s
Είσαι... πολύ μεγάλη ΚΑΤΙΝΑ - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 30
  1. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    208

    Re: Είσαι... πολύ μεγάλη ΚΑΤΙΝΑ

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Ε δεν μπορεί να μην έχεις τύχει έστω και μια φορά σε κατινιά......ακόμη και στον θυμό μας μπορούμε να γίνουμε κατίνες (βγάζοντας κακία) ή στο κουτσομπολιό (ό,τι και να είναι αυτό)

    Εσύ έχεις την αγάπη μου
    Και μάζεψε την χιονόμπαλά σου :toung:
    fftopic: Αλλά δεν μπορώ να μην εκδηλώσω τα αισθήματα που τρέφω για σένα.
    Αμοιβαία λοιπόν, ανάμεσα σε δύο κρυπτοκατίνες.:toung: :toung: :toung:
    Την χιονόμπαλα την κατάπια.
    Προσπαθώ να βγω απ' το ψυχολογικό μου αδιέξοδο, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ από που μπήκα.

  2. #12
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Talking Re: Είσαι... πολύ μεγάλη ΚΑΤΙΝΑ

    Quote Originally Posted by Marina 7771 View Post
    fftopic: Αλλά δεν μπορώ να μην εκδηλώσω τα αισθήματα που τρέφω για σένα.
    Αμοιβαία λοιπόν, ανάμεσα σε δύο κρυπτοκατίνες.:toung: :toung: :toung:
    Την χιονόμπαλα την κατάπια.
    Κατίνες ενωμένες ποτέ ηττημένες!:clapping:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  3. #13

    Re: Είσαι... πολύ μεγάλη ΚΑΤΙΝΑ

    Quote Originally Posted by Marina 7771 View Post
    fftopic: Αλλά δεν μπορώ να μην εκδηλώσω τα αισθήματα που τρέφω για σένα.
    Αμοιβαία λοιπόν, ανάμεσα σε δύο κρυπτοκατίνες.:toung: :toung: :toung:
    Την χιονόμπαλα την κατάπια.
    Αμοιβαία, αμοιβαία :bigsmile:

    Και για να μην φύγουμε από το θέμα.....
    κάνοντας παράθεση το υστερόγραφο του άρθρου

    Quote Originally Posted by Ζωή και Ζώδια View Post
    Υ.Γ. Τώρα που ασχολούμαι με τις κατινιές των άλλων, είμαι κι εγώ Κατίνα; Παρακαλώ, μην απαντήσετε…
    Ποιοι είναι μεγαλύτεροι κατίνες; Οι άνδρες;;;; Ή οι γυναίκες;;;
    Θέλω να ακούσω γνώμες :bigsmile:
    Προσωπικά νομίζω πως η κατινιά δεν κοιτάει φύλο.... δεν είναι ρατσίστρια!

  4. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Είσαι... πολύ μεγάλη ΚΑΤΙΝΑ

    H κατινιά σίγουρα δεν είναι ρατσίστρια, αλλά....

    1. Το καφενείο είναι ο ανδρικός θεσμός της κατινιάς, άρα έχουν τα πρωτεία

    2. Η Αγορά των αρχαίων και παρόμοιοι κοινωνικοί θεσμοί ΟΤΑΝ οι "Κατίνες" ήταν επιφορτισμένες με την διαχείριση του οίκου τους, συγκέντρωνε τους "Κατίνους" για να συζητήσουν μεταξύ άλλων (βλ. κουτσομπολέψουν) διεξοδικά τα γεγονότα και τα πρόσωπα της πόλης τους.

    3. Αφού επεκτείναμε τον θεσμό, ΤΙΜΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΙ ΜΑΣ....
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  5. #15

    Re: Είσαι... πολύ μεγάλη ΚΑΤΙΝΑ

    Δε θα μπορούσα να μην συμφωνήσω απόλυτα με όσα λες Φυλλένια! :clapping:
    Για να μη νομίζουν μερικοί μερικοί ότι οι γυναίκες είναι οι μέγιστες κατίνες...... τα πρωτεία άλλοι τα έχουνε (και ας μην το παραδέχονται )

  6. #16

    Re: Είσαι... πολύ μεγάλη ΚΑΤΙΝΑ

    H κατινιά πιστεύω οτι είναι θέμα χαρακτήρα και όχι φύλου.Επίσης μπορεί κάποιος μεγαλώνοντας να γίνει περισσότερο ή λιγότερο κατίνα.¶ρα άντρες και γυναίκες ήμαστε το ίδιο στην κατινιά εκτός ίσως από τα θέματα που συζητάμε κάθε φορά.
    ΦΕΡΣΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ

  7. #17
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    150

    Re: Είσαι... πολύ μεγάλη ΚΑΤΙΝΑ

    Κατά τη γνώμη μου η κατινιά δεν έχει να κάνει με το φύλο...Όλοι είμαστε κατίνες,άντρες ή γυναίκες...Αλλά το θέμα είναι ότι για άλλο λόγο γινόμαστε κατίνες εμείς για άλλο οι άντρες.
    Για παράδειγμα στα αισθηματικά οι περισσότεροι άντρες γίνονται κατίνες είτε για να κοροϊδέψουν είτε για να το "παίξουν" στους άλλους άντρες της παρέας.Η γυναίκα όμως το κάνει επειδή θέλει να είναι σίγουρη για το άτομο που έχει δίπλα της.
    Τώρα βέβαια αυτό δε σημαίνει ότι εμείς είμαστε οι καλές και οι άντρες τα γαίδούρια Τα πάντα εξαρτώνται και από την προσωπικότητα του καθενός απλά το παραπάνω το έχω διαπιστώσει από συζητήσεις μεταξύ φίλων...

  8. #18

    Re: Είσαι... πολύ μεγάλη ΚΑΤΙΝΑ

    Xρόνια πολλά κι από εμένα!
    Ιδιαίτερα εύστοχη η παρατήρηση ότι η Κατίνα θέλει να μαθαίνει τα πάντα για τους άλλους και οι άλλοι τίποτα γι' αυτήν. Τρώγεται, τρώγεται, σκυλιάζει άμα δεν της λες, σε θάβει πίσω από την πλάτη σου, αλλά τα δικά της θέματα είναι δικά της! Όπως επίσης και αυτό με τα κολλητιλίκια: α, βέβαια...κολλητή με όλους και κυρίως με το διευθυντή, στον οποίο τα προλαβαίνει όλα κι ο,τι της πεις διαδίδεται με ταχύτητα φωτός.
    Ε, λοιπόν, εγώ ΔΕΝ είμαι κατίνα και είμαι πολύ περήφανη γι' αυτό. Το κακό είναι ότι τις έχω φάει με το κουτάλι και είμαι αναγκασμένη να καταπίνω το δηλητήριό τους. Γιατί για να μιλήσουμε και ενεργειακά, η ενέργεια που εκλύει ένας τέτοιος άνθρωπος στο χώρο είναι άκρως τοξική, κυριολεκτικά. :sick: Ο νοών νοείτω..

  9. Re: Είσαι... πολύ μεγάλη ΚΑΤΙΝΑ

    Αυτό που μέχρι τώρα έχω διαπιστώσει είναι ότι η Κατίνα για να σε φέρει στα νερά της/του και να σε βγάλει από τα δικά σου (γιατί αυτός είναι ο στόχος) και να σου αποσπάσει ό,τι θα της/του ήταν χρήσιμο σου εκμυστηρεύεται ένα μεγάλο και βαρύ μυστικό της/του...Τάχα μου!!!γιατί στην πορεία ανακαλύπτεις ότι όόόλοι το ξέρουν...Είναι το φίδι της παρέας με το χαμόγελο του πλέον συμπαθητικού ανθρώπου...Αυτό που τελικά την/τον προδίδει είναι ότι τα μάτια στάζουν λαγνεία,δόλο και σκοτεινιά όταν μοιράζεσαι την χαρά σου και μια στιγμιαία λάμψη όταν μοιράζεσαι το πρόβλημά σου...Ξέρω πως έχω και έναν κακό εαυτό και αυτόν ονομάζω Κατίνα...Ξέρω επίσης πως μετά από συζητήσεις (δικές μου με την Κατίνα μέσα μου) έφτασα στο σημείο να ξέρω...¨Ετσι με σέβεται και κάθεται ήσυχη μεταλλαγμένη σε έναν Δυνατό Σύμμαχο,δείχνοντας μου τα σημάδια της απάτης γύρω μου...:wink2:
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  10. #20
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Είσαι... πολύ μεγάλη ΚΑΤΙΝΑ

    Παιδιά τι ωραίο άρθρο!Έσκασα στα γέλια!:nuts:Πως δεν το είχα ανακαλύψει τόσο καιρό!!
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

 

 
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads