s
ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 11 to 20 of 56
  1. #11

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Quote Originally Posted by roadrunner View Post
    Συμφωνώ!:bigsmile:
    θεωρώ πώς Αιγόκερως και Σκορπιός και ο Καρκίνος ως ένα βαθμό(λέω ως ένα βαθμό γιατί η μοναχικότητα στον Καρκίνο έχω την αίσθηση ότι είναι είδος άμυνάς του-κλείνεται στο καβούκι του για αποφύγει να πληγωθεί ή αφού έχει πληγωθεί)είναι τα ζώδια τα οποία ίσως επιλέγουν την μοναξιά.Με διαφορετικά κίνητρα και συνθηκες βέβαια.
    Νομίζω πως όταν οι κυβερνήτες των δύο αυτών ζωδίων(Κρόνος και Πλούτωνας) στον χάρτη μας κανουν κάποια σκληρή όψη με την Σελήνη,Αφροδίτη και ίσως και με τον Δία μας να κάνουν το άτομο κάπως κλειστό.
    Ωραία προσέγγιση. Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω, με κάποιες επιφυλάξεις ως προς τις σκληρές όψεις Δία - Κρόνου, Δία - Πλούτωνα. Νομίζω πως μάλλον τείνουν να μετριάζουν κάποιες υπερβολές, παρά να επιφέρουν περιορισμό και μοναξιά. Όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ εύστοχα.

  2. #12

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Αυτός ο τίτλος με έκανε να σκεφτώ μια άλλη καλή ερώτηση:bigsmile: , ποιά ζώδια έχουν τάση προς τις μοναχικές ερωτικές.. στιγμές; :toung:

  3. #13
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Χολαργός, Αθήνα
    Posts
    131

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Πιστεύω ότι οι μοναχικοί του ζωδιακού είναι οι Αιγώκεροι (μοναξιά στην κορυφή), οι Καρκίνοι (κλήνομαι στο καβούκι μου) και οι Ιχθύς (χαμένοι στο όνειρο). Τους Σκορπιούς δεν τους θεωρώ και πολύ μοναχικούς, ίσα-ίσα που η μία κατηγορία των Σκορπιών (έχω ακούσει ότι υπάρχουν δύο, οι κοινωνικοί και οι μυστήριοι), είναι αρκετά κοινωνικοί.

    Βέβαια, εξαρτάται και το πώς ορίζεις το "μοναχικός". Μοναχικός που δεν έχει φίλους, μοναχικός ερωτικά, μοναχικός στην ζωή?
    Ετεη δε ουδεν ιδμεν εν βυθω γαρ η αληθεια...

  4. #14

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Quote Originally Posted by Deodonus View Post
    Πιστεύω ότι οι μοναχικοί του ζωδιακού είναι οι Αιγώκεροι (μοναξιά στην κορυφή), οι Καρκίνοι (κλήνομαι στο καβούκι μου) και οι Ιχθύς (χαμένοι στο όνειρο). Τους Σκορπιούς δεν τους θεωρώ και πολύ μοναχικούς, ίσα-ίσα που η μία κατηγορία των Σκορπιών (έχω ακούσει ότι υπάρχουν δύο, οι κοινωνικοί και οι μυστήριοι), είναι αρκετά κοινωνικοί.

    Βέβαια, εξαρτάται και το πώς ορίζεις το "μοναχικός". Μοναχικός που δεν έχει φίλους, μοναχικός ερωτικά, μοναχικός στην ζωή?
    Μοναχικοί οι Ιχθείς; :suspiciou

    Μπα, με τίποτε. Πώς θα δολοπλοκήσουν; :toung:

  5. #15
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Quote Originally Posted by kiaRRa View Post
    Θα συμφωνήσω μαζί σου. Η μανία μας με την κορυφή είναι τραγική! Βέβαια πέρα από το ότι οι αιγόκεροι κυνηγουν το απόλυτο, σε γενικες γραμμές δεν είναι και τα πιο κοινωνικά ζώδια.:unsure:

    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου όπως και με την Αντωνία! Είναι τόσο προσηλωμένοι στους στόχους τους που όταν κοιτάξουν γύρω τους, τότε θα αντιληφθούν το πόσο μόνοι είναι.
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  6. #16
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Talking Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Quote Originally Posted by Κασσιόπη View Post
    Ωραία προσέγγιση. Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω, με κάποιες επιφυλάξεις ως προς τις σκληρές όψεις Δία - Κρόνου, Δία - Πλούτωνα. Νομίζω πως μάλλον τείνουν να μετριάζουν κάποιες υπερβολές, παρά να επιφέρουν περιορισμό και μοναξιά. Όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ εύστοχα.

    Xαίρομαι που συμφωνούμε!:nuts:
    Έχεις δικαιο που το επισημαίνεις!
    Ειχα στο μυαλό μου τον δικό μου χάρτη ή μάλλον κάποιες θέσεις του δικού μου χάρτη.:embarrest Θα πρέπει λογικά για να ισχύσει η παραπάνω θέση μου,να συνηγορούν κι άλλες όψεις και σαφώς δεν θα μπορούσε να γενικευτεί!:bigsmile:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  7. #17

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Μοναχικοί είναι και οι Ταυροι...

  8. #18
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Quote Originally Posted by omo View Post
    Μοναχικοί είναι και οι Ταυροι...

    Γιατί το λες αυτό? Δεν νομίζω ότι ισχύει
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  9. #19

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Quote Originally Posted by panther View Post
    Γιατί το λες αυτό? Δεν νομίζω ότι ισχύει
    Ίσως και να έχεις δίκιο. Κρίνω απο τον εαυτό μου...:unsure:

  10. #20
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Quote Originally Posted by omo View Post
    Ίσως και να έχεις δίκιο. Κρίνω απο τον εαυτό μου...:unsure:
    Μήπως δεν είναι ο Ταύρος που κάνει τη ζημιά, αλλά κάποιος παράγοντας?
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


 

 
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads