s
Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 11 to 20 of 42
  1. #11
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    1

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Νομίζω ότι ο ωροσκόπος είναι το πλέον σημαντικό, μια και από εκεί θα εκδηλωθούν όλες οι συμπεριφορές του ατόμου, αλλά δυσκολεύονται να εκφρασθούν σε πρώιμη ηλικία, λόγω του ότι το άτομο επηρεάζεται από το περιβάλλον του και εκδηλώνονται κυρίως μετά τα 30, μια και τότε συνήθως το άτομο έχει πλέον αναπτύξει την δική του προσωπικότητα.
    Το ζώδιο του Ήλιου γίνεται εμφανές περισσότερο στα πρώτα χρόνια και σε όλη του την ζωή αλλά όταν το άτομο το βλέπουμε, δηλ. δείχνει τον τρόπο με τον οποίο γίνεται η προσωπική ανάπτυξη του εγώ ( πνεύμα) και τον τρόπου με τον οποίο θέλει να φαίνεται και να προβάλλεται στους άλλους..
    Όταν το άτομο το ακούμε, είτε στο τηλ., είτε στο ραδιόφωνο, είτε το ιντερνετ, αυτό που αμέσως καταλαβαίνουμε είναι οι ψυχικές του διαθέσεις (σελήνη) και τον τρόπο με τον οποίο εκδηλώνονται αυτές στο φυσικό πεδίο.
    Κάθε νέο ξεκίνημα και κάθε αντίδραση θα έχει τις διαθέσεις του ζωδίου που περιλαμβάνει ο ωροσκόπος του.

  2. #12
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    134

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Το άρθρο είναι πολύ ενδιαφέρον και σωστό. Εμένα τουλάχιστον νιώθω ότι μου ταιριάζει. Είμαι Αιγόκερως, με ωροσκόπο Κριό και Σελήνη στο Ζυγό. Και θέλω να πιστεύω ότι αυτός ο συνδιασμός, επειδή εμπεριέχει τα τρια από τα τέσσερα στοιχεία, αποτελεί μια καλή βάση - προϋπόθεση, ώστε να φτάσω στην προσωπική ολοκλήρωση και ισορροπία. Κι αυτό το καταλαβαίνω όσο περνούν τα χρόνια.
    Αν βέβαια είχα και λίγο νεράκι στο ωροσκόπιο μου και οχι τόση πολύ φωτιά ίσως να ήμουν καλύτερα.

  3. #13

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Ενδιαφέρον άρθρο!

  4. #14
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Πολύ ωραίο και λεπτομερές άρθρο! Αυτό που αναφέρεται στο άρθρο για τον ωροσκόπο ότι αντιπροσωπεύει το σώμα, είναι αλήθεια και η περιγραφή του παραδείγματος ενός ωροσκόπου στον ιχθύ, ακριβέστατη!!!:bigsmile:Συγχαρη ήρια!!:clapping:
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  5. #15

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Έχω ήλιο στους ιχθείς, σελήνη στον κριό και ωροσκόπο τοξότη.
    Τι γίνεται εδώ?

  6. #16
    Join Date
    Oct 2007
    Όνομα:
    ΕΙΡΗΝΗ
    Location
    ΡΟΔΟΣ
    Posts
    14

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    πολύ ομορφο αρθρο,κατανόησα καλήτερα τα πράγματα γύρω απο την αστρολογία...
    Αν κάποιο ατομο έχει Ήλιο στον Ίχθυ σελήνη στον καρκίνο κ ωροσκόπο στο σκορπιό πως μπορεί να προσγειωθει κ να δεί τη ζωή πιο ρεαλιστίκα..? ......:blink:

  7. #17
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Χμ, επειδή οι ερωτήσεις σου είναι προσωπικές μπορείς να τις υποβάλλεις στους Εραστές της Αστρολογίας και να σου απαντήσουν αν θέλουν κάποια από τα μέλη...
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  8. #18
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    33

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    εχω ωροσκοπο και σεληνη στον αιγοκερω ...η διελευση του δια θα εχει αισθητη παρουσια ?

    ευχαριστω

  9. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Αγαπητή adora

    Υπάρχει ήδη ένα ενδιαφέρον άρθρο από την κα Μεντάκη. Σίγουρα σας ευνοούν σε πρώτο βαθμό οι διελεύσεις. Λέω όμως "σε πρώτο βαθμό" γιατί το ατομικό ωροσκόπιο στο σύνολό του θα σας πει περισσότερα σε λεπτομέρεια.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  10. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ήλιος Σελήνη Ωροσκόπος. Το πνεύμα, η ψυχή και το σώμα

    Quote Originally Posted by Delja View Post
    πολύ ομορφο αρθρο,κατανόησα καλήτερα τα πράγματα γύρω απο την αστρολογία...
    Αν κάποιο ατομο έχει Ήλιο στον Ίχθυ σελήνη στον καρκίνο κ ωροσκόπο στο σκορπιό πως μπορεί να προσγειωθει κ να δεί τη ζωή πιο ρεαλιστίκα..? ......:blink:

    Αγαπητή φίλη

    Από τη μελέτη της συνολικής εικόνας του χάρτη σας, θα υπάρχουν πιθανώς στοιχεία που εξισορροπούν την μεγάλη ευαισθησία. Περισσότερη γη ή περισσότερος αέρας από άλλους πλανήτες.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

 

 
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads