s
Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; " - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 11 to 20 of 68
  1. #11
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Τίνα μου καλησπέρα ! Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση.

    Θα σου περιγράψω όσα δεδομένα είχα από την κοπέλα αυτή σχετικά με το υπόβαθρο της ιστορίας.
    Η κοπέλα και ο Χ είχαν το χαρακτηριστικό, ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε. Με λίγα λόγια το μόνο που τους ένωνε ήταν το σεξ. Στην πορεία όμως η κοπέλα ανέπτυξε συναισθήματα. Ο Χ ήταν ήδη δεσμευμένος και τα υπόλοιπα είναι ιστορία.

    Ποια είναι η δική μου τοποθέτηση τώρα πάνω στο Κενό Πορείας σε σχέση με το χωρισμό και την ελεύθερη σχέση που διατύπωσα : Η κοπέλα ήθελε να κάνει σχέση με τον Χ. Δεν είχε σχέση με τον Χ. Το μόνο που είχε ήταν αέρας. Δηλαδή δεν είχαν τίποτα. Θα συνέχιζαν να έχουν " Τίποτα ".

    Γιατί επέλεξα τον 7ο ως σημειοδότη του Χ παρόλο που είναι δεσμευμένος και όχι η μόνιμη σχέση της ερωτούσας αλλά η " καβάτζα " της : Προτιμώ στις ερωτικές ερωτήσεις που μου δίνουν όνομα και αφορούν συγκεκριμένο άτομο (ειδικότερα δε όταν αφορά το θέμα δεσμός ) να δίνω στο άλλο πρόσωπο ως σημειοδότη τον 7ο.

    Ήμουν σε αυτό το δίλημμα σχετικά αν έπρεπε να διαλέξω τον Ήλιο ως σημειοδότη πλανήτη. Ξέρεις γιατί δεν τον υπολόγισα έτσι όμως Τίνα μου ; Θα τον διάλεγα μόνο στην περίπτωση που εξακολουθούσε να βρίσκεται στον 7 αλλά πιο κοντά στην ακμή του 7ου. Από τη στιγμή που βρίσκεται στον 7ο και μακριά από την ακμή σκέφτηκα πως θα ήταν καλό να μην τον συνυπολογίσω.

    Με τα μέχρι τώρα δεδομένα που έχω η κοπέλα δεν ενδιαφέρεται για τον Χ. Έχει στρέψει το ενδιαφέρον της σε άλλο πρόσωπο.

  2. #12

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Σ' ευχαριστώ πολύ Γιάννη κάτι αρχίζω και "πιάνω"
    Victory

  3. #13
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Γιάννη μου απ' ότι υποψιάζομαι το ενδιαφέρον της όταν έθεσε την ερώτηση ήταν ήδη στραμμένο κι αλλού.....γι αυτό και πιστεύω πως ρώτησε αν η σχέση με τον δεσμευμένο θα πάρει σοβαρή μορφή, για να ξέρει πως θα κινηθεί.

    Ο κυβερνήτης της ο Δίας, είναι σε διπλό ζώδιο κι έχει κλείσει όψη με Ερμή κυβερνήτη 7ου αλλά και με την Αφροδίτη κυβερνήτρια του 5ου της.

    Ηδη με τον Πλούτωνα στον 1ο φαίνεται πως κρύβει πράγματα, πόσο μάλλον που βρίσκεται στους Διδύμους.....

    Το τρίγωνο του ωροσκόπου με τη Σελήνη μέσα στον 4ο δείχνει πως άμεσα θέλει να κινηθεί και να δώσει την τελική λύση μιας το πακετάκι της το έφαγε με την αντίθεση του Κρόνου.

    Τώρα για τον 7ο, δεν έκανες λάθος όμως όταν πρόκειται για δεσμευμένο είναι προτιμότερο να παίρνουμε τον 5ο ώστε να μπορούμε να τοποθετούμε τη σύζυγο στον 11ο (7ος παράγωγος του 5ου) ώστε να μην την μπερδεύουμε με την ερωτούσα στον 1ο οίκο.

    Είδα για παράδειγμα τον Άρη κυβερνήτη 4ου οίκου σε τρίγωνο με τον Δία κι αναρωτιόμουν ποια από τις δυο ευνοεί η τελική έκβαση αφού και οι δυο σημειοδοτούνται από τον 1ο οίκο, εκεί είναι η ένστασή μου έστω κι αν χρησιμοποίησε το όνομα του στην ερώτηση.

    Ο Ήλιος τώρα ακόμη κι αν δεν βρίσκεται στην ακμή, είναι συγκυβερνήτης του και δίνει κι αυτός τις πληροφορίες του οι οποίες βασίζονται κυρίως στις θεμελιώδεις δυνάμεις.

    Αν όμως θέλαμε να κοιτάξουμε τόσο μπροστά θα μπορούσαμε να πούμε στην κοπέλα πως σίγουρα θα νιώσει καλύτερα ( Σελήνη στην έξαρση της). Προσωπικά το βρίσκω πολύ παρακινδυνευμένο οπότε και δεν το χρησιμοποιώ στην πράξη.

    Εχεις απόλυτο, είναι όντως παρακινδυνευμένο, θέλει τρομερή εμπειρία για να χρησιμοποιήσουμε κάτι τέτοιο ως δεδομένο.

    Ο Ερμής "γυρίζοντας" πίσω μεταφέρει το φως της Αφροδίτης στον Δία, ο νοών νοείτο.....ότι κι αν γίνει η ερωτούσα μας Γιάννη μου δεν βγαίνει χαμένη για τρεις μήνες τουλάχιστον

    Μπράβο Γιάννη μου που βάζεις το ένα άρθρο πίσω από το άλλο, εκτός από την εξάσκηση, φαίνεται ολοένα και περισσότερο η αγάπη σου για την ωριαία γι αυτό και σε χαίρομαι

  4. #14

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Κα Ζαχαριάδου και Γιάννη όντως είστε και οι δύο ό,τι χρειάζεται ένας μονοφθαλμος !!!!!!
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ περισσότερο για τον απλό και πολύ κατανοητό τρόπο σας...
    Victory

  5. #15

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Ειπατε οτι χρησιμοποιουμε ως σημειοδοτη του Χ τον κυβερνήτη του 7ου οίκου.Μολις εκανα εναν χαρτη γιατι έχω ακριβως το ιδιο ερωτημα που με αφορα προσωπικα και ο κυβερνητης του 7ου ειναι η σελήνη καθως βρίσκεται στην 1η μοιρα του Καρκινου.Αρα ως σημειοδότη του δεν μπορω να χρησιμοποιησω την σεληνη,δεδομενου μάλιστα οτι αφενος ειναι δικος μου σημειοδοτης αφετερου ειναι ακριβως στην ακμη του 7ου?Ειναι καλυτερα να χρησιμοποιηθει ο κυβερνητης του 5ου ?τι γινεται στην περιπτωση που ο 5ος εμπεριεχει 2 ζωδια?

  6. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Quote Originally Posted by magiclife View Post
    Ειπατε οτι χρησιμοποιουμε ως σημειοδοτη του Χ τον κυβερνήτη του 7ου οίκου.Μολις εκανα εναν χαρτη γιατι έχω ακριβως το ιδιο ερωτημα που με αφορα προσωπικα και ο κυβερνητης του 7ου ειναι η σελήνη καθως βρίσκεται στην 1η μοιρα του Καρκινου.Αρα ως σημειοδότη του δεν μπορω να χρησιμοποιησω την σεληνη,δεδομενου μάλιστα οτι αφενος ειναι δικος μου σημειοδοτης αφετερου ειναι ακριβως στην ακμη του 7ου?Ειναι καλυτερα να χρησιμοποιηθει ο κυβερνητης του 5ου ?τι γινεται στην περιπτωση που ο 5ος εμπεριεχει 2 ζωδια?

    Kαλησπέρα Magiclife,

    μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη Σελήνη ως σημειοδότη πλανήτη του 7ου. Απλά θα πάψει να σημειοδοτεί εσένα. Ένας οίκος κυβερνάται μόνο από τον πλανήτη που κυβερνάει την ακμή του οίκου αυτού.
    Φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις : Μπορούμε να πάρουμε έναν πλανήτη που βρίσκεται κοντά στην ακμή του οίκου που σημειοδοτεί το ζητούμενο και βρίσκεται στο ίδιο ζώδιο με την ακμή ή να χρησιμοποιήσουμε τον επικυρίαρχο του οίκου. Ριψοκινδυνευμένο.

    Στο δικό σου παράδειγμα απλά μείνε με τη Σελήνη ως σημειοδότη του 7ου.

  7. #17
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Quote Originally Posted by cancerian View Post
    Kαλησπέρα Magiclife,

    μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη Σελήνη ως σημειοδότη πλανήτη του 7ου. Απλά θα πάψει να σημειοδοτεί εσένα. Ένας οίκος κυβερνάται μόνο από τον πλανήτη που κυβερνάει την ακμή του οίκου αυτού.
    Φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις : Μπορούμε να πάρουμε έναν πλανήτη που βρίσκεται κοντά στην ακμή του οίκου που σημειοδοτεί το ζητούμενο και βρίσκεται στο ίδιο ζώδιο με την ακμή ή να χρησιμοποιήσουμε τον επικυρίαρχο του οίκου. Ριψοκινδυνευμένο.

    Στο δικό σου παράδειγμα απλά μείνε με τη Σελήνη ως σημειοδότη του 7ου.
    Επικυρίαρχο του οίκου;;; Ποιος δηλαδή είναι ο επικυρίαρχο του οίκου; Δεν το έχω ξανακούσει!
    (Καλέ το παραπάνω ποστ μου το πηδήξατε....τόσο απαρατήρητη περνάω πια)

  8. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Quote Originally Posted by ΕΛΕΝΗ1 View Post
    Επικυρίαρχο του οίκου;;; Ποιος δηλαδή είναι ο επικυρίαρχο του οίκου; Δεν το έχω ξανακούσει!
    (Καλέ το παραπάνω ποστ μου το πηδήξατε....τόσο απαρατήρητη περνάω πια)
    Mε τους βασικούς όρους δεν τα πάμε καλά ε ?

    Επικυρίαρχος πλανήτης του οίκου : Ο πλανήτης με τις περισσότερες θεμελιώδεις δυνάμεις στον συγκεκριμένο οίκο. ( Να το γράψεις 350 φορές παρακαλώ !!!! χε χε χε )

    Συγνώμη για το πήδημα του ποστ σου. Μόλις γυρίσω σπίτι θα σου απαντήσω. (...Τρέχω σαν το Βέγγο. )
    Last edited by cancerian; 29-07-2012 at 07:28 PM.

  9. #19
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Quote Originally Posted by cancerian View Post
    Mε τους βασικούς όρους δεν τα πάμε καλά ε ?

    Επικυρίαρχος πλανήτης του οίκου : Ο πλανήτης με τις περισσότερες θεμελιώδεις δυνάμεις στον συγκεκριμένο οίκο.
    Συγνώμη για το πήδημα του ποστ σου. Μόλις γυρίσω σπίτι θα σου απαντήσω. (...Τρέχω σαν το Βέγγο. )
    χαχα εντάξει ευχαριστώ

  10. #20
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Νομός Αττικής
    Posts
    36

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Θα κάνω σοβαρή σχέση με τον Χ ; "

    Καλησπέρα!! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για τους πλανήτες που σηματοδοτούν τα 2 πρόσωπα σε παρόμοια ερώτηση ωριαίας.Είπαμε πως για τον ερωτώντα κοιτάμε τον κυβερνήτη του Ωροσκόπου και την Σελήνη. Τι γίνεται όμως όταν ο κυβερνήτης του άλλου ατόμου είναι η Σελήνη;Δείχνει αυτό κάτι για την έκβαση της υπόθεσης ή πρέπει να κοιτάξω κάτι αλλο;

    Ευχαριστώ πολύ

 

 
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 11 users browsing this thread. (0 members and 11 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads