s
Εξωτερικη εμφανιση - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 11 to 20 of 62
  1. #11

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Quote Originally Posted by aries engineer
    'Exω ακούσει οτι όσοι έχουν Αφροδίτη στον Ταύρο,όσο μεγαλώνουν ,γίνονται πιο όμορφοι γενικότερα:bigsmile:.Χωρίς ιατρική παρέμβαση:toung:
    Εγω εχω Αφροδιτη στον Ταυρο. Θα σου πω σε μερικα χρονια αν ισχυει αυτο που γραφεις... Ελπιζω παντως...

  2. #12

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Ποτέ δεν έχουν βρει το ζώδιό μου από την εμφάνισή μου. Άλλες φορές με περνάνε για Κριό που είναι ο ωροσκόπος μου και κάποιες άλλες για Λέοντα που βρίσκεται η Αφροδίτη μου. Για Καρκίνο πάντως που είναι το ζώδιό μου... ΠΟΤΕ! Καλό ή κακό αυτό; Δεν έχω ιδέα!

  3. #13
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    Αντωνία
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    423

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Φίλη μας,

    Δεν υπάρχει κακό ή καλό στην αστρολογία. Τί θα άλλαζε δηλ αν κάποιος σου έλεγε ότι είσαι καρκίνος από την εξωτ. εμφάνιση??? Συνήθως ζώδιο και ωροσκόπος φαίνονται από τον χαραχτήρα, το πως μιλάει κανείς, τι λέει, πως αντιδράει, ποιά γνώμη έχει για συγκεκριμένα πράγματα κλπ. Η όψη του απλά μπορεί να επιβεβαιώσει μια σωστή ήδη κρίση.
    Αυτό που είναι δύσκολο είναι να θυμάσαι κι όταν θα φύγεις από δω , ποιός είσαι και τι σου ταιριάζει και μην περιμένεις να σ' το πει κανείς, ο καθένας θα σου λέει άλλα. Γιατί αλήθεια ;;; Γιατί ο καθένας έχει τα μάτια που του ταιριάζουν. (Από την ιστορία του Χόμυ της Θεοδώρας Φασιανού -Ντάκου )

  4. #14
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Quote Originally Posted by stardustpv
    Ποτέ δεν έχουν βρει το ζώδιό μου από την εμφάνισή μου. Άλλες φορές με περνάνε για Κριό που είναι ο ωροσκόπος μου και κάποιες άλλες για Λέοντα που βρίσκεται η Αφροδίτη μου. Για Καρκίνο πάντως που είναι το ζώδιό μου... ΠΟΤΕ! Καλό ή κακό αυτό; Δεν έχω ιδέα!
    Με έμμεσο τρόπο η συνάδελφος έβαλε και τα σημεία που δείχνουν κυρίως την εμφάνιση. Ο ωροσκόπος και η Αφροδίτη. Ωστόσο ρόλο παίζει και η Σελήνη, γιατί δημιουργεί συνήθειες που επηρεάζουν την εμφάνιση. Για παράδειγμα πολλοί άνθρωποι (περισσότεροι του μέσου όρου) με Σελήνη στο Λέοντα είναι ευτραφείς, γιατί η σελήνη αυτή τείνει λίγο στην τεμπελιά και την καλοπέραση. Άρα έμμεσα και η Σελήνη μέσω των συνηθειών που αναπτύσσει επηρεάζει την εμφάνιση...
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  5. #15

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Quote Originally Posted by Vassilis13
    Ο ωροσκόπος και η Αφροδίτη. Ωστόσο ρόλο παίζει και η Σελήνη, γιατί δημιουργεί συνήθειες που επηρεάζουν την εμφάνιση. Για παράδειγμα πολλοί άνθρωποι (περισσότεροι του μέσου όρου) με Σελήνη στο Λέοντα είναι ευτραφείς, γιατί η σελήνη αυτή τείνει λίγο στην τεμπελιά και την καλοπέραση. Άρα έμμεσα και η Σελήνη μέσω των συνηθειών που αναπτύσσει επηρεάζει την εμφάνιση...

    Ωστόσο θα έλεγα ,κατόπιν προσωπικής παρατήρησης,ότι κυρίως παρουσιάζουν μυώδες και δυνατό ,κυριολεκτικά, σώμα καθώς αρέσκονται τόσο στη δράση όσο και στο... να αρέσουν συνήθως.
    Επίσης ,όταν η Αφροδίτη βρίσκεται στο ίδιο ζώδιο με τη Σελήνη,μπορούμε ευκολότερα να το εντοπίσουμε στην εμφάνιση του ατόμου.

  6. #16
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    191

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Εγώ για εξωτερική εμφάνιση κοιτάω Σελήνη

  7. #17
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    134

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Νομίζω ότι ο όρος εξωτερική εμφάνιση είναι πολύ σχετικός.
    Στη δουλειά ντύνομαι ως Αιγόκερως, αλλά στην προσωπική μου ζωή είμαι ολίγον Ζυγός (σελήνη) αλλά και Κριάρι (κόκκινο χρώμα, σπορτίφ, πιο νεανικό ντύσιμο (ωροσκόπος).
    Όσον αφορά την έκφραση του προσώπου στις καλές μου και ήρεμη είμαι Ζυγός, στις συζητήσεις μου Τοξότης (Ερμής και Αφροδίτη) και όταν "στραβώσω" μου βγαίνει ο Σκορπιός (Άρης).
    Στα πολύ χαλαρά μου, δηλαδή στις διακοπές απλώς χύμα!

  8. #18
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Quote Originally Posted by moutro28
    Νομίζω ότι ο όρος εξωτερική εμφάνιση είναι πολύ σχετικός.
    Στη δουλειά ντύνομαι ως Αιγόκερως, αλλά στην προσωπική μου ζωή είμαι ολίγον Ζυγός (σελήνη) αλλά και Κριάρι (κόκκινο χρώμα, σπορτίφ, πιο νεανικό ντύσιμο (ωροσκόπος).
    Όσον αφορά την έκφραση του προσώπου στις καλές μου και ήρεμη είμαι Ζυγός, στις συζητήσεις μου Τοξότης (Ερμής και Αφροδίτη) και όταν "στραβώσω" μου βγαίνει ο Σκορπιός (Άρης).
    Στα πολύ χαλαρά μου, δηλαδή στις διακοπές απλώς χύμα!
    Σωστή τοποθέτηση. Πρέπει τελικά να τα κοιτάμε όλα. Τουλάχιστον σε ό,τι αφορά τους προσωπικούς πλανήτες...
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  9. #19
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Εξωτερικη εμφανιση


    Εγώ πάντως για την εξωτερική εμφάνιση επιμένω κυρίως στον ωροσκόπο...Μερικοί είναι πολύ χαρακτηριστικοί πχ ο αιγόκερως δίνει συνήθως κάπως "ξερακιανή " φιγούρα ή τουλάχιστον αδύνατο σώμα,ο καρκίνος κάποια κιλάκια παραπάνω και συγκεκριμένα στις γυναίκες μεγάλο στήθος,ο σκορπιός σκουρομελάχροινο δέρμα και "διεισδυτική" σκοτεινή ματιά,ο υδροχόος κάνει λίγο τον...ατσούμπαλο (τρομάρα μας!:toung: ) ο δίδυμος τον λεπτό και νευρώδη τύπο ενώ η παρθένος δίνει γενικά λεπτά χαρακτηριστικά.Ο τελευταίος ωροσκόπος μοιάζει κάπως με του λέοντα αλλά αν είμαστε τυχεροί μπορούμε ίσως να τον ξεχωρίσουμε απ τα μαλλιά που στον λέοντα πιθανόν να είναι πιο φουντωτά ενώ της παρθένου ίσια και ...ατσαλάκωτα
    φυσικά όπως προαναφέρθηκε παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες όπως μια καλά τοποθετημένη αφροδίτη ή ένας πλανήτης όπως ο δίας ή ο κρόνος στον πρώτο οίκο.

  10. #20
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Το συγκεκριμένο άρθρο: Στοιχεία προσωπικότητας βάσει ωροσκόπου πιστεύω είναι ιδιαίτερα κατατοπιστικό για τη συζήτηση! :bigsmile:

    (αλλά όπως παρατήρησα μόλις τώρα, το είχε ήδη προτείνει η Ιουλία!)

 

 
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads