένα φαρμάκι για τις σχέσεις κι εγώ σαν άνθρωπος; :crazy:Όλοι οι προτεινόμενοι στο ριάλιτι των προσωπικών μου σχέσεων, είναι έτοιμοι να αποχωρήσουν! Έχω ήδη βγάλει από την ζωή μου τρεις ανθρώπους μέσα σε ένα μήνα και δεν μιλάω μόνο για ερωτικές σχέσεις. Η απομυθοποίηση με έχει χτυπήσει μέχρι τα έγκατα της ύπαρξής μου! Το ήξερα πως αν και Ιχθύς και μάλιστα με τον Ποσειδώνα μου σε τρίγωνο με τον ωροσκόπο μου, μπορούσα να βασίζομαι στην Αφροδίτη μου στον Υδροχόο και στο τρίγωνο που κάνει με τον Ουρανό. Κάποτε θα έβλεπα την αλήθεια κατάματα. Τι διάολο; Φέτος είχα και την χαρά να κάνει ο προοδευμένος μου ήλιος σύνοδο με τον Ωροσκόπο μου στον Κριό, φωτίζοντας την δυναμική πλευρά της προσωπικότητάς μου και αφήνοντας οριστικά την σκιά του 12ου Επιτέλους, φτου ξελευθερία! ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ! Perfect
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  6. #16
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Λατρεύω Κούκι! Τυχαίο; Δεν νομίζω… leasantry::respect:Perfect
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  7. #17
    Join Date
    Mar 2010
    Όνομα:
    Νασος
    Location
    Σαλαμινα
    Posts
    81

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Λοιπόν..... Σαν Ιχθύς και γω!! Με λίγα Κρόνια χαρακτηριστικα!! Θα πω...... Πως Κάτια μου κατά τη γνώμη μου έχεις και δίκιο και αδικο..... Η βάση είναι.. Το να δούμε γιατί δεν εκπληρώθηκε ποτέ!! Μπορεί και οι δυό να μην μπορούσαν να είναι αρκετά ειλικρινής αλλά δεν είναι πάντα αυτό....... Μερικές φορές είναι τόσο λίγος ο χρόνος που μεχρι να καταλάβεις τι νιώθεις, μέχρι να μπορέσεις να το εκφράσεις.. Εχει πέράσει ο χρόνος και έχει σαρώσει τα πάντα.... Εσυ έχεις μείνει στο τι θα γινόταν αν.... Αλλα όταν ξέρεις πως ο άλλος θα φύγει είναι απλά ανόητο να πεις το οτιδήποτε γιατί το μόνο που θα καταφέρεις είναι να κάνεις τα πράγματα χειρότερα.. Όπως ξέρουν οι περισσότεροι... Οι άνθρωποι πάνε και έρχονται..... Περνάνε απ'τη ζωή μας,μας δίνουν κατι και μας παιρνουν και μέτα μην τους είδατε..... Αλλά το ότι έχει φύγει απ'τη ζωή σου... Δεν σημαίνει πως έχει σταματήσει να σου λείπει..... Έτσι δεν είναι..?!

  8. #18
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Κάτια μου, τρελαίνομαι για την Αφροδίτη και τον ¶ρη σου, γιατί άραγε???

    Από αυτά που αναφέρεις όντως θα γίνουν πολλά ξεκαθαρίσματα στην ζωή σου, οι απομυθοποιήσεις θα είναι τόσες πολλές που δεν θα προλαβαίνεις να διώχνεις κόσμο.
    Όμως ο κυνισμός (όχι ότι είναι αυτό το θέμα μας, απλά κάνω αναφορά ) δεν νομίζω πως οφείλεται στο τετράγωνο του ¶ρη Πλούτωνα αλλά στο τετράγωνο του Ερμή με τον Κρόνο και στον ίδιο τον Κρόνο που βρίσκεται στον 3ο οίκο.
    Με αυτά τα στοιχεία κάποια στιγμή βλέπεις την αλήθεια κατάματα, συμβάλλει κι ο προοδευμένος Ήλιος στον Ωροσκόπο που σε κάνει περισσότερο δυναμική και οι καταστάσεις ξεδιαλύνονται, βάλε και τον διελαύνοντα Κρόνο μέσα στον 7ο και ........προχώρα.
    Όπως και να χει, για εμένα τουλάχιστον, είσαι περισσότερο Κρόνια απ' ότι Ποσειδώνια, κάτι που αρέσει γιατί ο Κρόνος μαζεύει τον Ποσειδώνα και το αντίστροφο.

    Καλά ξεκαθαρίσματα!

  9. #19

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    καλησπερα,ειμαι νεα εδω μεσα και προσπαθω να μαθω οσο μπορω,τωρα θελω να δω καποια πραγματα για τη σχεση μου,μα δεν γνωριζω πως...μηπως μπορει καποιος/α να με βοηθησει??ευχαριστω εκ των προτερων...

  10. #20
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    Χρύσα
    Location
    στο Ίσως..
    Posts
    1,819

    Re: ΑΧ ΕΡΩΤΑ

    Quote Originally Posted by katerina01091988 View Post
    καλησπερα,ειμαι νεα εδω μεσα και προσπαθω να μαθω οσο μπορω,τωρα θελω να δω καποια πραγματα για τη σχεση μου,μα δεν γνωριζω πως...μηπως μπορει καποιος/α να με βοηθησει??ευχαριστω εκ των προτερων...
    Kαλησπέρα, μπορείς να διαβάσεις τα σχετικά άρθρα στο forum, ξεκινώντας από τα βασικά για αρχή όπως για παράδειγμα τι είναι η συναστρία, το ηλιοσεληνιακό δίπολο σε ζώδιο, οίκο και όψεις κοκ.

    Να ξέρεις όμως πως για να βγάλεις ένα σωστό συμπέρασμα για την συναστρία σας, θα πρέπει πρώτα να έχεις μελετήσει και κατανοήσει τους χάρτες σας μεμονωμένα ως προς το πώς θα δεχτεί ο καθένας την αλληλεπίδραση της σχέσης..

 

 
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads