s
Ηλιακές σύνοδοι και η ισχύς τους - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 30
  1. #11
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    31

    Re: Ηλιακές σύνοδοι και η ισχύς τους

    Ζητώ συγνώμη τότε. Ήλιου- πλούτωνα εννοούσα αλλά διάβασα λάθος ερμηνεία γι΄ αυτό και θεώρησα ότι δεν με εκφράζει. Η παρούσα με εκφράζει μια χαρά!
    ευχαριστώ!

  2. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    38

    Re: Ηλιακές σύνοδοι και η ισχύς τους

    Χαίρεται κι από μένα. Οπως αναφέρεται για να σχηματιστεί μια σύνοδο δύο πλανήτες πρέπει να απέχουν το πολύ 10 μοίρες. Το καταλαβαίνω πλήρως αυτό. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: Είναι δυνατόν να έχουμε όχι τις ίδιες αλλά παρόμοιες για παράδειγμα επιρροές με αυτές της συνόδου αν κάποιοι πλανήτες βρίσκονται στο ηλιακό ζώδιο χωρίς όμως να σχηματίζουν σύνοδο;

    Και αν ναι, θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε αυτή τη γνώση και σε μια μελέτη συναστρίας; Για παράδειγμα αν ο ήλιος του ενός είναι στην Παρθένο και ο Κρόνος του άλλου επίσης, χωρίς να σχηματίζουν όψη συνόδου...

    Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους

  3. #13
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Χολαργός, Αθήνα
    Posts
    131

    Re: Ηλιακές σύνοδοι και η ισχύς τους

    Έχω σύνοδο Αφροδήτης-Ήλιου και τα όσα λέγονται με εκφράζουν αρκετά. Επίσης όμως έχω και σύνοδο Ωροσκώπου-Πλούτωνα στον Σκορπιό και είδα ότι και η παράγραφος για την σύνοδο Ήλιου-Πλούτωνα με εκφράζει αρκετά. Μήπως μια σύνοδος του Ωροσκόπου είναι σαν τις συνόδους του Ήλιου, αλλά ίσως σε πιο "ελάφριά" μορφή?
    Ετεη δε ουδεν ιδμεν εν βυθω γαρ η αληθεια...

  4. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Δυτικές Συνοικίες
    Posts
    159

    Re: Ηλιακές σύνοδοι και η ισχύς τους

    ikouak
    Στο ίδιο ζώδιο δύο πλάνητες έχουν την ίδια υφή, επειδή έχουν τον ίδιο κυβερνήτη και χρωματίζονται με την ίδια έμφαση. Επομένως, συνδέονται μεταξύ τους. Στο θέμα της συναστρίας, όπως και της γενέθλιας αστρολογίας, αλλά και των συστημάτων πρόγνωσης, χρειάζονται πολλά συνθετικά στοιχεία για να έχουμε άποψη. Δεν είναι κάτι τόσο απλό και όπως έχετε παρατηρήσει αποφεύγονται απαντήσεις μέσα σε αυτό το φόρουμ που συνεχίζει να κρατά υψηλά τον πύχη.

    Deodonus
    Ναι, είναι εφάμιλλο και πιο εκφραστικό, λόγω του ότι ο Ωροσκόπος μας εκδηλώνεται σίγουρα.
    MAY THE FORCE BE WITH ...ME ... IN THIS STRANGE AND BEAUTIFUL WORLD OF ASTROLOGY...!

  5. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    38

    Re: Ηλιακές σύνοδοι και η ισχύς τους

    Ευχαριστω για την απάντηση

  6. #16
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Ηλιακές σύνοδοι και η ισχύς τους

    ο γιος μου ο πρωτος 06-04 1989 12.15 το πρωι έχει σελήνη ερμή αφροδήτη δύνοδο με τον ήλιο μου έχαν πει ότι μπορει να ειναι καμένοι οι πλανήτες του λόγο ήλιου τη θα πει αυτο;

  7. #17
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    150

    Re: Ηλιακές σύνοδοι και η ισχύς τους

    Κατατοπιστικότατο και άκρως αντιπροσωπευτικό το άρθρο...Συγχαρητήρια :clapping: :clapping:

  8. #18
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Ηλιακές σύνοδοι και η ισχύς τους

    Quote Originally Posted by ioni View Post
    ο γιος μου ο πρωτος 06-04 1989 12.15 το πρωι έχει σελήνη ερμή αφροδήτη δύνοδο με τον ήλιο μου έχαν πει ότι μπορει να ειναι καμένοι οι πλανήτες του λόγο ήλιου τη θα πει αυτο;
    Απ οσο ξερω ioni, αυτο λεγοταν για την συνοδο Ηλιου-Ερμη, ομως θεωρειται παρωχημενη αποψη πια.
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  9. #19
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Ηλιακές σύνοδοι και η ισχύς τους

    νομίζω ότι έχεις δίκιο γιατί εκτός απο το ότι ειναι υπερ πληθορικος έχει πολλά θετίκα........και όχι επιδή ειναι γιος μου:bigsmile: όλοι οιδάσκαλοι-καθηγητες μου λένε τα καλήτερα
    και είναι-ήταν πάντα πιοο ώρημος για την ηλικία του

  10. #20

    Re: Ηλιακές σύνοδοι και η ισχύς τους

    χαίρομαι που διαβάζω τέτοια άρθρα γιατί με βοηθούν να μάθω καινούργια πράγματα και να κατανοώ και άλλα άρθρα που είναι λίγο δύσκολα για κάποιον αρχάριο στην αστρολογία όπως εγώ.
    με κάλυψε ιδιαίτερα η όψη ήλιου με τη σελήνη.

 

 
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads