s
Τι ειναι τελικα ο Αρης??? - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 12 ... LastLast
Results 11 to 20 of 154
  1. #11
    Join Date
    Jan 2005
    Όνομα:
    Τζένη
    Location
    αθήνα
    Posts
    50

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    πολυ καλο άρθρο! εχω όμως και εγω την ίδια απορία με την madcat...πως αραγε θα βρούμε που έχουμε τον Αρη? Απ ότι μου έχουν πει στο παρελθον πρέπει να έχω αρη στον ταύρο.. αυτο τι σημαίνει????????
    Ενας συνειδητοποιημένος συμβιβασμός είναι καλύτερος από μια αναγκαστική υποχώρηση...Είναι μια έξυπνη τακτική που ενισχύει μια δυναμική επανατοποθέτηση.....

  2. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    31

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Τι μπορω να πω retrograde μετα απο αυτο? Ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!! :flowers1: :flowers1: :flowers1: :flowers1: :flowers1:

    Σε ολα έπεσες μέσα εκτός απο ενα δεν θυμώνω τόσο έντονα όσο λες είμαι πολύ ήρεμο άτομο και αν κατι με θυμώσει (δεν μπορω την αδικια) προσπαθώ να ηρεμίσω (εισπονή -έκπνοη ) και μετά προσπαθώ να βάλω μια ταξη στην αδικία όσο μπορώ. Πάντως οταν βλέπω οτι υπάρχει αρνητικό κλίμα με εντάσεις και θυμούς αποχωρώ.

    Επίσης ανυπόμονη ήμουν παλιά γιατι πάντα νόμιζα οτι δεν θα προλάβω (μηπως πέθανα νέα σε προηγούμενη ζωη και νιώθω πως ο χρόνος δεν μου φτάνει ... ) τωρα όμως δεν είναι έτσι (φαινεται πέρασα την ηλικία θανάτου μου ) γιατι πρώτα ηρέμισα εσωτερικά και συνειδητοποίησα ποιος ο λόγος να αγχώνομαι για κάτι που θα γίνει αργά ή γρήγορα;; Η Υπομονή είναι μεγάλη αρετή!!!

    Σ'ευχαριστω και παλι καλέ μου retrograde!! :flowers1:

  3. #13
    Join Date
    Jun 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    79

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Αγαπητέ μου φίλε Ακη...

    Η θέση του Αρη στους Διδύμους που έχω... Νομίζω ότι έχει να κάνει με κάτι "εγκεφαλικό" και "επικοινωνιακό"...
    εκτός απο αυτά που νομίζω (αν ευσταθούν βέβαια και αυτά), τι άλλο θα μπορούσε να προσθέσει κανείς?

    με εκτίμηση
    και ευχαριστω εκ των προταίρων
    Prasina_Matia

    ...Σκόρπιες σκέψεις που ίσως να χαθούν στον άνεμο...

  4. #14
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    ΑΚΗΣ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    271

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Ο Αρης καλη μου φιλεναδα ειναι μια πρωτογονη δυναμη. Φαντασου πως ο Αρης ειναι ενας πυρινος πλανητης . ο Αρης μεσα στους Διδυμους ειναι κατα καποιο λογο τινα αναποφασιστος , και αυτο γιατι βαει την Μερκουριακη ιδιοτητα του Ζωδιου να συγκεραστει με την πυρινη ιδιοτητα του Αρη. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα μια παρατηρητικοτητα απιστευτη. Ομως η διαδυκοτητα και η μεταβλητοτητα των Διδυμων τους δινουν την ταυτοχρονη ενασχοληση με πολλα πραγματα , ενω εχει ταλεντο ( ως γενικο χαρακτηριστικο) στις δημοσιες σχεσεις, στην δημοσιογραφια κλπ. Αναλυει το καθε τι με απιστευτη ικανοτητα απλα βαζοντας την κοινη λογικη ( Διδυμος το ζωδιο της επικοινωνιας κλπ).

    Εχει και συνεχεια μην βιαζεσαι....και με αλλους πλανητες
    Ο Χαρακτήρας ειναι το πεπρωμενο του καθενος*Ηρακλειτος
    Κατα συνεπεια για αυτα που παθαίνετε, καλως τα παθαίνετε* Ακης Αντωνιου

  5. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    31

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Σωστο και αυτο με την ανάλυση... Κι αυτο το εχω!!!
    Η αναλυση ειναι καλή αλλά με μέτρο...
    Μου βγάζεται όλα τα απλυτα στην φόρα.... αφηστε με να κρατησω κατι και για μένα!!! :redface: :redface:

  6. #16
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    ΑΚΗΣ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    271

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by steli
    Αγαπητέ Astroaki,
    πολύ ωραίο το άρθρο σου (έχω Άρη στους Ιχθείς και δυσκολεύομαι να τελειώσω ο,τιδήποτε, αλλά με το συμπάθειο υπόγειος δεν είμαι και δεν την έχω φέρει σε κανέναν - όλο οι άλλοι μου τη φέρνουν εμένα...). Θα ήθελα να μάθω τα χαρακτηριστικά του Άρη στα ζώδια. Επίσης, όταν η οικοθεσία δίνει κάποια χαρακτηριστικά λίγο 'διαφορετικά' από το ζώδιο που είναι ένας πλανήτης τι υπερισχύει? Ή τι ενεργοποιείται και πως?
    Merci.
    Πολυ ωραια παρατηρηση. Θα προσπαθησω να σου το δωσω οσο με πιο απλα λογια μπορω. Φαντασου πως εχεις ενα παζλ.Πρεπει να συνδεσεις ολα τα κομματια σωστα μεταξυ τους. Ας παρουμε ενα παραδειγμα. Εχουμε ενα ανδρα με Αρη στον Αιγοκερω στον 4ο οικο. Εδω ο Αρης μεσα στο 4ο προβληματιζει γιατι ειναι η πτωση του( 4ο ζωδιο ΚΑΡΚΙΝΟΣ = 4ος οικος) ενω ο Αρης σαν ζωδιο ειναι στην εξαρση του. Εδω δειχνει οτι το ατομο μεγαλωνει μεσα σε ενα σκληρο περιβαλλον με προβληματα οπου ο Αρης του θα τον κανει ανταγωνιστικο μεσα στο σπιτι του. Συσσωρευει πραγματα (εσωστρεφεια )και οταν τα ''βγαλει'' προς τα εξω τα βγαει με εναν τροπο τραχυ
    Ο Χαρακτήρας ειναι το πεπρωμενο του καθενος*Ηρακλειτος
    Κατα συνεπεια για αυτα που παθαίνετε, καλως τα παθαίνετε* Ακης Αντωνιου

  7. #17
    Join Date
    Jun 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    79

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by madcat
    Σωστο και αυτο με την ανάλυση... Κι αυτο το εχω!!!
    Η αναλυση ειναι καλή αλλά με μέτρο...
    Μου βγάζεται όλα τα απλυτα στην φόρα.... αφηστε με να κρατησω κατι και για μένα!!! :redface: :redface:

    Madcat, φιλεναδούλα...

    Εκτος από Παρθενάκι, έχεις και Αρη στους Διδύμους??? χμμμ....

    Για να δούμε τι άλλο κοινό θα βρουμε.... χεχεχεχε
    Prasina_Matia

    ...Σκόρπιες σκέψεις που ίσως να χαθούν στον άνεμο...

  8. #18
    Join Date
    Jun 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    79

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by astroakis
    Ο Αρης καλη μου φιλεναδα...
    Λατρεύω να με λές καλή σου φιλενάδα γιατί έτσι σε νιώθω και γω!!
    (Λες να γίνει κανένα θέμα πάλι με τις φιλοφρονήσεις μου επειδή σε εκτιμώ και το εκφράζω??? χεχεχεχε -φυσικά, κάνω πλάκα )

    Quote Originally Posted by astroakis
    Εχει και συνεχεια μην βιαζεσαι....και με αλλους πλανητες
    Θέλω να μάθω και την συνέχειααααα...... χεχεχεχε

    Ξεχασα να σου αναφέρω πως εκτός από το ότι έχω τον Αρη στους Διδύμους, τον έχω και στον 5ο οίκο...

    Aυτό τώρα ειναι καλό ή κακό???

    (έμαθα να βγάζω μόνη μου ωροσκόπιο yessssssssssssssss )
    Prasina_Matia

    ...Σκόρπιες σκέψεις που ίσως να χαθούν στον άνεμο...

  9. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Far Away Land
    Posts
    46

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Αγαπητά μέλη,
    Έχουμε γίνει γραφικοί να σας παρακαλάμε να κρατάτε στο μυαλό σας κάποια μικρά πραγματάκια πριν απαντήσετε, σχολιάσετε ή γενικότερα δημοσιεύσετε. Ένα από αυτά είναι ότι κάτω από κάθε άρθρο συνεργάτη μας ή μη καλό είναι να μην πιάνουμε κουβεντούλα και να μην εκφράζουμε τα συναισθήματά μας ούτε να κάνουμε χιούμορ πέραν των ορίων.
    Όμως και το στομάχι μας χαλάμε λέγοντας τα ίδια και τα ίδια και τελικά ακούμε και παράπονα και πολλές φορές και ύβρεις. Η λογική της μη συμμόρφωσης σε παρακλήσεις δεν καταλαβαίνω ποιον τελικά εξυπηρετεί.
    Υπάρχουν ενότητες (που δεν θα έπρεπε υπό κανονικές συνθήκες να υπάρχουν) γιατί ο σκοπός του horoscope είναι άλλος, με κουβεντούλα, πλακίτσα, πειράγματα, φιλοφρονήσεις, κ.λπ. όμως υπάρχει και η εμμονή ελαχίστων ευτυχώς να μας γράφουν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους.
    Αν οι άλλοι συντονιστές αυτού του δικτυακού τόπου επιθυμούν να είναι "χαλαροί" εγώ πλέον δεν επιθυμώ. Δηλώνω λοιπόν υπεύθυνα και μπορεί ο καθένας να με χαρακτηρίσει όπως επιθυμεί, ότι θα διαγράφω, θα κλειδώνω και γενικότερα θα κρατήσω το κύρος και αυτού του δικτυακού τόπου και των αρθογράφων του με όποιο κόστος. Ευτυχώς δεν είμαι αστρολόγος για να χάσω πελατεία και έχω την άνεση να σεβαστώ και να τηρήσω τους όρους που και εγώ ο ίδιος βοήθησα να συνταχθούν. Όροι που είναι πραγματικά σα λάστιχο αλλά όταν κάποιοι ή κάποιες αγνοούν ακόμα και τις θερμές παρακλήσεις για τους λόγους που ούτε κατανοώ ούτε γνωρίζω θα ψάχνουν να βρουν τις δημοσιεύσεις τους εκτός horoscope.
    Aυτό ισχύει για ΟΛΟΥΣ. Μέλη, συντονιστές, διαχειριστές.
    "Nothing can stop an idea the time of which has come"
    Victor Hugo

  10. #20
    Join Date
    Jun 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    79

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Αγαπητέ Βookseller

    Επειδή εχω πάρει και γω μέρος σε "πλακίτσες" και τα σχετικά, και επειδή θεωρώ την αχαριστεία από τα μεγαλύτερα ελατώμματα και δεν θα ήθελα να "εξασκίσω" και γω αυτο το ελάτωμμα, μιας και μου έχετε φερθεί πολύ σωστά,ως ανθρωπος! Από πλευράς μου, τέρμα οτιδήποτε έχει να κάνει έξω από τον χώρο της αστρολογίας.Δεν θέλω να απογοητεύω ανθρωπους που είναι σωστοί μαζι μου.
    Σαν Μαρία, και όχι σαν prasina_matia, αναλαμβάνω και το δικό μου τυχόν μερίδιο ευθύνης σε λάθη που μπορεί να γίνονται...

    Οπότε, θα ξανακάνω το ερώτημα μου αλλίως...

    με εκτίμηση
    Prasina_Matia

    ...Σκόρπιες σκέψεις που ίσως να χαθούν στον άνεμο...

 

 
Page 2 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 12 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads