s
Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 11 to 20 of 72
  1. #11

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    HELLO!!ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΡΘΡΟ ΑΛΛΑ ΣΤΕΡΟΥΜΑΙ ΓΝΩΣΗΣ!ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ!ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΤΙΣ 23/9/83 ΣΤΙΣ 2:30μμ ΣΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ.ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟΝ ΒΟΡΕΙΟ Κ ΝΟΤΙΟ ΔΕΣΜΟ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ Κ ΠΩΣ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΟΙ ΟΙΚΟΙ?ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ Κ ΓΙΑ ΧΕΙΡΩΝ,ΗΡΑ,VERTEX(TI ΕΚΦΡΑΖΕΙ?)...ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΜΑΥΡΗ ΣΕΛΗΝΗ!!ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ??

  2. #12

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    CHILLY για οποιοδήποτε πλανήτη, πλανητοειδή ή άλλο σημείο στο χάρτη σου θα ρωτάς σε αυτή την ενότητα: Θέσεις Πλανητών και Ωροσκόπου

    Καλό θα είναι προτού κάνετε ερωτήσεις για θέσεις πλανητών και όχι μόνο, να κάνετε μια πλοήγηση στις ενότητες του φόρουμ έτσι ώστε να εξοικειωθείτε! Θα βρεις πολλά άρθρα για ότι σε ενδιαφέρει.
    Επίσης μπορείς να χρησιμοποιείς την Αναζήτηση βάζοντας τις λέξεις κλειδιά και βρίσκοντας τα θέματα που σε ενδιαφέρουν να μάθεις πιο γρήγορα.
    Π.χ. αν στην αναζήτηση βάλεις την λέξη κλειδί "Μαύρη Σελήνη" θα σου βγάλει αυτή τη σελίδα

    Ελπίζω να σε βοήθησα και να το χρησιμοποιείς απο δω και πέρα για δική σου διευκόλυνση.

    φιλικά,
    Ευδοκία

  3. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    πολυ ωραιο αρθρο παρα πολυ ωραιο και ενδιαφερον.Θα ηταν τελειο αν ειχε και τιους συνδιασμους με τα ζωδια πραγμα πολυ δυσκολο ξερω...συγχαρητηρια!!!
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  4. #14
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Quote Originally Posted by skorpion View Post
    πολυ ωραιο αρθρο παρα πολυ ωραιο και ενδιαφερον.Θα ηταν τελειο αν ειχε και τιους συνδιασμους με τα ζωδια πραγμα πολυ δυσκολο ξερω...συγχαρητηρια!!!
    Ναι δύσκολο όντως. Πριν γράψουμε ΟΜΩΣ ρίχνουμε και μια ματιά
    http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=407 :toung:
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  5. #15
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    εννοουσα τον συνδιασμο των οικων με τα ζωδια οπως βορειος δεσμος στους διδυμους στον 1ο οικο και νοτιος δεσμος στον τοξοτη στον 7ο οικο ετσι η ερμηνια θα ηταν απολυτα συνδιασμενη και ακριβης
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  6. #16
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Για να μην κάνουμε τσατ ανούσιο αυτό δεν έχει γίνει σε κανένα βιβλίο ούτε καν γενέθλιας αστρολογίας.
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  7. #17
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    μα το ξερω αυτο το ειπα αλλωστε...Απλως εδωσα εμφαση στο ποσο καλο ειναι το αρθρο με αυτη μου την φραση/προταση...
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  8. #18
    Join Date
    Aug 2006
    Όνομα:
    ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Location
    ΡΟΔΟΣ
    Posts
    6

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    πάρα πολύ καλό και διαφωτιστικό το άρθρο!!!! ο νότιος δεσμός μου φταίει για όλα τελικά!

  9. #19
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Aθηνα-GR&Αιγυπτος
    Posts
    51

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Παρατηρωντας τον Β.δεσμο και τον Ν.δεσμο στους γενεθλιους χαρτες της κορης μου ,του συζυγου μου και τον δικο μου εξεπλαγην, διοτι και οι τρεις μας εχουμε τον Β.και Ν.δεσμο στους ιδιους οικους .
    Πατερας ->(Βόρειος Δεσμός στις 16 μοίρες και 23 λεπτά του Τοξότη και στον 4ο οίκο ανάδρομος
    Νότιος Δεσμός στις 16 μοίρες και 23 λεπτά των Διδύμων και στον 10 οίκο ανάδρομος)
    Μητερα->(Βόρειος Δεσμός στις 27 μοίρες και 37 λεπτά του Κριού και στον 4ο οίκο ,ανάδρομος
    Νότιος Δεσμός στις 27 μοίρες και 37 λεπτά του Ζυγού και στον 10ο οίκο )
    Παιδι->(Βόρειος Δεσμός στις 03 μοίρες και 02 λεπτά του Τοξότη και στον 4ο οίκο
    Νότιος Δεσμός στις 03 μοίρες και 02 λεπτά των Διδύμων και στον 10 οίκο).

    Η ερωτηση μου ειναι η εξης:Υπαρχει καρμικη σχεση μεταξυ τους? ειναι απλη συμπτωση? Εχει σχεση με κληρονομικοτητα? ποσο μαλλον οταν οι δυο απο τους τρεις , εχουν και τα ιδια ζωδια που επηρεαζουν αυτους τους δεσμους? Παρακαλω αν καποιος γνωριζει σχετικα ας με βοηθησει .
    Ευχαριστω
    Μεδουσα
    Ο κοσμος κρεμεται-εντελως ιδιαιτερα σημερα-απο μια λεπτη κλωστη, κι αυτη η κλωστη ειναι η ψυχη του ανθρωπου.(Καρλ Γκουσταφ Γιουνγκ)

  10. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Αγαπητή medousa

    Οι Δεσμοί έχουν την ίδια ζωδιακή θέση σε άτομα με παρόμοια ηλικία ή με διαφορά περίπου 19, 38 ετών και τα πολλαπλάσιά τους. Πιθανώς αυτή θα είναι η διαφορά ηλικίας μεταξύ παιδιού και πατέρα.

    Το ότι έχετε κι οι τρεις τους Δεσμούς στους ίδιους οίκους, αποτελεί ένα πεπρωμένο με κοινές ανάγκες, κοινά χρέη, που όμως δεν είναι απαραίτητο να δηλώνει ότι ήσασταν ξανά μαζί σε προηγούμενη ενσάρκωση (αν πιστεύετε στην ιδέα της μετενσάρκωσης). Το πιο πιθανό είναι πως βρεθήκατε οι τρεις ψυχές μαζί, έχοντας να αντιμετωπίσετε το ίδιο έργο, που σχετίζεται με τον άξονα 3ου/9ου οίκου. Αυτό βοηθά στην αλληλοκατανόηση. Αλλά όπως έχω επαναλάβει, οι Δεσμοί είναι μόλις ένα μικρό μέρος της καρμικής μας ανάλυσης. Είναι ωστόσο χαρακτηριστικό και βασικό.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

 

 
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads